Sataniści/Szataniści

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dzięki Crow0 za wyręczenie (znowu)


to małoletni durnie, którym się wydaje..

biorą też aktoreczki i muzycy, tych zawodów też byś zakazał? a co ze "zwykłymi ćpunami"?

po 1 uwaga o durniach, po 2 wystąpiły realne przypadki (nie małolatów), ale porównując je chociażby z innymi świrami mordującymi np. kobiety, to niewielka ilość (zło oczywiście)

wybacz, ale to bełkot, bez związków zrzeczywistością, zespołów w jakiś sposób do szatanizmu, trochę było, ale do tejże nienawiści? ataków? z tym dużo gorzej...

pomyliły ci się trochę fakty..., dla poganina satanizm jest idiotyczny (może kiedyś uda mi się ściągnąć tutaj neopoganina jakiego znam w świecie realnym)

co ma wspólnego organ Urbana z tym tematem? to że on podobnie jak właściciel Faktów i Mitów, zarabia na ludzkiej naiwności i niechęci do kleru to fakt, ale łączenie tegoż z satanizmem?


Nazizm i Satanizm mają wiele wspólnego. Hitler zyskał władze dzięki pomocy

Towarzystwo Thule .Towarzystwo Thule (Thule Gesellschaft) organizacji okultystycznej . Inni okultyści poparli Nazizm i przyłączyli się do Hitlera lub stworzyli własne organizacje Nazistowskie które połączyły do Hitlera albo zostały zlikwidowane. Odgrywali ważną role 3 Rzeszy .

Nergal? Non possumus!


Jednocześnie tolerują obecność człowieka, który nie dość że nie ukrywa swoich satanistycznych upodobań, to dodatkowo ma realne powiązania z antysemitami i neofaszystami.

Mało kto wie, że pajac znany z obrażania katolików i romansu z plastikową gwiazdką pop ma powiązania z przedstawicielami neonazistowskiej sekty. Holokausto (bo taki był pierwotny pseudonim „artysty”) nigdy jednoznacznie nie odciął się od przyjaźni z Robertem Fudali, czołową postacią polskiej sceny NSBM, która oprócz apologii pogańskich wierzeń charakteryzuje się wysławianiem aryjskiej rasy, czystości krwi, antysemityzmu. Co więcej, Fudali (pseudonim „Rob Darken”) brał udział przy nagrywaniu jednej z pierwszych płyt Behemota. Obaj panowie do dziś utrzymują życzliwe, przyjacielskie stosunki.

Ziomale Nergala Gazeta Polska


Obrońcy Nergala próbują przekonywać, że ich idol nie jest ani satanistą, ani nazistą, a jedynie posługującym się pewnymi kliszami artystą. Niestety ich opiniom przeczą wypowiedzi (już nie artystyczne, ale całkowicie osobiste w wywiadach) Darskiego. On wcale nie ukrywa, że wyznaje pewien rodzaj intelektualnego satanizmu. Według jego koncepcji szatan jest symbolem, który pokazuje moc człowieka, który wyzwolony jest z okowów religii. I dokładnie taką samą (tylko nieco głębszą) teorię głosił La Vey, ojciec współczesnego satanizmu. Jego istotą jest wezwanie do ubóstwienia człowieka i uwolnienia go od religii i moralności. Jedyną wartością ma być tu samowola człowieka.



I właśnie z tego światopoglądu wynika wrogość wobec chrześcijaństwa i Słowa Bożego. Nergal nie drze Biblii, bo nie odpowiada mu jej przekaz, on ją profanuje, bowiem reprezentuje wszystko, co jest mu wrogie. Pismo Święte przypomina, że człowiek nie jest Bogiem, że nie on ustanawia normy, a moc czy jej wola nie mogą być wartością najwyższą. I właśnie ten przekaz jest czymś przeciw czemu występuje Darski. I trzeba sobie powiedzieć zupełnie jasno, że opinie takie są wspólne zarówno satanistom, jak i nazistom. Obie te grupy występowały przeciw chrześcijaństwu, które było dla nich religią słabych, odbierających wolność silnym. Jeśli dobrze wczytać się w wywiady Nergala – to on właśnie taki przekaz formułuje.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, ze zwykłą sobie lekkością, przeskakujesz po tematach, Tow. Thule to były okultystyczne świry, rojące o aryjskiej przeszłości (kupił to później sam Hitler), żeby było zabawniej nakazał likwidację samego towarzystwa, co do satanizmu, brak jakichkolwiek dowodów na satanizm czy to nazistów, czy to wspomnianych okultystów, Rosenberg (jeden z ideolo nazismu i jego odcienia okultystycznego, był publicznie wyśmiewany przez Hitlera za jego poglądy), jaki z tego płynie wniosek? tak jak przyjął pogląd o wyższości Aryjskiej Niemców, tak otoczka "duchowa" była dla niego co najmniej śmieszna

