Aparat Stały Na Zęby

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Na początku jak Ci założą aparat to rzeczywiście gryźć nie można, chyba każdy tak ma. Jedynie to kogoś może mniej lub bardziej boleć. Mnie prawie ,że nic nie bolało. Dopiero teraz, dwa dni temu założyła mi Pani wyciągi w związku z czym boli mnie głowa i gryźć nie mogę. Czasami mam ochotę zdjąć to cholerstwo, jednak jeszcze się ogarniam. -,-
 

rzabaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krasnystaw / Lublin
Mi koleżanka mówiła ,że ją bolało zakładanie takich gumek przed założeniem aparatu.Takie jak się ma za małe przerwy między zębami
Ale nie wiem czy o to Ci chodzi.
Wszystko zależy od człowieka. ; ]
Dzięki za odpowiedź :) Właśnie o takie cuś mi chodziło, hehe :D Jak mi zakładała te gumki to nie bolało, tylko boli teraz jak już je noszę, niestety... :( A we wtorek aparat zakładam, hehe :) w końcu :]
 

kendra

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Nosiłam aparat przez około 2 lata i jestem bardzo zadowolona z efektów. Więc może trzeba się trochę pomęczyć, ale uwierzcie naprawdę warto!! ;)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
ile trzeba nosic aparat na lekką wadę zębów-tzn są krzywe? chodzi mi o stały jak i zdejmowany, prosze o odpowiedz
 

rzabaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krasnystaw / Lublin
2 lata mi powiedzieli stały... troche kiepsko nie wiem...
Ja jutro zakładam aparat, hehe :D ciesze się, a za razem boje, tylko nie wiem czego :niepewny: W sumie to zazwyczaj zakłada się aparat stały na około 2 lata, jeśli waga powiedzmy, że zniknie wcześniej, to aparat wcześniej się ściąga :) ale wydaje mi się, że warto trochę pocierpieć i po błyskać aparatem na zębach, hehe :lol:
 

ania9662

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam <3
Jestem doświadczoną "aparatką" .
Noszę aparat już prawie dwa lata.
Na początku,po założeniu aparatu strasznie bolały mnie zęby.
Miałam wrażenie,ze zaraz mi one wypadną.
Nie było to przyjemne....
Potem było już ok.
Czasami przy podkręcaniu tych takich drucików bolały mnie ząbki,ale ból był znośny.
Teraz po podkręcaniu już nic nie czuję.
Ciągle się wkurzam na moje druciki,nie dlatego,że mi przeszkadzają tylko nie podobają mi się ze względu estetycznych x D
20 października mam wizytę u orty i powie mi jak długo będę mieć jeszcze założony aparat { miała mi już we wrześniu ściągać }


Polecam aparat z całego serca,bo widać różnicę w wyglądzie : ) )
Mnie osobiście aparat zaczął wkurzać po roku noszenia xD
Noo,ale dla urody i zdrowia warto pocierpieć.
A i jeszcze dodam,że aparat jest takim znakiem rozpoznawczym
Na przykład jak ktoś chce o Tobie pogadać to nie musi się wysilać żeby Cię opisać tylko mówi : "Noo ta z aparatem" hehe xd

I jeszcze chciałam dodać,że aparat nie poprawia tylko wyglądu,ale też poprawia higienę w jamie ustnej.
No wiecie....coś z higieną jest lepiej......yyyy nie pamiętam co mi ortodontka mówiła xd
 

pizmak2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam 21 lat i chce założyć sobie aparat na zęby, ostatnio na kontroli u dentysty zachaczyłem ten temat i powiedział mi że w moim wypdaku jest to nieopłacalne bo na jeden ząb niewarto tyle kasy tracić, dodam że jest to jeden kieł, i zapewne w gre wchodziłby tylko gorny aparat, ile by to mniejwięcej kosztowało,i czy wogole ktoś sie tego podejmie. Jaki był by mniejwięcej okres noszenia aparatu i jesli jest ktoś z okolic Słupska to bym był wdzięczny za jakieś namiary na jakiegoś specjaliste.
 

