Antykoncepcja grzechem...

  • Thread starter SSaMMoTTnIIa
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

DJ_KaSeTa

Zbanowany
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
273
Punkty reakcji
0
Miasto
Lębork
chociaż kto wie za kilka lat może moje podejście do tych spraw sie zmieni i bede śmigał w gumkach a moja partnerka będzie łykać pigułki.... :p
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Darek, po co nam SKOPIOWANY POST??? zaśmiecasz forum.... Prosze nie rób tego wiecej - nie chce znowu dać Ci ostrzezenia za TO SAMO!
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
To było już ostatni raz, chociaż niektórym pewne rzeczy trzeba ciągle przypominać.
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Darek, ajsne ze mozesz POWTARZAĆ ale nie kopiujac jedno i to samo!! :( Nie lepiej napisac cos własnymi słowami - szybciej do nas DOTRZE to co piszesz!!!


Pozdrawiam
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
Darek po pierwsze naturalne metody slusznie nazywa sie naturalnym planowaniem rodziny bo nie sluza do zapobiegania ciazy tylko aby zajsc :!: Ty chyba sie urwales z innej planety. W sumie te wlasnie metody dotycza tylko i wylacznie kobiet a to nie tylko nasz problem, bo do tego trzeba dwojga :zly:
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Naturalne planowanie rodziny, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazywa metodami rozpoznawania płodności. NATURALNE PLANOWANIE RODZINY (NPR) lub jak kto woli METODY ROZPOZNAWANIA PŁODNOŚCI (MRP) służą:
- planowaniu poczęcia dziecka,
- odkładaniu poczęcia dziecka na jakiś czas,
- odkładaniu poczęcia dziecka na zawsze,

METODY ROZPOZNAWANIA PŁODNOŚCI (MRP=NPR) pomogą ci gdy:
- planujesz poczęcie dziecka,
- odkładasz poczęcie dziecka,
- jesteś po porodzie,
- jesteś w okresie premenopauzy
- i chcesz podejmować ważne decyzje w zgodzie z sobą, z mężem i z naturą.

DZIĘKI METODOM ROZPOZNAWANIA PŁODNOŚCI MOŻESZ:
- poznać swój organizm,
- zrozumieć sygnały, które on wysyła,
- zdobyć pełną wiedzę o własnej płodności,
- odnaleźć nową jakość intymnej relacji małżeńskiej.

WSPÓŁCZEŚNIE PROPAGOWANE METODY ROZPOZNAWANIA PŁODNOŚCI CHARAKTERYZUJĄ SIĘ:
- wysoką skutecznością - potwierdzoną licznymi badaniami niezależnych organizacji i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),
- łatwością stosowania - są proste i niekosztowne,
- zgodnością z zasadami ekologii i zdrowia,
- uniwersalnością - są dostosowane do różnych szczególnych sytuacji w życiu kobiety,
- zgodnością ze wszystkimi światopoglądami i wyznaniami.

[ Dodano: 15 Lipiec 05, 14:31 ]
selena23 napisał:
Darek po pierwsze naturalne metody slusznie nazywa sie naturalnym planowaniem rodziny ...

W programie NPR/MRP stosuje się wyłącznie metody rozpoznawania (cyklicznej) płodności. Jakkolwiek przyjął się skrót myślowy "metody naturalne", trzeba zauważyć, że elementem natury jest tu wyłącznie biologiczny rytm płodności/niepłodności. Opracowanie metod należy do nauki, zaś wprowadzenie ich w życie do umiejętności życia z własną plodnością. Uwzględniając poprawne nazewnictwo, powinno się mówić o metodach rozpoznawania płodności.
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
Darek, jednak twoje argumenty do mnie nie przemawiaja :looka:
No i jest jeden problem dlaczego to zawsze ma spadac na kobiete :niepewny:
Z tego wynika ze to tylko nasz problem , a tak nie jest . :zly:
Czyli facet zawsze moze a kobieta niech sie tym martwi. :zdziwko:
Ty mowisz o samej teorii, sam nie jestes w stanie tego sprawdzic

[ Dodano: 15 Lipiec 05, 21:42 ]
no i dla mnie antykoncepcja nie jest grzechem takie mam podejscie, a nie chce niczego zalowac :p bo to o to chodzi w tym temacie co sie sadzi o antykioncepcji :D
 

