Eldo

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Eldo vs Łona? Nie dla mnie ten pojedynek.Oby dwoje celują w rzeczywistość w specyficzny sposób. Łona robi to trochę ironicznie i na innych tematach ale to nie o nim temat.


"Opowieść o tym, co tu się dzieje naprawdę" oraz "Eternia" to wg mnie zbiór najlepszych tekstów w polskim hip-hopie. Jednak prawda jest taka, że większość ludzi jara się słuchaniem Eldo tak naprawdę nie rozumiejąc o czym nawija.. ^^ Albo w ogóle nie wiedzą kto to jest, i co to Grammatik.

tymczasem.. Al-Hub ( z płyty Red`a )
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Dużo ludzi krytykuje Eldokę za "głupie teksty", tylko wielka szkoda, ze Ci ludzie to w 99 procentach fani takich raperów jak Peja czy inny Tede, którzy nawijają o tym samym w kółko, Peja bardzo się stara przekazać coś mądrego, ale wg. mnie marnie mu to wychodzi, zresztą widzieliśmy w filmie "Blokersi" na jakim poziomie już wtedy stał Peja i Eldo z Józkiem, to był bodajże rok 2001. Eldo pokazywał krzywizny świata nie z perspektywy koleżki którego pobiło życie i miał przejabane, nie widział w tym sensu bo każdy wie jak jest, pokazywał coś więcej... Dla mnie Eldo to tej pory pięknie miażdży, wielką stratą dla polskiego Hip-Hopu był rozpad Grammatika. No cóż, życie.
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Ja tam nie mogę się doczekać nowego LP Leszka... mam nadzieję, że będzie lepszy od "Nie pytaj o nią" - ta płyta jest dla mnie słaba.
Wyróżnia go to, ze potrafi nawinąć o tym, że rzeczywistość jest do bani nie tak dobitnie jak Peja ( życie kurewskie ). Film BLOKERSI jest dla mnie nieporozumieniem... ale cóż. Dla mnie mistrzowskim tekstem jest "Plaża" z "Eternii".

Eldo w jednym ze swoich kawałków porównuje raperów świata współczesnego z samym sobą - kawałek 'Inny niż wy'
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Mogę śmiało podpisać się pod swoim poprzednikiem. Ubiegłoroczny album nie zachęcił mnie w ogóle do ponownego odsłuchu, a to ze względu na brak atmosfery, którą można dostrzec na poprzednich krążkach autorstwa Leszka.
 

dass

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
a dla mnie Eldoka jest numerem 1 już od dwóch lat, właściwie odkąd pierwszy raz spotkałam się z jego twórczością. wg mnie najlepsza płytka to 27, później nie pytaj o nią.
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
najlepszymi płytami są "Eternia" oraz "Opowieść o tym, co tu się dzieje naprawdę" chociaż "Człowiek, który ukradł alfabet" jest równie ciekawa
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Niestety, słuchałam tylko jednej piosenki od niego, ale bardzo mi się ona spodobała. Jej tytuł to: "Nie pytaj o nią". Piękna, ładne, trafne słowa, a przy tym utrzymane w nieco lirycznym tonie.
 

dass

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
mylisz się, znam wszystkie :) i wszystkie bardzo mi się podobają. mogę miec jednak jakieś swoje ulubione. to kwestia gustu.
 

ryra91

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dlaczego temat upadł ? Halo ludzie ^^

Wracając do tematu (mam nadzieje ze nikt mnie nie opierdzieli że jestem odkopuje stare zagadnienia) to jest tak jak ktos wyżej napisał, raz Leszka usłyuszałem i po prostu mnie zmiażdzył swoim stylem, zaczełem od płyty 27 -> Nie pytaj mnie o nią. Dopiero w tej chwili odsluchuję "Eterie" i poki co mi jest cięka :/ Ale ja już tak mam, że po tym jak 1 raz odsłuchuje płyte to mnie nie jara, musze na spokojnie usiasc posluchac, "wczytac" sie w jego slowa :D

Ktos tam napisał że Eldo nie umie się sprzedać. Tu własnie o to chyba chodzi że on nie chce robic niewiadomo jakiego hasju na swoich płytach, po prostu ma nam cos do przekazania. Patrząc na słynnego w tym czasie "donguralesko" ktory jak tylko odniósł sukces po płycie "El polako" zaczął się ubierac w futra i kajdany ( <_< ) mozna smiało stwierdzić że Eldo to nie przeciętny raper.

