Dobre książki

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
No patrz jak Rwerte lubię to kapitana A. nie lubię , ale Miasto44 wciągnęło mnie bez reszty - juz jestem na 44 stronie (nomen omen) no i spieszę sie aby zdążyć przed premierą. Moim zdaniem każdy wielki film powinien być "zapowiadany" książką.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Walden napisał:
No patrz jak Rwerte lubię to kapitana A. nie lubię , ale Miasto44 wciągnęło mnie bez reszty - juz jestem na 44 stronie (nomen omen) no i spieszę sie aby zdążyć przed premierą. Moim zdaniem każdy wielki film powinien być "zapowiadany" książką.
Jest to jakiś pomysł, zwłaszcza, ze oglądałam kinomanika - teraz jets na Youtubie jak ktoś pamieta z czasów tv to szacun! :) To w filmie nie mamy sznasy poznać zbyt dobrze bohaterów, a książka zawiera głębokie psychologiczne rysopisy i wspomnienia. Dużo fotosów, więc mimo, ze i treści duzo, to czyta się dość szybko. (No chyba, ze ktos potrzebuje momentów na oddech, bo nie zawsze jest przyjemnie...)
 

Monika Domaska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Walden napisał:
No patrz jak Rwerte lubię to kapitana A. nie lubię , ale Miasto44 wciągnęło mnie bez reszty - juz jestem na 44 stronie (nomen omen) no i spieszę sie aby zdążyć przed premierą. Moim zdaniem każdy wielki film powinien być "zapowiadany" książką.
spokojnie masz jeszcze czas do piątku ;)
ja wczoraj skończyłam
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą książkę w stylu Zielonej Mili S. Kinga? Tak przejmującą i ciekawą, pozostawiającą po sobie moralny dołek.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Wybór Ireny - dobra książka i jeszcze biografia - Ireny Gelblum, Ireny Waniewicz, Ireny Conti - jednej osoby o trzech tożsamościach.
 

Monika Domaska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mrówa85 napisał:
Wybór Ireny - dobra książka i jeszcze biografia - Ireny Gelblum, Ireny Waniewicz, Ireny Conti - jednej osoby o trzech tożsamościach.
Ja tą książkę dopiero rozpoczynam. ale dziwnie się czyta bo z każdą zmianą tożsamości - czyta się jak inną książkę. ma się wrażenie 3ch książek w jednym.
 

naddi

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
na pewno warto przeczytać Mapę nieba. Szczególnie jak interesują was kwestie związane z tym czy jest niebo co się dzieje po śmierci.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Monika - ale małe kto tyle przeżył w swoim życiu. :) Aż ciężko uwierzyć, że jej się to wszystko tak potoczyło. I tak chyba najbardziej słynie z tego, co robiła niedawno już jako artystka Irena Conti Di Mauro.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Jakiś czas temu zabrałam sie za już kilkuletnią książkę Trafny Wybór Rowling. Naprawdę świetna fabuła. Dawno już mnie tak książka nie wciągnęła. Przeczytałam w dwa dni.
 

echinokaktus

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
30
Punkty reakcji
1
Eduardo Mendoza - polecam jego latynoskie szaleństwa. Takie ni to kryminały, ni to czarna komedia. Np. "Sekret Hiszpańskiej Pensjonarki".
 
K

KamilKA01

Guest
http://www.matras.pl/dotknac-prawdy,p,224295

Tutaj jest recenzja ksiązki [SIZE=10pt] "Dotknąć prawdy" (Antoinette van Heugten) - [/SIZE]Thriller psychologiczny

Premiera ksiazki jest dopiero dzisiaj, ja juz sobie zdązyłam kupić w Matrasie na przedsprzedaży, dałam 26zł

858220ed7b945a0dae2f3b48245ca2b5_6.jpg
 
G

Georginia40

Guest
Ja dzisiaj z rana ukończyłam książkę ,, Sułtan z Palermo" . Jest to jedna z części Kwintetu Muzułmańskiego ( dodam,że wszystkie można czytać odzielnie ponieważ są to różne historie).

Jest to 3 ksiazka z serii jaką przeczytałam i ta podobała mi sie najbardziej ( powiem Wam, że wszystkie są udane ale ta jakoś najbardziej przypadła mi do gustu). Egzotyczne klimaty, akcja odbywa się na terenie średniowiecznej Sycylii. Mamy tam romans na pierwszym planie, trochę historii, polityki. Wszystko tworzy bardzo ciekawą oraz spójną całość tak więc czyta się ją praktycznie jednym tchem.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja lubię książki Kena Folletta, zaczęło się od starej, dobrej "Igły" i jak widać reszta jest jeszcze lepsza:)
 

Kamil Tocicki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Własnie czytam "Władcę Piasków" młodzutkiej autorki Elizy Drogosz. Ksiażka odkrywa tajemnice Egiptu, pozywa niesamowicie, jest pełna przygód i fascynacji. Uważam,że jak na tak młodą pisarkę, ksiażka jest bardzo dobra
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja lubię jeszcze książki braci strugackich, choć akcja nie jest zbyt porywająca, cała ich droga, od tego jak powstawały (lata 60. W Radzieckiej Rosji) do tego jak mają się teraz jest dla mnie fascynująca:)
 

Kamil Tocicki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
UWIELBIAM "Władcę Piasków Elizy Drogosz, pchłoneła mnie zupełnie! cos niesamowitego! Podziwiam,że tak młoda pisarka moze atworzyc coś tak fascynujacego, pełnego pasji!
 

Nora Suarez

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2015
Posty
22
Punkty reakcji
1
Piotr Milewski Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia. Bardzo wciągająca książka. którą może przeczytać każdy, ukazująca domy z papieru, życie mnichów, kaligrafię i wiele innych. Polecam
 

Sayan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Na pewno do dobrych książek, które warto jest przeczytać należy Tajemnica domu Helclów. Bardzo dobry kryminał retro. Myślę, że wam się spodoba.
 
Do góry