Śmierć 25 latka na komisariacie.....Błaszczak do dymisji?

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
od razu odwołano ? po co dyrdymały opowiadasz ? odwołano po roku jak media nadały. Ten komendant posterunku to przecież awansował po śmierci tego chłopaka

tyle powtarzasz o "białych kaskach" a tu wierzysz policji. Nienawiść do PO odebrało wzrok ? nie widzisz że PIS robi to samo ? Przecież nawet policjanci są ci sami, tylko płynnie polubili PIS choć wcześniej kłaniali się rządowi Tuska i Kopacz
Za rządów Tuska policjant jawnie katował na marszu niepodległości osobę
która miała flagę Polski i przechodziła sobie .
Za to ją bił.
Pomimo że nagrano to wydarzenie
nie zdymisjonowano nikogo.
Ta osoba dostała zarzuty napaści na policjanta .
Teraz odwołali ich a wcześniej za rządów PO ignorowano takie sprawy.
Sprawę ukrywała Oligarchia Wrocławska która razem PO okrada i tworzy lokalne układy .
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
pan k napisał:
Za rządów Tuska policjant jawnie katował na marszu niepodległości osobę która miała flagę Polski i przechodziła sobie .
Nie wiem czy Mamy to samo zdarzenie na myśli ale jeśli to bodaj z 2011 to chyba tam inaczej było.



kszyrztofff napisał:
Nie wiem czy Mamy to samo zdarzenie na myśli ale jeśli to bodaj z 2011 to chyba tam inaczej było.
Było raczej 11 listopada w 2010 bo w 2011 byłem w stolicy. Jeśli to zdarzenie Masz na myśli to gość wyleciał z Policji po bodaj kilku tygodniach i faktycznie pierwotna wersja była taka że pobity dopuścił sie czynnej napaści na policjanta. Tyle że media pokazując nagranie ze zdarzenia pokazywały jego finał a nie to co bity przed zdarzeniem robił. Skąd wiec Twoja wiedza? Tyle że na nagraniu nie widać aby bity mial przy sobie cokolwiek wyglądające na flagę wiec gdzie Ty to widziałeś? A do tego co ma Oligarchia Wrocławska do zdarzenia w Warszawie? Co Nazywasz Marszem Niepodległości bo ja będąc w Warszawie i widząc "to" na własne oczy raczej bym to nazwał Zlotem Idiotów szukających zadymy dla niepoznaki tylko wyposażonych w biało czerwone chorągiewki. Czy Ty czasem nie robisz sie "Chory z Nienawiści" do Platformy czy do Żydów?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Panie K a może coś o PIS a nie tylko "bo za PO było to i tamto" może już po 1,5 roku warto się odnieść do obecnej władzy
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Pan "K" cały czas działa jak PIS :) Ciagle cofa się w czasie i odnosi do historii :)
Pan "K" powinien wziąć sobie do serca mój avatar :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to ciężki przypadek, ale jaki wierny sympatyk PIS
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Okazuje sie że policjant który uzył paralizatora przeszedł szkolenie o jego uzywaniu i w
pazdzierniku 2014 zdał stosowny egzamin. Ciągle jednak dziwi mnie jego uzycie w
pomieszczeniu komisariatu bo trudno jest mi sobie wyobrazić że nie wiedział że może ono
spowodować smierć. Wyjaśnia sie też dlaczego policjant dotąd pracował. Otóż po zdarzeniu
został on zawieszony na okres trzech miesiecy. To jest maksymalny okres na jaki można
było zawiesić policjanta. Mógłby być zawieszony do czasu wyroku sądu ale w czasie tych
trzech miesiecy trzeba było postawić mu zarzuty. Wine że tak sie nie stało ponosi
Prokuratura Policja nie ma na to wpływu. Policjanta nie można było zwolnić ze wzgledu
ze względu na to że nie było (a i pewnie dotąd nie ma ) opinii biegłego mowiącej
że do zgonu przyczyniło sie uzycie paralizatora. Swoja droga dziwne że NSZZ Policjantów
o tym nie wiedziało. Nadal jednak nie rozumiem jak to sie stało że nagranie z użycia
paralizatora wyciekło z Prokuratury trafiając do TVN. Rodzina zmarłego na mocy praw
pokrzywdzonego mogla sie dowiedzieć o istnieniu takiego nagrania ale co innego wiedzieć
a co innego miec takowe nagranie i dostarczyć je do TVN.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
proszę poczytać przepisy o Policji, Policjanta można wydalić ze służby "dla dobra Służby" i wiele razy się w takich przypadkach wywala, ci z tego komisariatu musieli mieć niezłe plecy, a komendant komisariatu dostał po śmierci zatrzymanego nawet awans.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
proszę poczytać przepisy o Policji
A dokładnie Ustawe o Policji z kwietnia 1990 roku.Właśnie na podstawie tej Ustawy redaktorzy Rzeczypospolitej stawiają tezę że policjanta nie można było zwolnić a ją jedynie w swoim wpisie powtórzyłem. Ale uważam z drugiej strony takie działanie jak do tej pory za zasadne! Bo: jak dotąd nie ma opinii biegłego jednoznacznie wskazującej że użycie paralizatora było przyczyną śmierci zatrzymanego. Innymi słowy to co Ty sugerujesz może mieć takie skutki że policjant rok temu został wyrzucony "na zbity pysk policjanta"....a kilka lat pózniej Sąd Okręgowy we Wrocławiu uwolnił go od zarzutu "nieumyślnego spowodowania śmierci" na podstawie art 17&1 pkt 1 :
Art. 17. § 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy:
1) czynu nie popełniono albo brak jest danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia;
Czyli Herbatniczku Proponujesz coś co ja nazywam : "stawianiem wozu przed mającym go ciągnąc koniem" Inna sprawa że być może
należało policjantom rok temu postawić zarzuty znęcania sie nad zatrzymanym i może wtedy Twoja teoria byłaby bardziej zasadna. No ale ten dylemat to ja już zostawię mądrzejszym niz ja.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko, użycie paralizatora na zakutym człowieku jest przecież niegroźne, choć sprzeczne z przepisami