Nergal to człowiek, który wpasował się target antyklerykalny i okołookultystyczny zarazem, muzycznie to "coś" mam problemy z nazwaniem muzyką, chociaż podobno w tym co robi jest dobry (ja uwielbiam metal, ale chyba za stary na coś takiego jestem), jego kolega to świr, nie wiem jedynie, co ma mieć ze sobą wspólnego rasita i neopoganin z satanizmem = to sprzeczność, jeśli idzie o samego Nergala, to ten nie jest neopoganinem, obecnie ruszył z prądem mody na okultyzm zachodnioazjatycki (Mezopotamia, Elam, Palestyna, Syria itp)
widziałem na youtube jakieś wywiady z nim, czytałem parę spisanych, generalizując to nieprzesadnie rozgarnięty "pływak" wpasowujący się w mody niczym Palikot (aktualnie moda na antyklerykalizm)
bełkot jaki przy okazji Darski wygłasza, jest pseudointelektualny, czy jak to się teraz nazywa postintelektualny
ryczy (bo nie śpiewa) muzykę agresywną i podtrzymuje agresywny image tyle...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
hm, ze zwykłą sobie lekkością, przeskakujesz po tematach, Tow. Thule to były okultystyczne świry, rojące o aryjskiej przeszłości (kupił to później sam Hitler), żeby było zabawniej nakazał likwidację samego towarzystwa, co do satanizmu, brak jakichkolwiek dowodów na satanizm czy to nazistów, czy to wspomnianych okultystów, Rosenberg (jeden z ideolo nazismu i jego odcienia okultystycznego, był publicznie wyśmiewany przez Hitlera za jego poglądy), jaki z tego płynie wniosek? tak jak przyjął pogląd o wyższości Aryjskiej Niemców, tak otoczka "duchowa" była dla niego co najmniej śmieszna

Nergal to człowiek, który wpasował się target antyklerykalny i okołookultystyczny zarazem, muzycznie to "coś" mam problemy z nazwaniem muzyką, chociaż podobno w tym co robi jest dobry (ja uwielbiam metal, ale chyba za stary na coś takiego jestem), jego kolega to świr, nie wiem jedynie, co ma mieć ze sobą wspólnego rasita i neopoganin z satanizmem = to sprzeczność, jeśli idzie o samego Nergala, to ten nie jest neopoganinem, obecnie ruszył z prądem mody na okultyzm zachodnioazjatycki (Mezopotamia, Elam, Palestyna, Syria itp)
widziałem na youtube jakieś wywiady z nim, czytałem parę spisanych, generalizując to nieprzesadnie rozgarnięty "pływak" wpasowujący się w mody niczym Palikot (aktualnie moda na antyklerykalizm)
bełkot jaki przy okazji Darski wygłasza, jest pseudointelektualny, czy jak to się teraz nazywa postintelektualny
ryczy (bo nie śpiewa) muzykę agresywną i podtrzymuje agresywny image tyle...