Niunia14

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Bydzi...
voice_of_silence-nawiązując do twoich wczesniejszych wypowiedzi o kosciele...to czy wiesz ze religia katolicka niedlugo upadnie ??poniewaz jest tak niestala..wszystkiego zabrania..a przeciez wszystko jest dla ludzi..tylko z umiarem...

a co do tematu to jestem za antykoncepcja...przeciez seks jest przyjemnoscia.. a wiadomo że ze stosunku rodzi sie dziecko..wiec wybacz...nie chciala bym miec 10 dzieci..zapewne nie bylo by mnie stac na utrzymanie tak licznej gromadki...
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
Niunia14 napisał:
a co do tematu to jestem za antykoncepcja...przeciez seks jest przyjemnoscia.. a wiadomo że ze stosunku rodzi sie dziecko..wiec wybacz...nie chciala bym miec 10 dzieci..zapewne nie bylo by mnie stac na utrzymanie tak licznej gromadki...
zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia w 100%, bo to zawsze jest przyjemnosc :hyhy: :zawstydzony: za ktora nie chce placic takimi konsekwencjami jak ciaza :| :looka: bo nie jestem jeszcze gotowa na potomnstwo :zawstydzony: ..a co do Kosciola Katolickiego nie wiem czy upadnie, ale napewno wiele straci, bo ich zakazy nie sa na podstawie Pisama Sw. :zdziwko:
 

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
Niunia14 napisał:
czy wiesz ze religia katolicka niedlugo upadnie ??poniewaz jest tak niestala..wszystkiego zabrania..a przeciez wszystko jest dla ludzi..tylko z umiarem

hahahaa To co Bóg ma zmienic przykazania bo ludzie nie zrobia takiej laski i niebeda w niego wierzyc? Moim zdaniem religia katolicka nigdy nieupadnie, najwyzej zmniejszy sie liczba jej wyznawcow. Powinno sie jeszcze bardziej zaostrzyc zasady wiary (zblizyc sie do rozwiazac Islamu). Łaski nikomu nierobisz jak odejdziesz od religii.
A wracajac do tematu to antykoncepcja w malrzenstwie powinna byc dozwolona (ale bez zabijania plodu).
 

Radkuseq

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
430
Punkty reakcji
0
wAzU napisał:
Moim zdaniem religia katolicka nigdy nieupadnie, najwyzej zmniejszy sie liczba jej wyznawcow.
Właśnie, i będo Ci co przestrzegaja wszytkiego i co nie wszytko przestgerzaja ;)


wAzU napisał:
Powinno sie jeszcze bardziej zaostrzyc zasady wiary (zblizyc sie do rozwiazac Islamu)
Wg mnie i tak masz 45 minut to za dlugo :hyhy:
 

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
Mi o zasady chodzi a nie o dlugosc gadania duchownych.
 

Niunia14

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Bydzi...
a czytales cos takiego jak przepowiednie Matki Boskiej Fatimskiej ??(jakos inaczej sie to nazywalo...tam jest wszystko napisane zaraz ci pokaze tylko poszukam w necie

[ Dodano: 17 Lipiec 05, 19:33 ]
poszukałam i masz


III Tajemnica Fatimska

>Objawienie w Fatimie. Kiedy i jak?


1954 r. Matka Boża ukazała się Łucji. Była bardzo piękna i pełna majestatu. I tak rzekła do dziewczynki (Łucji) : "Córko moja, ja twoja matka mówię do Ciebie". Oblicze jej było smutne i dwie wielkie łzy pociekły jej po twarzy ponieważ musiała powiedzieć coś takiego: "Dni ciemne i straszne zbliżają się. Ludzkość otoczona jest gęstą mgłą licznych i ciężkich grzechów rozlanych po całej Ziemi. Dziś więcej niż kiedykolwiek ludzie opierają się na
wezwaniu nieba, bluźnią Bogu żyją w błocie. Spójrz córko, moje serce przywalone cierniami grzechów, twarz moja zniekształcona bólem, a oczy moje pełne łez".


>Zdjęcie Łucji





>Co się stanie w przyszłości ??


