Rock czy Metal?

Rock? Czy Metal?

  • Rock

    Votes: 24 70,6%
  • Metal

    Votes: 10 29,4%

  • Total voters
    34

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jeśli o moje nabijanie chodzi, to jako mod nie mam rang, a podpis mam od dawna więc ilość postów u mnie nie ma znaczenia, zresztą, jak chcecie to piszcie petycje niech mi zeruje admin licznik, mi tam nie zależy na liczniku, mam lepsze przyjemności z tego forum :)
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Co za temat... Co się kryje pod tajemniczym słowem 'rock'? Bo to słowo rozległe jak ocean spokojny. W każdym razie nie było by jednego bez drugiego, a i w jednym i w drugim nurcie (o ile można w ten sposób rozdzielać) jest masa wartościowych artystów, których znać i lubić wręcz należy ;)
 
A

Aqualorn

Guest
Polskiego metalu słucham sporadycznie, ale nie pogardzę-jeśli dobry. Standardowo Vader, Behemoth. Poza tym jakiś czas temu Faust. Ze starszych klimatów próbowałem Kata, ale to nie dla mnie.

Spróbuj zespołu Horrorscope albo Riverside (jeśli lubisz progressiva).

Zagłosowałem na metal. Podobają mi się oba gatunki ale metal jest bardziej zróżnicowany. Z rocka to lubię jedynie klasycznego rocka z lat 70 czy 80. Potem muzyka ta z biegiem czasu się zkomercjalizowała. Mój głos to Metal
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To poleć jakieś ich kawałki, bo ostatnio mało czasu mam, żeby więcej słuchać.
 
A

Aqualorn

Guest
Z Riverside'a to zawsze lubiłem najbardziej The Same River, Schizophrenic Prayer. Ta ostatnia jets z płyty Rapid Eye Movement. Polecam całą płytkę. Ich wybitnych fanem nie jestem ale na żywo całkiem dobrze wypadają polecam jeśli będą w twoim rejonie.

Horrorscope to thrash metal. Ja zaczałem od utworu evoking demons. Damci pare linków:

http://www.horrorscope.net/
http://pl.youtube.com/watch?v=0ER_qUSSdDw
http://pl.youtube.com/watch?v=Tx8B8bApr78&...feature=related

Ogólnie zespół to raczej podziemie ale jeśli chodzi o polską muzykę to raczej yu powinno sie szukać dobrej muzyki.
Zespół przypomina mi połaczenie Metallici z lat 80 i Slayera z bardziej agresywnym wokalem. Fanom Thrashu powinno sie podobać
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Riverside? Second Life Syndrome. I wszystko jasne. Klimat tej płyty jest wręcz niesamowity, muzyka wręcz wnika w człowieka. Coś pięknego, zresztą jak i cała działalność Riverside.
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Nie noo. Miałam dylemat. xD W końcu zagłosowałam na rock.. (x Dlaczego? Dlatego że jak sobie włącze rock to mi się rodzina nie drze przez pół dnia ' ścisz to! Ścisz' xP
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Ja jednak pozostaje przy twierdzeniu ze wolę Rock'a :)

Posłuchaj, moja piękna - Lub sobie to, co chcesz. Nikt nie każe Ci wybierać, a pewnie nie lubisz tego, co widać po Twojej sygnaturze.
Wolisz Rocka, tak ? A jaką jego odmianę ? Heavy Metal to też odmiana Rocka, więc to, że "wolisz rock", nic nie znaczy. Skąd mamy wiedzieć, jaką odmianę rocka ? Czy lubisz rock'and'rolla, hard rocka, acid rocka, reggae, heavy metal, punk rocka, albo shock rocka ?
Więc jaką odmianę rocka wolisz ? A ty mi tu po prostu piszesz rock. Przecież Rock ma mnóstwo odmian, które się różnią od siebie strasznie. Heavy Metal to też jest Rock.
Więc pisząc, że wolisz Rocka, sugerujesz, że w tym także Heavy Metal i wszystkie inne odmiany.
Więc napisz mi, jakiego rocka. Powtarzam jeszcze raz - Heavy Metal to też Rock, tak samo, jak inne jego liczne odmiany.
 

gotchia

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
hmm... ciężka decyzja. to i to lubię, ale głosuję na metal.
 

Wojciech93

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Troche to głupie bo...

Oczywiście Metal. Ale Black/ Death czasami lżejszy.

