Eldo

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Nie leży bo nie jest dla wszystkich (nie mówię że nie rozumiesz, czytam wypowiedzi i widzę że mądry chłopak jesteś), tylko nie jarasz się tym, nie lubisz usiąść i wsłuchać się w jego poezję. EldoKa ma kawałki łatwiejsze i trudniejsze w odbiorze, jednak nie zachęcam, nie lubisz - ok.

Pozdrawiam, uesesjot.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Quality, a jaka rappoezja ci leży?
Nie będę mówił co myślę o twojej wypowiedzi bo powtórzyłbym to co mówił USSJ
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
rappoezja mi ogólnie nie leży - lubie czysty przekaz bez żadnych poetycznych bzdur które często prowadzą do nikąd pomimo tego , że przekaz w sobie mają. Rap ma zmuszać do refleksji nad czymś ważnym , często nad ułomnościami ludzkimi , a rappoezja nie robi tego w żadnym stopniu tak zaj.ebiście jak wyżej wymienione ;P
Zdaje sobie sprawe , że eldo oddziałuje na ogromną rzesze ludzi nawet tak , że - co jest poj.ebane - nazywają go swoim guru ew. senseiem, wpływa na to na pewno fakt , że facet ma mózg, ma predyspozycje,ma styl , ma głos , a jego kawałki mają zaj.ebiste bity. Denerwuje jednak fakt , że mnóstwo tych jego fanów to 14 letnie nastolatki zakochane w jego utworach , oh ah poezjach , bowiem(!) wierzą w prawdziwą miłość,a ich guru daje im szanse by o niej marzyć! Jak mi to kuzyn który aktualnie konczy gimnazjum opowiadał to nie mogłem się powstrzymać od śmiechu ;D
I to nie jest tak , że mam go za beztalencie - facet jest dobry , ale mógłby z Siebie więcej wykrzesać a przekaz zrobić bardziej przystępny i bardziej przemawiający. Nawet miałem zamiar pójść na jego koncert , ale odstrasza mnei widok jego em.. fanek.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Denerwuje jednak fakt , że mnóstwo tych jego fanów to 14 letnie nastolatki zakochane w jego utworach , oh ah poezjach , bowiem(!) wierzą w prawdziwą miłość,a ich guru daje im szanse by o niej marzyć!
To co ja mam powiedzieć, noszę szerokie spodnie czyli biorę społeczną odpowiedzialność za to co robią inni 'hip-hopowcy', począwszy od fanek ostrego, po reprezentantów jp <_<
Dla mnie Eldo właśnie robi dobry rap, tworzy tą kulturę od początku i wie o co chodzi (co widać po wywiadach a propo beefu), a w tekstach zawiera esencję hip-hopu i to po co został stworzony.
I dalej nie wiem co to dla ciebie czysty przekaz, daj nazwiska :p
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Głównie podziemie - Tetris,wena,smarki smark,big up crew,emrat,jimson
z tych bardziej komercjalnych to z całą pewnością WWO - to był skład ^^ 'każdy ponad każdym' ahh ^^ oczywiście teraz to już historia , wszyscy się skur.wili ale dalej wracam z sentymentem do tamtych chwil ^^ może jeszcze ostry , choć ostatnia płytka tak niezbyt wypadła.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
wszyscy się skur.wili
A to już rozmowa na osobny temat, tak czekam na kogoś kto hejtnie Tedego, czy właśnie Sokoła, przekonywanie na forum Peji już mi się znudziło :p
Ci o których mówisz to dla mnie straszne podziemie, przyzwyczaiłem się do mojej ekipy dlatego nic o twoich nie powiem.

I sorry za odejście od tematu.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
tak jeszcze na chwile odbiegając od tematu(;D) - sokół był kiedys naprawde zaj.ebisty , to co tworzył pozostanie niezapomniane ;D a teraz nie dość , że skompromitował sie w "aucie" to na dodatek jędras występuje w tym całym monopolu - tak w ogóle to słyszałem , że obaj sku.rwili się w jakimś kawalku firmy. never mind , to temat o eldo ;D
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Zapowiedź nowego albumu Eldoki pt. "Zapiski z 1001 nocy".

