Tabletki Regulon!

lilia_85

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Właśnie mi lekarz przepisał regulon, wcześniej brałam harmonetr ale źle go znosiłam
trochę sie boje brać te nowe tabletki bo maja większą dawkę hormonów a ja dość szczupła jestem i nie wiem czy to bezpieczne pomóżcie
 
B

Blancaaa

Guest
no jezeli ich nie przetestujesz to nie bedziesz wiedziala czy sa tabletkami dla ciebie wiec musisz je zaczac brac, ale w kazdym momencie mozesz je odstawic...
 

meyza

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam :)

mam do Was kilka pytan...ale najpierw moze przedstawie sytuacje..mam 16 lat, dzisiaj bylam u ginekologa (bylam u tego lekarza po raz pierwszy). jednym z powodow mojej wizyty bylo to ze bardzo mi zalezy abym w lipcu, kiedy wyjezdzam na wakacje, nie miala miesiaczki (chce przesunac ja o 2 tygodnie) i tylko w tym celu chce brac tabletki. lekarz bez zadnych badan, nawet nie pytajac sie od jakiego czasu miesiaczkuje regularnie przepisal mi REGULON. od razu dwa opakowania, zeby straczylo do konca lipca. tabletki mam zaczac brac od 20.06. zostalam uprzedzona ze moga wystepowac plamienia, ze moge sie zle czuc.. ale tutaj czytam ze plamienia(i to dosc obfite)moga wystepowac nawet do 3 miecy..co o tym sadzicie??jak duze sa szanse na spokojny wyjazd?? i co Wy na to ze lekarz, tak praktycznie od reki mi wypisal recepte, o nic nie pytajac??

z gory dziekuje za odpowiedzi.
 
B

Blancaaa

Guest
witam:) zle ze pan doktor czy pani doktor nie zrobila ci podstawowych badan poniewaz jestes mloda osoba i nie wiadomo jaki masz poziom hormonow we krwi a takze nie doszlo do usg a to bardzo wazne badanie ani do badania wziernikiem...szkoda gadac :mruga: te tabletki masz zaczac kiedy pojawi ci sie miesiaczka i 1tabletke przyjac 1 dnia krwawenia,plamienia moga wystapic ale nie musza i to prawda ze moga byc obfite i trwac do 3 miesiecy.wszystko zalezy od twojego organizmu i jak je przyjmie...nie ukrywajmy ze tabletki moga byc zle dobrane poniewaz lekarz zachowal sie nie odpowiedzialnie.wez te tabletki a jezeli bedziesz sie zle czula po 2 opakowaniach to bedziesz musiala zmienic na inne ale u innego lekarza.szanse na spokojny wyjazd 50%na 50%
 

meyza

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
no wlasnie.. 2 opakowania ;) tyle wlasnie mam zabrac..dalej mi nie potrzebne. jak na razie nie zalezy mi na antykoncepcji.. tylko o ten wyjazd chodzi..wiec raczej nie mam po co zmieniac potem na inne tabletki...

ginekolog (pan) powiedzial ze na usg mam sie umowic za 2 tygodnie, i to glownie dlatego w innym terminie bo wczoraj o godzinie o ktorej u niego bylam nie mial ze soba sprzetu... dodatkowo powiedzial jeszcze ze cytologie sie zrobi jak zaczne wspolzycie.. co do brania tabletek to wszystko mi ladnie wytlumaczyl. troche gorzej jesli chodzi o skutki uboczne.. powiedzial tylko ze moga wystapic lekkie krwawienia i ze moge sie gorzej czuc przez jakis czas ale szybko powinno przejsc. ze na wyjazd bedzie juz ok...tak naprawde to wszystkich szczegolow dowiedzialam sie z tego forum...

heh..mam nadzieje ze jakos to bedzie..bo jednak tydzien na zaglowce i tydzien pod namiotem z miesiaczka to nie jest to co tygryski lubia najbardziej... :/


a, jeszcze jedno pytanie: czy jeśli będę czuła sie bardzo źle po regulonie to czy moge zmienic tabletki nie czekajac aż znikną efekty zażywania regulonu? nastepną wizyte u lekarza mam tydzien po wzięciu pierwszej tabletki (chodzi o to USG). Czy wtedy moglabym zmienic tabletki tak, aby nie przerywac "pracy nad przesunieciem miesiączki"?
 
B

Blancaaa

Guest
musisz wziac cjociaz 3 opakowania zeby stwierdzic czy nie sa to tabletki dla ciebie..mozesz przerwac zazywanie tabletek ale bedziesz musiala inne wziac 1dnia miesiaczki twojej prawdziwej a nie z odstawienia a ona po hormonach roznie przychodzi
 

Malwina S.

