Sataniści/Szataniści

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Takie samo wyznanie, jak wszystkie inne religie tego świata. Wymyślone przez człowieka i dla człowieka.
Nie jest żadna religią. Polega na czynieniu zła. Niszczą cmentarze i znieważają ZMARŁYCH. biorą narkotyki i mordują ludzi. Dlatego wiara satanizm powinna być zakazana . Tak samo ich muzyka. Propaguje nienawiść i zachęca do znieważania i ataków na ludzi wierzących. Propaguje pogański Nazizm stylu Himmlera czyli kult pogaństwa i niszczenie Krzyży. Znieważanie Chrześcijaństwa stylu tygodnika Nie.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Nie jest żadna religią.

Mówiąc o satanizmie teistycznym, muszę Cię zasmucić. Jest religią...

Polega na czynieniu zła.

Zło w kontekście religijnym jest dość skomplikowanym pojęciem. Już w wierzeniach ludów mezoamerykańskich rytualne zabójstwa były wręcz niezbędne. Wierzyli oni, iż w przeszłości słońce wielokrotnie ginęło. Bogowie zazwyczaj wskrzeszali je przy pomocy ludzi. Podczas zniszczenia 5 słońca z kolei (do którego doszło w wyniku wojny bogów), cały panteon musiał się na coś zdecydować. Bogowie poświęcili swe istnienia, by utworzyć 6 słońce. Z braku stwórców, ludzie musieli radzić sobie sami. Życiodajna gwiazda oznaczała bezpieczeństwo. Dzięki niej nie istniała wieczna noc, której panem zazwyczaj była inkarnacja czarnej pantery - ten mroczny bóg żywił się ludźmi i symbolizował śmierć. Aby słońce nie zgasło, ludzie musieli poić je krwią. Tu w grę wchodzą w końcu piramidy. Służyły one do masowych egzekucji (tzw. ofiar), które miały ocalić świat jak i i całą cywilizację. Nie muszę chyba wspominać, że zazwyczaj ofiar szukano przymusowo (Aztekowie nie byli z tego powodu lubiani, co doprowadziło do wzmacniania szeregów Corteza prze pomniejsze ludy mezoamerykańskie), wśród sąsiednich plemion, rodów, co prowadziło do licznych wojen. Oczywiście znajdywali się dobrowolni ochotnicy, traktowani jako bohaterowie i zbawcy, lecz jak łatwo się domyślić stali oni w mniejszości.

Czy w tym wypadku, wobec takich wierzeń można mówić o złym postępowaniu? Tak, ale z naszego punktu widzenia. Naszego.



Przepraszam za małe odejście od tematu, ale ma ono na celu podkreślić, że sama religia to pewien układ odniesienia, model. Modele mamy różne, więc to co w jednej religii jest złem, w innej może stać się dobrem i odwrotnie.

Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek usprawiedliwienie dla Satanizmu. Każdy przypadek trzeba rozpatrywać osobno. Aztekowie satanistom nierówni. Jedno jest pewne. Czczenie zła, przy jednoczesnym jego faktycznym zrozumieniu i zaakceptowaniu w takiej, a nie innej formie jest niemoralne i zasługuje na potępienie społeczne. Każdy system religijny opierający się na wykorzystywaniu innych, zaniedbywaniu, gloryfikacji wyłącznie własnych potrzeb, czy mordach jest zaprzeczeniem ludzkiej natury. Człowiek nie jest całkowicie dobry, ani całkowicie zły.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Nie jest żadna religią. Polega na czynieniu zła.
dzięki Crow0 za wyręczenie (znowu)


Niszczą cmentarze i znieważają ZMARŁYCH.
to małoletni durnie, którym się wydaje..

biorą narkotyki
biorą też aktoreczki i muzycy, tych zawodów też byś zakazał? a co ze "zwykłymi ćpunami"?

i mordują ludzi.
po 1 uwaga o durniach, po 2 wystąpiły realne przypadki (nie małolatów), ale porównując je chociażby z innymi świrami mordującymi np. kobiety, to niewielka ilość (zło oczywiście)

Tak samo ich muzyka. Propaguje nienawiść i zachęca do znieważania i ataków na ludzi wierzących.
wybacz, ale to bełkot, bez związków zrzeczywistością, zespołów w jakiś sposób do szatanizmu, trochę było, ale do tejże nienawiści? ataków? z tym dużo gorzej...

