Dobre książki

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Jestem fanką Dukaja. ƒ„Lód” to mistrzostwo świata i Dukaj zapisał się nim na wieki w annałach literatur. Jednocześnie wiem, że niewiele osób przez niego przebrnęło, bo ot ponad tysiąc stron drobnym drukiem, w dodatku o materii tak obcej (bo wymyślonej), że trzeba dużego skupienia, żeby to wszystko połapać. Dla mnie Dukaj to geniusz
Potwierdzam - kończę właśnie - mocna rzecz :)
 

Its me

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
K.Hosseini - "Chłopiec z latawcem" - zdecydowanie warte przeczytania. Świetna, emocjonalna powieść nie pozwalająca odejść od książki od pierwszej do ostatniej strony. Potrafi rozczulić, rozśmieszyć i zainteresować tematami które zawsze były mi obce (typu kultura wschodnia). Polecam czytać z jak najmniejszą ilością przerw.
 
G

Genevor

Guest
A. Toffler "Szok przyszłości"
Książka futurologa opowiadająca do dostosowywaniu jednostki do napływu zmian. Rewelacja!
 

neil

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
krk
Genevor przeczytaj sobie jeszcze książki:
"Kultura konwergencji" H. Jenkinsa
"Kult amatora" A. Keena
"Wikinomia. O globalnej współpracy, która zmienia wszystko" D. Tapscott, A. D. Williams
A ja jestem na etapie czytania czegoś z innej bajki, czyli pożyczone od znajomego "Pokochaj siebie" W.W. Dyer i już sobie zamówiłem tę książkę w księgarni atik.pl bo na pewno będę chciał do niej wrócić.
 

kowalskanataliapl

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dla kobiet polecam "Urzekająca" Stasi Eldredge. Fajnie opisane czego pragnie od życia kobieta, do czego została tak naprawdę stworzona:) W sumie tez mężczyźni mogą przeczytać, będą mogli inaczej spojrzeć na kobietę. Lepiej spojrzeć :)
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Mi podobały sie wszystkie książki Dan'a Brown'a. Na dniach planuję rozpocząć swoją przygodę z George R. R. Martin'em
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś lubi hard scifi - to polecam "Incydent na Rigil Prime" T. Biedrzyckiego. NIedawno skończyłem i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Z zagranicznych polecam na pewno Zahna i Diakowa ( jeśli ktos lubi klimaty postapokalipsy )
 

Blueone

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście jestem fanką autobiografii, ostatnio miałam okazję przeczytać książkę Pani Danuty Wałęsy i uważam, że jest naprawdę dobrze napisana i wciągająca. Rzuca nowe światło na sprawę prezydentury Lecha Wałęsy, na Solidarność i fakt przyznania Nagrody Nobla.
A jeśli literatura młodzieżowa to Tolken!
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
"Cycero" Robert Harris - Pierwsza część trylogi.
Książka o tym jak szary i niepozorny człowiek zmienił się w wielkiego prawnika i filozofa. Dodatkowo wspaniale przedstawiony obraz Rzymu przez asystenta i zarazem niewolnika Cycerona, jego wielkiego przyjaciela.

"Powieść otwierająca trzytomowy cykl (Władza, Spisek, Dyktator) o starożytnym Rzymie. Jego bohaterem jest Marek Tulliusz Cyceron, wybitny mówca, polityk i popularyzator filozofii greckiej, który żył w I wieku p.n.e. Młody adwokat Marek Cyceron pragnie zostać konsulem Rzymu. Pierwszym krokiem do zrealizowania tej ambicji będzie proces Gajusza Werresa, namiestnika Sycylii, którego oskarża o grabież, korupcję i bezprawne skazywanie na śmierć swoich przeciwników. To cios wymierzony w skorumpowaną arystokrację. Jej rządy osłabiają republikę. Ambitny adwokat udaje się na Sycylię, by zebrać potrzebne dowody. Później zaś, otoczony przez nieprzyjaciół, snuje skomplikowane intrygi, od których zależeć będą dalsze losy państwa..."

Polecam! :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Dobre książki? Wszystko, co spod pióra Franza Kafki. Najwybitniejszy pisarz jakiego moje nędzne oczy miały okazję czytać. Mistrz. Często czuję się jak główny bohater jego dzieł.
 

romeau

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Książka stosunkowo stara, ale nie tracąca na aktualności, bo o samym meritum ludzkiej natury: Korzenie nieba, autorstwo: Gary Romain
 
S

szatanek13

Guest
50 Twarzy Graya. A raczej chyba już czytałem, bo nie przejdę, no nie przejdę 50 pierwszych stron.
Ale czego się nie robi na prośbę kobiety....
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
50 Twarzy Graya. A raczej chyba już czytałem, bo nie przejdę, no nie przejdę 50 pierwszych stron.
Ale czego się nie robi na prośbę kobiety....
:) Mam ten sam problem - ale na zmianę z sci fi - poszedłem na kompromis ;). Ale ciężko się przezto przebić, ciężko
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Trzy książki, które ostatnio przeczytałam i polecam to:

- "Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO" ACKERMAN DIANE
- "Mourinho. Anatomia zwycięzcy" PATRICK BARCLAY
- "Kowal. Prawdziwa historia" WOJCIECH KOWALCZYK, KRZYSZTOF STANOWSKI

Teraz muszę zrobić przerwę, bo sesja się zbliża i zamiast czytać muszę się uczyć :)
 

pauigi

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam książkę "Jim w lustrze" autorstwa Ingera Edelpeldta. Książka o odkrywaniu siebie, akceptacji, poszukiwaniach swojego miejsca w świecie, rozmowach, a także o zagubieniu. Warto przeczytać :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
50 Twarzy Graya. A raczej chyba już czytałem, bo nie przejdę, no nie przejdę 50 pierwszych stron.
Ale czego się nie robi na prośbę kobiety....

Ja przeszłam z ciekawości :) Ale jakoś nie rzuciła mnie na kolana :D Powiedz, żeby od razu Ci zaznaczyła "sceny" i po sprawie, bo pewnie o to jej chodzi ;)
 

aga2244

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ostatnio przeczytałam książkę Wrocławska Madonna autorstwa J.M. Kalety. Bardzo fajnie napisana powieść, wciąga:)
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
Polecam książkę dziennikarza śledczego Wojciecha Smulińskiego " Z MOCY BEZPRAWIA"

Fragmenty : http://wpolityce.pl/artykuly/17125-wojciech-sumlinski-z-mocy-bezprawia-fragmenty
 
Do góry