Ale Shock-Rock (WASP) też jest dobry. Nienawidze "szczeniackich" kapel które grają hardrocka a są uwarzane za heavy :)
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
zaznaczylam rock
(hard rock, alternatywny, art rock, rock'n'roll...heavy metal tez)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury

Kurczę, coś mi się zdaję, że w tym temacie chyba nikt nie przeczytał mojego postu, ani pierwszego, ani drugiego.
Już pisałem - to jest kretyńskie pytanie 'co lepsze, rock, czy metal".
Dlaczego ? Bo Heavy Metal TO JEDNA Z ODMIAN ROCKA. CZYLI TYM SAMYM HEAVY METAL TO TEż ROCK !
A tu ciągle widzę tekścik "wolę rock", albo "wolę metal".
Jeśli ktoś piszę, tak, jak np. tutaj Lillian, że woli rock, to tym samym sugeruje, że w tym także Metal.
Heavy Metal to jedna z odmian rocka. Tak samo, jak inne jego odmiany - Hard Rock, rock and roll, punk rock, shock rock, Acid Rock, albo reggae. I tak samo Heavy MEtal to też odmiana Rocka - wziął się od Hard Rocka z lat 60-tych.
Pytanie "Rock czy Metal" jest tak samo kretyńskie, jak "Piwo czy Kasztelan" (bo Kasztelan to jedna z marek piwa), albo
"sery topione, czy Hohland".
Rock ma mnóstwo odmian, oto one:
- Rock and Roll
- Blues Rock
- Acid Rock
- Hard Rock
- HEAVY METAL
- SHock Rock
- Punk ROck
- Reggae
- Rock Alternatywny
- Rock Progresywny
- Hardcore

I jeszcze mnóstwo innych. I TERAZ NAJWARZNIEJSZE - TO WSZYSTKO, CO TUTAJ POWYRZEJ PODAłEM OD MYśLIKóW,
TO JEST WSZYSTKO ROCK !
Więc jeśli ktoś piszę, że "woli rock", to znaczy, że woli Rock and ROlla, Shock ROcka, HEAVY METAL, Hard ROcka, punk rocka i inne odmiany rocka od tylko jednej z nich, czyli Heavy Metalu.

Czy naprawdę tak dużo ludzi się tutaj tak bardzo nie zna, żeby pisać po prostu, że wolą rocka ? To nic nie znaczy.
Podobnie, jak pisanie, że się woli Metal. Jak można woleć Metal od Rocka, skoro Metal to jedna z odmian Rocka ?
Ludzie, zastanówcie się trochę !

Do każdego, kto napisał "wolę rock", albo "wolę metal", TYM RAZEM PRZECZYTAJCIE MóJ POST, BO PO TO JE PISZę.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wojowniku z tą różnicą, że odmian metalu też jest wiele więc moim skromnym zdaniem można go wyodrębnić z rodzajów rocka i uznać za osobny gatunek. Owszem, ma korzenie w rocku, to fakt, bo od tego się wziął.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Wojowniku z tą różnicą, że odmian metalu też jest wiele więc moim skromnym zdaniem można go wyodrębnić z rodzajów rocka i uznać za osobny gatunek. Owszem, ma korzenie w rocku, to fakt, bo od tego się wziął.

A czy np. punk rock nie ma swoich podgatunków ? To, że jakiś gatunek rocka się wyodrębnił i zaczął mieć swoje podgatunki, nie znaczy, że nie zalicza się do jego odmian.
I tak - punk rock ma też różne odmiany - hardcore punk, albo crust punk i tak dalej...... a tak samo, jak heavy metal, jest dalej odmianą rocka.
Oczywiście heavy metal wyodrębnił się, ale to nie zmienia faktu, że jest dalej odmianą rocka. Bo jak nie rocka, to czego ?
Może disco ? (-:
Każdy wie, że Heavy Metal to najcięższa odmiana Rocka. Poczytaj sobie o subkulturach, na wielu stronach o metalowcach pisze "subkultura fanów odmiany rocka, zwanej heavy metal".
Albo przeczytaj o heavy metalu w wikipedii.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ale ja nie zaprzeczam, że heavy metal jest odmianą rocka ;)

Chodziło mi o to, że tak się wyodrębnił, odszedł od klasycznej wizji rocka i ma tyle własnych gałęzi że można go uznać za osobny nurt muzyczny, a jako rock uznać wszystko inne. Reggae też przecież jest gatunkiem rocka, jednak przy sondzie "Co wolisz, rock, czy reggae" nie miałbyś chyba tylu obiekcji.
 
Do góry