Ateizm

kolosowska

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
rynsztok.
Wiarę można i należy krytykować. (.....)
Niestety większość ludzi nie dopuszcza do siebie nawet myśli że w jego religii może coś źle funkcjonować.

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy a mianowicie jeśli ja jestem ateistką i krytykuje księży katolickich to dlaczego Ci ludzie którzy wierzą mają do mnie pretensje ? :niepewny: przecież każdy ma prawo do krytyki :phi:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy a mianowicie jeśli ja jestem ateistką i krytykuje księży katolickich to dlaczego Ci ludzie którzy wierzą mają do mnie pretensje ? :niepewny: przecież każdy ma prawo do krytyki :phi:

Widocznie robisz to nieumiejętnie i obrażasz uczucia religijne tych ludzi.​
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
Wiarę można i należy krytykować. Nie ważne czy jest to crześcijaństwo, islam, itd. Jeśli w imię wiary zabija się niewinnych ludzi, to czy jest to "prawdziwa" religia? Jeśli we własnej wierze są patologie, to krytyka pozwala ją dostrzec. Niestety większość ludzi nie dopuszcza do siebie nawet myśli że w jego religii może coś źle funkcjonować.
a ja jestem katoliczka i tez napierdzielam na ksiezy. szanuje tych ktorzy sa z powolania. ale moja wiara wcale nie jest idealna.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Jestem ateistką lecz moje otoczenie nie godzi sie z tym. Nie wiem czy mam jakiekolwiek prawo do krytyki księży lecz powiem że niektórym należy sie ostra krytyka. Jak powyżej LeoOna powiedziała oszczędźmy księży z powołania...
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Jasne tylko kto oceni ile jest prawdy w tym co mówią o księdzu w parafii ? Wiecie co to plotki i jak się rozchodzą, wiecie też jak to jest z prawdą przy nich.

Ludzie potrafią naprawdę być okrutni, słyszałem już o przypadku jak to pewna starsza pani za to, że ksiądz ją upomniał postanowiła mu troszkę "zaszkodzić" i zaczęła rozpowiadać, że składał jej niemoralną propozycję. Już to tak jest, starczy że komuś się nie spodoba, że ksiądz ma odwagę prosto w oczy upomnieć. Ludzie uwielbiają plotki o grzeszkach księży.
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
ciekawe ilu ksieży ma powołanie skoro 95% podatników zarabia poniżej 2 tyś. (19% PIT), a ksiądz średnio zarabia ponad 2,5 tyś. - w dodatku nie ma na utrzymaniu żony, dzieci, rachunki też z tacy lecą. żyć nie umierać. studia zagranicą, dobry samochód, wyjazdy etc. etc. a wszystko to za... odprawienie mszy i umoralnianie owieczek i baranów.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Jestem ateistką lecz moje otoczenie nie godzi sie z tym. Nie wiem czy mam jakiekolwiek prawo do krytyki księży lecz powiem że niektórym należy sie ostra krytyka. Jak powyżej LeoOna powiedziała oszczędźmy księży z powołania...


Prawie jak u mnie, z tą różnicą, że moi bliscy pogodzili się już z tym, że od nich odstaję, no może czasem mi to wypomną, ale już to po mnie spływa.
Pewnie, e masz prawo krytykować księży, sęk w tym, aby robić to w sposób kulturalny i dający do myślenia a nie prosto z mostu, bo taki uzna Cię za kogoś gorszego i nieznającego się i wtedy myśli sobie, że ma nad Tobą wyższość, co w konsekwencji prowadzi do kompromitacji Twoich poglądów.
Moim zdaniem nie ma księży z powołania, raczej nazwałabym ich księżmi z wychowania. W końcu prawie wolny kraj, więc chyba mogę, tak jak wszyscy inni wyrazić to, co myślę.
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Nie można powiedzieć że jestem ateistą jednak z każdą wizytą w kościele tracę wiarę w Kościół. Początkowo myślałem że tylko w mojej parafii księżom chodzi o kasę jednak przekonałem się że tak nie jest. Gdzie byś się nie ruszył zawsze na coś zbierają to mnie najbardziej wkurza.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
. Nie wiem czy mam jakiekolwiek prawo do krytyki księży lecz powiem że niektórym należy sie ostra krytyka.
Ksiądz jest tylko człowiekiem. Każdy ma prawo krytykować co się mu nie podoba. Prawda taka, że ludzie robią z księży często nadludzi, a powiedzenie złego słowa na nich traktują jak zbrodnię.
 

