Co jeśc podczas odchudzania?

D

Dobrawa

Guest
Mnie się wydaje, że nie licząc jakiś fast foodów i ogromu słodyczy to warto wyeliminować, a przynajmniej zmniejszyć spożywanie chociażby białego pieczywa. Tak naprawdę przy odchudzaniu wydaje mi się, że warto jeść wszystko, ale w rozsądnych ilościach i odpowiednich zestawieniach. Na stronce diety Cambridge są przepisy, które trzymają się kaloryczności, a jednak są ładnie zbilansowane i róznorodne. Podstawa to nie głodzenie się.
 
N

nianiaSweet

Guest
zgodzę się z Tobą, dobra dieta powinna uwzględniać wszystkie produkty, tylko w odpowiednich ilościach i zestawieniach, jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ułożeniem diety to warto iść do dobrego dietetyka, który taką dietę Nam rozpisze, a przy tym nie będziemy musieli zrezygnować ze wszystkich lubianych produktów.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Nie tylko przepisy, same produkty też są dokładnie opisane w Cambridge @Dobrawa, a na opakowaniu podana jest wartość kaloryczna. O, tak jak tu (btw. bardzo smaczny):

2n08nd5.jpg
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa, te przepisy są świetne, ja nawet na co dzień z nich korzystam. Na FB ich obserwuję, zawsze coś fajnego wrzucą :)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Jakiś czas już szukam odpowiedniej dla siebie diety i na nic nie mogę się zdecydować, chyba dlatego że lubię sobie zjeść. Nawet nie wiem od czego powinnam zacząć. Proszę powiedzcie mi czy ktoś z Was stosował tą Cambridge i faktycznie pomaga, czy nie ma po tym efektu jojo. Bo najbardziej boje się że później mogę przytyć 2 x tyle ?
 
D

Dorka123

Guest
A to już zalezy od Twoich nawyków żywieniowych po diecie. Jeśli podczas diety się ich nauczysz (a moim zdaniem się nauczysz) to powinno być ok. Mi się udało utrzymać wagę przez chyba 5 lat bez wysiłku, tylko ciąża mi wszystko popsuła ;) Ale już zamówiłam produkty i wracam na właściwe tory :)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Ja przytyłam przez ostanie 4 lata aż 20 kg trochę chorowałam, i ważyłam już 100 kg, udało mi się schudnąć obecnie ważę 87 kg ale jeszcze bym chciała. Teraz wiem że czas wzięć się za siebie co ważne mam na to siłę. Tym bardziej że moja przyjaciółka wychodzi za mąż i poprosiła mnie abym była jej świadkową nie mogę jej zawieść prawda:) Ale nie stać mnie na zamawianie gotowych dań do domu wiec muszę od czegoś zacząć i dlatego szukam Waszej pomocy ;-)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No to może właśnie cambridge spróbuj? Ja mogę potwierdzić skuteczność. Zacznij od spotkania z konsultantem diety, zrób podstawowe badania (mogą o to pytać), porozmawiaj o swoich oczekiwaniach i na pewno coś razem wymyślicie. Ile chciałabyś schudnąć? Kiedy masz ten ślub? :)
 
D

Dorka123

Guest
też polecam, poczytaj historie na stronie, bardzo motywują, ludzie nawet po 50 kg tracili :)
wiesz, że ta dieta często jest nazywana dietą ostatniej szansy?
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
samba_mamba napisał:
No to może właśnie cambridge spróbuj? Ja mogę potwierdzić skuteczność. Zacznij od spotkania z konsultantem diety, zrób podstawowe badania (mogą o to pytać), porozmawiaj o swoich oczekiwaniach i na pewno coś razem wymyślicie. Ile chciałabyś schudnąć? Kiedy masz ten ślub? :)

Samba_mamba
Tez ślub przyjaciółki mam prawdopodobnie już 11 Lipca, wiec czasu za wiele nie mam;-( Czy ta dieta posiada jakieś gotowe produkty jakieś zabiegi?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No to do lipca jak byś teraz zaczęła spokojnie polecisz z 10 kg. Są gotowe produkty (zupy, owsianki, batoniki, napoje, koktaile, drugie dania itp.), a oprócz tego jesz normalne posiłki. Na stronie Diety Cambridge można znaleźć ciekawe, smaczne i niedrogie przepisy na fajne dania w diecie. Co do zabiegów kiedyś coś mieli, ale jak jest teraz to nie wiem, musiałabyś dopytać bezpośrednio u konsultanta albo na stronie.
 

katrins

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Przyprawy: ostra musztarda, wszystkie odmiany ostrej papryczki, chrzan, pieprz, imbir świeży i suszony. Rozsmakuj się też w mieszance curry. Dosypuj ją do sosów i duszonych warzyw.