Propaguje pogański Nazizm stylu Himmlera czyli kult pogaństwa i niszczenie Krzyży.
pomyliły ci się trochę fakty..., dla poganina satanizm jest idiotyczny (może kiedyś uda mi się ściągnąć tutaj neopoganina jakiego znam w świecie realnym)

Znieważanie Chrześcijaństwa stylu tygodnika Nie.
co ma wspólnego organ Urbana z tym tematem? to że on podobnie jak właściciel Faktów i Mitów, zarabia na ludzkiej naiwności i niechęci do kleru to fakt, ale łączenie tegoż z satanizmem?
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Brave wielki obrońca satanizmu ;)
Jaki postęp.


Satanizm jest ukryty.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Nie bardzo rozumiem co chciałeś udowodnić tym postem. Rozumiem, że mogą występować na forum osoby o uprzedzeniach odnoszących się do pewnych grup społecznych, narodowych itp. ale w tym przypadku to, że 'Biblię Szatana' napisał LaVey raczej nie ma to większego znaczenia (swoją drogą nic nie wiem o jego węgiersko-żydowskim pochodzeniu, wiem iż urodził się w Stanach).

No to się dowiedz bo jego żydowskie pochodzenie nie jest żadną tajemnicą a to że urodził się w USA to ma być jakiś argument ze nie był Żydem? Nie kompromituj się :/

A co chciałem tym udowodnić to to jak bardzo głupiutka jest to "religia" i to że została stworzona tylko w jednym celu:

„Otumaniliśmy, ogłupiliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów za pośrednictwem wychowania w zasadach i teoriach, znanych nam jako fałszywe, ale któreśmy zaszczepili”.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
„Otumaniliśmy, ogłupiliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów za pośrednictwem wychowania w zasadach i teoriach, znanych nam jako fałszywe, ale któreśmy zaszczepili”.

No i? Kazda religia monoteistyczna do tego służy.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
No to się dowiedz bo jego żydowskie pochodzenie nie jest żadną tajemnicą a to że urodził się w USA to ma być jakiś argument ze nie był Żydem? Nie kompromituj się :/

To raczej ty się kompromitujesz, a na pewno ograniczasz. Rasizmem i przynajmniej częściowo antysemityzmem (Żydzi to nie jedyny naród semicki). Pochodzeniem LaVey'a się nie interesuje - nie ma takiej potrzeby (tak samo jak nie trzeba znać biografii takiej Britney Spears, by twierdzić, że jej muzyka jest niskich lotów). Jest Amerykaninem, gdyż tam się urodził i wychował. Tak jak każdy John Kowalski. Ludzie tacy jak Ty, uwielbiają dzielić ludzi na żydów i nie żydów, ludzi i podludzi, co? Może jeszcze zaraz powiesz, że żądzą światem?

Poza tym nie rozumiem co ma do tej sprawy jego pochodzenie? Ma to wpływ na sam satanizm? Czego próbujesz dowieść? Swoich uprzedzeń? Jeśli tak to ja Ci wierzę, nie musisz nic udowadniać.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
To raczej ty się kompromitujesz, a na pewno ograniczasz. Rasizmem i przynajmniej częściowo antysemityzmem (Żydzi to nie jedyny naród semicki). Pochodzeniem LaVey'a się nie interesuje - nie ma takiej potrzeby (tak samo jak nie trzeba znać biografii takiej Britney Spears, by twierdzić, że jej muzyka jest niskich lotów). Jest Amerykaninem, gdyż tam się urodził i wychował. Tak jak każdy John Kowalski. Ludzie tacy jak Ty, uwielbiają dzielić ludzi na żydów i nie żydów, ludzi i podludzi, co? Może jeszcze zaraz powiesz, że żądzą światem?