Na początku kwietnia bieżącego roku nastąpi premiera świeżego albumu Eldoki na bitach wyprodukowanych przez Returnes, który z całą pewnością zapewni słuchaczom miło spędzone chwile przy 23 nagraniach podczas wiosennych dni. Album ma się pojawić na dwóch nośnikach, oraz pojawiła się wzmianka, że w opakowaniu ma się pojawić niespodzianka. Osobiście liczę na to, że nie zawiodę się aż tak bardzo, jak po wydaniu poprzedniego krążka, gdzie podpadły mi zaledwie trzy utwory do gustu do których z miłą rozkoszą powracam i liczę na coś nieosiągalnego, a dokładnie coś na miarę '27'.

Zamieszczę wam singiel promujący nadchodzący album.

Eldo - Pożycz Mi Płuca

Miłego słuchania!
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
byłem na koncercie. Eldo, Diox, El da Sensei i Retunrsi. Ofc Leszek dał szał... i info co do płyty - powinna się ukazać przełom KWIECIEŃ-MAJ. A co do Parias to... Pelsonowi urodziła się córeczka i projekt ujży światło dopiero w okolicach października
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
wszystkie utwory są :cenzura:... ja jak byłem w wawie to słuchałem 'Ferajny'. Gdy piszę wiersze to leci 'Plaża' a jak zapirdzelam przez chodnik to '27'...
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Pojedynczych tworów czy utworów EldoKi w miarę zorientowany słuchacz piosenką nie nazwie, byłoby to ogromne uchybienie. To poezja śpiewana, sam Eldo to rappoeta. Piszę to często, bo często też widzę tutaj nieświadomych słuchaczy którzy kaleczą tę poezję błędnie ją klasyfikując. Mnie ciężko byłoby ocenić Leszka na podstawie jednego tylko utworu, wątpię też by zdanie Confusion było takie jakie jest, gdyby przesłuchała nieco więcej jego twórczości. Nie narzucam ani nie proponuję, żeby słuchać Eldo trzeba mieć na to chęć i nastrój. Podsumowując - polecam.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Odrobinę mnie zadziwia fakt, dlaczego co poniektórzy słuchacze oceniają artystę muzycznego według jednego przesłuchanego nagrania. Można to śmiało porównać do wyrażania opinii na temat dość obszernego książkowego tomu po przeczytaniu zaledwie dziesięciu stron, bądź też do wypowiadania się na temat filmu, którego się do końca nie obejrzało.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Tak Jambez, to fakt. Tak jest, ocenianie powierzchowne. W przypadku niektórych artystów stwierdzam, że całą twórczość w pełni oddaje jeden kawałek, nawet losowo wybrany. Eldo jest na tyle nietuzinkowy i nieschematyczny, że trafnie wypowiadać się na jego temat są w stanie osoby dobrze zaznajomione z jego fonoteką. Trzeba umieć słuchać, nie jest to twórczość dla leniwych.
 

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
" Łukasz Górniak 8 kwietnia o 01:29
ostatnie pytanie ponowie - wyrobicie sie z zapiskami na kwiecień?
Leszek Kazmierczak 8 kwietnia o 01:31 Zgłoś
28 maja, skoro sie nie wyrobilismy na kwiecien to wydam plyte w dniu urodzin jej adresatki
Łukasz Górniak 8 kwietnia o 01:33
uuuh to troche przełożyliście moze i lepiej nawet - dlugo sie czeka to lepiej smakuje. No ale nic to, czekam w takim razie. Dobra, owocnej pracy z ołówkiem życze. I unieście się tą dumą rapową jak pisałeś - unieście :) milo bedzie. 5!
Leszek Kazmierczak 8 kwietnia o 01:36 Zgłoś
na wch zagram duza czesc tej plyty
Łukasz Górniak 8 kwietnia o 01:38
o no to fajnie i tak bedzie cos uslyszec. to do zobaczenia w maju na elekcyjnej. 5!
Leszek Kazmierczak 8 kwietnia o 01:39 Zgłoś
;) "
( Informacja znaleziona gdzieś na necie )

oraz http://www.youtube.c...h?v=pF1mPe5D9nU Wywiad z The Returners

Czyli krążek najprawdopodobniej ukaże się 28 maja. :)
 

Pfk-kompany

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Tak masz racje jest jednym z najlepszych, uwielbiam Eldo - granice, i polecam!
 
Do góry