Ryby: optymalna ilość to 150 g filetów z ryby jadanych co 2–3 dni. Ale nie należy przesadzać: jedzenie ogromnych porcji śledzi w oliwie spowoduje przybranie na wadze, mimo że dostarczymy dobroczynnych kwasów omega-3 w wystarczającej ilości.

Białko: trzeba jeść ok. 1,5 g białka dziennie na każdy kilogram wagi ciała. W praktyce oznacza to, że kobieta o wadze 70 kg powinna codziennie zjeść 40 dag chudego mięsa (np. piersi z kurczaka, ale bez skórki), a do tego ok. 80 dag różnych warzyw (bez ziemniaków) oraz 50 dag owoców. Po takiej diecie można spodziewać się znacznego spadku wagi, większego niż wskazywałaby ilość zjedzonych kalorii.

Witamina B6: organizm potrzebuje jej dziennie ok. 2 mg, czyli należy zjeść 250 g łososia lub 2 szklanki gotowanej soi. Aby witamina zadziałała jako zapłon przy spalaniu tłuszczu, potrzeba jej minimum 3 mg. Dlatego czasami warto – oprócz jadania produktów bogatych w witaminę B6 – łykać jej syntetyczny odpowiednik.

Jod: używaj soli jodowanej, a dodatkowo w dni, kiedy nie jesz ryb morskich, do zup i sałatek dodawaj łyżkę siekanej rzeżuchy lub suszonych glonów.
Woda: każdego dnia wypijaj co najmniej 3 szklanki wody oziębionej kostkami lodu. Pij ją między posiłkami – wtedy, gdy żołądek jest pusty.
 
I

Ika112

Guest
Ciekawe porady, nie wiem jak z uzasadnieniem ale wyglądają racjonalnie. B6 łykam w suplementach z magnezem, wiecznie mam niedobór i nie wiem dlaczego, odżywiam się raczej bardzo zdrowo. Jem znacznie mniej niż zostało to powyżej wyliczone :), nie czuję się głodna, być może po acetomale bo kiedyś przynajmniej na słodycze miałam większy apetyt.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Na stronie diety masz formularz kontaktu. Albo wpisz w google "dieta cambridge" i nazwę swojego miasta - możliwe, że masz kogoś w swojej okolicy. Jak nie, to po przesłaniu formularza odezwą się do Ciebie i umówią z kimś tam, gdzie sobie zażyczysz. :)
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
podstawa podczas odchudzania to warzywa (szczególnie strączkowe) i pełne ziarna zbóż (jak płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty, czy otręby pszenne), do tego chude przetwory mleczne (jak jogurt naturalny), oraz drób i chude ryby.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Jestem wielką czekoladocholiczką i ostatnio, żeby schudnąć zrobilam tyci, taki mały postęp. Robie sobie desery, ale owocowe. M.in ostatnio kupiłam sobie brzoskwinie i z budyniem zrobiłam. Na przepisach ancymonki m.in znalazłam zdrowy przepis.

Składniki:
  • 1 budyń waniliowy
  • 1/2 litra mleka
  • 200 ml śmietany 30 %
  • 1 łyżka cukru waniliowego
  • 1 łyżka cukru pudru
  • 1 puszka brzoskwiń z puszki lub taka sama ilość świeżych obranych ze skórki
  • kilka kostek gorzkiej czekolady
Przygotowanie:
  1. Ugotuj budyń według przepisu na opakowaniu i odstaw do ostudzenia
  2. Brzoskwinie wyjmij z zalewy odłóż 2 sztuki , resztę zmiksuj na gładki mus
  3. Schłodzoną śmietanę ubij na sztywno
  4. Pod koniec ubijania dodaj cukier puder i cukier waniliowy i jeszcze przez chwilę ubijaj aż będzie sztywna
  5. Zimny budyń zmiksuj a następnie połącz delikatnie z połową ubitej śmietany
  6. Do pucharków włóż na przemian budyń i mus brzoskwiniowy
  7. Wierzch dekorujemy reszta bitej śmietany , pokrojonymi w kostkę brzoskwiniami i startą czekoladą


Myślicie, że to jest dobry krok?
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
przede wszystkim jeść z umiarem, no i zrezygnować ze słodyczy, fast-foodów, alkoholu, ziemniaków, białego ryżu, pieczywa i makaronu. No i czerwone mieso tez nie jest wskazane.
 
W

wiemlepiej

Guest
A wiecie co bardzo często odkłada w naszym organizmie zbędne kilogramy? Słodzone napoje, z których proponowałbym jednak zrezygnować ponieważ są bardzo niezdrowe. Na rzecz czystej wody, która nie zawiera praktycznie żadnych kalorii.
 
Do góry