Wiesz na czym polega Twój problem? Na tym, że kompletnie nie masz pojęcia czym naprawdę jest Talmud i jedyne co potrafisz to powielać idiotyczne slogany o rasizmie i antysemityźmie. Zastanów się dlaczego np. Saha Baron Cohen (Borat, Ali G) w swoich filmach sieje zgorszenie a prywatnie jest konserwatywnym i pobożnym Żydem? Zastanów się dlaczego za wieloma najgorszymi rzeczami na świecie stoją Żydzi?
Zastanów się dlaczego nie istnieje ani jeden film z Hollywood gdzie postać rabina jest wyśmiewana za to filmów wyszydzających postać księdza katolickiego są tysiące? I naprawdę, Twoja teoria o urodzeniu i byciu "amerykaninem" jest tak żałosna ze aż mi Ciebie szkoda, serio.

Niby "Protokoły mędrców Syjonu" są uznawane za fałszywkę (co wcale nie znaczy ze fałszywką są) tylko jakoś dziwnie, że wiele cytatów z nich się sprawdziło i sprawdza. Przeczytaj sobie też zbiór artykułów H. Forda (tego od aut) pt. "Międzynarodowy Żyd" to otworzysz oczy na wiele spraw (pisane 90 lat temu) - to powinna byc lektura w szkole.

Kilka cytatów z protokołów:

„W krajach, zwanych postępowymi, stworzyliśmy literaturę szaloną, brudną, wstrętną. Przez czas pewien po objęciu władzy będziemy popierali rozwój tej literatury, by uwypuklić kontrast programu i głosów, które zbiegną z wyżyn naszych”.

„Dawno już postaraliśmy się zdyskredytować duchowieństwo gojów”.

„Z tego też powodu musimy podkopać wiarę, wyrwać z umysłów gojów nawet zasady Boga i Duszy, i zastąpić te pojęcia przez wyliczenia matematyczne i pragnienia materialne".

„Otumaniliśmy, ogłupiliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów za pośrednictwem wychowania w zasadach i teoriach, znanych nam jako fałszywe, ale któreśmy zaszczepili”.

Naprawdę zainteresuj się zwłaszcza dziełem Henrego Forda a później dyskutuj na temat Żydów. Aha tylko nie próbuj zarzucać Fordowi bycia oszołomem bo skompromitujesz się na wieki. Po zapoznaniu się z lekturą zrozumiesz ze to nie przypadek ze LaVey był Żydem. Satanizm został celowo stworzony przez Żydów dla gojów jak i wiele innych fałszywych teorii i zjawisk - to oczywiste przecież. Nie wiem jak można się podniecać tą "filozofią" chyba to jest atrakcyjne tylko dla marginesu wśród 15 latków, bez obrazy ale tak uważam.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Aha tylko nie próbuj zarzucać Fordowi bycia oszołomem bo skompromitujesz się na wieki

Nie muszę. Skompromitowałeś się za mnie. Swoją drogą zachowujesz się jak prawdziwy szaleniec. Zwykły, sfrustrowany człowiek. Szkoda, że zamiast podjąć dyskusję dotyczącą tematu wolisz mnie obrażać i wypisywać bzdury na temat żydów. Co mnie oni obchodzą, ich temat nie dotyczy. Chcesz wierzyć w wielki, międzynarodowy spisek z nimi w roli głównej, proszę bardzo załóż temat.

Ja chcę odpowiedzi na pytanie; Po co wiążesz żydów z satanizmem?

