Prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Po dzisiejszym dniu naszla mnie pewna refleksja. Tak wielbicieje czerwonej filozofi zawsze szczekaja ze prywatne lecznictwo oznacza smierc bo lekarze nie przyjma kogos jak nie ma ubezpieczenia.

A tak sie sklada, ze ja zyje w Polsce, place skladki, moja dziewczyna rowniez. Dzisaj idziemy sobie do przychodzi do lekarza rodzinnego i co slyszymy ?

"Lekarza wstrzymali przyjmowanie pacjetnow". Pani Nam grzecznie tlumaczy iz wybudowali nowe osiedle, jest tyle pacjentow i wiecej nie przyjmuja i juz...
Dzwonimy do innej przychodzi, kolejka taka ze juz wiecej nie.

Czyli generalnie, dzsiaj odmowiono Nam leczenia. Jestem chory - nie mam sie gdzie leczyc. Zyje w Polsce - panstwowa sluzba zdrowia. Place skladki regularnie. Szkoda ze ja nie moge powiedzec "wszstrzymuje placenie skladek". Rezim wsadzilby mnie chyba do wiezienia nie?

Nie jest nowoscia ze lekarze specjalisci odmawiaja leczenia - co jest norma w tym kraju. Ale widac ze nawet z rodzinnymi tak jest.

Konstytucja mi zapewnia leczenie ponoc. Place skladki i co z tego mam ? Jakze to koledzy socjalisci ?

Po raz kolejny socjalistyczny belkot a rzeczywistosc okazuje sie byc jednym wielkim klamstwem?

Prywatna sluzba zdrowia - odmawia leczenia bez ubezpieczenia?
Panstswoa sluzba zdrowia - odmawia nawet z ubezpieczeniem. To nie pierwszy raz, kiedys mialem miec drobny zabieg, poszedlem w grudniu, sorry, NFZ w tym okresie jest juz bankrutem, trzeba czekac miesiac. Czekalem... ale skladki place regularnie. Polska?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 450
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jeśli będą istniały sama prywatna służba zdrowia to będzie tak samo jak zwykłymi ubezpieczeniami . Na początku ma być wspaniale i płacisz regularnie składki. Masz wypadek i robią wszystko by nie wypłacić i obniżają odszkodowanie . Ubezpieczenie nie obejmuje wszystkiego i dlatego muszą istnieć normalne szpitale. Jeśli płaci składki ma podstawową opiekę a jesli nie podoba mu się pokój może zapłacić . Jeśli ta osoba będzie leżała zbyt długo szpitalu okaże się zabrakło pieniędzy lub ubezpieczenie nie obejmuje tego schorzenia . Likwidacja NFZ i powrót do poprzedniego systemu . Każde Województwo posiadało własną kasę chorych . Dzięki temu szpitale dostawały pieniądze na czas i dostawały wystarczające pieniądze . Szpitale nie miały długów . Nie było wielkich kolejek . Dziś szpitale nie dostają pieniędzy na czas i pieniądze które dostają nie pokrywają kosztów . Pacjenci czekają wiele godzin na leczenie a wizyty do specjalisty trzeba czekać wiele lat. Dlatego NFZ musi zostać zlikwidowany. Jego powstanie nie miało uzasadnienia i jedynie zyskał SLD który stworzył dla swoich ludzi stanowiska . . Kasy Chorych zostały okradzione . Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom można zadbać o zdrowie młodego pokolenia . Do szkół powrócą dentyści i inni lekarze . Dzięki spadną koszty leczenia tych ludzi przyszłości
USA każdy Stan posiada własną kasę chorych . Każdy obywatel ma zapewnioną opiekę medyczną i nie ma obowiązku należenia do tej kasy . Jeśli chce płaci i ma podstawową opiekę medyczną lub kupuje sobie ubezpieczenie . USA istnienie ubezpieczenie Chrześcijańskie. Członkowie tej organizacji mają zapewnione pełne koszty leczenia nawet gdy koszty przewyższają ubezpieczenie . Wspierają siebie moralnie i organizacja ta pomaga ludziom i koszty są bardzo niskie . Bo ważniejsza jest pomoc a nie zysk. Ubezpieczenie to nie sponsoruje aborcji , operacji plastycznych , In Vitro
Dueholm: Chrześcijańskie ubezpieczenia

http://nczas.com/publicystyka/dueholm-chrzescijanskie-ubezpieczenia/

Największym plusem tych ubezpieczeń jest moralność . Ubezpieczenia te nie wspierają organizacji aborcyjnych i wiele firm ubezpieczeniowych daje obowiązkowo refundacje aborcji i nie ma innej opcji .
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jeśli będą istniały sama prywatna służba zdrowia to będzie tak samo jak zwykłymi ubezpieczeniami . Na początku ma być wspaniale i płacisz regularnie składki. Masz wypadek i robią wszystko by nie wypłacić i obniżają odszkodowanie

