Czy warto zazywac narkotyki?

Czy zazywasz narkotyki?

  • tak

    Votes: 3 50,0%
  • nie

    Votes: 3 50,0%
  • tylko raz sprobowalem/lam

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    6
G

Gwizdek

Guest
Czeszko pisze na tym forum od niedawna ale o dragach duzo wim bo sie kiedys z nimi prawie spotkalem ale maja Kochana dziewczyna mnie powstrzymala.Maryśke mozna zapalic od czasu do czasu ale nie bez przesady. Ciężkich drago i innych oprócz Maryśki nie popieram. :/ :hyhy: a i przyznaje sie do tego ze jestem uzaleznieony od nikotyny a od czasu do czasu lubie sobie wypić. :)
 

rose24onabdg

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
110
Punkty reakcji
0
ja natomiast nie biore nie bralam i brac nie zamierzam.......................


ale podobno jest demokracja....................

:hyhy: :hyhy: :hyhy: :D :D :D :D

pozdrófka for everybody............. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

justik18

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Dobrodzień
powiem tyle...narkotyki zniszczyly mi naprawde prawdziwa przyjazn...wydaly sie byc wazniejsze:-/dlatego mam o nich negatywne zdanie:-/poprostu one nie sa do zycia potrzebne

[ Dodano: 21 Maj 05, 17:17 ]
zdarzyło wam sie coś takiego?

[ Dodano: 21 Maj 05, 17:18 ]
Gwizdek, tez tak mysle mozna ja palic ale bez przesady:)mam teraz chłopaka który pali....od czasu do czasu ale wiesz..boje sie ze zacznie wiecej
 

niedzwiadek35

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Miasto
Biała Podlaska
Narkotyki sa do bani .Nic po nich nie masz chyba ze brak szarych komorek !!!
Narkotyki sa be... i kazdy o tym wie , ale zawsze musi sprobowac ! Po pierwsze sa drogie , po drugie niszcza zdrowie , po trzecie uzalezniaja!!!
Nie ma takich narkotykow ktore nie niszcza zdrowia i nie uzalezniaja !!!
Ja sam kiedys probowalem , ale na dobra droge sprowadzila mnie dziewczyna i teraz sie ciesze :) bo moglbym teraz byc uzalezniony i wynosic z domu pieniadze, krasc , handlowac! Nie radze brac zadnych z nich bo kazde sa tak samo szkodliwe !!!
Zajmijcie sie czyms pozytecznym np. :malarz: :p
 
G

Gwizdek

Guest
JA nie jestem uzalezniony od marihuany, pale 1 raz w miesiacu albo 2 i TYLE, raz sie juz przejechalem na tym i wyladowalem w szpitalu, no i co z tego!!?? nie pale maryski nalogowo!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Ni dajcie sobie wmówić, że "trawka" to nie narkotyk! wielu użytkowników twardszych używek zaczynało od palenia ziela. Podobno nie uzależnia? Fizycznie może nie tak jak opiaty czy nawet amfetaminy, ale zapytaj stałych palaczy, czy z dnia na dzień odmówili by sobie blancika? :zalamany: To pierwszy krok w :cenzura:!

[ Dodano: 24 Maj 05, 12:18 ]
XADK, na uzależnienie od narkotyków a zwłaszcza opiatów NIE MA MOCNYCH! Ktoś, kto mówi, że wystarczy silna wola, napewno nie musiał nigdy wychodzić z uzależnienia.Wystarczy kilka miesięcy uzależnienia a całe życie przebiega w zagrożeniu, że któregoś dnia złamię piostanowienie! Każdy, kto kiedykolwiek ciś brał, jest narkomanem do końca życia, tylko najwyżej nie jest czynnym narkomanem. Kiedy już przeszło sie inicjację, to czas się liczy od okresu trzeźwości, do następnego okresu trzeźwości a nie od wpadki do wpadki.

[ Dodano: 24 Maj 05, 12:21 ]
Gwizdek, opowiadasz bzdury a dlaczego, zobaczysz już za kilka lat a to nie jest dużo!