"Zbliżamy się ku czasom ostatecznym". Powtórzyła mi to trzy razy. Po pierwsze, oznajmiła mi, że szatan stanął już do rozstrzygającej, czyli ostatecznej walki, z której jedno z dwojga albo wyjdzie zwycięsko, albo poniesie klęskę. Będziemy albo z Bogiem, albo z szatanem. Po drugie, powtórzyła mi, że "wielkim środkiem ratunku dla świata jest różaniec i św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Marii, to znaczy, że innych ratunków nie będzie". Po trzecie wreszcie powiedziała mi, że "wyczerpawszy inne przez ludzi nieocenione środki, da nam jeszcze - z drżeniem - ostatnią kotwicę ratunku. Będzie nią Najświętsza dziewica we własnej osobie. Cud jej łez i orędzie przekazywane przez osoby są rozsiane po całym świecie. Powiedziała mi, że jeśli tego nie usłuchamy i będziemy nadal obrażać Boga, nie będzie dla nas przebaczenia.




>Co będzie z Polską ??


Dla całego świata będzie wielkim zaskoczeniem i szokiem błyskawiczne natarcie na Rosję. Od momentu natarcia na Związek Radziecki, natężenie walki i okrucieństw będzie straszliwe. Chiny naśladować będą postępowanie Japonii - zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwo Chin przerazi USA - Amerykanie zaatakują Syjam i Kambodżę. Chiny użyją lotnictwa, zrzucą bomby na wiele miast, bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne broni atomowej. Wywołają ogromne zniszczenie, ale i wstrząs oraz zaburzenia w przyrodzie, co się zemści na nich później. Armia Chińska zginie od bomby atomowej, którą zrzuci na świat,chociaż przedtem będzie odnosić zwycięstwo. Uderzy w wielu punktach w taki sposób, że Rosja będzie zmuszona walczyć na całej granicy. Jednocześnie potężne desanty będą lądować w głębi kraju. Niemcy wciągną do wojny USA jako sojusznika. Pomoc amerykańska dla Niemców będzie znikoma i spóźniona, dlatego, że cała uwaga świata będzie przykuta do Azji, gdzie znajdują się wojska USA i Anglii (obrona przed Chinami). Niemcy popełnią samobójczy krok, jednak wciąż będą liczyć na sukces poprzez zajęci obszaru Polski. W swojej nienawiści wcale się nie zorientują, że sympatia zachodu i reszty świata będzie po stronie Rosji. Chińskie wojska będą niszczyły i "równały" z ziemią miasta i wsie ludności białej, oszczędzając ludność republik azjatyckich. To w języku Chińskim będzie krucjata przeciwko hegemonii, białej rasy. Głosić będą jej koniec, a siebie mianują "ręką sprawiedliwego losu". Niemcy zostaną zaskoczeni nagłym atakiem. Rosja "runie" na Europę i wciągnie wszystkie państwa Układu Warszawskiego, pomijając Polskę i Czechosłowację. Niemcy będą występować przeciwko sobie. Rosjanie cofać się będą na skutek walk na Ukrainie, zostawiając za sobą "krwawe obrazy". Krzywdy i cierpienia oraz zaprzeczenie przykazaniom Bożym nie pozostaną bez odzewu. Rosję, łamiącą umowy i traktaty dosięgnie sprawiedliwa "ręka Boża". Białoruś, Polska i Węgry będą narodami najspokojniejszymi w całej tej "aferze". Jednak jedynym narodem chronionym przez Miłosierdzie Boże będzie - Polska. Czechosłowacja zostanie zniszczona w czasie powrotu wojsk rosyjskich. Od południa uderzą Amerykanie i zacznie się powstanie na Kaukazie.


>Czy to Koniec Świata ??


Znaki na niebie (czytaj: zjawiska atmosferyczne), które ukażą się w przededniu wojen, są ostatecznym ostrzeżeniem zapowiedzianym przez Maryję Królową Świata, z wielu wcześniejszych objawień. Będą potwierdzeniem, że nadchodzi nowa era - okres wojen a także nieodwracalnych zmian w przyrodzie. Będą znakiem, że mimo usilnych błagań Maryi, nie udało się w ludziach obudzić żalu i skruchy, zmiany sposobu życia w taki sposób, by powstrzymać zło wiszące nad Światem, które dotąd trzymała ręką Pana. Sprawiedliwość Boża nie może dłużej tolerować triumfalnej nikczemności i pogardy dla świętych spraw. Nikczemność wzajemna powróci do ludzi w całej swej pogardzie i ohydzie. Kataklizmy ugaszą wojnę i uratują ludzi przed całkowitą zagładą.


