Emo

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Swoja drogą to chyba jedyna subkultura o której jest tak mało książek i filmów, a przecież jest popularna. I w sumie interesująca. A ja znam tylko "Salę samobójców".
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
"Sala samobójców" to była typowa produkcja dla subkultury.
Słysząłem jednak, że ma na dniach wyjść nowy szwedzki kryminał "Krąg". Ogólnie nie identyfikuję się z osobami emo, ale książkę z chęcią przeczytam. Morczny klimat bardzo mi odpowiada, a w tej powieści, jak podają w opisie, bedzie go dość sporo.
 

mikosik

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
A to jest jakaś powieść fabularna czy fantastyczna? Chodzi mi o to, czy to bardziej realna powieść czy może przerysowana?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Swoja drogą to chyba jedyna subkultura o której jest tak mało książek i filmów, a przecież jest popularna. I w sumie interesująca. A ja znam tylko "Salę samobójców".
Sala jest chaotycznym zlepkiem różnych motywów, choć przede wszystkim jest to nawiązanie do Hikikomori.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Co do tego "Kręgu" to jeszcze nie czytałem, bo książka ma dopiero w tym miesiącu wyjść. Ma jakieś elementy fantastyczne, ale ogólnie dzieje się w świecie współczesnym. Wiecie o co chodzi, równoległe światy i te sprawy. Ja jestem na tak.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Książkę widziałam już w księgarni online, przyznam, że mnie zainteresowała. Tematyka problemow młodzieży jest często traktowana lekceważąco, a ja mam inne zdanie. Dzieciaki nie tną się dlatego, że mają powalone w głowach tylko, dlatego, ze nikt nie przejmuje sie ich problemami, chcą zwrócić na siebie uwagę.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Ciekaw jestem jak te problemy zostaną przedstawione, by nie wyszło to strasznie trywilanie lub zbyt patetycznie. Musze przeczytać!
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
happybird- to jest szwedzki thriller z magią więc nie jest patetycznie. Szwedzi są najlepsi w tym gatunku. Generalnie bardzo mroczny klimat jak się czyta. Zwłaszcza, że po kilkunastu stronach jest scena samobójstwa. (chociaż to jest akurat nie do końca prawda ale jestem w trakcie czytania i musi się wyjaśnić.)
 

mikosik

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Tu jest akurat dwóch autorów. Są to Mats Stranberg i Sara B. Elfgren. W Empiku trochę się usiadło i się przeczytało. Szybko się chłonie, bo napisana jest miłym językiem. Chociaż tematyka faktycznie nastrajająca. Najlepiej w fotelu przy lampce by się ją czytało.
Szwedzi są świetni, to prawda. To była do tej pory pierwsza taka młodzieżowa książka, do której zajrzałem, ale warto. Ja uważam, że każda ksiązka, która potrafi zainteresować i nie chce się jej odłożyć na półkę przezd przeczytaniem kolejnego rodziału jest godna uwagi.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Nakręcacie mnie, aby przeczytać tę książkę. Naprawdę wydaje się ciekawa. Lubię dreszczowce, a ten "Krąg" naprawdę zapowiada się jako niezły thriller.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Już wiem o co chodziło z tym samobójstwem. :) Nie powiem rzecz jasna żeby nie psuć czytania. Trochę jak Lovecraft tylko bardziej młodzieżowo.
 

andi009

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Młodzieżowy Lovecraft? Może lepszym językiem napisane? (Niech się nie obrażają fani Howarda Philipa, ale mnie jego język naprawdę nie leży).
Anyway, sprawdzić warto.
 

patkaxd122

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
60 km od Warszawy
Sorry ale dajecie glupie odpowiedzi . Emo to zwyczajni ludzie nie jestem emo ale bardzo ich lubie a nawet kocham moj chłopak jest EMO . i on sie nie tnie wogule ludzie któzy sie tną są to ludzie chorzy a nie aby emo

Sorry ale dajecie glupie odpowiedzi . Emo to zwyczajni ludzie nie jestem emo ale bardzo ich lubie a nawet kocham moj chłopak jest EMO . i on sie nie tnie wogule ludzie któzy sie tną są to ludzie chorzy a nie aby emo
 

joobler

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wybaczcie pytanie ale czy EMO dalej istnieje? Mi się to kojarzy z płaczkami i ludźmi którzy włosy usilnie dawają na oczy i ciągną ze z całej dłowy na jedno miejsce...
 

Mass_Murderer

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Widze że większość z was ma życie przepełnione mass-mediami... Emo to nie subkultura, choć ostatnimi czasami jest za taką uważana, emo to przede wszystkim podgatunek hardcore punka. A jeśli moge wyrazić swoje zdanie: nie toleruje tych ludzi, choć tolerancja u mnie jest szeroko rozwinięta. Jeśli dziewczyna jest taka to jeszcze luz, ale facet jest facetem, nie mamyją która nie je mięsa i gniecie przyrodzenie rurkami!
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Zerek napisał:
Emo to taki rodzaj subkultury... ludzie którzy się tną i zapuszczają grzywe tak by zasłaniała poł twarzy... to tyle jeżeli chodzi o wygląd ciekawi mnie jakiej muzy słuchają takie ludziska i czy wogól znajdzie się ktoś taki na tym forum.......

Poczekamy zobaczymy...
Eeeee..
Czyli uważasz, że się tne itp?
Jak miło na prawdę.
Jestem emo i się nie tnę, ani nawet nie mam grzywy na pół twarzy.
Ta subkultura pochodzi z neogotyku tyle mogę napisać
A muzyka Emo jest podobna do hardcore punku i metalcore.
Emo to osoby dość emocjonalne itp i to jest emo a nie jakaś osoba tnąca się.
 
Do góry