Prywatne ubezpieczenia zdrowotne

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Widzę że wiesz o mnie więcej niż ja sam. Jak to się dzieje? co? w USA a co W Polsce, jakieś przykłady?
Właśnie o tym pisze że nie masz zielonego pojęcia o otaczającym cie świecie.

Juz pisałem o tym nie raz a ty udajesz głupa lub byleś zbyt leniwy żeby zajrzeć w źródło które ci podałem. Teraz żyj sobie w błogiej nieświadomości ... do czasu.

No ubezpieczenia nie mają dawać na leczenie mają oddawać pieniądze wpłacone wcześniej w razie potrzeby, o ile mi wiadomo nie jest to organizacja charytatywna.
Tylko że ubezpieczania takie nie podpisuje sie na cale życie tylko na pewien okres po którym jak przestajesz być dochodowy to mówią ci papa.

Ubezpieczony jestem w razie choroby\wypadku a nie od zdrowia o ile można się od tego ubezpieczyć. dziękuje za życzenia
No własnie wtym problem ze nie mozna. Jak zdrowie pada to wtedy nikt cie nie ubezpieczy potrzebujesz najwięcej opieki medycznej i za wszystko musisz bulić z własnej kieszeni.

Reprezentuje swoje poglądy a stanowią one że włamanie i opodatkowanie mają podobne konsekwencję.
Sorry twoje kaprysy nikogo nie interesują i mają poparcie w wielkości błędu statystycznego.
Wiec albo sie dostosowujesz albo won do dżungli.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Wiem że nie mam zielonego pojęcia, staram się całe życie ten świat zrozumieć i wiem również że jestem w tym skazany na porażkę.
Wątpię by z moją skrupulatnością mógł przegapić więcej niż jeden czy dwa takie odnośniki
Teraz żyj sobie w błogiej nieświadomości ... do czasu.
Nie wiem po co wplatać takie odzywki do dyskusji, psują one tylko poziom.

Są umowy ubezpieczeniowe na pewien okres oraz istnieje możliwość zawarcia jej na całe życie, to zależy od wariantu i firmy. Umowa musi być przestrzegana z obu stron, złamanie postanowień w niej zawartych oczywiście nosi ze sobą konsekwencje, dlatego zdarza się że osoba u której wykryto raka np ubezpiecza się po czym oficjalnie wychodzi na jaw prawda o chorobie i rzeczywiście ubezpieczyciel ma prawo zerwać umowę z taką osobą, jednak musi to robić, fundusze na leczenie pochodzą od zdrowych płacących składki osób to one "finansują" leczenie chorych, chodzi tutaj o to żeby było więcej zdrowych płacących niż chorych pobierających stąd firmy zabiegają o jak największa liczbę klientów by oba koszyki były zrównoważone.

Ubezpieczamy się (ponosimy koszta) by nie musieć ponosić ich w razie potrzeby leczenia (na krótką metę są one większe) dlatego i z powodów opisanych wyżej nie można ubezpieczać chorych jak zdrowych.

Ten mój kaprys to chęć ponoszenia kosztów także leczenia i ubezpieczenia samemu, nie oczekuje że ktoś za mnie zapłaci zresztą nie ma potrzeby by każdy za każdego ponosił koszty, systemy ubezpieczeń tego typu (państwowe) prowadzą do sytuacji gdzie mniejsza grupa ludzi utrzymuje większą co oczywiście udać się nie może, stąd mój wybór powodowany poczuciem bezpieczeństwa. Mam nadzieje że coś wyjaśniłem.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Cóż można powiedzieć...prywatne usługi medyczne są na lepszym poziomie niż państwowe - aby było jasne mam tu na myśli nie jakość leczenia, a warunki i obsługę. Trzeba zdać sobie sprawę, że zarówno w państwowych placówkach jak i prywatnych pracują te same osoby.

Co do jakości "medycznej" jest tragicznie...
Mogę mnożyć przykłady, podam dwa

1. Szpital MSW i A w Warszawie - nie podejmuje się operacji wszczepienia pomostów naczyniowych ze względu na zbyt niska frakcję serca, u pacjenta, po dwu tak zwanych cichych zawałach. Obawiają się , iż pacjent ie przeżyje obiegu pozaustrojowego. Założeia by-pass w przeciągu 24 h podejmuje się podrzędny szpital w Holandii.