>Kataklizmy


Kataklizmy klimatyczne doprowadzą do szeregu nieszczęść. Wszystko zacznie się od małych ruchów skorupy ziemskiej, które z czasem będą się gwałtownie nasilać. Dojdzie do erupcji wulkanów, które już dawno zostały uznane za martwe. Znany wulkan Etna, spowoduje ogrom zniszczeń na całej Sycylii. Mieszkańcy Włoch będą ewakuowani. Etna wraz z innymi wulkanami wywołają zaburzenia atmosferyczne, czyli deszcze popiołów,huragany i wylewy rzek. Na morzu Śródziemnym ruchy dna wywołają potworne fale (tsunami ), które spowodują największe zniszczenia lądów w Europie, Afryce oraz w Ameryce. Zmianie ulegnie także linia brzegowa. Z powierzchni Ziemi znikną niektóre wyspy, inne wynurzą się z dna morskiego a z Oceanu Atlantyckiego wyłoni się nowy ląd. Zniszczone zostaną wszystkie miasta przybrzeżne. Cały obszar Holandii, Belgii i miejscami Niemiec, będzie zatopiony. Zniszczenie miast będzie uzależnione od stanu duchowego ludności. A zatem te miasta, które obarczone było największymi grzechami, musza odpokutować poprzez zniszczenie. Do takich miast zalicza się New York, Washington oraz inne miasta bezprawia. W Polsce zniszczeniu ulegną jedynie miasta wzdłuż linii brzegowej. Podczas wojny poza Szczecinem i Śląskiem, żadne polskie miasto nie będzie narażone na atak rakietowy. Ucierpią tylko porty i miejsca strategiczne wraz z obiektami przemysłowymi. Po kilku dniach działań wojennych, front wojenny przesunie się w kierunku Niemiec Zachodnich, daleko od granic Polski. Niemiecki brat będzie występował przeciwko bratu. Nienawiść powróci do narodu, który ją stosował. W Szwajcarii pojawią się ruchy górotwórcze a z koryt rzecznych wyleją rzeki, wystąpią powodzie i obsunięcia Ziemi. Dotyczy to także Austrii, Tyrolu, Północnych Włoch i Alp Francuskich. Wstrząsy tektoniczne sprawią, że mapy trzeba będzie tworzyć od nowa. Na Bałkanach będą miały miejsce lokalne trzęsienia ziemi i zaburzenia atmosferyczne. Na południu kataklizmy dotkną armię Chińską, która będzie już w już w Europie. W trakcie walki z Rosją Chińczycy się cofną. Paryż w czasie kataklizmu zamieni się w zgliszcza.





>Rok 2000

Rok 2000 był przełomowym dla sprawy III T.F., bowiem w czerwcu, Papież Jan Paweł II nakazał objawić całą jej treść i opatrzyć odpowiednim komentarzem. Watykański sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano, na polecenie Papieża wyjawił, iż owa tajemnica mówi o "biskupie ubranym na biało", który modli się za wszystkich wiernych i podążając z trudem ku Krzyżowi pośród ciał męczenników, upada na ziemię od kul z broni palnej. Sodano oznajmił, iż owym biskupem jest obecny Papież Jan Paweł II, zaś ciała męczenników, to biskupi, kapłani, zakonnice oraz zakonnicy i liczni świeccy. Przepowiednia została objawiona w Fatimie, równo 19 lat po zamachu na Ojca Świętego na placu św. Piotra. Tamtego pamiętnego dnia Turek Mehmet Ali Agca postrzelił Jana Pawła II, który cudem uszedł z życiem.W dzień objawienia proroctwa Papież beatyfikował także pastuszków Hiacyntę i Franciszka, dwójkę z trzech dzieci, którym Matka Boża powierzyła trzy tajemnice. Żyjąca do dziś 93-Łucja jest siostrą zakonną w zakonie karmelitanek. Powróćmy jednak na moment do wydarzeń fatimskich z maja 1917 roku, które rozegrały się w małej wiosce w Portugalii. Tam właśnie troje małych dzieci: Franciszek Marto, Hiacynta i Łucja Dos Santos doświadczyły powtarzających się prze pięć kolejnych miesięcy objawień "Jasnej Pani". Podczas objawień Maryja zapowiedziała przyszłe losy świata a także wczesną śmierć dzieci Franciszka i Hiacynty, zaś Łucji przepowiedziała wstąpienie do zakonu. Podczas ostatniego objawienia na niebie pojawiały się niesamowite zjawiska atmosferyczne, które były określane jako "cud wirującego słońca". W 1938 roku w nocy z 24 na 25 stycznia pojawiły się w wielu miejscach na Ziemi niezwykłe zjawiska atmosferyczne w postaci zórz polarnych. Były one ostrzeżeniem ludzkości przed straszliwą rzezią - II wojną światową, jako skutkiem ciągłego pogrążania się ludzkości w grzechach.W taki oto sposób drogi Internauto, III tajemnica fatimska przestała snuć domysły i służyć wzbudzaniu sensacji