Roznica jest jednak taka ze firm ubezpieczeniowych moze byc wiele i moga konkurowac ze soba. Tak jak banki np. Jezeli idziesz do przychodni i odmawiaja Tobie leczenia a jest ubezpieczenie mozna

a) isc do sadu np
b) zmienic na ubezpieczyciela ktory nie wywija takich numerow.

Panstwowa sluzba zdrowia - to chyba pozostaje juz tylko umierac.

Jeśli ta osoba będzie leżała zbyt długo szpitalu okaże się zabrakło pieniędzy lub ubezpieczenie nie obejmuje tego schorzenia

Przynajmniej do tego szpitala sie dostanie zanim skona.

Szpitale nie miały długów . Nie było wielkich kolejek

Nie przypominam sobie jakos takiej sytacji, kasy chorych - bylo to samo bagno.

Jego powstanie nie miało uzasadnienia i jedynie zyskał SLD który stworzył dla swoich ludzi stanowiska .

Po to w socjalizmie sa "reformy" :)

USA każdy Stan posiada własną kasę chorych . Każdy obywatel ma zapewnioną opiekę medyczną i nie ma obowiązku należenia do tej kasy . Jeśli chce płaci i ma podstawową opiekę medyczną lub kupuje sobie ubezpieczenie . USA istnienie ubezpieczenie Chrześcijańskie. Członkowie tej organizacji mają zapewnione pełne koszty leczenia nawet gdy koszty przewyższają ubezpieczenie . Wspierają siebie moralnie i organizacja ta pomaga ludziom i koszty są bardzo niskie . Bo ważniejsza jest pomoc a nie zysk. Ubezpieczenie to nie sponsoruje aborcji , operacji plastycznych , In Vitro

Przeciez w USA podobno ludzie zdychaja na ulicach :) Nikt nie ma ubezpieczenia i umiera :)
 

kosmiczny

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Niejednokrotnie korzystałem z państwowej służby zdrowia i parę razy zdarzyło mi się z odszkdowań. Nie mówiąć już o osobach straszcych z dużymi problemami zdrowotnymi z mojej rodziny - wiem, ża są nieprawidłowości ale gdybyśmy mieli płacić z naszej własnej kieszeni to byśmy musieli sprzedać dosłownie wszystko i jeszcze pożyczać.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Niejednokrotnie korzystałem z państwowej służby zdrowia i parę razy zdarzyło mi się z odszkdowań. Nie mówiąć już o osobach straszcych z dużymi problemami zdrowotnymi z mojej rodziny - wiem, ża są nieprawidłowości ale gdybyśmy mieli płacić z naszej własnej kieszeni to byśmy musieli sprzedać dosłownie wszystko i jeszcze pożyczać.

Po czym wnosisz?
Czym roznily by sie prywatne ubezpieczenia od panstwowego?

Czy teraz jak kogos spotka powazna chorba to nie musi wszystkiego sprzedac i pozyczac? Jak nie chce umrzec zanim sie dopcha w kolejcie NFZtu to chyba musi.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Czy teraz jak kogos spotka powazna chorba to nie musi wszystkiego sprzedac i pozyczac? Jak nie chce umrzec zanim sie dopcha w kolejcie NFZtu to chyba musi.