2. Akademia Medyczna Gdańsk,Szpital Miejski Gdynia oraz wiele innych placówek państwowych jak i prywatnych - pacjentka leczy się 5 lat w najróżniejszych palcówkach medycznych na terenie trójmiasta wraz z konsultacjami u specjalistów na terenie Polski - kilkakrotnie hospitalizowana, podawane są silne leki całkowicie powodujące wyniszczenie flory bakteryjnej jelit, występują zaburzenia pracy serca. skoki ciśnienia, pacjentka nie może spożywać większości produktów - reakcje alergiczne. Traci połowę swojej wagi.. Brak postawienia właściwej diagnozy...
Pacjentka jedzie do Niemiec - wywiad przeprowadzony wzorowo, postawienie diagnozy, przeprowadzenie badań potwierdzających diagnozę - czas 24h, czas hospitalizacji 4 dni.
Skandalicznym faktem jest to, że ; diagnoza postawiona w Niemczech to zaburzenia funkcjonowaniu tarczycy - żadna wyszukana.
Lekarze Niemieccy przeprosili pacjentkę za polskich kolegów - nie ukrywali jednak zdziwienia oglądając dokumentację leczenia AMG obecnie Uniwersyteckiego centrum klinicznego w Gdańsku.

Jakości samej usługi; pokoje pojedyncze dla każdego ubezpieczonego prywatnie, każdy wyposażony w telewizor, w salach dwu osobowych każdy pacjent posiada własny telewizor, łazienka i ubikacje w pokoju minimum jedna. Karta menu przy łóżku, aby przybliżyć jakość np. na śniadanie do wyboru kilkanaście rodzai chleba. Na noc zapach aromaterapeutyczny do wyboru. Pielęgniarka w nocy kilkakrotnie dokonuje obchodu każdego pokoju. Na salach dostępne są Pisma święte różnych religii. Możliwe wypożyczenie książki z biblioteki i wiele wiele innych udogodnień
 
S

serwor

Guest
Pacjentka jedzie do Niemiec - wywiad przeprowadzony wzorowo, postawienie diagnozy, przeprowadzenie badań potwierdzających diagnozę - czas 24h, czas hospitalizacji 4 dni. Skandalicznym faktem jest to, że ; diagnoza postawiona w Niemczech to zaburzenia funkcjonowaniu tarczycy - żadna wyszukana. Lekarze Niemieccy przeprosili pacjentkę za polskich kolegów - nie ukrywali jednak zdziwienia oglądając dokumentację leczenia AMG obecnie Uniwersyteckiego centrum klinicznego w Gdańsku. Jakości samej usługi; pokoje pojedyncze dla każdego ubezpieczonego prywatnie, każdy wyposażony w telewizor, w salach dwu osobowych każdy pacjent posiada własny telewizor, łazienka i ubikacje w pokoju minimum jedna. Karta menu przy łóżku, aby przybliżyć jakość np. na śniadanie do wyboru kilkanaście rodzai chleba. Na noc zapach aromaterapeutyczny do wyboru. Pielęgniarka w nocy kilkakrotnie dokonuje obchodu każdego pokoju. Na salach dostępne są Pisma święte różnych religii. Możliwe wypożyczenie książki z biblioteki i wiele wiele innych udogodnień

Bez przesady, w Niemczech tez sa bledy lekarskie, tesciowa mojej siostry stracila wzrok po operacji w Niemczech, operacja byla w klinice przy akademi medycznej a wiec tam powinni leczyc fachowcy.
Biblioteki sa wszedzie w publicznych szpitalach w Polsce.
A warunki w szpitalu zaleza tylko od pieniazkow,chcesz miec warunki jak w Niemczech czy w polskich prywatnych szpitalach, trzeba podniesc skladki na sluzbe zdrowia,

Sprzet, zywnosc, srodki do leczenia kosztuja podobnie w Niemczech i u nas, Niemiec placi co miesiac powiedzmy 200 euro, u nas polowa ludzi i nie placi nic bo pracuje na smieciowych umowach, a wymagania ma.
 

elixir

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mimo wzrostu nakładów na służbę zdrowia, poprawy raczej nie widać, a reformy ciągle są odkładane.
 
S

serwor

Guest
Mimo wzrostu nakładów na służbę zdrowia, poprawy raczej nie widać, a reformy ciągle są odkładane.

