czy jesteś za wzniesieniem celibatu?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
Podzielam zdanie niki, ze seks przed slubem nie jest grzechem, to znaczy moze wedlug kosciaola tak ale nie dla mnie, no i dziekuje za pozdrowienia kamilcia :D
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
no ba jasne, nie bede ryzykowac porazki jak juz bedzie po zaobraczkowaniu :p
Mam nadzieje ze nikogo tym nie zgorszylam ;)
 

pasya1

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
Macie rację! Kota w worku się nie kupuje! :hyhy:
" Kamilcia " dzięki za pozdrowionka, wzajemnie! :D
 

baton_6

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
elo
co piszecie to piszczie ale ksiąc to ksiąc a nie ktoś od zakładania rodziny
pozdro
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
baton po pierwsze ksiadz nie pisze sie przez "c" na koncu (przepraszam za zwrocenie uwagi ale tak mi sie czasami wyrywa) a po drugie to chyba tez czlowiek, a co ty myslisz ze oni wszyscy taki celibat zachowuja?? jesli tak to naiwny jestes - sory :/
 

Czarna-owieczkA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2005
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bdg.
ah tam przed slubem czy po slubie sex.. nie rozumiem czegos takiego.. a jak partner bedze zly w lozku tio co rozwod :hyhy: joke :p a tam niewiem czy po slubie czy przed.. na moje niektorzy ksieza robia to przed i po slubie wiec teges chociaz po slubie niee powinni :p
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
Czarna-owieczkA napisał:
ah tam przed slubem czy po slubie sex.. nie rozumiem czegos takiego.. a jak partner bedze zly w lozku tio co rozwod joke a tam niewiem czy po slubie czy przed.. na moje niektorzy ksieza robia to przed i po slubie wiec teges chociaz po slubie niee powinni
oj Ola... ty to lubisz takie głupie głupoty napier...pisać :p
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
czlowiek jest do tego aby kochac i moze przeciez to robic po i przed slubem a to ze czasem zdazaja sie wpadki to juz tak bywa. Jak ktos chce przed to nikt mu nie broni a przesz taka glupote to na pewno rozwodu sie nie wezmie a zreszta wszystkiego mozna sie nauczyc!!!
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Co do celibatu to Bóg powiedział do pierwszych ludzi:
"(...)i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię,(...)"

;) Tak więc "słudzy Boży" nie wypełniają jednego z pierwszych poleceń samego Boga :p .


a zreszta wszystkiego mozna sie nauczyc!!!

Dokładnie... Nie ma sensu iść do łóżka z partnerem, żeby "sprawdzić czy się dopasujemy". Jest tak bo czegoś takiego nie ma :D . Ludzie zostali tak cudownie stworzeni, że zawsze się dopasują, muszą się poprostu kochać...
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
Atiras napisał:
Cytat:
a zreszta wszystkiego mozna sie nauczyc!!!



Dokładnie... Nie ma sensu iść do łóżka z partnerem, żeby "sprawdzić czy się dopasujemy". Jest tak bo czegoś takiego nie ma . Ludzie zostali tak cudownie stworzeni, że zawsze się dopasują, muszą się poprostu kochać...

i tu się zgadzam w 100% :D
Atiras napisał:
Bóg powiedział do pierwszych ludzi:
"(...)i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię,(...)"
hmmm ciekawe... :D na pewno przekażę to "czarnym" (czyt.księżom) ;)
Pozdro :*
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Atiras napisał:
Nie ma sensu iść do łóżka z partnerem, żeby "sprawdzić czy się dopasujemy
a dla mnie ma , bo jezeli jestesmy razem, kochamy sie a niestety nie podnieca mnie to co mam z nim byc a zaspokoajac sie u boku innego :zdegustowany:
 

Czarna-owieczkA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2005
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bdg.
ja zawsze glupotyy pisze :p;p kamiś i ty o tym nie wiesz :hyhy: idzem zrobic foto mojemu domowi na polu :D
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmmm.,..wracajac do celibatu ksizy...hmm..moim zdaniem nie powiniem byc zniesiony...sa przeciez wyznania w ktorych jest dozwolone malzenstow kaplanow a spojrzy wcale wiecej takich kaplanow oni nie maja!!wedlug mnie ten celibat jest wyznacznikiem naszej wiary...to jest rezyganjacja,wielkie poswiecenie wlasnie dla Boga...
hhmmm...co do kiezy ktorzy "nie wytrzyamuja"...to wedlug mnie ludzie ktorzy wybrali w swym zyciu zly kierunek,,,ksiadz jest zwyklym czlowiekiem...on takze moze poleniac bledy..jednak ci ktorzy nie wytrzya,mli celibatu powinni odejsc z kaplanstwa...
a wiec jestem przeciwna zniesieniiu celibatu...wybranie w zycoiu takiej a nie innej drogi jet trudne,,tutaj pelne wyrzeczen...ale wlasnie to jest sensem kaplnstwa!!!

a zreszta odpowiedzmy sobie na pytanie...czy np dawalibyscie tyle a tyle tam pieniedzy na tace...wiedzac ze ksiadz ma zone,dzieci,ze te pieniadze benda przeznaczone poi czesci na nich...?????,,,,niom mi kiedys tkos takie pytanie zadal...tarz po zasatnowieniu powiem NIE...dla mnie to ksiadz na tych zasadach ktore sa w pewnym stppniu fundamentem naszej wiary!!!!!!!!!
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
kasienka:) napisał:
pieniedzy na tace...wiedzac ze ksiadz ma zone,dzieci
no lepiej jak wyda na rodzine niż na dziwki, prawda? :/ Kościół bałby się zniesiena celibatu... :) dlatego pozostaje księżom życie w cieniu ze swoimi laskami :] szara rzeczywistość :]
 
Do góry