Co jeśc podczas odchudzania?

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Sama świadomość tego, "co jeść" to połowa sukcesu. Co nie jest wcale proste, ponieważ osobie, która pobiera informacje z mediów może sprawić bardzo duży problem dojście do rzetelnych informacji. Ja czytając o tym, jestem zrozpaczona ile sprzecznych opinii o niektórych produktach, typu - ser - można znaleźć.
Drugą połową sukcesu jest wiedza "jak jeść" - czyli regularność posiłków przede wszystkim. I kilka zasad typu: jeść wolno i na kilka godzin przed snem.
Mi jest jeszcze trudniej utrzymać dyscyplinę w tej drugiej kwestii, ponieważ mój tryb życia nie ułatwia mi przygotowania posiłków na cały dzień i pilnowania, by spożywać je o tych samych porach. Zastanawiam się czy nie skorzystać z możliwości kateringu dietetycznego, ale też nie chce szukać firmy z internetu, bo można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
 

Ysiakova

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dużo warzyw, zero słodyczy, mało pieczywa i TYLKO pełnoziarniste!
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
Magdalena221 ja też długo się zastanawiałam nad kateringiem, ale znajoma poleciła mi firmę i jestem bardzo zadowolona. to duża wygoda jak nie ma się czasu. rano przywożą posiłki i są naprawdę dobre. ale fakt faktem trzeba dobrze trafić, bo sporo osób narzekało na różne firmy, że posiłki są monotonne i często się powtarzają lub dają ciągle kurczaka z ryżem. na takiej długo nie pociągniesz:) ja swoją już mam ponad miesiąc i nie mam się do czego przyczepić:)
 

Beata Kowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Najlepiej sprawdzać co ile ma kalorii. Można wtedy fajnie dobierać sobie posiłki i nie głodować;) Ja korzystam z dzienniczka osobistego na dietomat.pl gdzie zapisuje sobie wszystko co jem i patrzę jaką ma kaloryczność.Po 3 tygodniach łatwiej mi zaplanowac sobie jedzonko na caly dzien:) Do tego cwicze 3-4 razy w tyg wiec pozwalam sobie czasem na małe grzeszki;) Odchudzanie przede wszystkim nie moze byc katorgą! wtedy zazwyczaj szybko jest efekt jo jo...lepiej nauczyc sie zdrowo jesc - a wtedy nie bedziesz chodzic głodna;)
 

izka34

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Magdalena221 napisał:
Sama świadomość tego, "co jeść" to połowa sukcesu. Co nie jest wcale proste, ponieważ osobie, która pobiera informacje z mediów może sprawić bardzo duży problem dojście do rzetelnych informacji. Ja czytając o tym, jestem zrozpaczona ile sprzecznych opinii o niektórych produktach, typu - ser - można znaleźć.
Drugą połową sukcesu jest wiedza "jak jeść" - czyli regularność posiłków przede wszystkim. I kilka zasad typu: jeść wolno i na kilka godzin przed snem.
Mi jest jeszcze trudniej utrzymać dyscyplinę w tej drugiej kwestii, ponieważ mój tryb życia nie ułatwia mi przygotowania posiłków na cały dzień i pilnowania, by spożywać je o tych samych porach. Zastanawiam się czy nie skorzystać z możliwości kateringu dietetycznego, ale też nie chce szukać firmy z internetu, bo można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
[SIZE=10.5pt]Jeśli już wiemy jak sie odżywiać to mamy częściowy sukces za sobą. Nie jest to łatwe, ponieważ mimo świadomości, co możemy jeść, często trudno nam powstrzymać się przed zjedzeniem czegoś zakazanego dla nas. Opanowanie chęci i zachcianek jest najtrudniejsze. Należy sobie znaleźć zamienniki i na przykład zamiast kawałka czekolady zjeść kawałek banana, zamiast ostrych chipsów zjeść garść orzechów posypanych ostrą papryką. Warto stosować zdrowsze zamienniki. Najlepiej rozpisać sobie posiłki na cały dzień i trzymać się ich. Jeśli będziemy mieć wszystko zaplanowane to łatwiej będzie nam wypełniać punkty diety niż jak dopiero będziemy obmyślali, co gotować w czasie odczuwania głodu. [/SIZE]
 

zyraffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
ja tam jem wszystko, tylko w mniejszych ilościach. Chyba bym oszalała, jakbym nie mogła jeść moich ulubionych rzeczy i prędzej niż później zaczęłabym podjadać
 

klauddia

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio na fejsie rzucił mi się w oczy artykuł o piciu specjalnego koktajlu warzywnego. Ponoć można dzięki temu schudnąć nawet 3,5 kilograma w tydzień. byłbym skłonny wierzyć tej informacji, bo koktajl składa się z kilku składników przyspieszających chudnięcie. Stosował ktoś z Was takie "cuda"?
 
M

maalamy

Guest
A co polecacie do picia żeby to odchudzanie jakoś wspomóc?? Pijecie zieloną albo czerwoną herbatę?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Zacznijmy od tego, żeby nie sugerować się pustymi dietami z internetu. Każdy z nas ma inne ciało, inną zawartość wody i tłuszczu w organizmie, więc jedynie dobry dietetyk ze specjalistycznym sprzętem może Ci wyliczać kalorie.

Czego nie jeść? Unikaj słodkiego, fast foodów, tłuszczu zwierzęcego (zawartego w mięsie głównie cielęcym i wieprzowym), masła, margaryny, oleju, skrobi- ziemniaków. Unikać soli- zatrzymuje wodę w organizmie.

