czy jesteś za wzniesieniem celibatu?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
F

faithless

Guest
O czym wogule rozmawiamy ? Jeśli decyduje się zostać księdzem to z góry wiem co mnie czeka ! Jeśli nie chce to nie zostaje duchownym :) Moim zdaniem to jest proste jak budowa cepa ! Po co komplikować sobie życie ?
Pozdrawiam :)





ps. ja nie zostanę księdzem z kilku powodów ale jednym z nich jest to ze nie wytrzymam w celibacie przez cały żywot :)
<nie wiem nic o budowie cepa>
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
faithless napisał:
ps. ja nie zostanę księdzem z kilku powodów ale jednym z nich jest to ze nie wytrzymam w celibacie przez cały żywot
<nie wiem nic o budowie cepa>
hehehe księża też nie wytrzymują :p
ja tez nie wiem nic o budowie cepa :D
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
kasienka:) napisał:
a zreszta odpowiedzmy sobie na pytanie...czy np dawalibyscie tyle a tyle tam pieniedzy na tace...wiedzac ze ksiadz ma zone,dzieci,ze te pieniadze benda przeznaczone poi czesci na nich...?????,,,,niom mi kiedys tkos takie pytanie zadal...tarz po zasatnowieniu powiem NIE...dla mnie to ksiadz na tych zasadach ktore sa w pewnym stppniu fundamentem naszej wiary!!!!!!!!!
Przeciez pieniadze ktore dajemy na tace i tak ida po czesci dla ksiezy, a niby skad maja na te piekne mercedesy...jedno wielkie zaklamanie i tyle, ja wierze w Boga a nie w ksiezy, moze gdyby zniesli celibat to to zaklamanie troche by sie zmniejszylo przynajmniej
Kamilcia oczywiscie ze nie ja ustalam zasady wypowiedzialam tylko swoje zdanie, a jesli sie zle wyrazilam to przepraszam.

[ Dodano: 22 Maj 05, 11:32 ]
zreszta dlugo by mozna na ten temat dyskutowac ale nie jestesmy tu po to by sie spierac tylko zeby wypowiedziec wlasne zdanie na temat ktory zostal zadany :)
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmmm...no moim zdaniem to jets nie fair...to straszne uogolnianie...przeciez ci "ksieza" ktorzy jak to napisla kamilcia "utrzyamuja dziwki" to nie odnosi sie do wszstkich...to sa pojedyncze przypdaki ktore nadraly takiego rozglosnienia, ze az zmnienily stosunek Polakow,ze teraz wssytkich,albo iw eikszosc traktujemy tak jak tych ktotzy pokazywani sa w tv...

a pomyslelisicie o tym trudzie jaki oni wykonuja???to wcale nie ejst takie proste byc ksiedzem...hmm...a co to tych "samochodow" to co onie nie maja do teog prawa???przeciez to sa glownie samochody z ich walsnych pieniedzy,ktore sami zarobili...

wedlug mnie celibat powinien zostac bo decydujac sie na zycie wkaplanstwie wiemy co nas czeka...a to ze iniektorzy tego nie wytrzymuja to jzu inna sprawa........

[ Dodano: 2005-05-22, 12:15 ]
ps...a rozejrzyjmy sie wokolo...ile takich kaisedzy z prawdziwego zdarzenia jest wokol nas>>>a o takuch sie nie mowi...to przykre...jest ich znacznie wiecej a tv dazy do
sensacji,.,,a o tym powinnismy jzu doskonale wiedziec...
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
Kasienko masz racje, ja oczywiscie nie uogolniam, poniewaz znam switnym ksiezy ktorzy naprawde byli i sa pewnie z powolania, ale jednak nie tylko przez tv od dlugiego juz czasu przestalam wierzy w ksiezy, kosciol itd ale w Boga zawsze bede. A co do tych samochodow to jakos mi sie wierzyc nie chce ze to tak z wlasnej kieszeni, Tak jak np. Rydzyk i Maybach...no prosze cie lekkie przegiecie chyba prawda...ale jeszcze raz mowie nie uogolniam bo jest sporo ksiezy ktorzy bardziej zasluguja na zainteresowanie niz ci z tv
Pozdrawiam
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmm...tak ,ja to mowie z wlasnego dosiwadczenia...mam ksiedza w rodzinie..nie wiem,nie wierzcie jak nie chcecie ,ale onmi naserio te smaochody kupuja w wiekszosci za swoja kase...moj wujaszek-ksiadz pozyczal kase od nas,od rodziny zeby moc kupic ten samochod,a potem oddawal...a pszeciez ksieza tez pacuja ,chociazby w szkole niom i to jest ich noramlan praca,tak jak i kazdego nauczyciela,niom i oni dostaja za tą prace normalne wyngarodzenie...nie wsszystko jest dla nich,ale to jest wlasnie ich kasa....

