Rock czy Metal?

Rock? Czy Metal?

  • Rock

    Votes: 24 70,6%
  • Metal

    Votes: 10 29,4%

  • Total voters
    34

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A ja właśnie jeśli metal to gustuję w latach '80 wśród klasyk jak TSA, Turbo, czy właśnie Kat ;) Nowego metalu nie trawię zbytnio, a zwłaszcza w stylu Behemotha i Vadera, choć niektóre kawałki całkiem przyjemne są.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Ze starszych klimatów próbowałem Kata, ale to nie dla mnie.

A ja jestem uzależniony od kata od ładnych kilku lat. Mam okresy kiedy słucham go całymi tygodniami.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Turbo też dobre. Podoba mi się w nich różnorodność. Z jednej strony ciężkie heavy metalowe granie z piekła rodem, a z drugiej niebiańsko spokojne ballady ;)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Turbo jak najbardziej, ale pomijając album 'smak ciszy'.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
A ja jestem uzależniony od kata od ładnych kilku lat. Mam okresy kiedy słucham go całymi tygodniami.

Poważnie? A co sądzisz o ich tekstach?
Mam wielki szacunek do tego zespołu za fundamentalny udział w kształtowaniu polskiej sceny metalowej, ale musze szczerze przyznać, że zawsze miałam niskie mniemanie o ich tekstach. Dla mnie to kicz, momentami błazenada. To chyba dlatego nigdy nie byłam w stanie ich dużo słuchać.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A ja właśnie jeśli metal to gustuję w latach '80 wśród klasyk jak TSA, Turbo, czy właśnie Kat ;)
TSA też niedawno próbowałem(dokładniej Heavy Metal World), i też nic z tego. Wokal w "szeleszczącym", polskim szeleszczącym języku nie pasuje mi do cięższego grania. Wiem, że nagrywali też reedycje po angielsku, ale zniechęciłem się.

Nowego metalu nie trawię zbytnio, a zwłaszcza w stylu Behemotha i Vadera, choć niektóre kawałki całkiem przyjemne są.
A co konkretnie Ci w nich nie pasuje?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie czuję tego klimatu. Lubię muzykę w której czuć, że wokalista chce coś przekazać, najczęściej niechęć do czegoś, a Piekarczyk z TSA nadaje się do tego znakomicie, modeluje głosem i kiedy trzeba potrafi nadać piosence przygnębiający nastrój. Polecam pierwszą płytę "Czerwony" z 1983 roku ;) Black i Death nie docierają do mnie... Bo po prostu nie docierają. Nie wiem z czym to się je i od której strony na to patrzeć.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
wg. mnie sonda bez sensu, to tak samo jak zadac pytanie: Maslo czy Margaryna?
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Dla mnie bez sensu, bo Rock to bardzo obszerny gatunek muzyki i ma mnóstwo gatunków, a w dodatku Heavy Metal (tak brzmi pełna oryginalna nazwa), jest jednym z nich. Do wyboru powinny być różne odmiany rocka, ale niestety autorka się prawdopodobnie nie zna.
Rock, czy Metal....... dajcie spokój, to tak, jak "USA, czy Kalifornia". Albo "Piwo, czy Kasztelan".
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
wg. mnie sonda bez sensu, to tak samo jak zadac pytanie: Maslo czy Margaryna?
Między masłem a margaryną różnica jest wielka, więc sonda na ten temat nie byłaby zła, ale chyba nie w tym dziale.
Rock, czy Metal....... dajcie spokój, to tak, jak "USA, czy Kalifornia". Albo "Piwo, czy Kasztelan".
Może i metal wywodzi się z rocka, ale widać wielką różnicę między typowym heavy metalem, czy dajmy na to black metalem, a rockiem a la Queen.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Między masłem a margaryną różnica jest wielka, więc sonda na ten temat nie byłaby zła, ale chyba nie w tym dziale.

Może i metal wywodzi się z rocka, ale widać wielką różnicę między typowym heavy metalem, czy dajmy na to black metalem, a rockiem a la Queen.

Ale np. między Heavy Metalem (Judas Priest, Motorhead, Scorpions, Iron Maiden, czy Quiet RIot), a Hard Rockiem z lat 60-tych, 70-tych, (i ogólnie korzeniami heavy metalu), pokroju Deep Purple, Led Zepplin, czy Blue Cheere, albo shock rockowymi kapelami pokroju Kiss, czy ALice Cooper, jest już sporo mniejsza różnica.
A jeśli chodzi o Black Metal...... wystarczy przyjrzeć się prekursorom tego gatunku, czyli przede wszystkim Venom. Wiadomo, że Venom w dużym stopniu wzorował się na Motorhead. Black Metal istnieje dłużej niż Thrash.
Podobnie można porównać inne tradycyjne gatunki, jak Power Metal (Rainbow, Helloween, Manowar), a poza tym w sporym stopniu Scorpions, który wywarł duży wpływ na pojawienie się tego gatunku. Albo Glam Metal, np. Twisted Sister, czy Motley Crue, albo prekursor gatunku - Slade.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wiesz, ale my tu nie przekonujemy Cie do czegoś innego, wiec nie nabijaj z łaski swojej postów.
 
Do góry