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mi akurat Regulon służy. Miałam go brać tymczasowo, a zrobily się z tego już dwa lata:)
 

meyza

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
dzisiaj o godzinie 22:00 zabralam pierwsza tabletke regulonu.mam nadzieje ze beda mi dobrze sluzyly. :)


czy to mozliwe ze juz po 3/4 tabletkach widac efetk uboczne?? konkretnie to zle samopoczucie psychiczne...
 

lilia_85

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja wzięłam 7 i cały czas jestem zdenerwowana i wszystko mnie wkurza krzyczę i kłócę sie o byle co :( poza tym brzuch mnie cały czas boli:(
 

paprotka86

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
wrocław :)
witam serdecznie wszytkich....mam mały problem .... otóż biorę regulon dopiero od tygodnia i nie wzięłam wczoraj tabletki. zrobiłam to sopiero dzisiaj o szóstej rano :( co teraz??? dalej bede pod "ochroną"?? :) zawieruszyła mi się gdzieś ulotka...
a druga sprawa.. przeczytałam że wszystkie zaczęłyście brać w pierwszym dniu okresu.. mi lekarz kazał w piątym???? proszę nich mi ktoś odpowie bo oszaleje zaraz..!

:(buuuuu
 
B

Blancaaa

Guest
mozna zaczac brac tabletki w 5 dniu okresu ale pod warunkiem ze sie zabezpiecza przez 1 opakowanie poniewaz nie wiadomo czy nie doszlo do owulacji i czy hormony zdaza ja zachamowac...powinnac min zabezpieczac sie 7 dni od 1tabletki.jezeli nie wzielas tabletki zabezpieczaj sie caly tydzien prezerwatywa poniewaz poziom hormonalny mogl sie obnizyc...ale lekarz Twoj nie odpowiedzialnie postapil.
 

paprotka86

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
wrocław :)
to dobrze że tylko tydzień.. troche mi ulżyło :)
właśnie też się zastanawiam nad tym lekarzem bo jak powiedziałam mu że chciałabym zastrzyk antykoncepc.... to zapytal mnie co to jest bo on jeszcze o takim czymś nie slyszal... a pracuje w zawodzie 30 lat <_<
a chciałam jeszcze o jedno zapytać...jak bede już przy końcu opakowania i pójde do niego po nastepne opakowanie to kiedy mam je zacząć zażywać? od razu jak się skończy pierwsza paczka? czy jak mi sie okres skończy? czy po pięciu dniach??? pogubiłam się...:(
 
B

Blancaaa

Guest
po pierwsze zmien lekarza poniewaz to cyrki aby lekarz nie znal metod antykoncepcji...zenada
masz skonczyc to opakowanie i zrobic 7 dniowa przerwe w ktorej dostaniesz krwawienie na 8 dzien wez tabletke z nowego poakowania
 

paprotka86

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
wrocław :)
no to teraz już wszystko wiem..:) dzięki za pomoc.. chociaż w sumie nabawiłam się teraz stracha .... bo jeśli stosowałam się do jego rad <a stosowałam sie> to może być wpadka :bag: hm... albo presadzam już?? w każdym razie część wątpliwości zostało rozwianych.... :papa:
 
B

Blancaaa

Guest
no jezeli wystapila owulacja i nie zostala zahamowana to moze byc wpadka ale narazie sie nie martw poniewaz stres nie jest ci potrzebny
 

meyza

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
mam pytanie..jesli tabletki przepisane byly bez badan to moga byc zle dopasowane..ale czy to "zle dopasowanie" widac tylko w skutkach ubocznych jakie moga wystapic, czy w ochronie antykoncepcyjnej tez? czy zle dopasowane tableti moga nie zupelnie chronic przed owulacja??
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
sądze,że każde tabletki antyknocepcyjne służą właśnie do celu zabezpiecznia przed ciążą.
To,że są źle dobrane - tzn.że Twój organizm źle je będzie znosił stan psychiczny,nudności,bóle itp. nie znaczy ,że jesteś niezabezpieczona. efekt zapobiegania ciąży JEST przy każdych tabletkach tego typu. (oczywiście przy należytym stosowaniu).
 
B

Blancaaa

Guest
tabletki antykoncepcyjne chamuja owulacje a takze dostanie sie plemnikow do jaja.tabletki kazde antykoncepcyjne chronia przed ciaza...nie ma tu zwiazku z nie dobraniem-nie dobranie moze byc spowodowane np.uplawami,kandydozami pochwy,migrena itp najlepiej przed przepisanem tego leku trzeba zrobic usg,poziom hormonow i badanie wziernikiem
 
Do góry