Okultyzm (czyli wszelkie formy wróżbiarstwa, astrologia, jasnowidztwo, chiromancja, posługiwanie się medium, wywoływanie zmarłych, odwoływanie się do szatana). Gdy szwankuje zdrowie, udają się do najprzeróżniejszych okultystycznych uzdrowicieli, którzy najczęściej są narzędziami w rękach złych duchów. Albo oddają swoje życie diabłu, aby uzyskać perwersyjną przyjemność seksualną, władzę nad innymi lub zdobyć pieniądze i zyskać nie zwykłe umiejętności. Za to muszą odprawiać Czarne msze i składać ofiary ze zwierząt lub ludzi. Biorą Narkotyki dzięki którym zyskują wyznawców i osoba narkotyzowana łatwiej ulega temu kultowi i dodatkowo łatwiej jest ją złożyć w ofierze. Czarne Msze są parodią chrześcijaństwa i polegają na orgiach. Szatanowi któremu służą nadają rożne imiona np Thor i innym złym demona , duchom i diabłom też nadają imiona np Mitologii Nordyckiej.Norwegii istnieją ludzie podobni to Nergala i robili to samo co Nergal. Byli bardziej radykalni i realizowali praktyce słowa swoich piosenkach czyli oni i podobne zespoły podpalały kościoły i których nie podpalili niszczyli . Mroczna strona norweskiej duszy dawała już o sobie znać przed feralnym piątkiem, 22 lipca. W latach 90. norwescy blackmetalowcy wzywali swoich fanów do niszczenia kościołów (i rzeczywiście – spłonęło ponad 30). Wtedy też jeden z członków zespołu Mayhem zjadł po ugotowaniu mózg swojego kolegi samobójcy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wybacz jak z pierwszym zdaniem się mogę zgodzić, tak drugie pasuje do satanistów itp popaprańców, a popaprańcami wybacz nie chce mi się zajmować, bo są popaprańcami, skrytykować za to ich mogę, ale co to ma wspólnego z Nergalem?
btw kiedyś lubiłem stary black metal np Kinga Diamonda (na teksty nie zwracałem uwagi, muzyka dobra)
 

w-gaciach

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
zawsze mnie bawił kult szatana:)

po co czcić szatana? żeby iść do piekła?

bomba:D

niech mi szatanista powie, po co czorta czcić?

jak wierzy, że mu da władzę nad światem, to naiwniak jakich mało.

w każdej historyjce o szatanie, zawsze wychodzi na to, że to oszust

w każdej historyjce jest ziarno prawdy

bosze, szataniśći:D
wiadro zimnej głowy na łeb:D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
pan k, w-gaciach znacie jakiegoś satanistę? Incydenty jak z Mayhem to odosobnione przypadki, a kretyni znajdą się w każdej grupie społecznej - to dotyczy satanistów, chrześcijan, zjadaczy sera szwajcarskiego - bez różnicy.
Brave jak zwykle merytorycznie. Czy King to black, bym nie powiedział, bardziej bawił się w awangardę <z resztą, raz chyba o nim gadaliśmy, także już nie off-topuję>.
 

demon1996r

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
jak sam osobiście zastanawiałem się czy nie dołączyć do nich, znaczy ich wyznania.
ale czytając w gazecie, że za odejście z takiej "sekty" grozi śmierć trochę zacząłem się wahać..
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Kocham to! "Satanista" to morderca, narkoman i oddający cześć Szatanowi pomyleniec.
A najlepsze jest to, że żadna z tych rzeczy nie może być prawdziwa.
Sataniści otwarcie odcinają swoje zasady i swoją ścieżkę od postaci Szatana jak i od działań "pseudo satanistów", tych którzy niszczą cmentarze i składają ofiary z żywych istot.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Czy trzeba w ogóle "bawić się" w różne "ceremonie" i inne wymysły żeby przysługiwać się czy też po prostu służyć szatanowi? Wątpię. Jest przecież ojcem kłamstwa, jest też inteligentniejszy od ludzi więc na pewno wynalazł sobie bardziej skuteczne i bardziej przekonujące metody uwodzenia ich. Bardziej subtelne jak chociażby konsumpcjonizm. Jak jednak wyżej była mowa o "targecie" do którego się kieruje słowa - widać dzisiejszy target nie jest zbyt wymagający i czasem mu odpowiada taka forma jaskrawa i otwarcie bluźniercza.
Zawsze uważałem, że człowieka prędzej może przyprowadzić do szatana typowy idol-celebryta mówiący o niczym ale w gruncie rzeczy propagujący zupełną pustkę, hedonizm i brak jakiegokolwiek życia duchowego lub też jego marne new-ageowe namiastki - niż np. wspomniany King diamond (którego swoją drogą miałeś chyba Brave na myśli w Mercyful Fate, jeśli black)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
"Kler zawsze z diabłem spał" (KAT - Szydercze Zwierciadło)