Szanowny liberal znowy wyciąga wnioski z Polski - państwa nieudolnego okradanego na każdym kroku przez post-solidarnosc , a tu popatrz "socjalistyczna" służba zdrowia w państwach zachodnich działa bardzo dobrze o wiele lepiej od prywatnej z USA.
 

kosmiczny

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Czy teraz jak kogos spotka powazna chorba to nie musi wszystkiego sprzedac i pozyczac? Jak nie chce umrzec zanim sie dopcha w kolejcie NFZtu to chyba musi.
w ogromnej ilości wypadków tak się niedzieje, ze ktoś musi wszystko wyprzedać i pożyczać. przynajmniej nie znam nikogo takiego, a znam ludzi którzy ciężko chorują i chorowali, ale wiem z ineternetu , że sa nieprawidłowości i nie ignoruje tego.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
w ogromnej ilości wypadków tak się niedzieje, ze ktoś musi wszystko wyprzedać i pożyczać. przynajmniej nie znam nikogo takiego, a znam ludzi którzy ciężko chorują i chorowali, ale wiem z ineternetu , że sa nieprawidłowości i nie ignoruje tego.

Jak wiedze o zyciu czerpiesz z internetu.............. no to coz ;)
 

Milenka_84

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Herbatniczek napisał:
mój przyjacielu czy jesteś za odpłatnością w publicznej służbie zdrowia, zapłatą za pierwszą wizytę u lekarza czy za kilka dni pobytu w szpitalu ?
Ok, ustalmy raz na zawsze, że ubezpieczenia zdrowotne są ok, ale klient ma też prawo do pełnej informacji a teraz jest tak, że towarzystwa ubezpieczeń mają nas za łosi i wciskają byle co, byle zarobić. Pozostaje tylko czytać OWU i wybierać polisę z głową.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
myślenie i dociekliwość mają zawsze wielką przyszłość
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Szanowny liberal znowy wyciąga wnioski z Polski - państwa nieudolnego okradanego na każdym kroku przez post-solidarnosc , a tu popatrz "socjalistyczna" służba zdrowia w państwach zachodnich działa bardzo dobrze o wiele lepiej od prywatnej z USA.
Socjalistyczna służba zdrowia w Europie działa w tych krajach, gdzie ludzie dbają o zdrowie i najlepiej w małych państwach.
To są takie kraje jak Szwecja, Austria czy Luksemburg.
W USA problemy ze zdrowiem u ludzi zaczynają się w wieku 3 lat....zatem wydatki na służbę zdrowia są ogromne a biorąc pod uwagę fakt niezwykłej mieszanki kulturowej w tym ponad 250 milionowym społeczeństwie - przyczyny tego stanu rzeczy masz jak na dłoni.

To, że Ty masz w Polsce "socjalistyczną" służbę zdrowia to nie oznacza, że jest ona darmowa i powszechna.
Po pierwsze płacisz na to ze swoich podatków i to grubą kasę....a w zamian masz kiepską obsługę i przestarzały sprzęt.
Tak właśnie działa socjalistyczna służba zdrowia. Terminy do specjalisty po pół roku...gdzie w przypadku wielu chorób pół roku zwlekania z diagnozą oznaczać będzie konsultacje..ale conajwyżej ze stolarzem co do wyglądu swojej przyszłej trumny.
Tak wygląda "super - socjalistyczna służba zdrowia".
Zarabiając średnią krajową płacisz rocznie na samą tylko składkę zdrowotną ponad 4000zł!
Dodam tylko, że ubezpieczając się prywatnie w razie choroby, pobytu w szpitalu, śmerci, inwalidztwa, leczenia typu stomatologia itd...zapłacisz 1/4 z tej sumy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Ludzie umierają przed szpitalem ponieważ bez ubezpieczenia nie ma obsługi - prawdziwy dziki kapitalizm gdzie wszystko sporwadza sie do pieniądza
Sam sobie zaprzeczasz...
Jaki dziki kapitalizm?
Przecież NFZ to jest socjalistyczne gówno i tu masz realny przykład jak ten twór działa w praktyce.
To jest kolejny argument przeciw socjalizmowi.
Ten czlowiek nie jest ofiarą dzikiego kapitalizmu tylko ofiarą państwa które zagarnęło mu wszystko tudzież nie pozwoliło podjać legalnie pracy za 1500zł i mieć ubepieczenia. Zagarnęło mu 70% wynagrodzenia więc pewnie pracował na czarno bo miał tego dosyć.
widocznie nagle żle się poczuł i Państowa maszyna wypięła się na niego tyłkiem.
Uwierz mi, że gdyby on trafił u progu prywatnego gabinetu lekarskiego to KAŻDY lekarz by mu udzielił pomocy.
Taka jest różnica kolego drogi.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Uwierz mi, że gdyby on trafił u progu prywatnego gabinetu lekarskiego to KAŻDY lekarz by mu udzielił pomocy.
Ta bo każdy lekarz za darmo bedzie opłacał faktury za leczenie z włąsnej kieszeni.




