Dragon Ball

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
a lepszy jest realizm gdzie wzywają wielką żabę z kataną palącą fajkę?
To Ty powiedziałeś, ja właśnie tak pokręconych klimatów nie lubię. Dlatego sceptycznie podchodzę do mangi/anime. Niektóre koncepty są tak dziwne i nierealne, że człowiek zaczyna zastanawiać się czy autor robił to na trzeźwo.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To Ty powiedziałeś, ja właśnie tak pokręconych klimatów nie lubię. Dlatego sceptycznie podchodzę do mangi/anime. Niektóre koncepty są tak dziwne i nierealne, że człowiek zaczyna zastanawiać się czy autor robił to na trzeźwo.
autor robił to na trzeźwo, a na dodatek zastosował ciekawy trick dzięki któremu nie można powiedzieć to nie mogło się stać. stać się mogło wszystko ponieważ autor stworzył całkowicie inny świat w mandze ;]
a Ty jakie anime w którym często walczą lubisz?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W uniwersum Dragon Ball takie patenty są możliwe, ale na chłopski rozum zwyczajnie przesadzone. A anime to mało oglądałem, więcej mangi zwykłem czytać. Dla przykładu ,,.hack".
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
.hack? np sing? trudno mi określić bo mało widziałem i walki tam mnie nie interesowały. hmm... to raczej nie mordobicie choć też sentai. wybrałeś ciężki dla mnie do omówienia przykład bo głównych serii nie widziałem...
 

tubulek

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Każdy wie, że naruto i inne syfy nie dorastają do pięt Dragon Ballowi ^_^
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Nie znacie się. Jeżeli oglądaliście tylko DB, wasza sprawa. I nie obrażajcie Naruto tylko z tego powodu, że go nie oglądaliście/czytaliście. Są też inne ciekawe mangi, ale zostańcie przy swoim DB jak tam chcecie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie znacie się. Jeżeli oglądaliście tylko DB, wasza sprawa. I nie obrażajcie Naruto tylko z tego powodu, że go nie oglądaliście/czytaliście. Są też inne ciekawe mangi, ale zostańcie przy swoim DB jak tam chcecie.
czytałem Naruto, Shippudena też, DB o niebo lepszy, choć i Naruto nie jest zły. zrozumieć musisz, trzeba czegoś więcej niż blondasa by dogonić Króla gatunku Sentai :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
czytałem Naruto, Shippudena też, DB o niebo lepszy, choć i Naruto nie jest zły. zrozumieć musisz, trzeba czegoś więcej niż blondasa by dogonić Króla gatunku Sentai :)
Ja to rozumiem! Nie mówię, że Naruto jest lepsze od DB, bo naprawdę DB jest lepsze. Z resztą klasyka. Ale gdy niektórzy nie oglądali nic innego niż tylko DB i mówią, że to jest najlepsze na świecie to się mylą, ponieważ jest tyle różnych mang, że nie jedna przypadnie im do gustu. Tyle miałem do powiedzenia.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wiem o co chodzi, z ogólnego puntku widzenia Naruto jest świetny :) ale to tak jakby Clampa porównać do Boga Mangi, którego dzieła mają proste pomysły, starą kreskę, ale są znaczące :)
 

Sarmati

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Od dragon balla zacząłem moją przygodę z anime i mangą :) to prawda, naruto nie dorasta do pięt DB ale też jest ciekawe.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Co by nie mówić Dragon Ball to klasyka, niektórzy mogą się wstydzić ale przeciez prawie każdy to oglądał. Wtedy ważne było, że nieźle zrobione walki są ;)
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
Słyszałem pogłoski na temat nowego wyjscia anime o Dragon Ballu ma wyjsc pod koniec kwietnia (nie jestem pewny czy dobrze zapamietałem) ale to nie af bo to wiadomo, że jest wymysłem fanów .
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
no to chyba bedzie co ogladac w telewizji niedługo:

Z okazji 20-lecia Dragon Ball Z w Japonii wszystkie odcinki tej serii zostaną poprawione i wyemitowane w telewizji. Wszystko to można wyczytać w Shōnen Jumpie. Nowe odcinki będą się opierały na tych nam już znanych, ale ulepszone zostaną ich grafika i animacje. Poza tym epizody będą w jakości HD, w formacie 16:9, nie ma jednak mowy o bezsensownym ucinaniu obrazu. Większość aktorów podkładająca głos bohaterom wróci do swojej roboty i na nowo "zagra" swoje role, jednak nie wszyscy (np. zastąpiony zostanie Hirotaka Suzuoki, który podkładał głos Tenshihanowi, gdyż zmarł kilka lat temu). Co ważne, efekty dźwiękowe zostaną zrobione na nowo. To samo tyczy się openingów i endingów. Teraz najciekawsza wiadomość - liczba odcinków ma zmienić się z 291 do około 100, nie jest to jednak oficjalnie potwierdzone. Można z tego wnioskować, że raczej odrzucone zostaną te odcinki/sceny, które nic specjalnego nie wnosiły do fabuły znanej nam z mangi. Tak więc może to być kolejna dobra wiadomość dla tych, którym fillery nie odpowiadały.

ja tego nie pisałem mam to ze stronki o DB :D
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
własnie jestem po obejrzeniu pierwszego epizodu dbkai, widac znaczna róznicę w grafice, nie moge sie doczekac kolenych epków i tłumaczeniia, ciekawe kiedy bedzie to emitowane u nas w Polsce ( o ile w ogóle sie na to zgodza), tak mysle że za pol roku co najmniej
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Wlasnie skonczylem ogladac pierwszy ep DB kai... zachwycony nie jestem ale nie jest zle. Grafike poprawili naprawde nie znacznie, widac ta nowa jakosc tylko w openingu ktory zrobiony jest chyba od poczatku. Dzwieki sa ladne ale raczej tego nie moge porownywac do starych wersji japonskich bo ja DBZ ogladalem po wlosku albo francusku (nie pamietam xd). W sumie za DBkai wziolem sie tylko dla tego bo ma byc zmieszczone w 100 epkach, to moze w koncu bedzie sie przyjemnie ogladalo;p. No nic, trzeba czekac na kolejne epy;p
 

kwiatekmmz

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Zapraszam was do udzialu w grze Dragon Ball. Gra jest narazie w wersji beta lae preznie sie rozwija, stronka ma prawie dwa miesiace a juz jest blisko 6 tysiecy userow.

Oto link (prosilbym o rejestracje przez ten link)

 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Dragon Ball jest nawet nawet.Tylko,żeby miał troszkę lepszą grafikę i było by ok.
 
Do góry