Naprawdę zainteresuj się zwłaszcza dziełem Henrego Forda a później dyskutuj na temat Żydów. Aha tylko nie próbuj zarzucać Fordowi bycia oszołomem bo skompromitujesz się na wieki. Po zapoznaniu się z lekturą zrozumiesz ze to nie przypadek ze LaVey był Żydem. Satanizm został celowo stworzony przez Żydów dla gojów jak i wiele innych fałszywych teorii i zjawisk - to oczywiste przecież. Nie wiem jak można się podniecać tą "filozofią" chyba to jest atrakcyjne tylko dla marginesu wśród 15 latków, bez obrazy ale tak uważam.

Dowód? Poza tym jaki miałoby to sens, zważywszy na fakt, iż satanizm w postaci teistycznej jest zjawiskiem marginalnym?

Zastanów się dlaczego nie istnieje ani jeden film z Hollywood gdzie postać rabina jest wyśmiewana za to filmów wyszydzających postać księdza katolickiego są tysiące?

Jasne, że są. Przygody Rabina Jakuba, Robin Hood: Faceci w rajtuzach (choć zaraz pewnie stwierdzisz, że Brooks i tak jest pochodzenia żydowskiego). Do "wyszydzania" w filmie amerykańskim księży katolickich przyczyniły się w dużej mierze incydenty z molestowaniem dzieci. W Ameryce do dziś wspomnienia tamtych wydarzeń budzą kontrowersje. Gdyby coś podobnego zostało nagłośnione z przypadkiem rabina, od razu pojawiły by się filmy o tej tematyce.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Nigdzie Cie nie obrazilem co jesteś taki nadwrażliwy? Bronisz swojego urażonego ego zarzucając mi obrazę, rasizm, frustracje itp - to typowe.

Ja chcę odpowiedzi na pytanie; Po co wiążesz żydów z satanizmem?

Myślę ze wystarczająco odpowiedziałem na to pytanie. Forda za Ciebie nie będę czytał (pewnie dla Ciebie Ford to też oszołom i frustrat - no cóż Twoja strata ze tak myślisz. Dla mnie człowiek wykształcony to ten który ma naprawdę szeroki pogląd na sprawę i zna opinie różnych stron ale Ty wolisz być fanatykiem).

Lavey był Żydem ale jesli to dla Ciebie nic nie znaczy to był także kłamcą i żałosnym mitomanem więc choćby już z tego względu jego "biblia" nadaje się tylko jako zamiennik papieru toaletowego. I powie Ci to nawet wikipedia skoro masz takie małe zaufanie do bardziej ambitnych źródeł to prosze bardzo:

Na potrzeby medialno-propagandowe LaVey stworzył mit własnej osoby i sfałszował swój życiorys, dorabiając do niego wydarzenia, które w rzeczywistości nie miały miejsca, a inne fakty przeinaczając[1].

M.in. twierdził, że jego dziadkowie mają korzenie gruzińsko-alzacko-rumuńskie, a jego babka była Cyganką - w rzeczywistości jego rodzina była w większości pochodzenia żydowskiego i przybyła do USA z Węgier, a jego babka była Ukrainką. Podawał, że w wieku piętnastu lat został drugim oboistą w San Francisco Ballet Symphony Orchestra - w rzeczywistości taka orkiestra w ogóle nie istniała. Głosił, że w 1948 roku był kochankiem Marilyn Monroe - naprawdę jednak nigdy jej nie poznał. Miał być konsultantem Romana Polańskiego podczas kręcenia w 1968 filmu Dziecko Rosemary i grać w tym filmie rolę Szatana gwałcącego główną bohaterkę - w rzeczywistości nigdy nie znał Polańskiego i nie miał żadnego udziału w kręconym przez niego filmie[2]. Również datę założenia przez siebie Kościoła Szatana zafałszował - określił ją na Noc Walpurgi 1966 - naprawdę jednak Kościół Szatana zaczął się formować pod koniec tamtego roku.

