Dungeons & Dragons

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie ukrywam, że to lubię, ale swoją drogą ja mam pedantyczne podejście do RPG - wszystko musi być przejrzyste i jasne.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Nooo, karta fajna, nawet chyba lepsza niż w klanarchii :) Pogratulować.
Mam nadzieje, że mogę siebie opisywać, jak niby wiedźmina? Na takim właśnie wiedźminie się wzoruje, więc takie czasem niektóre specyficzne zachowania będą. Aczkolwiek będę tam wyznawał Korda, a to zmiana, nie podobna do wiedźmina :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Prowadz postac, jak uwazasz. O to wlasnie tutaj chodzi :). Sorry za obsuwe i brak polskich znakow, ale dzis udalo mi sie tylko napisac z komorki - mialem zajety dzien. Zaczynamy niebawem.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W waszych ostatnich postach wkleiłem KP. Sprawdźcie czy wszystko się zgadza.

Bishop wybierz jedną z broni.
Wiertarka tak jak pisałem w PW, musisz zrezygnować z jednego czaru 1-poziomowego, bo jest za dużo.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dwie rzeczy.

Jak widzicie, pojawił się w KP również pułap doświadczenia. Liczba po ukośniku to wartość jaką musicie osiągnąć, aby zdobyć kolejny poziom. Inna sprawa: przy awansie na nowy poziom przysługiwać ostatecznie będzie jeden punkt umiejętności, nie dwa, jak planowałem na początku - po prostu byśmy się w tym potopili ;).

A odpis raczej dziś.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
A a a, a jakbym zdobył lvl do mogę dodać sobie jeden do statystyk albo zaklęć, czy do tego i tego?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Statystykę można podnieść co 4 poziomy. A o czarach będę Cię na bieżąco informował przez pw.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Panowie, kiedy można się spodziewać pozostałych wpisów?
 

SimonStorm

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
72
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Czekałem na kolegę maga, żeby napisał pierwszy, ale jak nie, to jutro rankiem napiszę swój, okej?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ok. Nie musisz tak uzależniać swojej kolejności od innych graczy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
PS Bishop, nie zaznaczyłem tego, ale ta próba namowy handlarza została rozstrzygnięta testem (tak dla jasności).
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Eeee, mógłbyś mi napisać sytuację "na chłopski rozum" :D? Bo z tego co rozumiem, to stoimy przed wejściem do korytarza, a przed nami zapadnia z kolcami... Tak :D?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
ok a co to był za test?
Na przekonywanie. Dostałeś też bonus za um. Bystry umysł, ale to nic nie zmieniło ostatecznie.

Eeee, mógłbyś mi napisać sytuację "na chłopski rozum" :D? Bo z tego co rozumiem, to stoimy przed wejściem do korytarza, a przed nami zapadnia z kolcami... Tak :D?
Nie. Ominęliście już ją, dzięki temu że wcześniej Simon widział linkę uruchamiającą pułapkę.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jedna rzecz. Trochę zbytnio wybiegasz w przyszłość. Fakt, powiedziałem że razem budujemy świat, ale powinno to dotyczyć na przykład wyglądu miejsc lub podejmowanych prób (postać składa wizytę czarownicy, więc może zapytać ją o powróżenie czy też możliwość spojrzenia w kryształową kulę, gdyż to typowe sceny dla tego typu zdarzenia). Nie wiesz jednak czy udało złapać Ci się goblina tudzież czy Amon przybył już na ratunek. Pamiętaj że są jeszcze rzuty kośćmi, działania innych graczy, wreszcie kaprysy MG ;p. Tak jak rozmawialiśmy na gadu, skupiaj się bardziej na bieżących scenach. I nie zniechęcaj się, bo źle nie grasz, a każdy początkujący ma swoje potknięcia.

Inna kwestia: podczas walki możecie otrzymywać dodatkowe bonusy za zaskoczenie przeciwnika, otumanienie, przewrócenie - to już zależy od waszej inwencji.

PS To nie jest wiedźma, ją podawałem tylko dla przykładu. A sam budynek znajduje się w wiosce, tyle że w oddaleniu od innych, także można kimać u siebie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jedna rzecz a propos rozwoju waszych postaci. Podczas awansu na wyższy poziom otrzymujecie następujące bonusy:

+1 do ataku, zawsze. Oznacza to, że w testach walki macie coraz większe szanse na zadanie obrażeń.
Zwiększona wytrzymałość. W zależności od klasy postać otrzymuje punkty odpowiadające za zdrowie, a konkretna wartość rozstrzygana jest rzutem kością. Czarodziej k4, kapłan k8, tropiciel k10, wojownik k10.
Umiejętność, jedna. Można zwiększać pułap istniejącej.
Czary - to piszę indywidualnie na pw.
Zwiększenie atrybutu (siła, zręczność etc.), co 4 poziomy.

Ponadto od określonego poziomu otrzymujecie dodatkowy atak na rundę. Samo przez się rozumiem to, że zamiast jednego ciosu, mamy prawo do dwóch. Można to zamienić na walkę dwoma orężami na raz (wtedy zadaje się jeden cios, ale atakuje na raz każdym orężem). Obecnie, gdyby ktoś się uparł, też może chwycić dwie bronie, ale na niskim poziomie otrzymuje się duże kary do testów, także na razie nie polecam.

Walka dwoma broniami/dwa ataki:
Czarodziej - 12 poziom, kapłan - 8 poziom, tropiciel - 6 poziom, wojownik - 6 poziom.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Aaa czarów mogę używać więcej niż jeden na dzień? Znaczy póki nie będę miał użytych jednego dnia, to mogę używać następnych? I ile razy mogę je używać :D?
A jak to jest z ulepszaniem? Czy jak wydam punkta na "zadawanie lekkich ran", to one zamienią się w "zadawanie średnich ran"?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie rozumiem o co pytasz. Możesz użyć wszystkich czarów z listy w KP podczas jednego dnia, czyli w tym momencie sześciu. Mianowicie, po ataku na niziołka będziesz miał skreślone Zadawanie lekkich ran, aż do jutra (według czasu w grze of kors). Całą resztę możesz wykorzystać jeszcze dziś, czyli Błogosławieństwo itd. Co do ulepszania, umiejętności a czary tutaj się znacznie różnią. Ty na przykład masz um. Teren. Jeśli ją polepszysz, zamiast kupować nową, wtedy będziesz bardziej w niej biegły. Natomiast co do czaru, to nie możesz go ulepszyć. Samo zadawanie średnich ran po prostu pojawi się do wyboru na którymś poziomie, to Ci już napiszę przez pw. Natomiast możesz wybrać podczas awansu jeszcze raz ten sam czar, który już znasz. Gdybyś na przykład miał 2x Zadawanie lekkich ran, teraz mógłbyś go dziś rzucić ponownie. Jaśniej :)?
 
Status
Zamknięty.
Do góry