czy jesteś za wzniesieniem celibatu?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Wziął bym udział w ankiecie, ale nie wiem, co to jest "wznoszenie celibatu" ?
 
F

faithless

Guest
Ksierza składali sluby czystosci . Jednak to wkoncu faceci i mają swoje potrzeby. Jeśli nie sex z kobietą to co ?? Gdzie uchodzi sperma ?? i w jaki sposub ?? Chyba nie wyparowuje ?
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
lUDZIEEEEEEEEE! czy Wy wiecie na co teraz, kiedy obowiązuje celibat, idą pieniądze z tacy i darowizn? :/

[ Dodano: 23 Maj 05, 20:54 ]
faithless, nic nie paruje! Wiem (prywatnie mogę powiedzieć skąd) że 38% duchownych wyznania Rzymskokatolickiego to pederaści! Nie sądzę, żeby inaczej było w żeńskich zakonach :(
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
Ogólnie to mi sie nie chciało czytać wszystkiego, ale z tego co się zorintowałam większość jest za zniesieniem celibatu... I ja chyba też. Wydaje mi się głupie to jak wielu księży chowa się po kątach z rodzinami. Według mnie całkiem sensowna sytuacja jest w szkołach przygotowujących do bycia księdzem prawosławnych mężczyzn. Tam wybieraja sobie czy chcą mieć rodzinę czy nie. I zdecydowana większosc chce
 

Aga__

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Co sądzisz o zlocie w Bydgoszczy?
hahaha Bydzia Bydzia... Osobiście bardziej wolę Toruń mniej "rozlazły" ale jeśli chcesz to bardzo chętnie - tylko poinformuj wcześniej, bo zajęć mam sporo ;)
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
Aga__ napisał:
hahaha Bydzia Bydzia... Osobiście bardziej wolę Toruń mniej "rozlazły" ale jeśli chcesz to bardzo chętnie - tylko poinformuj wcześniej, bo zajęć mam sporo
czemu hahaha?? :> :> :> mnie do Torunia nie puszczą :( (wiesz mam 16 latek ;) )
jak mam Cię poinformować ?? :> może kom co? :) pozdróweczki :*
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Celibat jest jakąś formą oddania Bogu, ale nie sądzę, żeby bóg wymafał od człowieka, żeby postępował wbrew naturze. :niepewny:
 
F

faithless

Guest
Jacbar8 napisał:
nie sądzę, żeby bóg wymafał od człowieka, żeby postępował wbrew naturze.
W konicu to Bóg stworzył człowieka :) Więc czemu miąłby zabraniac mu sie rozmanrzac ?
 

pasya1

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
I widzę, że wciąż dochodzimy do jednego wniosku - celibat to głupota wymyślona przez człowieka. Powinien znaleźć się wreszcie odważny, który tą "głupotę" zniesie! :zdegustowany:
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
pasya1 napisał:
I widzę, że wciąż dochodzimy do jednego wniosku - celibat to głupota wymyślona przez człowieka. Powinien znaleźć się wreszcie odważny, który tą "głupotę" zniesie!
nic dodać nic ująć!! :D teraz mozemy liczyc tylko na Benedykta XVI :rotfl:
 
F

faithless

Guest
Kamilcia napisał:
ale kto wie jaki będzie kolejny papież może młody- rozumiący potrzeby wszystkich ludzi
To raczej mało prawdo podobne . Jesli kolejny papiez podeimje taką decyzje podejmie tez ryzyko ze dojdzie do rozłamu w kosicele A po za tym to mało prawdo podobne Tam wszyscy są w bardzo podeszłym wieku. Młodosci i tak nie jest gwarancją zmiany.
Pozdrawiam cie Kamilcia, :)
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Pasya, niestety doktryna kościoła zezwala na takie zmiany dopiero kiedy są ustawą soboru watykańskiego, więc nawet sam Papierz nic nie może poradzić, a że papierze, to hierarchowie zzwyczaj bardzo konserwatywni, to sama widzisz, w tym stuleciu nie ma szans na ruchy w tej materii :(

[ Dodano: 25 Maj 05, 10:41 ]
Kamilcia, papierze znają potrzeby ludzi jak mało kto, ale niekoniecznie wychodzą im naprzeciw, raczej nimi manipulują dla dobra instytucji jaką jest kościół ;)

[ Dodano: 25 Maj 05, 10:42 ]
Gdyby księża zakładali rodziny, to majątek kościoła rozszedł by się w ręcę świeckich ludzi a tak zostaje w tej samej "firmie"
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmm..obecny Papiez nie zniesie celibatu z pewnoscia bo jets za tradycja(tak jak to kieys powiedzieli w tv) tak samo jak nas JPII.......moim zdaniem moze i dobrze...ale coz na kazdy teamat powstaja rozne zdania....

[ Dodano: 2005-05-25, 11:36 ]
hmmm..nom i pozdowki dla katariny991.......hiihhi :D
 

blondi2007

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zabrze
jak jestes ksiedzem to chyba logiczne ze wyrzekash sie wshelkich przyjemnosci zwiazanych z seksem...ale.. hmmm wiadomo ksiadz to tesh czlowiek:p
 
F

faithless

Guest
blondi2007 napisał:
jak jestes ksiedzem
Tak ? A co oznacza "Wiek: 16" ?

Jacbar8 napisał:
Gdyby księża zakładali rodziny, to majątek kościoła rozszedł by się w ręcę świeckich ludzi a tak zostaje w tej samej "firmie"
I to tak naprawde jest chyba przyczynął :niepewny:
 
Do góry