Aparat Stały Na Zęby

adrik

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
WITAM,mam taki dylemat czy opłaca mi sie w wieku 26 lat zakładać aparat,czy pomoże?,czy to juz nie za późno?no mam krzywe zeby i jak do tej pory musiałem z tym jakoś żyć,ale któregoś dnia przeglądałem fotki takie oj be można powiedzieć.Wkurzyło mnie to i myśle sobie dosyć tego,muszę coś wreszcie z tym zrobić,tylko czy oby nie za późno? Z ciekawości przeredliłem całe forum,zazdroszcze tym co maja piekne,proste ząbeczki i juz mają to za sobą,ale ja niestety coraz bardziej popadam w kompleksy. Pomóżcie
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
WITAM,mam taki dylemat czy opłaca mi sie w wieku 26 lat zakładać aparat,czy pomoże?,czy to juz nie za późno?no mam krzywe zeby i jak do tej pory musiałem z tym jakoś żyć,ale któregoś dnia przeglądałem fotki takie oj be można powiedzieć.Wkurzyło mnie to i myśle sobie dosyć tego,muszę coś wreszcie z tym zrobić,tylko czy oby nie za późno? Z ciekawości przeredliłem całe forum,zazdroszcze tym co maja piekne,proste ząbeczki i juz mają to za sobą,ale ja niestety coraz bardziej popadam w kompleksy. Pomóżcie
jak najbardziej sie opłaca :] Warto mieć ładne proste zęby ;)
Moj brat cioteczny ma 30 lat i nosi stały aparat.
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Moja mama ma znajomą. Ma coś koło 50-ciu lat. I aparat nosi, że hej. ;) Ja noszę od prawie dwóch lat, a mam 25. Więc spokojnie. Na to nigdy nie jest za późno. :)
 

karinalabusga

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Właśnie dziś założyłam sobie stały aparat.Mam 33 lata!Każdy wiek jest dobry,trzeba tylko chcieć.Sam zabieg jest bezbolesny,teraz zaczynam coś czuć i tak ma być do około tygodnia.Mam wsparcie męża oraz dzieci-wszyscy trzymaja mocno kciuki.Tobie również tego życzę.Głowa do góry i nie zastanawiaj się!Kiedyś bedziesz miał wyrzuty,że nie spróbowałeś.Powodzenia!
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Ja na aparaty na zębach nie zwracam uwagę, bo szczerze, nie interesuje mnie to, co kto ma w gębie. Jeśli wiecie co chcę przez to powiedzieć. Gdy z kimś rozmawiam to mu do buzi nie spoglądam, tylko staram się skupiać na oczach. A co do samych aparatów, jak już to takie niewidoczne.
 

MultiPerfumeria

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wg mnie nie ma sie co zastanawiać,w wieku 26 lat można jak najbardziej załozyć aparat na zęby. Jeśli to tylko pomoże to wiek odgrywa mniejszą rolę. No chyba że masz już 40 lat,to rzeczywiscie raczej sie nie opłaca.
 

ewciaa87

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :) wlasnie sie tutaj zalogowalam bo patrze ze fajne tematy tutaj sa:) co do aparatu, ja dzisiaj zalozylam i mnie zalozenie aparatu nic nie bolalo. Jak narazie czuje sie dobrze z tym ze ja mam aparat ponadstandardowy. Troche sie niestety wykosztowalam :( ale olecam kazdemu zalozenie aparatu bo jednak usmiech jest bardzo wazny :) pozdrawiam Was:)

Czesc Adrik :) oczywiscie ze sie oplaca zakladac aparat w kazdym wieku :) ty to jeszcze mlody jestes takze jak najbardziej :) ja mam 23 lata i dzisiaj zalozylam bo masz racje jak sie patrzy na swoje zdjecie z usmiechem to az wkurza to :( takze jak najbardziej zakladaj :D
 

jolka1592

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
witam:)


mam ogromną prośbę i mam nadzieje ze mi pomożecie była bym bardzo wdzięczna:)


chciała bym nosić aparat ortodontyczny STAŁY ale tylko NA TYLNE ZĘBY bo przednie są nawet nawet i nie wiem czy jest taka możliwość.
Nie wiecie moze czy są jakies wkładki ortodontyczne czy cuś takiego bo mi ząbki (tylne) do sodka zjechaly bo mi sie nie mieściły.
wada nie jest duża ale BŁAGAM POMÓŻCIE!!!!

szukałam informacji na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłam.


Liczę na Was!!! thx.
 

MultiPerfumeria

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
160
Punkty reakcji
1
Chyba najlepiej bedzie jesli zasiegniesz porady u dobrego stomatologa,z etgo co wiem to istnieje możliwosc załozenia aparatu na stale na tylnie zęby,na przednie juz nie.
 