Jakie reformy?
Bo ja pamietam juz z 2 albo 3 reformy.
Tylko bez pieniedzy nic sie nie zrobi, jak ludzie placa minimalne skladki to dostaja minimalne swiadczenia.
Wielcy biznesmeni z warzywniakow placa minimalna skladke a wymagania maja jaky placili od co najmniej srednich zarobkow w kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to co napisałeś to jest piękne, ile jest tych "byznesmenów" w białych skarpetkach i mokasynkach
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zauważyłem, że wszystko sprywatyzowane staje się coraz tańsze. Na przykła telewizory, telefony, komórki ...
Czy to samo nie dotyczyłoby służby zdrowia?
Warunek: nie będzie w tej służbie NIC "państwowego"!!!
Warunek II: NIKT NIE BĘDZIE "PAŃSTWU" PŁACIŁ ŻADNEJ SKŁADKI NA ZDROWIE!!!
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Zauważyłem, że wszystko sprywatyzowane staje się coraz tańsze. Na przykła telewizory, telefony, komórki ...
Czy to samo nie dotyczyłoby służby zdrowia?
Warunek: nie będzie w tej służbie NIC "państwowego"!!!
Warunek II: NIKT NIE BĘDZIE "PAŃSTWU" PŁACIŁ ŻADNEJ SKŁADKI NA ZDROWIE!!!

hmm no nie wiem czy prywatne to tańsze ? Co masz na myśli jakiś przykład ?
Co do tańszych telewizorów itp to widzę inną przyczynę - to buble, robione najtańszym kosztem.,dzsiaj laptop przewidziany jest na 2 lata telewizor na 5 lat - To buble plastikowa tandeta.

Co do najróżniejszych składek ZUS emerytur jestem za - żadnych składek - Tylko osoba nierozsądna może uważać, że państwo zbiera te składki z dobrej woli w naszym interesie. Rozsądny wie, że to niezły biznes. Proponuję jedynie zrzutę dla tych co bez pracy.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Injekcje tanieją, kiedy wiecej pielęgniarek chce w ten sposób dorabiać. Wizyty u prywatnych specjalistów mniej kosztują, kiedy specjalistów więcej
Ceny w aptekach spadały, były różne upusty, dopóki rząd nie wtrynił się ze swoimi udoskonaleniami.
A taksóweczki ... Kiedyś czekało się godzinami - po zniesieniu "państwowych" ustaleń ze Szczecina do Trzebieży jedzie się za 20 zł, a nie za stówę
Konkurencja robi swoje.
 
S

serwor

Guest
Zauważyłem, że wszystko sprywatyzowane staje się coraz tańsze. Na przykła telewizory, telefony, komórki ...
Czy to samo nie dotyczyłoby służby zdrowia?
Warunek: nie będzie w tej służbie NIC "państwowego"!!!
Warunek II: NIKT NIE BĘDZIE "PAŃSTWU" PŁACIŁ ŻADNEJ SKŁADKI NA ZDROWIE!!!

To zle zauwazyles, w USA sa praktycznie prawie tylko prywatne ubezpieczenia i tam ludzie placa najwiecej w swiecie za...... najmniej.
Prawie nikt nie ma pelnego ubezpieczenia a koszty leczenia sa najwieksze w swiecie.
Ale zostawmy USA , w Niemczech , kolo nas sa mozliwosci aby ubezpieczyc sie prywatnia al;bo panstwowo i co?

Ubezpieczenia prywatne sa tanie TYLKO dla osob samotnych!
A dlaczego?
Dlatego ze w panstwowych ubezpieczalniach ubezpiecza sie cala rodzine, w prywatnych kazdego trzeba osobno ubezpieczac i wychodzi duuzo drozej.

Sorry, ale zdrowia nie mozna porownywac z telewizorami, telewizor mozesz kupic ale nie musisz, zdrowie jest bezcenne, prywatni ubezpieczyciele o tym wiedza .

A co do tanosci, hm , kielbasa z soli drogowej jest pewnie tansza niz z sola kuchenna..... ale czy o to chodzi zeby wszystko bylo tanie?
Ja wole zeby byla drozsza ale z sola spozywcza a nie z odpadem z jakis zakladow chemicznych.

Ale dla niektorych najwazniejsza jest cena, taki typ.