tak wlasnie mi o to chodzilo bo kazdy tylko tutaj pisze ze ci ksieza sa zli iotp itd a tak naprwade to sa wyjatki,ktore zostaja ukaznae dla szerszej widowni,i to jets takie kolejne tworzenie tych stereotypow przez mediaaa....

ja pisalam to od sibie,kazdy ma prawoo do sowjego zdania na okreslony tamat.....
 
F

faithless

Guest
Potrzeby potrzebami. Jeśli ktoś przyzeka ze do trzyma slubów czystosci to powinien tego sie trzymac :p
Ja nie jestem za celibatem i dlatego nie zostane księdzem :p
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
"będę księdzem jak mój ojciec" hehehehehe :D

kasienka:) napisał:
przeciez ci "ksieza" ktorzy jak to napisla kamilcia "utrzyamuja dziwki" to nie odnosi sie do wszstkich...
OCZYWIŚCIE, ŻE NIE ODNOSI SIĘ DO WSZYSTKICH!!!!!!!!!! Ale nie zaprzeczysz, że są tacy kapłani, nie? :] Pozdro :)
 
F

faithless

Guest
Ale kochani !!! Ustalmy jedno !!! Ci ludzie godzą sie na celibat a potem ... łamią sluby czystosci !!! Nie ma sie co nad nimi rozczulac !!! Mam znajomego który chce zostac Ksieądzem . Zastanawiam sie czy wytrzyma w celibacie ? Mówiąc szczerze wątpie !!! Wierni dając pieniądze na tace są przekonani ze pieniądze idą na cele społecznie porzyteczne !! Po częsici tak jest bo Prostytutka to tez dobro wspulne :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 

Aga__

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Nika jesteś nieziemska :D

Wiecie co, celibat celibatem - spójrzcie na to z drugiej strony... Tyle lat, kiedy jeden z soborów watykańskich wprowadził celibat w 18...którymś roku - nie pamietam dokładnie, coś pod koniec, tylko dlatego, że księża mieli żony itd. Wiele pieniędzy kościelnych szło na utrzymanie rodzin. A teraz? Jakby zniesiono celibat byłoby tak samo. Jejku ile nagle rodzin by się pojawiło :p Ci tam na górze hierarchi kościelnej dobrze wiedzą co wyprawiają ich niżsi. Ale jeśli by postanowiono znieść celibat, to dowiedzieliby się o tym i zwykli ludzie, którzy tak pilnie słuchają na kazaniach "nie uprawiaj miłości z bliźnim, póki nie oddacie sie Panu" :hyhy: nic prostrzego. Cała nauka <prawie> poszłaby w las...

A co do starszych ludzi :D moja babcia kiedyś powiedziała tak " ja tam bym chciała by znieśli w końcu ten celibat, bo to sa mężczyźni i po co mają sobie jajka opróżniać po kryjomu" szalona kobieta :hyhy:

Ale tak na poważnie - dzisiejsi kapłani katoliccy - żadko kiedy myślą o celibacie wstępując do zakonu. Tylko dlatego, że jest to jedna kartka która podpisują, nie pamiętają o niej i często nie dochowują. Tymbardziej, że studiując teologię i wszystkie decyzje soborów dokładnie wiedzą, że Biblia nie zakazuje małżeństw księży.

a co do seksu przed małżeństwem hmmm... powiem tak - zależy na jakiego księdza trafisz... Ja będąc w ogólniaku bardzo zastanawiałam się nad tą kwestią i nasz katecheta powiedział mi jasno - to twoje sumienie. Jeśli uważasz, że postąpisz źle nie rób tego, bo będzie Cię to gnębić, a jeśli ważasz, że nie zmieni to twojego spojrzenia na świat, takiego, jakie masz teraz - poznawaj i ucz się by nie było kiedyś czego żałować... :zawstydzony:

To tyle...
Podsumujmy ;) Celibat - to teraz tylko kawałek papieru... Nic poza tym, więc po co marnować tusz i drzewka, tylko po to by kiedyś ten papier zżółkł i nikt o nim nie pamiętał :> :D ;)

Pozdrówka

[ Dodano: 22 Maj 05, 20:02 ]
mała anegdota
rozmawia dwóch księży:
- jak myślisz, czy doczekamy się zniesienia celibatu????
- My nie, ale.... może nasze dzieci :D

[ Dodano: 22 Maj 05, 20:08 ]
naserio te smaochody kupuja w wiekszosci za swoja kase...moj wujaszek-ksiadz pozyczal kase od nas,od rodziny zeby moc kupic ten samochod,a potem oddawal...a pszeciez ksieza tez pacuja ,chociazby w szkole niom i to jest ich noramlan praca,tak jak i kazdego nauczyciela,niom i oni dostaja za tą prace normalne wyngarodzenie
Ksieńka zgodzę się - zarabiają, mają pracę, maja prawo, ale czy nie przyznasz mi racji, że dekanat musi według prawa kanonicznego zagwarantować im środków na wyżywienie środki codziennej potrzeby? Każdy ksiądz w zależności od hierarchi dostaje jakieś pieniądze miesięcznie, gdy ma parafię, to też, choć pieniądze z parafii tylko w nielicznym stopniu oddawane sa do dekanatu. Wtedy mogą sobie kupować samochody.

Bo praktycznie prawo kanoniczne grawantuje im podstawowe środki.
 
F

faithless

Guest
Aga__, Masz racje celibat to chyba złe rozwiązanie. Wiersz ... Zaczynam patrzec na tą sprawe zupełni inaczej. Dzieki za opinie :) dzieki niej jestem bogetszy o nowe poglądy :)
Pozdrawiam :)
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
Aga__ napisał:
rozmawia dwóch księży:
- jak myślisz, czy doczekamy się zniesienia celibatu????
- My nie, ale.... może nasze dzieci
:rotfl: hehehehehe mistrzostwo :D

faithless napisał:
Aga__, Masz racje celibat to chyba złe rozwiązanie. Wiersz ... Zaczynam patrzec na tą sprawe zupełni inaczej. Dzieki za opinie dzieki niej jestem bogetszy o nowe poglądy
Pozdrawiam
i ja również :D dzięki Wam Kochani :)
 
F

faithless

Guest
Kamilcia, Wybierasz sie na zlot ? :) Z "Los Angeles" jest strasnie daleko :) specjalnie zjadłem literkę :D
 

Aga__

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Faithless, Kamilcia haha życie ;) Nie ma co... Ja też słucham i uczę się ;)
A wiecie co też bym się wybrała na jakiś zlocik :] hahaha ;)
:hyhy:
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Aga__ napisał:
a co do seksu przed małżeństwem hmmm... powiem tak - zależy na jakiego księdza trafisz...

To zależy od księdza? Ja myślałem że powinno zależeć od Boga, nie od ludzi...
 

Aga__

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Ja myślałem że powinno zależeć od Boga,
No niby tak, ale powiedz, co zależy od Boga na tym świecie??? Bo mnie to bardzo ciekawi.
Wszystkie prawa ustanawia człowiek - prawa kanoniczne ustanawia sobór, prawa kościelne też, przykazania kościelne też, funkcjonowanie i porządek mszy też, formę spowiedzi też...
Więc co ustanawia Bóg?

:looka:
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
faithless napisał:
Kamilcia, Wybierasz sie na zlot ? Z "Los Angeles" jest strasnie daleko specjalnie zjadłem literkę
zapraszam do Koronowa :D Istne Los Angeles :D saaame aniołki :serce: :zakochani: hehehehe także wbijajcie :D
A Ty chyba też masz daleko co? :D Wszechświat... hmmm :p Pozdro :)

Aga__ napisał:
A wiecie co też bym się wybrała na jakiś zlocik hahaha
A czemu hahaha ? :D chętnie bym się z Tobą spotkała :D Co sądzisz o zlocie w Bydgoszczy? :>
 
Do góry