PS: Jeden film wymieniłeś. Z księzy wyśmiewano sie juz u początków kinematografu.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Nigdzie Cie nie obrazilem co jesteś taki nadwrażliwy? Bronisz swojego urażonego ego zarzucając mi obrazę, rasizm, frustracje itp - to typowe.

Nadwrażliwy? Poczytaj swoje posty wyżej. Nie obraziłeś mojego ego, a mnie bezpośrednio. Stawiając (parafrazując oczywiście) warunek, jeśli nie masz mojego zdania, to jesteś oszołomem. Jeśli tak nazywasz człowieka wykształconego to wspaniale. Powodzenia.

Myślę ze wystarczająco odpowiedziałem na to pytanie.

Nie. Przytoczyłęś jako przykład Forda, a to nie jest wyrażenie własnego zdania.

Forda za Ciebie nie będę czytał (pewnie dla Ciebie Ford to też oszołom i frustrat - no cóż Twoja strata ze tak myślisz.

Szkoda mi czasu na Forda. Choćby z tego względu, że w tym momencie lepszym wyborem dla mnie są książki kierunkowe, które, daj Boże, zaprowadzą mnie w szeregi inżynierów Polskich xD.

Dla mnie człowiek wykształcony to ten który ma naprawdę szeroki pogląd na sprawę

Znów stosujesz pewnego rodzaju manipulacje. Coś typu 'Albo myślisz tak jak ja, albo jesteś niewykrztałcony'.

i zna opinie różnych stron

Czytałeś temat od początku (tylko dwie strony). Znam temat z różnych stron. Znałem osoby, będące wyznawcami tej religii, jak i satanizmy filozoficznego, oraz mnóśtwo osób, obeznanych z tematem, o różnych poglądach na ten ruch. Pisałem o tym wcześniej.

ale Ty wolisz być fanatykiem).

Nazywasz mnie fanatykiem na jakiej podstawie? Czyżby dlatego, że nie chcę przystać na Twoje niezwykle przekonujące argumenty, dotyczące "złych" żydów?

Lavey był Żydem ale jesli to dla Ciebie nic nie znaczy to był także kłamcą i żałosnym mitomanem więc choćby już z tego względu jego "biblia" nadaje się tylko jako zamiennik papieru toaletowego.

I nie ma tu zdania w którym bym się z Tobą nie zgodził (może poza papierem toaletowym, wolałbym odzyskać papier na inne, lepsze książki). Pomijając absurdalność 'biblii szatana' i całego ruchu dalej trzeba stwierdzić, iż jest to ruch religijny, nawet jeśli bardziej pasuje tu określenie sekta. Na to nic nie poradzimy, a na wybór innych często nie mamy wpływu. Na szczęście, powiem jeszcze raz, satanizm to zjawisko marginalne.

PS: Jeden film wymieniłeś. Z księzy wyśmiewano sie juz u początków kinematografu.

To, że wymieniłem jeden film z Holyłudu, nie znaczy, że nie ma ich więcej. Większość filmów Brooksa pokazuje w krzywym zwierciadle kulturę żydowską (autokrytycyzm?), podobna sytuacja ma miejsce u Woody'ego Allena. Żydzi byli też parodiowani, krytykowani mniej lub bardziej bezpośrednio w 'Jakubie Kłamcy', 'Nagiej Broni', 'Nie zadzieraj z fryzjerem'. Jeśli trochę pokopiesz, to okazuje się, że nie ma tego w cale tak mało. Trzeba kilka filmów obejrzeć, by szastać takimi sloganami. Początki kina holiłudzkiego faktycznie mogą, aspektu krytyki żydowskiego stylu zycia, być pozbawione, gdyż większość szych filmowych z tamtego okresu była pochodzenia żydowskiego.
Samego obsmarowywania katolików w początkach kina nie zauważyłem. Myślę, że było to zjawisko niezwykle niepospolite w tamtych czasach.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dzięki Crow0 za wyręczenie (znowu)


to małoletni durnie, którym się wydaje..