ale w końcu to Policja podległa ministrowi z PIS, to wyklucza jakąkolwiek bezprawność, gdyby policja była podległa PO to co innego, wtedy jest zbrodnicza

a pamiętam jak był wypadek z udziałem Pani Premier to Minister Błaszczak od razu powiedział kto jest winny, wtedy biegli byli niepotrzebni
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Mam czasem taka przypadłość że pomijam rzeczy ważne. Otóż ważnym jest to że Błaszczak mówi że były trudności z uzyskaniem
zapisu wideo z paralizatora(co miało tłumaczyć zwłokę w śledztwie). Otóż to dziwne gdyż prowadzący postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta który użył paralizatora pismami z dni 27 maja 9 czerwca i 1 lipca zwracał sie do Prokuratury o kopie nagrań wideo z paralizatora oraz inne dokumenty istotne dla sprawy. Co to oznacza? Oznacza to po 1) Że sprawy Policja nie zamiatała pod dywan jak to m.in ja wcześniej sugerowałem, po 2) Już wtedy nagranie istniało bądź też za chwile miało być przez Prokuraturę uzyskane bo po co policjant do Prokuratury by sie zwracał. Innymi słowy Błaszczak jak przypuszczam mija sie z prawdą mówiąc o "trudnościach"
po 3) Można zapytać dlaczego rok temu policjant nie został dyscyplinarnie zwolniony "dla dobra służby" mając jako zarzut znęcanie sie?
Moja odpowiedz jest taka: gdyby Prokuratura dostarczyła wtedy nagranie wideo to zwolnienie dyscyplinarne policjantów czy też policjanta wtedy byłoby bardziej zasadne choć na granicy zasadności. Poniżej link do art.
http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/305259834-Czy-smierc-Igora-Stachowiaka-w-komisariacie-zmieni-prawo.html#ap-1
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ja tylko przypominam że rok temu podczas prac komisji sejmowej na której wice-minister Zieliński składał wyjaśnienia z raportu policyjnego po śmierci chłopaka to sam tenże minister powiedział że bezprawnie użyto paralizatora, dokładnie drugie użycie na zatrzymanym, który był skrępowany. A to oznacza że widział.

obydwaj panowie kombinują żeby się wybielić,
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Policjantom to powinni poprzeczkę podnieść. Pełna pomaturalka i dopiero do Policji a nie że byle idiota sie dostanie. Ukończyć CKU wieczorowe i nazywać to później ŚREDNIM WYKSZTAŁCENIEM to i by małpa umiała. Dzięki temu każdy z ulicy może dostać się do policji a później mamy co mamy - masę idiotów którzy władzy poczuli. Na YT pokazują jak młodszym odbija. Często myślę że jedynym sposobem na dogadanie sie z takowym to faktycznie jest tylko pięść.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
a ja tylko przypominam że rok temu podczas prac komisji sejmowej na której wice-minister Zieliński składał wyjaśnienia z raportu policyjnego po śmierci chłopaka to sam tenże minister powiedział że bezprawnie użyto paralizatora, dokładnie drugie użycie na zatrzymanym, który był skrępowany. A to oznacza że widział.
Może widział a może ktoś go tylko o tym zapewnił i stąd powiedział że "widział" Umówmy sie że ministrowie MSW zwykle wcześniej policjantami nie byli podobnie jak ci od MON nie byli wcześniej generałami. Dlatego ja ich wypowiedzi nawet gdy sie mijają z prawdą tak do końca do serca sobie nie brał. Ale to jest akurat dobry przykład jak to przygłupie często społeczeństwo mówi: "Policjant czy Prokurator ręka rękę myje wódkę razem się pije" Tymczasem jak prokurator o coś prosi to policjant musi natomiast gdy policjant o cos prosi to prokurator ma to poniżej pleców czego podałem przykład. I właśnie dzieki temu ostatniemu zachowaniu media mają o czym pisać a przygłupie społeczeństwo za wszystko policjantów wini.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe ile jeszcze zginie osób na komisariatach żeby politycy poczuli się winni sytuacji,
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A nie bardzo rozumiem co teraz Masz na myśli ?

Niedzielny Polsat Państwo w Państwie godz 19.30 program ma być poświęcony opisywanemu zdarzeniu
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Policjantom to powinni poprzeczkę podnieść. Pełna pomaturalka i dopiero do Policji a nie że byle idiota sie dostanie. Ukończyć CKU wieczorowe i nazywać to później ŚREDNIM WYKSZTAŁCENIEM to i by małpa umiała. Dzięki temu każdy z ulicy może dostać się do policji a później mamy co mamy - masę idiotów którzy władzy poczuli. Na YT pokazują jak młodszym odbija. Często myślę że jedynym sposobem na dogadanie sie z takowym to faktycznie jest tylko pięść.
Cały problem, że Policją w Polsce nadal zarządzają komuniści i od czasów żartu, że dwóch policjantów chodzi na partole dlatego, że jeden umie pisać a drugi czytać nic się nie zmieniło w Policji poza tym, że mają inne mundury.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Przykłady?
Przecież w 2016 kilku tysięcy takich z policji zwolniono a gdzie tam do końca...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Napisałeś że zarządzają teraz Piszesz że zostali zwolnieni to wreszcie sie Zdecyduj.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wszyscy na stanowiskach w obecnej Policji robili kariery za czasów PO, przecież innej Polski nie było
 
Do góry