Moze ubezpieczcie sie w jakiejs firmie weterynaryjnej, tam pewnie bedzie taniej, a weterynarz przeciez to tez lekarz.
Wasz JKM tak chwalil weterynarzy, ze duzo taniej niz w ZOZach, idzcie na calosc!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a wiesz że psie żarcie jest lepsze od takiego dla ludzi ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Każdemu wolno się ubezpieczać, a niektórzy MUSZĄ
Ubezpieczenia są podobno najlepszym interesem. To znaczy, że najwiecej za nie płacą ubezpieczeni
W USA już 4,9% ludzi zamożnych (średnia klasa) lokuje na własnym koncie bankowym taką samą kwotę jakby płacili składkę ubezpieczeniową ZA WSZYSTKIE UBEZPIECZENIA.
Inni zamożni obserwują i są zadziwieni i zachwyceni samopubezpieczeniem,
Statystycznie zdarzenia niepożądane od następstw których się ubezpieczamy są tak rzadkie, że własne konto ubezpieczeniowe w pełni wystarcza już po dziesięciu latach odkładania
Kto musiał wydrzeć należne mu ubezpieczenie, ten wie jakie to dobrodziejstwo. :tongue:
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
A ja tak sobie myślę,że jakby zniknęły ubezpieczenia obowiązkowe,to ci prywatni ubezpieczyciele bardzo szybko zaprzestaliby swojej działalności,gdyż łatwo mogliby pójść z torbami.Chyba,że ubezpieczenia te byłyby w bardzo ograniczonym zakresie.
Tak w przypadku jakiegoś wypadku komunikacyjnego, gdzie miesięczny pobyt w szpitalu kosztowałby nawet 30-40 tysięcy pacjent musiałby to pokryć z własnej kieszeni.A skoro tylko nielicznych byłoby na to stać,to dlatego muszą być ubezpieczenia obowiązkowe.;)
 
S

serwor

Guest
Statystycznie zdarzenia niepożądane od następstw których się ubezpieczamy są tak rzadkie, że własne konto ubezpieczeniowe w pełni wystarcza już po dziesięciu latach odkładania

A mozesz podac dane, skad to masz?
Bo ja mam odwrotne, kazdy predzej czy pozniej bedzie mial klopoty zdrowotne, jesli ktos ma rodzine i dzieci ma pewnosc ze ubezpieczalnia jest lepsza.
Kazde dziecko choruje kilka razy w roku, zaraza rodzicow itd.
Do tego przeciez placimy jako spoleczenstwo!
Nie mozna myslec tylko o sobie!
To myslenie czysto Zydowskie, abym ja zarobil 10 zl.
A co z ludzmi ktorzy choruja na raka, musza miec przeszczepy , choroby genetyczne itd?
Ich prywatny ubezpieczyciel nawet nie ubezpieczy, wiecej , kazdy kto chce sie ubezpieczyc w prywatnej firmie dostaje dluga liste chorob ktorej ubezpieczenie nie obejmuje.
A na przyklad rak to 40% zgonow w Polsce, pewny jestes ze nigdy nie zachorujesz? Skad wezmiesz na leki? Nawet na te usmierzajace bol?
Najnowoczesniejsze leki przecibolowe kosztuja setki zlotych za opakowanie.

.Chyba,że ubezpieczenia te byłyby w bardzo ograniczonym zakresie.

NO to przeciez oczywiste, prywatne ubezpieczenia nigdy nie obejmuja wszystkich chorob, zawsze dostajesz albo liste chorob na ktore cie ubezpieczaja lub liste na ktore cie nie ubezpieczaja.
Na dodatek ubezpieczenie jest na jakis czas, gdy zaczniesz chorowac na droga chorobe po prostu ubezpieczyciel prywatny nie przedluza ubezpieczenia, to w USA norma.
 
S

serwor

Guest
Tutaj filmik o ubezpieczeniu zdrowotnym w USA, przyklad dla jednego ubezpieczonego, mlodego bez rodziny, ceny sprzed kilku lat, jak ktos ma rodzine trzeba to oczywiscie pomnozyc kilka razy.

 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Masz rację, Serwor, że w USA jeszcze jest powszechne przekonanie o konieczności ubezpieczania się.
A bierze się to stąd, że pracodawca nie chce mieć kłopotów z nieubezpieczonym. Od człowieka (Polaka) majacego od dawna zieloną kartę wiem, że niektórzy pracodawcy przestali dawać nowym pracownikom darmowe ubezpieczenie (opłacane grupowo przez pracodawcę) Wtedy zaczęły się samoubezpieczenia, które w statystyce są wykazywane jako ubezpieczenia inne.
Ja mu wierzę, bo matematyczne uzasadnienie jest przekonujące.
 