[ Dodano: 24 Maj 05, 12:24 ]
Niedźwiadek, nie ujął bym tego trafniej! Racja w każdym słowie! A naprawdę wiem o czym mówię. :)

[ Dodano: 24 Maj 05, 12:28 ]
Mada, za kilka dni to będą musiały być dwie kreseczki a potem już coraz więcej1 Feta jest jeszcze gorsza od hery, naprawdę. wyniszcza organizm jak mało która choroba

[ Dodano: 25 Maj 05, 22:53 ]
Mada, niewiele wiesz o nałogach i o sobie samej1 Chyba, że sama się oszukujesz. Naprawdę wiele razy słyszałem, że kogoś to nie dotyczy bo bierze tylko okazjonalnie. Coś takiego nie istnieje. Biorąć nawet co jakiś czas, jesteś narkomanką a zdasz sobie z tego sprawę za kilka miesięcy może, ale może być już za późno! Im prędzej przyznasz się przed sobą do tego, że jesteś uzależniona, tym lepiej :(
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Jacbar8, widzę, że mądrze piszesz :hyhy:
A Ty z własnego doświadczenia, czy gdzieś o tym czytałeś? ;)
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
XDAK, wsród wielu rzeczy, jakimi się zajmuję, jest też opieka nad narkomanami, którzy albo chcą się leczyć, albo już zaczęli pracę nad sobą w programie metadonowym. To taki rodzaj substytucji, wybór mniejszego zła kiedy nijak inaczej nie można człowiekowi pomóc. :) (Mam też trochę doświadczeń, bo w życiu chciałem wszystkiego próbować)
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Jacbar8, w takim razie widzę, że Twoje rady poparte są doświadczeniem ;)
Dzieki za tak obszerny post :)
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
moje osobiste doświadczenia w tej dziedzinie nie są powodem do dumy, ale każda wiedza może się w życiu przydać. Mnie pomaga w pracy a kiedy coś komuś tłumaczę, to przynajmniej wiem o czym mówię, w przeciwieństwie do wielu samozwańczych ekspertów. :)
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
No jest wiele instytucji(nie wymienię nazw) które próbują zajmować się tym problemem nic kompletnie o nim nie wiedząc. Są nawet publikacje, które powstały po półgodzinnej rozmowie z kimś, kto 2 miesiące wąchał klej. Taka działalność nie jest pożyteczna a raczej dalece szkodliwa. Przeciętny człowiek przyswaja sobie dane tam zawarte i ma wykoślawiony pogląd na problem. Tak, chodzi mi o konkretne podmioty, ale nie powiem o jakie, przepraszam. :|

[ Dodano: 1 Czerwiec 05, 12:59 ]
Jeżeli ktoś pali regularnie raz w tygodniu, to niestety jest już nałóg :(

[ Dodano: 1 Czerwiec 05, 13:02 ]
XADK, chyba, że chodzi Ci o uczestników naszej dyskusji? W takim razie oczywiście nie mam nikogo na myśli. Przecież to tylko wymiana poglądów i nikt nie mówi, że jest ekspertem w tej dziedzinie! :)
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Jacbar8, tak właściwie to w każdej dziedzinie życia znajdą się instytucje, które znają się na rzeczy i te które tylko sprawiają takie wrażenie i naciągają ludzi ;)
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Te, o których ja mówię też istnieją tylko po to, żeby napchać prezesom kieszenie. Do moich zadań w pracy należy między innymi demaskowanie takich praktyk i staram się to wypełniać bez skrupułów, bo oni skrupułów nie mają!
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Handlarze narkotyków też nie mają skrupułów - też nie zastanawiają się jak bardzo mogą zniszczyć komuś życie :zdegustowany:
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmm..no szczerze jeszcze nie probowalam...i nie wiem cy zaluje...coraz czesciej namawiaja kumpele czy kumple i coraz ciezej odmawaic...ale pseciez po jednej probie nic sie nie stanie.....
sorka bo nie cyztaalam wiekszosci...wy tak gadu gadu,czyli rpozumiem ze wiekszisc z was probowala choc raz....
 
Do góry