Broń w samochodzie

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
markgrzyb napisał:
Nie ma. Wskaż obowiązujący przepis prawny.
dobra masz rację. poszukałem i w ustawie jest o broni białej i nie ma tam wiekości noża. ale jest np. broń białą w postaci: – ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni
a maczeta ? to taki niby wiekszy nóż o wiekszym ostrzu, nieukrytym, a chyba nie jest dozwolona na ulicy ?


Czemu nie miałaby być dozwolona?
Jeśli ktoś nią nie wymachuje itd. to samo w sobie posiadanie przy sobie nie jest karalne.
 
B

bajderman

Guest
Proponuję po prostu takiego sensownego straszaka wybrać. Np.

r1256rbsbpbg_0-17607.jpg

To Rewolwer ZORAKI K-10 6mm SHORT 2,5". Na Bron.pl kosztuje 499 zł.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sunray napisał:
Czemu nie miałaby być dozwolona?
Jeśli ktoś nią nie wymachuje itd. to samo w sobie posiadanie przy sobie nie jest karalne.
no skoro można sobie kupić przez neta albo w marketach budowlanych to czemu miałyby być nielegalne.

bajderman napisał:
Proponuję po prostu takiego sensownego straszaka wybrać. Np.

r1256rbsbpbg_0-17607.jpg

To Rewolwer ZORAKI K-10 6mm SHORT 2,5". Na Bron.pl kosztuje 499 zł.
albo jednak pałkę teleskopową...
 
M

Mother Russia

Guest
Czy mogę przewozić w bagażniku wiertarkę (jeśli udowodnię, że jadę na budowę)?
 

Rafal ROMB

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Od 10 lat można legalnie posiadać broń rozdzielnego ładowania wytworzoną przed 1885 rokiem (limit podniesiony 3 lata temu, wcześniej było 1851) lub jej replikę.
Można też do niej kupić proch i kule.

A skoro taka broń nie wymaga pozwolenia, to i policja nie miała kiedy zakazać noszenia, dlatego nawet KGP przyznaje, że można nosić taką broń załadowaną i gotową do strzału, ale jednocześnie grozi konsekwencjami karnymi w przypadku noszenia jej pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Rafal ROMB napisał:
Od 10 lat można legalnie posiadać broń rozdzielnego ładowania wytworzoną przed 1885 rokiem (limit podniesiony 3 lata temu, wcześniej było 1851) lub jej replikę.
Można też do niej kupić proch i kule.
Czyli po prostu broń czarnoprochową. Niestety nie należy ona do najtańszych.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Czyli po prostu broń czarnoprochową. Niestety nie należy ona do najtańszych.
Ale tu kłopot jest bo masz jeden strzał tylko. A co jak jest dwóch napastników??
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
Maczetę można kupić w marketach budowlanych?
można. w działach ogrodniczych :)
A maczeta w ręte wygląda jak miecz, więc w zasadzie czemu by nie kupić katany i z nią po ulicach nie chodzić??



myślę, że trochę źle sobie ywobrażacie oba te ostrza. katana jaką możesz kupić to tylko ładnie wyglądająca replika, maczeta jest użytkowa.

samoyed napisał:
Czyli po prostu broń czarnoprochową. Niestety nie należy ona do najtańszych.
Ale tu kłopot jest bo masz jeden strzał tylko. A co jak jest dwóch napastników??
do czego zmierza ta dyskusja?
szukamy sposoby by legalnie komuś grozić śmiercią? przypominam o granicy obrony koniecznej i trzeźwym myśleniu.
to że można, nie znaczy, że mamy to robić.
a maczety kupujmy do lasu co najwyżej.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
myślę, że trochę źle sobie ywobrażacie oba te ostrza. katana jaką możesz kupić to tylko ładnie wyglądająca replika, maczeta jest użytkowa.
przy polskim położeniu geograficznym maczeta jest raczej mało potrzebna, A co do katan to fakt można znaleźć takie nad kominek.
golgi napisał:
do czego zmierza ta dyskusja? szukamy sposoby by legalnie komuś grozić śmiercią? przypominam o granicy obrony koniecznej i trzeźwym myśleniu. to że można, nie znaczy, że mamy to robić. a maczety kupujmy do lasu co najwyżej.
Warto pamiętać, że ciężko się przeciwstawić jednemu trzeźwomyślącemy jeśli na przeciwko jest pięciu nie myślących. Więc rozprawa idzie w kierunku sprowadzenia niemyślących na drogę myślenia.
 

wszechbankier

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o noże do przecinania pasów, to różnią się one konstrukcją od zwykłych(składanych lub z głownią stałą). Wożenie takie noża, najlepiej ze zbijakiem do szyb wydaję mi się bardzo dobrym pomysłem. Może być to bardzo przydatne podczas wypadku i zaklinowania się pasów.
Pozdrawiam
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
wszechbankier napisał:
Jeżeli chodzi o noże do przecinania pasów, to różnią się one konstrukcją od zwykłych(składanych lub z głownią stałą). Wożenie takie noża, najlepiej ze zbijakiem do szyb wydaję mi się bardzo dobrym pomysłem. Może być to bardzo przydatne podczas wypadku i zaklinowania się pasów.
Pozdrawiam
Na pewno tak tylko bronić się takim nożem juz raczej nie da.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
samoyed napisał:
Czyli po prostu broń czarnoprochową. Niestety nie należy ona do najtańszych.
Ale tu kłopot jest bo masz jeden strzał tylko. A co jak jest dwóch napastników??
Możesz kupić sobie rewolwer czarnoprochowy lub dubeltówkę.
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
monaBETHA napisał:
Maczetę można kupić w marketach budowlanych?
lepiej w militarnych może?

samoyed napisał:
Jeżeli chodzi o noże do przecinania pasów, to różnią się one konstrukcją od zwykłych(składanych lub z głownią stałą). Wożenie takie noża, najlepiej ze zbijakiem do szyb wydaję mi się bardzo dobrym pomysłem. Może być to bardzo przydatne podczas wypadku i zaklinowania się pasów.
Pozdrawiam
Na pewno tak tylko bronić się takim nożem juz raczej nie da.
ja uważam że każdym nożem można się bronić

D_K napisał:
Czyli po prostu broń czarnoprochową. Niestety nie należy ona do najtańszych.
Ale tu kłopot jest bo masz jeden strzał tylko. A co jak jest dwóch napastników??
Możesz kupić sobie rewolwer czarnoprochowy lub dubeltówkę.



proszę jakie szybkie rozwiązanie - opcja rewolweru wdaje się lepsza
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
No tak, zaraz po ułożeniu włosów na impreze i wyczyszczeniu butów można przystąpić do nabijania rewolweru. Pomysł ciekawy ale mało życiowy;]
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
A załadowanie rewolweru CP to jakiś problem?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
nutria napisał:
ja uważam że każdym nożem można się bronić
Gorzej jak się straci na rzecz napastnika nóż wtedy pozostaje tylko szybko biegać.


D_K napisał:
A załadowanie rewolweru CP to jakiś problem?
dla mnie i dla ciebie nie, ale dołożysz do tego pomalowane paznokcie które mogą się obdrapać to cały misterny plan idzie w ...
Dla tego też pozostają inne rozwiązania.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Uwierz mi paznokcie, czy też różowe skarpetki nie przeszkadzają. W dzisiejszych czasach masz wiele pomocnych narzędzi po to żeby załadować szybko i sprawnie broń CP. :p
 
Do góry