Sataniści/Szataniści

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
pewnie ze nie, najwazniejsze, najwlasciwsze i jedyne sluszne zasady to te katolickie.. reszta to degenracja i upadek cywilizacji :)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Nie można już mieć swojego zdania i zasad bo zostaje się nie moralnym
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Sataniści, skoro się za takich podają to chyba wiedzą co mówią.
"Bestie Szatana" chwytliwa nazwa. :icon_twisted:
 

P_I_O_T_R_E_K

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
PIOTREK, nie błogosław bo jak to mówił pewien Satanista w filmie dokumentalnym
"Wolę być panem w piekle i być po prawej stronie swego pana, niż być sługą w niebie i płaszczyć się przed cudzym bogiem"

A w życiu. Są ludzie którzy sie boją szatana dlatego przechodzą na jego stronę. Jak już bojować o wieczność, to z kimś kto wygra. Piekło nie jest miejscem czyjegoś królowania, o nie.

Poza tym... to że miałeś lub masz trudności, to nie znaczy że trzeba tak uciekać ... ;-)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Lepiej uciec do piekła niż słuchać was obu w niebie, trudność to mają Ci chrześcijanie, którzy biegają do kościółka żeby pogadać z obrazem lub typem w sukience, podającym się za bożego pośrednika.
Piekło nie jest miejscem królowania, to czemu (skoro tam się ucieka) każdy z wierzących za wszelką cenę boi się tam iść?? To nie jest straszne miejsce, skoro tam nikt nie króluje..
 

Mizar

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Północ-Południe
Satanizm satanizmowi nierówny.
Jeżeli chodzi o postawy hedonistyczne, czy inne, które można dostrzec, w którymś z tych bardziej dojrzałych wierzeń*, to nie mam nic przeciwko. Póki ktoś nie próbuje atakować mojej przestrzeni.

Natomiast tej odmianie kindermetalowej ~ polegającej z grubsza na obśmiewywaniu innych wyznań, miejsc sakralnych, itd., niszczeniu czyjegoś mienia - mówię stanowcze nie. Ktoś powinien taką gówniarzerię postawić do pionu. Jak nie podobroci to siłą, a nawet łopatologicznie. Najlepiej dobrą książką, która zmusi ich do myślenia, lub wywoła odpowiednie emocje.
 

anaximander

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
31
Punkty reakcji
4
Satanizm satanizmowi nierówny.
Jeżeli chodzi o postawy hedonistyczne, czy inne, które można dostrzec, w którymś z tych bardziej dojrzałych wierzeń*, to nie mam nic przeciwko. Póki ktoś nie próbuje atakować mojej przestrzeni.

Natomiast tej odmianie kindermetalowej ~ polegającej z grubsza na obśmiewywaniu innych wyznań, miejsc sakralnych, itd., niszczeniu czyjegoś mienia - mówię stanowcze nie. Ktoś powinien taką gówniarzerię postawić do pionu. Jak nie podobroci to siłą, a nawet łopatologicznie. Najlepiej dobrą książką, która zmusi ich do myślenia, lub wywoła odpowiednie emocje.


Obśmiewanie wyznań i innych rzeczy, o których wspomniałeś/aś, to nie satanizm, tylko oszołomstwo ;) Takie zachowanie świadczy głównie o poziomie obśmiewającego, najczęściej ubogiego intelektualnie. Co do hedonizmu nie łączyłbym go z praktykami satanistycznymi. To takie prostackie podejście do tematu, niestety silnie zakorzenione w mentalności społeczeństwa. Praktyki seksualne były i są przecież elementem wielu kultów. Satanizm w wydaniu "kindermetalowym" (swoją drogą ciekawy termin ;)) to tak naprawdę krzyk rozpaczy i błaganie o uwagę. Najcześciej wulgarne.
 

Mizar

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Północ-Południe
Obśmiewanie wyznań i innych rzeczy, o których wspomniałeś/aś, to nie satanizm, tylko oszołomstwo ;)
Owszem, ale odnoszę się do tych rodzajów satanizmu z jakimi się spotkałam w swoim życiu. A z tym akurat to miałam częsty kontakt. Niestety zapewne, przez ignorancję nazywających.
Co do hedonizmu nie łączyłbym go z praktykami satanistycznymi. To takie prostackie podejście do tematu, niestety silnie zakorzenione w mentalności społeczeństwa. Praktyki seksualne były i są przecież elementem wielu kultów.
Nie sprowadzałabym hedonizmu tylko do praktyk seksualnych. ;-)
Satanizm w wydaniu "kindermetalowym" (swoją drogą ciekawy termin ;)) to tak naprawdę krzyk rozpaczy i błaganie o uwagę. Najcześciej wulgarne.
Możliwe. Dodałabym do tego chęć imponowania.
 

F.A.L.C.O

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
LUDZIE?! Wiecie co to kultura i tolerancja?
Kto z was jest tutaj Katolikiem?!

To że wiara Satanistów jest inna niż wiara Katolicka - rozumiem.
To że nauczono was już od dzieci tego "Satanista to zło, oni są głupi, zaprzeczają jakiejkolwiek wierze". - rozumiem.
ALE TO ŻE JESTEŚCIE TAK NIETOLERANCYJNI?! - tego pojąć nie mogę.
 

anaximander

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
31
Punkty reakcji
4
Nie sprowadzałabym hedonizmu tylko do praktyk seksualnych. ;-)

Masz rację, nieco uprościłem sprawę. Niejeden sybaryta by się obruszył ;)

@F.A.L.C.O

Dlaczego uważasz, że jesteśmy nietolerancyjni? Przecież nie oceniamy satanizmu, tylko to, co niektórzy za taki uważają.
 

F.A.L.C.O

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
Mimo wszystko, nie podoba mi się to. Wybaczcie jeśli kogoś uraziłem.
 

Mizar

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Północ-Południe
Mimo wszystko, nie podoba mi się to. Wybaczcie jeśli kogoś uraziłem.
Tolerancja nie równa się przecież propagowaniu czegoś. Jak wyżej pisałam, jeżeli ktoś nie atakuje mojej przestrzeni, to ja nikomu niczego nie bronię. To chyba tolerancja. Natomiast swoje zdanie o sprawie mogę mieć. ^_^
 

F.A.L.C.O

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
Pomimo faktu, że odnośnie "odmiany kindermetalowej" to się z tobą zgodzę Mizar. :)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja się już powoli gubię. :310:
Pisane było że Satanizm teistyczny jest nie prawdziwy, wcześniej że ten racjonalny jest fałszywy (oczywiście to pisali katolicy, więc biorę na to poprawkę).
Dla mnie sprawa prosta, Satanizm jest w Sataniście i skoro ma poglądy zupełnie anty chrześcijańskie to ma a jak ma takie żeby żyć obok i nie zwracać na nich uwagi to też w porządku.
 
Do góry