Kami_chan

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Częstochowa
Ja się przyznaje, ze jestem ateistką, nikt mnie nie krytykuje, moze akurat obracam sie z takim tolerancyjnym towarzystwie :p czasem się ze mnie smieją, ze ja tam w sprawach religijnych i kościoła mam same negatywne opinie, ale nie robią mi z tego problemu. Ja osobiście uważam, że nie można być krytykowanym i mieć uprzedzenia do ludzi z inna wiarą bądź jej brakiem...To jest osobista decyzja. Na początku, w 1 klasie liceum chodziłam na religie, zeby nie było...bo tak to bym sama sobie siedziała na korytarzu. Ale ksiądz tak tepił osoby, które nie wierzyły i czasem zadawały pytania, nad którymi sam się zastanawiał, zeby jakiś dobry kit wcisnać, albo skrytykowały kościół. Więc się wkurzyłam i ja przestałam chodzić na religie..w 2 klasie więcej osób zrezygnowało, aż zmieli księdza, bo były skargi :p Mimo, ze obecny jest nawet luxny, to wolę się nie narażać na spięcia i wole pouczyć się ba korytarzu niż słuchać bredni :p
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Ja się przyznaje, ze jestem ateistką, nikt mnie nie krytykuje, moze akurat obracam sie z takim tolerancyjnym towarzystwie :p czasem się ze mnie smieją, ze ja tam w sprawach religijnych i kościoła mam same negatywne opinie, ale nie robią mi z tego problemu. Ja osobiście uważam, że nie można być krytykowanym i mieć uprzedzenia do ludzi z inna wiarą bądź jej brakiem...To jest osobista decyzja.

U mnie jest bardzo podobnie, i zgadzam się z tobą :eek:k:
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
nie wierze i mam gdzies caly ten katolicki shit :p
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
jest zasadnicza roznica pomeidzy postawa ateistyczna, a agnostyczna. Jesli o tym nie wiecie, to radze poczytac,
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
zcicha - i co to ma do tematu? Bo tak się składa, że znam te dwie postawy doskonale i nie wiem po co je tutaj przedstawiasz.
 

kmikos168

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Nie można powiedzieć że jestem ateistą jednak z każdą wizytą w kościele tracę wiarę w Kościół. Początkowo myślałem że tylko w mojej parafii księżom chodzi o kasę jednak przekonałem się że tak nie jest. Gdzie byś się nie ruszył zawsze na coś zbierają to mnie najbardziej wkurza.
ksieza to tez ludzie i maja swoje wady, a zastanawiales sie czasami na co zbieraja te pieniadze?
 

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
"Nie można powiedzieć że jestem ateistą jednak z każdą wizytą w kościele tracę wiarę w Kościół. Początkowo myślałem że tylko w mojej parafii księżom chodzi o kasę jednak przekonałem się że tak nie jest. Gdzie byś się nie ruszył zawsze na coś zbierają to mnie najbardziej wkurza.

ksieza to tez ludzie i maja swoje wady, a zastanawiales sie czasami na co zbieraja te pieniadze? "

Tracisz wiarę... wiesz dlaczego? poniewarz kościół już dawno jest bliżej szatana niż Boga, możecie się kłucic ale niestety prawda mówi sama za siebie. Wiara słąbnie w katolikach przez kościół i fałszywych proroków.(niektórzy może chcą dobrze ale robią żle)

"Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą." mateusza 24,11

"ksieza to tez ludzie i maja swoje wady" niestety to prawda lecz jak mówi mój ksiądz "oni otrzymali dar"

radziłbym poczytac Biblię i poszukac innej wiary ponieważ katolicy niestety są pomieszaniem pogaństwa z chrześciaństwem tak samo jak inne odłamy chrześciaństwa no i jeszcze się wypierają... :/
 

Apola

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o ateizmie? Co sądzicie o ludziach, którzy są ateistami?
Czu uważacie tak jak niektórzy, że ateizm dużo daje?
Jestem ciekawa co sądzicie na ten temat :)


Ja nie wiem, czy daje, ale z tego co zaobserwowałam to nie. Moj chlopak jest ateista na dzien dzisiejszy. Nie zostal ochrzczony przez rodzicow i tak to juz trwa 18 lat. Ale jak poznal mnie, katoliczke, to uznal ze czegos mu brak w zyciu, tym bardziej ze nie jest z Polski. No i w przyszlym roku przyjmie chrzest (dopiero zaczyna przygotowania)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
radziłbym poczytac Biblię i poszukac innej wiary ponieważ katolicy niestety są pomieszaniem pogaństwa z chrześciaństwem tak samo jak inne odłamy chrześciaństwa no i jeszcze się wypierają... :/

Nie żyjemy w próżni. Jako mieszkańcy Polski mamy pewne naleciałości kulturowe sięgające jeszcze pogaństwa. I nie ma tu nic do rzeczy czy jesteśmy katolikami, ateistami czy nawet buddystami.
 

darkness-princess

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gliwice
Nie wierzę w Boga z tego powodu iż w tym całym piśmie świętym są różne śmieci które nie zgadzają się z pojętą przez świat historią Jezusa. Pismo święte na 100 % było kilkakrotnie redagowane więc to co obecnie sie w nim znajduje nie jest żywą opowieścią o Mesjaszu, a zwykłym opowiadaniem ludzi. Uważam że owszem zył kiedyś Jezus, ale nie zamieniał wody w wino itp.
 
Do góry