danielr9 napisał:
Ten czlowiek nie jest ofiarą dzikiego kapitalizmu tylko ofiarą państwa które zagarnęło mu wszystko tudzież nie pozwoliło podjać legalnie pracy za 1500zł i mieć ubepieczenia. Zagarnęło mu 70% wynagrodzenia więc pewnie pracował na czarno bo miał tego dosyć.

widocznie nagle żle się poczuł i Państowa maszyna wypięła się na niego tyłkiem.
Tylko że panstwo zrobiło to bezprawnie ( w konstytucji zapisz o poszchenym dostępie do służby zdrowia ) i z nieudolności , podczas gdy prywatny ubezpieczyciel zostawia zostawia ludzi ( nawet tych ubezpieczonych ) na lodzie zgodnie z prawem

Od taka róznica ze z pierwszym mozna walczyć z drugim nie.


Pozatym maniupulujesz , na przykładzie stanów ( jedynym rozwinietym kraju na swiecie z komercjalizowana sluzba zdrowia , wiec wiecej przykłądów nie ma) widać że mnóstwo ludzi biega tam bez ubezpiecznia a najwieksza przyczyna bankrucyw sa nieprzewidziane wydatki medyczne ( wsród ludzi ubepieczonych !!! )
Wiec twoje brednie że on pewnie by się ubezpieczył i z pełnym pokryciem za 1500zł buahahahaha to są bajeczki dla małych naiwnych dzieci
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
politycy aby pokazać jacy są ludzcy wpisali do konstytucji nierealny przepis o powszechnym i bezpłatnym dostępie do opieki medycznej. Tyle że taki dostęp jest nierealny. Nie ma takiego systemu aby każdy mógł mieć dostęp do darmowego leczenia pod każdym względem, do najnowszych lekarstw, najlepszych lekarzy. To jest tylko sen
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Herbatniczek napisał:
Tyle że taki dostęp jest nierealny. Nie ma takiego systemu aby każdy mógł mieć dostęp do darmowego leczenia pod każdym względem, do najnowszych lekarstw, najlepszych lekarzy. To jest tylko sen
Może przejedź się na zachód ??
Tam służba zdrowia działa wystarczająco dobrze o wiele lepiej niż w modelu Amerykańskim
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to że działa lepiej nie znaczy że dobrze. To zależy od tego co z czym porównujesz . Zależy od tego ile środków państwo posiada w budżecie aby przeznaczyć na służbę zdrowia. I oczywiście zależy do osób dysponujących środkami. Ciekawe jak by np. wyglądał budżet służby zdrowia Niemiec bądź Francji gdyby tam przenieść polskich lekarzy tak ochoczo wystawiający lewe L4.

a co się tyczy np Francji to jakoś u nich też jest niezadowolenie (2012r)