princess666

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
A ja Wam powiem tak :D
aparat założyłam początkiem stycznia ;d efekty są BARDZO DUŻE, ostatnio na wizycie widziałam wycisk swoich zębów ze stycznia i teraz widzę, że wyglądałam jak wampir :D
chodź ząbki są już prawie proste aparat ściągnę w okolicach czerwca, a potem mam mieć szynę jakąś, nie mam pojęcia co to jest ale i tak wtedy to już będzie koniec ;d
aparat brzydki nie jest ;d od 10 miesięcy wybieram różowy kolor gumek bo są takie słodkie ;d
ogółem ludzie nie dogadują, w szkole pełno jest aparatów. zęby nie bolą.
tylko, że u mnie aparatu praktycznie nie widać. nie 'wydęło mi' warg jak u niektórych, więc jest ok.
znajomi mówią, że mi on pasuje i że głupio bez niego wyglądać będę ;d też się już przyzwyczaiłam ;d
najgorsze jest tylko gdy jedzenie wchodzi do aparatu.. lub gdy oberwałam piłką na wf w buźkę ;d
no aparat typowo wbił mi się w skórę, poleciała krew, chodziłam troszkę opuchnięta lecz zagoiło się po mniej więcej 2 dniach ;d
problemu z jedzeniem nie miałam, nie musiałam jeść papek ani nic ;d
i mam jeszcze to szczęście, że jeszcze rosnę bo przez to, że prostuje górę, wysunęła mi się szczęka i dół 'sam' się prostuje więc myślę, że obejdzie się bez aparatu na dół ;d
no chyba, że nocny ;d
na noc aparat też już posiadałam ;d szkoda gadać.. co noc lądował po 2 str pokoju.. ;d zero efektów ;d
pozdrawiam wszystkich właścicieli aparatów;*
 

rzabaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krasnystaw / Lublin
Hejka!
W końcu mogę się pochwalić, że od wtorku jestem posiadaczką srebrnej biżuterii na zębach czyli aparatu :) strasznie się denerwowałam przed zakładaniem, a w sumie to nie wiem czego, hehe :p bo nie bolało. Przez pierwsze dni trochę bolało, ale już powoli się przyzwyczajam do tego mojego nowego nabytku :) Miałam strasznie obtarte policzki i język, do tych policzków już się przyzwyczaiłam, ale z tym językiem jakoś sobie poradzić nie mogę :lol: I wzięłam sobie zielone gumki do aparatu, żeby pasowały mi do fartucha w pracy, hehe :sexy: różne rzeczy ludziom do głów przychodzą.
Aaa i zaczynam powoli jeść jakieś normalne jedzenie, bo do tej pory to tylko jogurty jadłam :]
Ajć... ciesze się, że mam już ten aparat :eek:k:
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Witam. Mam 21 lat i chce założyć sobie aparat na zęby, ostatnio na kontroli u dentysty zachaczyłem ten temat i powiedział mi że w moim wypdaku jest to nieopłacalne bo na jeden ząb niewarto tyle kasy tracić, dodam że jest to jeden kieł, i zapewne w gre wchodziłby tylko gorny aparat, ile by to mniejwięcej kosztowało,i czy wogole ktoś sie tego podejmie. Jaki był by mniejwięcej okres noszenia aparatu i jesli jest ktoś z okolic Słupska to bym był wdzięczny za jakieś namiary na jakiegoś specjaliste.
mysle ze aparat tylko na jedna szczeke kosztowałby około 1300-1500 zł zależy od ortodonty.
 

rzabaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krasnystaw / Lublin
Hej!
Mam taki problem. Od tygodnia nosze aparat i właśnie zauważyłam, że ruszają mi się delikatnie dwie dolne jedynki... :/ I chciałabym wiedzieć czy to normalne zjawisko podczas noszenia aparatu? Bo trochę się obawiam... Proszę o szybką odpowiedź! Z góry dzięki! :)
 

ania9662

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jeśli na dole też masz aparat to jest to całkowicie normalne.
Ja mam tylko aparat na górze i często ruszają mi się jedynki ^^
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
wiatm
mam pytanie czy ochraniacz bokserski na zęby zda egzamin gdy bedzie aparat na zebach?

wiatm
mam pytanie czy ochraniacz bokserski na zęby zda egzamin gdy bedzie aparat na zebach?
 

Pralina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Górny aparat wyniósł mnie 2300, dolny 2100. Tyle, że ja mam u gory porcelanowy, a na dole metalowy. Aparat mam firmy Damon, chodzę na wizyty co 2.5 miesiąca ;)
 

arioka

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
wiatm
mam pytanie czy ochraniacz bokserski na zęby zda egzamin gdy bedzie aparat na zebach?

Miałam ten sam problem, ale moja ortodontka załatwiła mi taki ochraniacz jak maja Ci co grają w football amerykański. Najgorszy był ten dzyndzel, którym do kasku go przypinają..:p Ostatecznie dzyndzel uciełam, a ochraniacz świetnie sie sprawdzał - troche tylko bolała szczęka po wyjęciu, jakby nie było to on duży jest;DD
Z tego co ja próbowałam to normalny ochraniacz na zęby+aparat raczej nie wejdzie, chyba że jest nie kauczukowy i w rozmiarze XXL:)
Myślę, że jak powiesz o co Ci chodzi pani Orto do pomoże:))
Pozdrawiam!
 
Do góry