Co powinno się robić: pić duuużo wody (co najmniej 2 L dziennie), pić wodę ze świeżą cytryną lub ogórkiem- przyspiesza metabolizm. Owoce jeść tylko do południa, później ciężej się trawią. Ćwiczyć- dieta to 70% sukcesu, niestety kolejne 30% to ćwiczenia.

Edit: jeść często, małe ilości- ostatni posiłek do godz. 18:00-19:00. Nie mniej niż 4 posiłki dziennie.

Powinno się jeść też ryby morskie, zamieniać je na mięso. Piec bez tłuszczu w piekarniku z jakimś warzywkiem- polecam brokuł.
 
M

maalamy

Guest
O dzięki za rady, a co z herbatami odchudzającymi czy tymi wspomagającymi odchudzanie, warto?? Wczoraj sobei kupiłam 4xslim żeby trochę metabolizm podrkęcić i będę testować :), próbowąłam jeść te 4-5 posiłków dziennie ale to nie dla mnie, miałam wrażenie, że ciągle chce mi się jeść za po to 3 normalnych byłam najedzona na cały dzień.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
maalamy napisał:
O dzięki za rady, a co z herbatami odchudzającymi czy tymi wspomagającymi odchudzanie, warto?? Wczoraj sobei kupiłam 4xslim żeby trochę metabolizm podrkęcić i będę testować :), próbowąłam jeść te 4-5 posiłków dziennie ale to nie dla mnie, miałam wrażenie, że ciągle chce mi się jeść za po to 3 normalnych byłam najedzona na cały dzień.
i tutaj jest pies pogrzebany, że im więcej posiłków, tym lepiej, bo organizm nie zdąży wziąć sobie wolnego, a o to chodzi. Z tymże oczywiście w małych ilościach.

Osobiście zasięgnęłam nie raz opinii dietetyka i odradzał wszelkie "wspomagacze" nazwane niby Fit. Staraj się jednak unikać suplementów diety, herbatek slim itp. Najlepiej to czerwona herbata w liściach, zielona herbata w liściach, ponoć imbir w korzeniu do herbaty jest też dobry. Natura daje nam wiele opcji, po co płacić za herbatkę slim, która może zaszkodzić? Ja nie wiem, co jest w jej składzie, ale taniej na pewno wyjdzie za zdrową, prawdziwą herbatę w liściach.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Trzeba też zwracać uwagę na to, żeby jedzenie nie było zbyt tłuste. Tłuszcz z jedzenia pływa we krwi i spowalnia jej przebieg, więc czujemy się ociężali. Jak będziemy jeść dużo małych, ale tłustych posiłków, to też nie będziemy się czuć dobrze :/
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Polecam kupić też błonnik pokarmowy - łyżeczka rozrobiona w szklance wody na dzień to idealna proporcja. Po kilku dniach bardzo poprawiło mi się trawienie. Plus jest to dobry pomysł na oczyszczenie organizmu.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
wolę czerwona herbatkę teraz w te ciepłe majowe dni tylko czerwoną herbata mogę się napić.
 

Minzy

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
[SIZE=9.5pt]Ja z kolei nasłuchałam sie o poprawiających przemianę materii właściwościach herbaty[/SIZE]. [SIZE=9.5pt]Efekty są, pomalutku chudnę i unormowały mi się wizyty w toalecie. [/SIZE]
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
a tak po mojej herbatce czerwonej zauważyłem również lepsze samopoczucie po konsumpcji nie mam problemów ze wzdęciami czyli mam lepszy metabolizm.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Najważniejsze w czasie odchudzania jest to, żeby nie podjadać i nie psuć tym całego wysiłku, który się włożyło w osiągnięte efekty. Ja miałam własnie bardzo duży problem z podjadaniem, nigdy do konca nie stosowałam diety. Tzn stosowałam, ale miedzy "zdrowymi posiłkami", jadłam batoniki albo żelki. ;) Jednak odkąd zaczęłam kupować suszone owoce, nie mam z tym żadnego problemu, bo zamiast batoników jem zdrowe i bez konserwantów bakalie. :D I bardzo szybko dzięki temu osiągnęłam moją obecną sylwetkę z której jestem bardzo zadowolona. ;)
 

mirela70

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice
Zasady żywienia, które ja stosuję:
TAK
- różnorodne warzywa i owocówe
- gotowanie w domu
- tłuszcze roślinne (tłoczone na zimno) : olej rzepakowy, oliwa z oliwek, olej lniany, olej z czarnuszki, olej sezamowy, kokosowy itp. Najlepiej jest je mieszać. Wiele osób uważa, że powinno się zrezygnować z wszystkich tłuszczy, co jest nieprawdą.
- pić wodę mineralną niegazowaną i herbatki ziołowe (dużo płynów).
- min 5 posiłków dziennie (małe, częste, regularne).
- jogurt naturalny (potrzebujemy tych bakterii).
- smothie detox (zbledowane warzywa i owoce z domieszką orzechów, pestek...)
- pieczywo i makarony pełnoziarniste
- kasze
- płatki owsiane
NIE
- Kawa. Piję 2 szklanki dziennie, a to już dla mnie duże wyrzeczenie.
- cukry proste, białe pieczywo
- żywność przetworzona
- napoje w kartonikach "soki", gazowane
- łączęnie węglowodanów z białkiem
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Dziubek_1 napisał:
Najlepiej jeść to co zaleci specjalista.
Wystarczy zlecić ułożenie indywidualnej diety i je się wtedy to co się lubi, a do tego chudnie.
Zgadzam się :)
 
Do góry