Dobre książki

poznajka_

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja mogę polecić Tygrysie Wzgórza. Dobrze mi się czytało tę książkę. :) Momentami jest "mocna", ale przez to też bardzo obrazowa i pobudzająca wyobraźnię. :) Znacie jeszcze jakąś inną interesującą powieść? Skończyłam niedawno Tygrysie i nie wiem, za co się teraz wziąć...
 
Q

qarolka

Guest
dla każdego inna ksiązka będzie dobra ale mnie ostatnio wpadła w ręce ksiązka Kobieta Sukcesu wydawnictwa goneta i muszę powiedzieć, że to bardzo motywująca i budująca książka, dużo ciekawych porad i akurat , żeby po wakacjach wrócić silniejszą do pracy
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Ja dorzucę jeszcze rekomendację "Podziemnego kręgu" Chucka Palahniuka. Pewnie większość skojarzy po filmie z Bradem Pittem, bo jest dosyć popularny. Na początku właśnie obejrzałam tą historię na ekranie, dopiero potem przeczytałam, a szkoda, bo to zawsze odbiera jakiś urok książce. Fajne poczucie humoru, ciekawa akcja, brak zbędnych "piękności literackich" i kilometrowych wywodów o czymś, co można by zamknąć w dwóch zdaniach- słowem niegłupia książeczka o prostej formie i niebanalnej treści. :)
 

Sarenkasarna

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja mogę polecić Tygrysie Wzgórza. Dobrze mi się czytało tę książkę. :) Momentami jest "mocna", ale przez to też bardzo obrazowa i pobudzająca wyobraźnię. :) Znacie jeszcze jakąś inną interesującą powieść? Skończyłam niedawno Tygrysie i nie wiem, za co się teraz wziąć...
Ja ostatnio dostałem tę książkę i będę się zabierał za nią. Podobno jest to książka w większości dla kobiet, tak mi sporo osób powiedziało i teraz jestem bardzo ciekawy, jak odbiorę jej fabułę;)
 

szynszylek

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dla miłośników fantastyki i horrorów z wampirami (nie mówię o "Zmierzchu") polecam "Nekroskop" - Briana Lumleya
:026: Uwaga: dla czytelników o mocnych żołądkach
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Dobra książka jest na pewno "Imię Róży" Umberto Eco. bardzo polecam - fajny klimat, wartka akcja i jak dla mnie odpowiednia objętośc książki.
Oprócz tego "Wołanie grobu" - trzyma w napięciu i Cejrowski "Gringo wśród dzikich plemion"

Mimo wszystko dla mnie numerem jeden jest Umberto Eco. Praktycznie wszystkie jego ksiązki uważam za naprawde dobre :)
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A ja polecam książkę, do której zawsze wracam: ''Szklany zamek'' Jeannette Walls jest to książka biograficzna:)
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Dla interesujących się IIWŚ i chcących poznać warunki obozów koncentracyjnych polecam "Pięć lat kacetu" S. Grzesiuka. Różni się ona od książek o podobnej tematyce zupełnym brakiem patosu i górnolotnych opisów wydarzeń czy uczuć, które w takim miejscu, jak to opisywane zdecydowanie upokarzały. Historia jest wyłożona prostym językiem z dziennikarską dokładnością. Polecam!
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Według mnie interesującą sagą jest Saga o inkwizytorze Madderdinie Jacka Piekary.
Lśnienie czy Cmęntarz Zwieżont Stephena Kinga też są książkami dobrymi lub nawet bardzo dobrymi.
Do tego dodałbym może sagę Nekroskop - Briana Lumleya, naprawdę mocna książka dla fanów horroru z fantatyską i wampirów.
 

Aznom

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Druga gwiazda na prawo i prosto aż do poranka.
Za godne przeczytania uważam m.in.: Rok 1984, Folwark zwierzęcy, Władca Much, Mały książę, Przygody Piotrusia Pana, Piotruś Pan i Wendy, Martin Eden, Proces, Przeminęło z wiatrem, Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka.

I jeszcze zapomniałam o Mistrzu i Małgorzacie.
 