Mam nadzieje że ktoś jeszcze się tu wypowie.

P.S: Plaże kiedys slyszalem juz i teraz jak sie włączyła to aż mnie dreszcze przeszły.

:D
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Kawałki Eldo to poezja, trzeba się wsłuchać żeby rozumieć. Inteligentny gość, kawałki pełne przekazu a nie pustych sloganów, nawijania o tłustych imperkach i braku szacunku do policji. Słowem - dla mnie nr 1.

Spoko, temat nie jest stary, na pewno wiele jeszcze osób się tutaj wypowie.
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Eldo... Raper, który nie będzie odpowiadał wszystkim. Ma specyficzny styl, który wg. mnie, wyniósł go na wyżyny. Wyjątkowo mocne i trafne słowa, a przy tym z minimalną dawką wulgaryzmów. Bardzo pozytywna postać, choć jego utwory są raczej dość mroczne. Bardzo podobają mi się kawałki takie jak "Nie pytaj o Nią", "Granice", "Twarze", "Mędrcy z kosmosu".
Ale jak mówiłem: Jego styl nie każdemu może się podobać.
Osobiście bardzo lubię takie "inteligentne" teksty. Kiedy jest więcej treści niż tekstu. Kiedy nad tym trzeba pomyśleć. On właśnie takie coś sobą reprezentuje.

Pozdrawiam.
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
taa do Eldo mam :cenzura:i**** wielki szacun ! uwielbiam go jak i grammatiku, jak i teraz i czekam tylko na nową płytę. Jestem pewny, ze się nie rozczaruje. Znaleźliście jakieś nowe info na temat tej EP ?
 

kenia

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Leszek jest nietuzinkowy.
Zapraszam do dolaczania do pierwszego forum jego fanow:

www.eldo.cba.pl

pozdrawiam

Do modow: prosze nie traktowac tego jako spam tylko czysto infomacyjny post. :)
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
Eldo.. ;] bity Bitnixa z nutą jazzu na CKCUA zmiażdżyły mi czaszę ;]

najlepsza płyta ? hmm.. ciężko , ale chyba Eternia i CKCUA... ;]
 

kenia

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czysto informacyjnie :)
Nowy adres do forum Eldoki :
www.eldoka.com.pl

pozdrawiam
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Na mnie nigdy nie zrobił wrażenia - pseudo poeta nawijający non stop o miłości , jestem zdania że każda nastolatka przeżywa okres fascynacji jego osobą , powinien wziąć sie za jakieś prawdziwe nawijki i rozkminy bo potencjał ma.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Koleś :bag:

Nie będę go bronił ze względu na to, że go słucham, nie chcę też cię do niego przekonywać i podawać tytułów utworów. Widocznie kompletnie go nie rozumiesz, co nie znaczy że przekaz jest dla ciebie niezrozumiały. Wynika to z tego, że nie słuchałeś EldoKi - a powierzchownie go oceniasz. Nie pseudopoeta a rappoeta. Każda nastolatka? EldoKą? Toż chłopcze kpisz. Nastolatki o których myślisz kompletnie nie rozumieją przesłania, chcą być fajne bo słuchają 'mądrego hiphopu' ale po co skoro go nawet nie rozumieją? Ostatnie zdanie - to co robi to prawdziwa nawijka. Widać temat nie dla ciebie, bless.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
'non stop nawija..' była raczej przenośnią , chodziło mi o to , że większość jego kawałków kręci się wokoł tego choć wszystkich fakt nie przesłuchałem. taka rappoezja mi nie leży ze wzgl na to , że mało w niej konkretnego przekazu a dużo pokrętnych , niezrozumiałych dla mnei jako ścisłowca poezji w których czasami nawet po przeanalizowaniu słowa nie tworzą sensu/logiki.
 
Do góry