La Guaje

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
Zawiercie, Śląsk
A ja mam już rok, o!
Jest świetny, w ogóle nie przeszkadza i go lubię ; )
Zakładanie nie bolało. Wcale.
Pierwszy tydzień po założeniu tylko nic jeść nie mogłam :D
I teraz już się przyzwyczaiłam, zęby mam proste i jest spoko. : )

Na temat aparatów wiem już chyba wszystko, tak się bałam i tyle czytałam i pytałam a okazało się że nie ma czego się bać. o,o

Na tylne zęby ?!
Nie wiem czy tak się da, ja miałam jednego krzywego zęba i przez niego mam aparat na całe zęby. (Chyba że da się, ale wtedy musiałabyś mieć pierścienie lub druty między zębami. [ Ja i tak mam pierścień ale jeden. ]) Załóż sobie na całe, przy okazji wyrównasz szczękę do dolnej i bedzie to lepiej wyglądało. Chyba że nie stać Cię lub szkoda Ci kasy. Są takie osoby, wcale nie śmieję się z tego, aparat łącznie z wizytami to jakieś 5000 (czyli pięknych nowych skrzypiec już nie dostanę. :D)
 

tynkaa

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Eloszka ludzie. :D
Haha może to trochę śmieszne, ale posłuchajcie:
Mam lekko krzywe górne jedynki. Jest między nimi przerwa ok 5 mm. Nie wygląda to tragicznie, ale wiadomo jak każdy wolałabym mieć prościusieńkie ząbki. Na aparat na pewno stać moich rodziców, ale nie wiem jak o tym z nimi pogadać.. Znaczy pogadam tylko z mamą, a ona to tam niech już se z tatą gada xD. No to co mam jej powiedzieć? "Mamo, kiedy będę nosić aparat?" ?? Piszcie propozycje :D z góry dzięki :*
 

marta247

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Moja siostra nosiła aparat stały ponad rok i niestety kazała sobie jego ściągnąć ortodontce wcześnie niż było planowane. Zęby niestety wróciły się jej. Parę lat później musiała jeszcze raz założyć sobie aparat:(
 

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
Cześć.
Wiadomo, że po zdjęciu aparatu, dostaje się tzw. płytki.
Ma ktoś z forumowiczów ? Wiecie może czy są jakieś specjalne preparaty do czyszczenia tego ?
Bo ja, jak na razie, przemywam wodą i wodą utlenioną.
I drugie pytanie. Zaraz po zdjęciu aparatu, a jeszcze przed dostaniem płytki, zęby minimalnie powróciły na swoje miejsce, czy ta płytka to skoryguje jakoś ?
:)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Ja bede nosic, mam bardzo krzywe zeby, ale jak sama znajde prace i zarobie, bo nie stac nas obecnie.
 

kamilka0704

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
53
czecs.; d
no wiec tak..aparat..to nic zlego..i poodbno dodaje uroku..; p
nosilam przez 2 lata..mialam wade zgryzu..
zakladanie..nie boli az tak bardzo..
sciaganie gorsze..poniewaz w sklad wchodza..rozne zabiegi tyou..szlifowanie...polerowanie itp..
co do zebow po nim..efekt (chociazby u mnie) jest zdumiewajacy..^^
jedyny minus..to to ze po aparacie mialam strasznie zolte zeby..ale wybielanie pomoglo, bardzo.; )
teraz mam piekny usmiech..i dziekuje rodzicom, ze zainwestowali w to..bo koszty nie byly male..
za aparaty placili 4000tysiace..do tego wizyty w miesiacu po 150 zl..i po sciagnieciu..aparaty recenzyjne..800 zl..
badz co badz..efekt koncowy swietny.; )
pozdrawiam.:)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Cześć.
Wiadomo, że po zdjęciu aparatu, dostaje się tzw. płytki.
Ma ktoś z forumowiczów ? Wiecie może czy są jakieś specjalne preparaty do czyszczenia tego ?
Bo ja, jak na razie, przemywam wodą i wodą utlenioną.

ja noszę taką płytkę ;P wygląda jak zwykły aparat na noc
co do jakis specjalnych preparatow to jeszcze sie z tym nie spotkałam. ja do czyszczenia używam wody i pasty do zębow, jak mi poleciła ortodontka ;)

I drugie pytanie. Zaraz po zdjęciu aparatu, a jeszcze przed dostaniem płytki, zęby minimalnie powróciły na swoje miejsce, czy ta płytka to skoryguje jakoś ?
:)

na pewno tak ;]
 

almaree

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
To i ja się wypowiem :)
Tydzień temu byłam u ortodonty i włożył mi te gumki pomiędzy zębami ta tzw. separacja. Pierwsze trzy dni to był koszmar. Bolała mnie cała górna szczęka. I właśnie dwa dni temu byłam na ich zdjęciu i ortodonta założył mi nie wiem jak to się do końca nazywa łuk, szyna? Na górze na szóstce mam założone zawiasy i poprowadzony łuk tylko że od wewnętrznej części zębów i mam to mieć dwa mięsiące i dopiero potem już ten prawidłowy aparat stały na 2 lata.
U mnie to wszystko wygląda trochę bardziej skomplikowanie, mam krzywy zgryz ale też nie mam dwójek na górze i ósemek. Miał ktoś też założony ten łuk ? najgorsze ze nie jest on zaraz dociśnięty do zębów tylko jest luka pomiędzy zębem a łukiem. Mnie jedzenie zaraz wchodzi w tą lukę , co niemiłosiernie wnerwia, więc już wolę wziąść sobie jogurt. Czy wogóle da sie przyzwyczaić do jedzenia w nim?
 

hajmisia

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej,
Ma tu ktos może jakie adres i telefon kontaktowy do ortodonty w Czechach, który jest godny polecenia? Podobno w Ostravie stałe aparaty na żeby sa duzo tansze niz w polskich gabinetach.
Pozdrawiam
 
Do góry