Fala strajków i demonstracji w całym kraju ruszyła w związku z debatą w Zgromadzeniu Narodowym w sprawie cięć budżetowych w służbie zdrowia. Chaos zapanował w przychodniach, szpitalach i klinikach. Wykonywane są tylko najbardziej pilne badania i zabiegi - reszta została odłożona. Na kiedy? Nie wiadomo, bo strajk jest bezterminowy.
Pacjenci są często zdezorientowani. Jestem bardzo zdenerwowana. Czekałam miesiąc na wizytę u okulisty. Przychodzę i okazuje się, że jest strajk! Nikt mnie nawet nie uprzedził - mówi korespondentowi RMF FM Markowi Gładyszowi oburzona pacjentka w paryskiej przychodni.
Rząd chce, żebyśmy obniżyli nasze honoraria, by publiczna Kasa Chorych mogła zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie będę pracował 60 godzin tygodniowo za grosze - tłumaczy równie zdenerwowany lekarz.
Lekarze w publicznych przychodniach i szpitalach protestują przeciwko redukcjom personelu i coraz trudniejszym warunkom pracy. Ich koledzy z prywatnych placówek zdrowia nie zgadzają się na żądania rządu. Ten chce, by obniżyli wysokość honorariów, które zwraca Krajowa Kasa Chorych i prywatne spółki, proponujące pacjentom dodatkowe ubezpieczenia.
Chirurdzy zapowiadają oddzielną demonstrację w środę przed paryską siedzibą ministerstwa zdrowia.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
Przecież NFZ to jest socjalistyczne :cenzura: i tu masz realny przykład jak ten twór działa w praktyce.
To jest kolejny argument przeciw socjalizmowi.
Tu się pozwolę nie zgodzić. Za komuny szło się do przychodni, rejestrowało do okulisty, chirurga, kardiologa dentysty i jak dobrze obstawiłeś kolejki wszystkich odwiedziłeś. Reasumując ; dzisiaj chcesz iść do neurologa, to dzisiaj się rejestrujesz i dzisiaj u niego jesteś - tak to działało w socjalistycznej wersji. Dzisiaj do okulisty w Polsce trzeba czekać kilka tygodni ??? Na operację zaćmy dwa lata??? A i jeszcze jedno kto w socjalistycznej Polsce sprawdzał jakieś ubezpieczenie ?????????? Wszyscy byli ubezpieczeni obligatoryjnie :)))
Tak wiec obecnej służby zdrowia nijak nie można porównać do tej w socjalistycznej Polsce. Ta obecna jest jej nędzną karykaturą. Czyli raczej argument przeciwko kapitalizmowi :)
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Herbatniczek napisał:
to że działa lepiej nie znaczy że dobrze. To zależy od tego co z czym porównujesz . Zależy od tego ile środków państwo posiada w budżecie aby przeznaczyć na służbę zdrowia. I oczywiście zależy do osób dysponujących środkami. Ciekawe jak by np. wyglądał budżet służby zdrowia Niemiec bądź Francji gdyby tam przenieść polskich lekarzy tak ochoczo wystawiający lewe L4.

a co się tyczy np Francji to jakoś u nich też jest niezadowolenie (2012r)

Fala strajków i demonstracji w całym kraju ruszyła w związku z debatą w Zgromadzeniu Narodowym w sprawie cięć budżetowych w służbie zdrowia. Chaos zapanował w przychodniach, szpitalach i klinikach. Wykonywane są tylko najbardziej pilne badania i zabiegi - reszta została odłożona. Na kiedy? Nie wiadomo, bo strajk jest bezterminowy.
Pacjenci są często zdezorientowani. Jestem bardzo zdenerwowana. Czekałam miesiąc na wizytę u okulisty. Przychodzę i okazuje się, że jest strajk! Nikt mnie nawet nie uprzedził - mówi korespondentowi RMF FM Markowi Gładyszowi oburzona pacjentka w paryskiej przychodni.
Rząd chce, żebyśmy obniżyli nasze honoraria, by publiczna Kasa Chorych mogła zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie będę pracował 60 godzin tygodniowo za grosze - tłumaczy równie zdenerwowany lekarz.
Lekarze w publicznych przychodniach i szpitalach protestują przeciwko redukcjom personelu i coraz trudniejszym warunkom pracy. Ich koledzy z prywatnych placówek zdrowia nie zgadzają się na żądania rządu. Ten chce, by obniżyli wysokość honorariów, które zwraca Krajowa Kasa Chorych i prywatne spółki, proponujące pacjentom dodatkowe ubezpieczenia.
Chirurdzy zapowiadają oddzielną demonstrację w środę przed paryską siedzibą ministerstwa zdrowia.
Czyli politycy chcą odfinansować dobrze działająca służbe zdrowia bo nie ma pieniędzy , a jednocześnie korporacje wowożą kasę ciężarówkami do rajów podatkowych , są millairdy na ratowanie banków i pompowanie innych baniek.

Typowy neo-liberalizm.



Lampart napisał:
A i jeszcze jedno kto w socjalistycznej Polsce sprawdzał jakieś ubezpieczenie ?????????? Wszyscy byli ubezpieczeni obligatoryjnie :)))
No Daniel twierdzi że po upadku PRL nastał w POlsce socjalizm :))
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
do tych rajów to chyba wożą samolotami bo to przecież wyspy. Ale poważnie widać że nawet w państwach zamożnych jest problem z finansowaniem zdrowia
 
Do góry