biorą też aktoreczki i muzycy, tych zawodów też byś zakazał? a co ze "zwykłymi ćpunami"?

po 1 uwaga o durniach, po 2 wystąpiły realne przypadki (nie małolatów), ale porównując je chociażby z innymi świrami mordującymi np. kobiety, to niewielka ilość (zło oczywiście)

wybacz, ale to bełkot, bez związków zrzeczywistością, zespołów w jakiś sposób do szatanizmu, trochę było, ale do tejże nienawiści? ataków? z tym dużo gorzej...

pomyliły ci się trochę fakty..., dla poganina satanizm jest idiotyczny (może kiedyś uda mi się ściągnąć tutaj neopoganina jakiego znam w świecie realnym)

co ma wspólnego organ Urbana z tym tematem? to że on podobnie jak właściciel Faktów i Mitów, zarabia na ludzkiej naiwności i niechęci do kleru to fakt, ale łączenie tegoż z satanizmem?

Nergal który każdym wywiadzie i swoich piosenkach potwierdza że wierzy Szatana. Podczas koncertu podarł Biblie. Za to miał proces i nie znanych powodów sąd uniewinnił go. Gdyby zniszczył Koran nie żył by. Torę miałby długi proces i proces ten byłby bardzo kosztowny bo Żydzi robią wszystko by osoba ta zbankrutowała. Jego kariera zakończyła by się i media nie pokazywały by jego występów. USA żadna telewizja nie pozwoliła by taki człowiek występował u nich.Przez kilka miesięcy na YouTube istniał film który nawoływał do znieważania hostii i niszczenia kościołów , niszczenia krzyży. Ta osoba wierzy Szatana i możliwe że czyta NIE prezentuje te same poglądy co ten tygodnik. Podczas obrony Krzyża ludzie ci byli znieważani i opluwani przez przeciwników. Którzy sikali na znicze i sporo tych osób miało koszulki napisami wielbiącymi szatana . Tylko człowiek wierzący szatana lub chory psychicznie może robić te rzeczy i wyśmiewać śmierć ludzi i życzyć komuś śmierci.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Tylko człowiek wierzący szatana lub chory psychicznie może robić te rzeczy i wyśmiewać śmierć ludzi i życzyć komuś śmierci.

Chwila. Przecież większość Chrześcijan wierzy w Szatana jako zło osobowe lub bezosobowe. W dzieciństwie usłyszałem wyraźnie od księdza "Kto wierzy w Boga, powinien też wierzyć w Szatana, gdyż zło istnieje". Rozumiem, iż chodzi Ci o czczenie Szatana. Nie wiem czy Nergal to robi. Słyszałem, że uważa się za poganina. Więc jeśli wierzy w Szatana i jednocześnie jest pganinem, w istocie, nie wie jakie głupoty plecie. Religie naturalne nigdy nie łączyły się z satanizmem sensu stricte. Jednak to tylko moja opinia, nie wiem co siedzi w głowie Nergala, ani jak się wypowiada.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Chwila. Przecież większość Chrześcijan wierzy w Szatana jako zło osobowe lub bezosobowe. W dzieciństwie usłyszałem wyraźnie od księdza "Kto wierzy w Boga, powinien też wierzyć w Szatana, gdyż zło istnieje". Rozumiem, iż chodzi Ci o czczenie Szatana. Nie wiem czy Nergal to robi. Słyszałem, że uważa się za poganina. Więc jeśli wierzy w Szatana i jednocześnie jest pganinem, w istocie, nie wie jakie głupoty plecie. Religie naturalne nigdy nie łączyły się z satanizmem sensu stricte. Jednak to tylko moja opinia, nie wiem co siedzi w głowie Nergala, ani jak się wypowiada.
Powiem więcej, ja nawet nie wiem kto to taki ów Nergal. :D
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Powiem więcej, ja nawet nie wiem kto to taki ów Nergal. :D