Takie drobne nawiązanie.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Sataniści raczej nie uznają Szatana jako istoty prawdziwej więc nie ma powodów do oddawania jego postaci czci więc, służyć też mu nie służą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
maraks są różni szataniści w wymienionym przez ciebie worku z takowym napisem mieści się jedynie ich część
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Drogi Brave, wiem że są różni ale gdzieś pisałem że Sataniści otwarcie odcinają się od występków satanistów teistycznych (cmentarnych, pseudo satanistów).
Ja tą zasadę podzielam.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
To kim jest niby PRAWDZIWY satanista co ? ;)

Bo ze to nie Negral to kazdy inteligenty jest wstanie ogarnac.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Nergala bym do Satanistów nie zaliczył bo musiał by sam to wyznać. Prawdziwy Satanista to ten który widzi w sobie boga, dąży by rozwiać swoje pasje bez nakazów i zakazów. Satanista sam swój Satanizm interpretuje.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nergala bym do Satanistów nie zaliczył bo musiał by sam to wyznać. Prawdziwy Satanista to ten który widzi w sobie boga, dąży by rozwiać swoje pasje bez nakazów i zakazów. Satanista sam swój Satanizm interpretuje.

To skad nazwa - Satanizm - jak na moj gust od Szatana. Jak ktos uwaza sam siebie za Boga to powinno sie to nazywac samobogizm czy cos :) czyz nie ?

Skoro piszesz ze Satanista sam swoj Satanizm interpretuje to dlaczego piszesz ze ci ktorzy robia ofiare kotka to pseudo-satanisci ? Moze oni tak to interpretuja wlasnie :>
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ale nikt nie każe im się zmieniać, po prostu niech sami biorą za to odpowiedzialność a nie obarczany jest cały Satanizm.
Satanizm wzięty od Szatana ale nie ma żadnego związku z jego postacią, istnieniem go naprawdę. To symbol. Jak ogólnie wiadomo, Szatan sprzeciwił się bogu i dlatego został potępiony. Sataniści (na jego wzór) odrzucają narzucone zasady religii i stają się sami sobie panami jak Szatan, Sataniści Laveyańscy i ateistyczni mają dużo wspólnego z ateistami.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ale nikt nie każe im się zmieniać, po prostu niech sami biorą za to odpowiedzialność a nie obarczany jest cały Satanizm.

Przeciez nikt nie zamyka innych satanistow za dzialania innych ;)


Satanizm wzięty od Szatana ale nie ma żadnego związku z jego postacią, istnieniem go naprawdę. To symbol. Jak ogólnie wiadomo, Szatan sprzeciwił się bogu i dlatego został potępiony. Sataniści (na jego wzór) odrzucają narzucone zasady religii i stają się sami sobie panami jak Szatan, Sataniści Laveyańscy i ateistyczni mają dużo wspólnego z ateistami.

Troche bez sensu, satanizm wzial sie od Szatana ale nie ma z nim nic wspolnego ? :) To tak jakby powiedziec ze chrzescijanstwo wzielo sie od Jezusa ale nie ma z nim nic wspolnego :)

To czym sie rozni Satanista od Ateisty? Ateiscu rowniez odrzucaja narzucone zasady religi i staja sie sobie panami :)

No wlasnie jak dla mnie wedlug twojej definicji nie ze maja duzo wspolnego ale to jedno i to samo.

Skoro Satanista to nie ten kto wielbi Szatana a tylko odrzuca religie to czym sie rozni Satanista od Ateisty ?

I jak nazwac kogos kto wielbi Szatana, modli sie do niego i wogole ?
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
"Przeciez nikt nie zamyka innych satanistow za dzialania innych"

Ale mnie jest to miłe gdy jest się obarczanym przewinami innych, prawda?
Z postacią nie ma związku ale z postępowaniem, tak. Chyba pisałem że Szatan jest symbolem.
Ateiści odrzucają zupełnie wiarę w cokolwiek a Sataniści mają swoje zasady postępowania. Wiem jak to wygląda z zewnątrz i domyślam się jaki jest powód zgłębiania tematu. Jak według Ciebie Satanista to ateista to nie wiem jak na to zareagują ateiści.
 
Do góry