Aparat Stały Na Zęby

onawch

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja osobiście uważam , że jeśli chodzi o aparaty to najlepiej zasięgnąć opinii specjalisty. Ja np nie nosiłam aparatu i teraz mi jedynki na siebie zachodzą i jedyne co mogę to je wyrwać i wstawić sobie implanty. Zastanawiam się nad prywatną kliniką co sądzicie o www.candeo.pl ? Macie już jakieś wspomnienia z tą firmą ?
 

onawch

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jeśli masz możliwość podjechania do Poznania to od serca polecam ci klinikę Candeo www.candeo.pl . Leczymy się u dr. Hędzelka całą rodziną. Mają przystępne ceny a dla tych co nie mają tych tysięcy na implanty to można płacić w systemie ratalnym.
 

druciana

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim,

od trzech dni mam założony aparat na zębach. Nie jest źle, ale mam kilka wątpliwości, więc jak ktoś już jest doświadczony, to może coś doradzi. A mianowicie:

- przed założeniem aparatu nie miałam robionej separacji zębów, czy jest ona konieczna, to jakieś przeoczenie? Nie wiem dokładnie, do czego ma służyć;
- przeraża mnie trochę kwestia tak rygorystycznie higieny, bo: czy powinnam myć też zęby po piciu samych płynów, nie jedzeniu? czy myć zęby i używać wyciorka po każdym jedzeniu? czy można używać zwykłej szczoteczki? czy płyn i pasta (też zwykłe) wystarczą zamiast nici?
- i czy wiecie może, gdzie we Wrocławiu mogę dostać te specjalne szczoteczki?

Generalnie chciałabym się dowiedzieć, jak bardzo tej higieny w rzeczywistości powinnam przestrzegać, żeby było ok, bo nie wyobrażam sobie, że przez aparat mam sobie jeszcze zęby dodatkowo popsuć..:/

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zadrutowanych!
 

jmichalska24

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
hej chciałabym abyście pisali tutaj wszystko na temat aparatu stałego na zęby. :)

Aparat jest super. Mam go od czerwca. Na początku troszkę mnie bolało, ale teraz wszystko jest już :eek:k: Najtrudniej było mi zrezygnowac z niektórych posiłków i napitków. Czy to prawda, że nosząc aparat nie można pic pepsi ani coca-coli? To dla mnie straszne, jestem uzależniona od tego :( Ja zakładałam aparat na zęby w Krakowie, zajrzyjcie sobie na stronę fastdeal.pl, tam wszystko znajdziecie + zniżkę na wizytę. Mam jeszcze jedno pytanie: czy istnieje możliwośc szybszego pozbycia się aparatu?
 

qloiv

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na mój post
http://www.forumowisko.pl/topic/162596-tani-i-dobry-gabinet-ortodontyczny-we-wroclawiu/

odnośnie dobrego i taniego gabinetu ortodontycznego we Wrocławiu.
Będę wdzięczna za adres.:))
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
Hej wszystkim,

od trzech dni mam założony aparat na zębach. Nie jest źle, ale mam kilka wątpliwości, więc jak ktoś już jest doświadczony, to może coś doradzi. A mianowicie:

- przed założeniem aparatu nie miałam robionej separacji zębów, czy jest ona konieczna, to jakieś przeoczenie? Nie wiem dokładnie, do czego ma służyć;
- przeraża mnie trochę kwestia tak rygorystycznie higieny, bo: czy powinnam myć też zęby po piciu samych płynów, nie jedzeniu? czy myć zęby i używać wyciorka po każdym jedzeniu? czy można używać zwykłej szczoteczki? czy płyn i pasta (też zwykłe) wystarczą zamiast nici?
- i czy wiecie może, gdzie we Wrocławiu mogę dostać te specjalne szczoteczki?

Generalnie chciałabym się dowiedzieć, jak bardzo tej higieny w rzeczywistości powinnam przestrzegać, żeby było ok, bo nie wyobrażam sobie, że przez aparat mam sobie jeszcze zęby dodatkowo popsuć..:/

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zadrutowanych!
Nosiłam aparat 3,5 roku i dzięki Bogu udało mi się wreszcie od niego uwolnić ;) No to tak: skoro ortodonta nie założył ci separatorów, to pewnie stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Generalnie służy to temu żeby wcisnąć pierścień otaczający ząb , do którego przymocowany jest łuk. Zobacz sobie w google jak to wygląda ;D Może masz wystarczająco duże przerwy między zębami? U mnie były strasznie ściśnięte, także tydz. noszenia tego słabo pomogło ;) Z tą higieną to nie przesadzaj :) Ja sama na początku nie jadłam np. ketchupu, bo myślałam że bd miała cały aparat w tym umazany ;d Normalnie myłam zęby 2 razy dziennie szczoteczką z takim rowkiem pośrodku. Płynu używałam po jedzeniu które wchodzi w różne zakamarki aparatu np.orzechy. ;) Także nie ma potrzeby latać do łazienki i ciągle myć zęby (np. w szkole to bezsensu). Zwykłej szczoteczki jak najbardziej możesz używać, ale ta specjalna lepiej czyści. Specjalna kosztuje coś koło 20-30zł. Dostać ją ciężko, z Wrocka nie jestem, ale szukaj w naprawdę dobrze wyposażonych aptekach. I to chyba tyle ;p