Taki jeden co drze mordę w Behemocie (osobiście wolę klasykę ale - Zeppelinek rządzi - ale jak kto chce xD), pierwszy ateista/poganin/satanista (niepotrzebne skreślić) III Rzeczpospolitej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Darski
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
To działa też i w drugą stronę - kto wierzy w Szatana wierzy też w Boga ;]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave wielki obrońca satanizmu
raczej obrońca wiedzy przed niewiedzą, ja z zamiłowania antropolog religii..
więc i o satanizmie (mimo, że we wszystkim mi obcy, niezależnie od wariantu) muszę jakąś wiedzę posiadać

Nie sądzę by Brave go bronił. On raczej prostuje niewiedzę innych. Wiele osób ma przedstawiony błędny obraz tego ruchu.
точно

No to się dowiedz bo jego żydowskie pochodzenie nie jest żadną tajemnicą a to że urodził się w USA to ma być jakiś argument ze nie był Żydem? Nie kompromituj się
A co chciałem tym udowodnić to to jak bardzo głupiutka jest to "religia" i to że została stworzona tylko w jednym celu:
„Otumaniliśmy, ogłupiliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów za pośrednictwem wychowania w zasadach i teoriach, znanych nam jako fałszywe, ale któreśmy zaszczepili”.
Problemem z Antkiem jest to, że tak naprawdę nie wiadomo do końca, co jest prawdą, a co blagą, historię stworzył wokół swej osoby wcale niezłą, być może jest z pochdzenia Żydem (o ile jest prawdą), że jego dziadkiem był Levi z Węgier, ja nie wiem na pewno co jest prawdą, ty wiesz?
To czy Satanizm, w pełni zasługuje (formalnie tak) an to aby nazywać go religią to już inna sprawa, ja bym raczej powiedział, że to próba zdobycia popularności, poprzez szokowanie…
Jego „Kościół” to drobiazg (kilkaset osób), sam miał jakoby posiadać bajoński majątek, a po rozwodzie z żoną, korzystał z zasiłku…
RWS, twa niechęć do Żydów to jedno, ale idziesz wybacz o kilka kroków za daleko, owszem filosemityzm nie jest jeszcze w pełni jedyną uświęconą ideologią, chociaż blisko...

Ja chcę odpowiedzi na pytanie; Po co wiążesz żydów z satanizmem?
Dobre pytanie, Satanizm, jest różny w podstawach „doktrynalnych” od judaizmu, samo pojęcie demonicznego Szatana, jest Judaizmowi nie znane…, chociaż można się dopatrywać takich źródeł w czasach jeszcze z II milenium przed Jezusem i wcześniej

Do "wyszydzania" w filmie amerykańskim księży katolickich przyczyniły się w dużej mierze incydenty z molestowaniem dzieci. W Ameryce do dziś wspomnienia tamtych wydarzeń budzą kontrowersje. Gdyby coś podobnego zostało nagłośnione z przypadkiem rabina, od razu pojawiły by się filmy o tej tematyce.
Raczej propaganda antykatolicka, statystycznie rabinów złapano na pedofilii wielokrotnie częściej, ale o tym w mediach cicho…