B

bone1906

Guest
Ja polecam nowość wydawnictwa Impuls na rynku, czyli "CeWEBryci - sława w sieci". Autor porusza bardzo ciekawy temat i jeśli chodzi o polską literaturę to chyba jako pierwszy go porusza. Problem, który podejmuje to sława w sieci i jej przełożenie na świat "realny", przedstawia kilka osób, które taką sławę uzyskały, opisuje ich historie i działalność. Przykładem może być tutaj znany koleś z filmiku "Where the hell is Matt?", który oglądnięto ponad 40 mln razy, a także rosyjska nauczycielka angielskiego - Orłowa chyba ma na nazwisko, która też zasłynęła filmikami na youtube.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Ja zdecydowanie polecam nową książkę Pierdomenico Baccalario, pt. "Kod królów". Sam autor jest popularny zwłaszcza wśród młodzieży, głównie za sprawę serii "Ulysses Moore". Ta seria już się akurat zakończyła, ale nie ma co rozpaczać, bo "Kod królów" choć inny, to poziomem w niczym nie ustępuje książkom ze wspomnianej serii. Akcja pędzi, że aż miło, a tajemniczy klimat i historyczna tajemnica trochę przywodzą na myśl Dana Browna. Polecam:)
 
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
A kto z was przeczytal "Zniwo gniewu" Lucie Di Angeli Ilovan??? Czy tez "Malowane ptaki"Fiony Bullen ? Goraco polecam!!!
"Pielgrzym"? Ksiazka magiczna, warta przeczytania....
 

Sylwia Janowicz

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
“Namaste! Po prostu Indie” pod redakcjąAnetty Ostojskiej to książka przyjaciół, którzy odnaleźli wspólną pasję – podróżowanie. Przedstawiają swoimi oczami Indie – nasycone różnorodnością kolorów, zapachów, smaków, zaskakujących zwyczajów, gdzie z jednej strony widać bogactwo I ogromny postęp technologiczny tego kraju, a z drugiej nie sposób nie zauważyć panującej biedy. W książce przeczytać można o zdarzeniach, które przeżyli, miejscach, które widzieli, ludziach, których spotkali. Wspominają o legendach, religijnych obrządkach, pokazują znane na całym świecie miejsca, jak również zwykłych ludzi, ilustrując swoje opowieści ponad tysiącem zdjęć, tematycznie dobranych do czterdziestu rozdziałów.Unikalną wartość książki stanowi m. In. Przedstawienie Indii z wielu subiektywnych perspektyw, bo oczami siedemnastu jej autorów.
Książka - album ma 580 stron, jest elegancko wydana w twardej oprawie, już do nabycia w księgarniach (poza EMPiKiem) oraz na Allegro.
Recenzje m.in. Marka Kamińskiego - podróżnika, Krzysztofa Majki- wieloletniego Ambasadora RP w Delhi, Leszka Malinowskiego z Kabaretu Koń Polski, prof.Dr hab .Tomasza Krzyżyńskiego – rektora Politechniki Koszalińskiej, Henryka Sawki - rysownika - zachęcają do jej przeczytania!
 

filiszklanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
59
Punkty reakcji
0
dla dzieci i młodzieży fajne są książki detektywistyczne z serii Na tropie sensacji - dotychczas wyszly "Kod królów" i "Kieliszek trucizny", zagadki nie są najłatwiejsze;]

a dla starszych: Mendoza "Przygody fryzjera damskiego" - bardzo zabawna, też wątek detektywistyczny występuje:)
a poważniej to Larsson i jego Millenium i A. Perez Reverte "Klub Dumas" - na podstawie tej książki powstały "Dziewiąte wrota"
 

dansemacabre

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zafon! "Cień wiatru", "Gra Anioła", "Pałac północy", "Światła września", "Marina"... to są najlepsze książki jakie miałam okazję przeczytać, a czytam dość dużo. Zgrabnie przeplatane historie różnych ludzi, zróżnicowana paleta osobowości bohaterów, świetne epitety i magiczny sposób, w jaki miesza się świat "rzeczywisty" z fantastycznym, pełnym magii i tajemnic. Cudo.
Poza tym, rewelacją okazała się saga o wiedźminie, "Gra o tron", "Smażone zielone pomidory". Wbrew wszystkiemu co mówi się o książkach Coehlo, wg mnie są one warte uwagi. Jeżeli posiada się zdolność czytania między wierszami, to polecam "Weronika postanawia umrzeć" i "Brida".
 

Phea

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
A ja rekomenduję "Wodnikowe Wzgórze". Niby książka o dzikich królikach... A mądra, filozoficzna, czasem wręcz mistyczna i wzruszająca.
 

Limbabimba

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
,,Oskar i Pani Róża"( nie jestem pewna czy dobrą wielkość liter zastosowałam), ,,Mały Książę", książki Tony'ego Halika. Te ostatnie zawierają niesamowite historie (np. jak to Halik przebywał wśród Indian zdany sam na siebie i swoją żonę), a najlepsze jest to, że wydarzyły się naprawdę!
 
Do góry