Czy to prawda, że nosząc aparat nie można pic pepsi ani coca-coli?
Można bez przypału. Twardych rzeczy typu jabłka, orzechy, cukierki też teoretycznie nie można jeść, ale jeśli się uważa i nie gryzie do oporu, to jest w porządku. Z resztą cola to odrdzewiacz to tym lepiej dla aparatu ;D
 

dzela2121

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Oszczędności kosztem najmłodszych

Przykra wiadomość dla rodziców, którzy dbają o zdrowe uzębienie swoich dzieci. Ministerstwo Zdrowia postanowiło ograniczyć bezpłatne leczenie ortodontyczne z zastosowaniem aparatów do dzieci, które nie ukończyły trzynastego roku życia. Do tej pory świadczenia takie przysługiwały wszystkim osobom do szesnastu lat. W Polsce, gdzie - jak twierdzą lekarze - próchnica jest prawdziwą plagą społeczną, zrezygnowano też z profilaktyki przeciwpróchnicznej. Niekorzystne dla najmłodszych pacjentów zmiany krytykują stomatolodzy. Ich zdaniem, dzieciom powinien zostać zapewniony nielimitowany dostęp do świadczeń stomatologicznych.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
mam pytanko: czy ktos sie orientuje jaki jest koszt zalozenia aparatu ortodontycznego stalego w Warszawie i koszt ewentualnych wizyt?
 

jakubek123

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
siemka. Jestem nowy na forum.Mam takie pytanko co to jest ten "hyrax"?na 48 str. ktoś tak napisał. jak to wygląda? ja mam aparat stały od 7 miechów. ale ja mam taki rozkręcany. po wewnętrznej stronie. A swoją drogą podobno nie można żuć gum jak się ma aparat. gów. prawda. ja jak mam w ręce opakowanie z gumami , to zawsze biorę po 2. :D
 

asik17

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nosze aparat od zeszłego roku . Da się przyzwyczaić aczkolwiek nie kiedy mam napady złości na ten aparat (czyt. wkurza mnie;/) , ale rezultat potem jest i tylko dla tego go jeszcze noszę . Ja płaciłam 1600zł , wizyty mam co miesiąc i płacę za nie 120zł.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Mojej przyjaciółce w zimie wkręcił się w druty szalik...
Aparat na zęby stanowi czasem ładną biżuterie.
 

61sekund

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej ;) jestem Asia. Właśnie od dziś mam stały aparat na zębach. Szczerze przyznam że bałam się , bo wszyscy znajomi którzy mieli mowili ze to strasznie bloli i nie mozna jeść! to nie prawda. mnie przy zakladaniu NIC nie bolało. i nawet teraz nie boli i przyjedzeniu tez nie. jest okej ;) kosztował 1500 zł. wizyty 50 zł ;) aparat mam tylko na górze ;) POLECAM i nie bójcie się ;)
 

Pam93

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :* Ja także jestem tutaj nowa :) Za niedługo będę mieć zakładany aparat, mam kilka obaw chcociaż wierzę że szybko znikną :) Postaram się przeczytać cały temat ale ma 69 stron a mi strasznie zależy na szybkiej odpowiedzi na moje pytanie, więc (oczywiście pytam się osób noszących aparat:) ): jak myjecie zęby w szkole ? Bo to szczerze powiedziawszy mnie przeraża. Nie wyobrażam sobie na przerwach myć zębów w obecności wielu osób ;/ Dlatego bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję! :*
 

klaudia74763

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja będę miała zakładany aparat,strasznie się boje bólu
czy to boli?ile trwa?i ile kosztuje?
plissssssssssss pomóżcie
mam ogromnego pietra :eek:h:
 

Aparacikowa :D

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
No siema ! :p
Ja nie mam aparatu ale będę miała 21 marca 12 r. Łiiii :D
Cieszę się :p
Czy zakładanie boli i ile mniejwięcej trwa ?
I czy mogę sobie sama wybrac kolory gumeczek ?
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
ja aparat ściągnęłam w wieku 17 lat, miałam go 3.
dużo bólu, bardzo. :/
ogólnie to założenie mnie kosztowało 2200zł., i co miesięczne wizyty, które kosztują 100zł, więc ogólnie to trochę kasy wydałam, ale opłacało się pocierpieć.
 
Do góry