S

serwor

Guest
A tutaj dla porownania panstwowe ubezpieczenie w Niemczech, jakosc sluzby zdrowia pewnie porownywalna , ale to co dostajesz za swoje pieniadze...... raczej na korzysc panstwowego ubezpieczyciela no i cena duzo nizsza.
za pobyt w szpitalu 10 euro dziennie do 28 dni ,potem bezplatnie, 10 euro za pierwsza wizyte u lekarza, 10 euro max za leki w aptece, tutaj pisza ze 10% lekow, ale nie moze byc wiecej niz 10 euro, dzieci wszystkie leki bezplatnie, ubezpiczona cala rodzina.
W szpitalu sale dwuosobowe, oczywiscie telewizor, telefon w kazdej sali, jedzenie w szpitalu do wyboru, kilka rodzaji sniadania , kolacji itd. Mam dwie siostry w Niemczech, sam to widzialem.

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (Gesetzliche Krankenkasse, GKV)

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (Gesetzliche Krankenkasse, GKV) to ubezpieczenie, którego składki w odróżnieniu od ubezpieczenia prywatnego są zależne od zarobków ubezpieczającego się. Zakres świadczen ubezpieczyciela państwowego jest ujednolicony. Dlatego za dodatkowe opcje jak np. lepsze świadczenia stomatologiczne, ambulatoryjne, pielęgnacyjne i szpitalne dostępne są dodatkowe opcje u ubezpieczyciela prywatnego za dodatkową składką.
Państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym objęci są:
- zatrudnieni zarabiający poniżej rocznej granicy dochodowej (Jahresarbeitsentgeltgrenze) 49.500€ brutto lub poniżej 4.125€ brutto miesiecznie),
- studenci (do ukończenia 14-go semestru lub 30-go roku życia),
- renciści,
- pobierający zasiłki chorobowe, zasiłki dla bezrobotnych,
- niektórzy członkowie rodziny osoby objętej ubezpieczeniem państwowym.

Po spełnieniu pewnych warunków istnieje możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się państwowo dla:
- osób prowadzących własną dzialalność gospodarczą
- osób zatrudnionych z dochodami rocznymi (Jahresarbeitsentgeltgrenze) powyżej 50.850 € brutto (2012), miesięcznymi powyżej 4.237,50€ brutto (2012)
- osób, którym wygasa prawo ubezpieczenia państwowego (np. rozdwiedzeni, bezrobotni bez prawa na zasiłek)
W przypadku braku wcześniejszego członkostwa u państwowego ubezpieczyciela, nie mogą do niego dołączyć:
- osoby prowadzące własną działalność gospodarczą
- urzędnicy
- osoby starające się o azyl
- osoby pobierające zapomogę socjalną
Państwowe kasy chorych w Niemczech:
  • AOK – Allgemeine Ortskrankenkasse
  • Ersatzkrankenkassen (EK) (Barmer GEK, DAK-Gesundheit, Hanseatische Krankenkasse, hkk, KK-H-Allianz, Techniker Krankenkasse)
  • Deutsche Rentenversicherung Knappschaft-Bahn-See
  • Innungskrankenkassen (IKK)
  • Betriebskrankenkassen (BKK)
  • Landwirtschaftliche Krankenkassen (LKK)
Jak wygląda wizyta u lekarza w Niemczech dla posiadających ubezpieczenie państwowe?

u_lekarza.jpg


Posiadając kartę ubezpieczeniową nie dostajemy na rękę żadnych rachunków, wszystkie świadczenia pokrywa kasa chorych. W przypadku lekarstw wypisywanych na receptę pacjent pokrywa 10% ich wartości (Zuzahlungen bei Medikamenten).
W kwartale za pierwszą wizytę u lekarza i oddzielnie u stomatologa należy ponieść opłatę kwartalną w wysokości 10 € za świadczenia zdrowotne (Praxisgebühr) i jest ona do zrealizowania na miejscu i w gotówce. Każda kolejna wizyta u lekarza w danym kwartale jest bezpłatna. Jeśli złożyliśmy wizytę u np. okulisty, w celu odbycia wizyty u lekarza innej specjalizacji należy poprosić o przelew opłaty kwartalnej (Überweisung).W jednym kwartale nie można wykonać przelewu między lekarzami tej samej specjalizacji, tak więc jeśli nie jesteśmy zadowoleni z usług okulisty, do innego możemy wybrać się dopiero w następnym kwartale, ewentualnie należałoby uiścić nową opłatę za kwartał.
Za leczenie szpitalne pacjent płaci 10€ za dzień, przy maksymalnie 28 dniach pobytu. Istnieje możliwość zwolnienia z opłat osób często chorujących, jeśli przekraczają one 2%, a u pacjentów chronicznie chorych 1% rocznych dochodów.




http://nazachodzie.d...-niemczech.html

Nie nalezy za przyklad brac nasza sluzbe zdrowia, nasza sluzba zdrowia to zly przyklad.
 
Do góry