Nergal który każdym wywiadzie i swoich piosenkach potwierdza że wierzy Szatana. Podczas koncertu podarł Biblie. Za to miał proces i nie znanych powodów sąd uniewinnił go. Gdyby zniszczył Koran nie żył by. Torę miałby długi proces i proces ten byłby bardzo kosztowny bo Żydzi robią wszystko by osoba ta zbankrutowała. Jego kariera zakończyła by się i media nie pokazywały by jego występów. USA żadna telewizja nie pozwoliła by taki człowiek występował u nich.Przez kilka miesięcy na YouTube istniał film który nawoływał do znieważania hostii i niszczenia kościołów , niszczenia krzyży. Ta osoba wierzy Szatana i możliwe że czyta NIE prezentuje te same poglądy co ten tygodnik. Podczas obrony Krzyża ludzie ci byli znieważani i opluwani przez przeciwników. Którzy sikali na znicze i sporo tych osób miało koszulki napisami wielbiącymi szatana . Tylko człowiek wierzący szatana lub chory psychicznie może robić te rzeczy i wyśmiewać śmierć ludzi i życzyć komuś śmierci.
Negra jest durniem i pozerem, ale stara się na tym zarabiać kasę (całkiem skutecznie), jeżeli pytasz o równowagę w traktowaniu Biblii i innych świętych ksiąg, to z oczywistych względów się z tobą zgodzę, empiria jest nieubłagana. Tygodnik NIE wybacz, ale tutaj nie pasuje, to dosyć prymitywne gazecidło, żerujące na ludzkiej naiwności i niechęci do kleru, jak również „dobrej” pamięci o PRL.
To co czyli ludzie w stosunku do tych babć, skrytykowałem w innym miejscu, to nie szatanizm, to ogłupiałe młodzieżówki innej bojówki partyjnej…

Chwila. Przecież większość Chrześcijan wierzy w Szatana jako zło osobowe lub bezosobowe. W dzieciństwie usłyszałem wyraźnie od księdza "Kto wierzy w Boga, powinien też wierzyć w Szatana, gdyż zło istnieje". Rozumiem, iż chodzi Ci o czczenie Szatana. Nie wiem czy Nergal to robi. Słyszałem, że uważa się za poganina. Więc jeśli wierzy w Szatana i jednocześnie jest pganinem, w istocie, nie wie jakie głupoty plecie. Religie naturalne nigdy nie łączyły się z satanizmem sensu stricte. Jednak to tylko moja opinia, nie wiem co siedzi w głowie Nergala, ani jak się wypowiada
Znowu 100% racji (prawie się do tego przyzwyczaiłem)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Darski
a to się uśmiałem, on jest większym świrem niż myślałem, jakoś dostrzegam duże związki (sprymitywizowane) w stosunku do http://pl.wikipedia.org/wiki/King_Diamond , tego pana w pacholęcych latach uwielbiałem, w przeciwieństwie do Nergala tutaj jest melodia, czasami nawet ladna, teksty „posrane” (ale nie zwracałem nigdy na nie uwagi) u tego Nergala to poza zespołem i fanatykami nikt chyba nie zna wycharczanego tekstu „utworu”, ale degustibus non Est disputandum…
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie będę podejmować tu szerszej dyskusji, z resztą o sataniźmie nie raz się wypowiadałem. Wspomnę tylko Darskiego: nie sądzę, aby wierzył w postać Szatana. Z obserwacji jego medilanego wizerunku wynika, że bardziej traktuje mroczne klimaty jako wizerunku scenicznego, który nieźle się sprzedaje. Trzeba także odróżnić to, co pokrzykuje czy robi na koncertach od własnego światopoglądu. Akurat z Biblią mógł sobie dać spokój, choć to sprawa niepotrzebnie rozdmuchana, bo nikt na koncerty siłą nie ciągnie. Prawdpodobnie to ateista (jakoś nie spotkałem się z jego rzekomo powtarzaną deklaracją o wiarze w Szatana, choć coś mogło się zmienić), muzycznie zahaczający o satanizm teistyczny, choć akurat tematyka piosenek Behemotha nie ogranicza się do ognii piekielnych, jak to niektórzy amputują. Co do samej jego barwy głosu, growl ma niezły. Sam zespół, z resztą może nawet być, w kategoriach death metalu, jeśli komuś nie przeszkadza parcie na szkło, którego jest obecnie podmiotem. BTW Są ludzie, którzy potrafią powtarzać słowa tego typu piosenek jak wiersz, kwestia osłuchania.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz, jak dla mnie growl, to nie śpiew, to instrument raczej...
 
Do góry