zaczerpnięte ze strony http://bartek9011.blox.pl/html/
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
selena23, i nie doczekasz się bo w piśmie św nie ma mowy o grzechu przy zapobieganiu ciąży przez prę małżonków ;-)) Pismo mówi jedynie że Nie wolno zabijać ale to już osobny temat :D
A prezerwatywa to chyba najlepszy środek antykoncepcyjny, bo nie szkodzi ani mężczyźnie ani kobiecie nie to co tablety

[ Dodano: 17 Lipiec 05, 21:56 ]
wAzU,
wAzU napisał:
hahahaa To co Bóg ma zmienic przykazania bo ludzie nie zrobia takiej laski i niebeda w niego wierzyc? Moim zdaniem religia katolicka nigdy nieupadnie, najwyzej zmniejszy sie liczba jej wyznawcow. Powinno sie jeszcze bardziej zaostrzyc zasady wiary (zblizyc sie do rozwiazac Islamu). Łaski nikomu nierobisz jak odejdziesz od religii.
A wracajac do tematu to antykoncepcja w malrzenstwie powinna byc dozwolona (ale bez zabijania plodu).
Hmmm bardzo ciekawe rozwiązanie proponujesz... czyżby radykałowie islamscy którzy są sprawcami ataków terrorystycznych ci nie wystarczali????
Religia katolicka gdyby opierała się bardziej na biblii niż na ludzkich wymysłach na pewno wieleby zyskała bez zaostrzania rygorów, bo jeżweli ktoś wierzy w Boga to chce przestrzegać JEGO przykazań a nie innych ludzi

Ps. Biblia nie zakazuje antykoncepcji :D Kto nie wierzy niech przeczyta :p
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
keruzami napisał:
Ps. Biblia nie zakazuje antykoncepcji Wesoly Kto nie wierzy niech przeczyta Jezyk
tez nie znalazlam tam nic na ten temat wiec czy antykoncepcia jest grzechem czy nie??
A tabletki czy srodki mechaniczne zapobiegaja zaplodnieniu a nie zabijaja plodu, nie mowie przeciez o tych tabletkach po
keruzami napisał:
Hmmm bardzo ciekawe rozwiązanie proponujesz... czyżby radykałowie islamscy którzy są sprawcami ataków terrorystycznych ci nie wystarczali????
to juz lekka przesada bo terrorysci sa zaslepieni sa fanatykami a w kazdej wierze tacy sa.Wszystkie wiary maja te same korzenie i w gruncie rzeczy chodzi im o to samo :)
keruzami napisał:
Religia katolicka gdyby opierała się bardziej na biblii niż na ludzkich wymysłach na pewno wieleby zyskała bez zaostrzania rygorów, bo jeżweli ktoś wierzy w Boga to chce przestrzegać JEGO przykazań a nie innych ludzi
tou sie zgadzam bo to ludzie raczej zmieniaja jej zasady poczawszy od wprowadzenie i zmienieniu przykazan koscielnych
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Moim zdanie środki antykoncepcyjne nie są grzechem, bo przecież nie można zabić czegoś co jeszcze nie powstało... Inaczej jest ze środkami antykoncepcyjnymi "PO", bo już doszło do zaplodnienia...
 
Status
Zamknięty.
Do góry