Protest przeciwko homo-tęczy w Warszawie.

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Herbatniczek napisał:
to jest po prostu szantaż - zdejmijcie tą tęczę bo ją spalę. To może ktoś zaproponuje - miejsce kobiety jest w domu, zakaz wychodzenia z domu bo ktoś zagrozi zgwałceniem
To nie jest szantaż tylko propozycja usunięcia kontrowersyjnego dzieła-kiczu. Nie tak dawno toczyła sie wojna o pomnik na Krakowskim Przedmiesciu i wtedy było mnóstwo przeciwności, zwłaszcza ze strony rządu, a tu stawia się tęczowy pomnik homosiom i nikt nie ma prawa zaprotestować ?
Chyba cos w tym nie halo. :eek:czko:
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Primawera napisał:
To nie jest szantaż tylko propozycja usunięcia kontrowersyjnego dzieła-kiczu
Są inne metody. Co mam zrobić, gdy nie podoba mi się Pałac Kultury, bo np. źle mi się kojarzy - mam go wysadzić? Mam napisać do Prezydenta: słuchajcie tam na szczycie władzy, rozbierzcie tą szpetną budowlę - bo inaczej znajdzie się "na chmurce"? To są te same kategorie negocjacji. W państwie prawa niedopuszczalne.

Mam prawo powiedzieć Grodzkiej, że nie jest kobietą - to osoba publiczna, musi się z tym liczyć ale nie mogę przekroczyć pewnych granic - nie mogę np. jej za to pobić.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Maxine napisał:
Co mam zrobić, gdy nie podoba mi się Pałac Kultury, bo np. źle mi się kojarzy - mam go wysadzić? Mam napisać do Prezydenta: słuchajcie tam na szczycie władzy, rozbierzcie tą szpetną budowlę - bo inaczej znajdzie się "na chmurce"? To są te same kategorie negocjacji. W państwie prawa niedopuszczalne
Jest jedna zasadnicza różnica. Pałac Kultury jest najbardziej znanym symbolem Warszawy. Tęcza to śmieszny, kiczowaty twór, który wyzwala negatywne emocje. Na jej, jak sie okazuje 8 reanimacje, marnotrawi sie publiczne pieniadze. Kwota doszła juz do 100 000zl . Niech pani Gronkiewicz zasponsoruje odbudowę ze swojego konta, to wytraci argumenty oburzonym mieszkancom stolicy. Sądząc po ogromnym zaangażowaniu lewicy i nie jest to znak biblijny - jak próbuje sie wmawiać naiwnym.
Komu i w jakim celu potrzebny jest taki symbol ? Polakom przed świetami lepiej by się kojarzyła choinka.
A tu wyrażnie widać ze srodowiska o odmiennej orientacji mają bardzo wplywowowych poplecznikow.

Własnie dlatego powinna być podjęta jedna salomonowa decyzja. Usunąć to co pozostało po tej smiesznej prowokacji, a kase przeznaczyć, w ramach miłosierdzia, dla bezdomnych. :)
 
M

MacaN

Guest
Primawera napisał:
kase przeznaczyć, w ramach miłosierdzia, dla bezdomnych.
To wtedy dopiero państwo opiekuńcze się zrobi - jeszcze tego nam brakowało.



Primawera napisał:
Jest jedna zasadnicza różnica. Pałac Kultury jest najbardziej znanym symbolem Warszawy. Tęcza to śmieszny, kiczowaty twór, który wyzwala negatywne emocje.
Co nie zmienia faktu, że nie wolno jej podpalać, oraz że wypadałoby ukarac każdego, kto to zrobił i zrobi.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
9macan5 napisał:
Co nie zmienia faktu, że nie wolno jej podpalać, oraz że wypadałoby ukarac każdego, kto to zrobił i zrobi.
Nie powinno sie niszczyć nawet koszy na śmieci, ale skoro tęczę spalono juz 8 razy, to jaki sens w jej kolejnym odbudowywaniu ? Tylko po to zeby pokazac kto rządzi w tym kraju ? Czy po to żeby sprowokowac do kolejnego spalenia. Nikt z nas nie wierzy w to, że odbudowana tęcza, przetrwa do wiosny, chyba że sama Gronkiewicz zaciągnie tam wartę. :eek:czko:
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Może po to ,aby pokażać,że akty wandalizmu nie będą tolerowane...

Primawera napisał:
Tylko po to zeby pokazac kto rządzi w tym kraju ? Czy po to żeby sprowokowac do kolejnego spalenia.
 
M

MacaN

Guest
Primawera napisał:
Czy po to żeby sprowokowac do kolejnego spalenia. Nikt z nas nie wierzy w to, że odbudowana tęcza, przetrwa do wiosny, chyba że sama Gronkiewicz zaciągnie tam wartę.
Jak napisałem kilka postów wstecz, wystarczy założyć monitoring połączony z monitoringiem najbliższych ulic. Przy okazji zwiększy się bezpieczeństwo.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Primawera napisał:
Pałac Kultury jest najbardziej znanym symbolem Warszawy.
Co nie zmienia faktu, że jest to również symbol komunistyczny. A komuna podobnie jak homoseksualizm nie wszystkim dobrze się kojarzy. Co by z kolei niejako "usprawiedliwiało" mój pomysł z wysadzeniem w powietrze tej budowli. Tak jak obalanie pomników Lenina ostatnio na Ukrainie.



Primawera napisał:
Tęcza to śmieszny, kiczowaty twór, który wyzwala negatywne emocje.
Trudno się z tym nie zgodzić i w sumie masz rację - sytuacja jest komiczna, ale pomimo tego są inne metody, bardziej cywilizowane niż puszczanie jej z dymem aby zamanifestować swoje zdanie w tej sprawie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to w takim razie należy np w Warszawie przestać odnawiać wiaty przystankowe, które bez przerwy są niszczone przez przeróżnych agresorów, którym przeszkadza wszystko, szczególnie kiedy popiją
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Herbatniczek napisał:
to w takim razie należy np w Warszawie przestać odnawiać wiaty przystankowe, które bez przerwy są niszczone przez przeróżnych agresorów, którym przeszkadza wszystko, szczególnie kiedy popiją
Na naprawę wiat nie ma pieniędzy, bo Gronkiwicz topi wszystkie, w bezsensownym odbudowywaniu kiczu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Herbatniczek napisał:
to w takim razie należy np w Warszawie przestać odnawiać wiaty przystankowe, które bez przerwy są niszczone przez przeróżnych agresorów, którym przeszkadza wszystko, szczególnie kiedy popiją
Wiaty są obiektami użytku publicznego. Tęcza nie jest takowym.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Gressil napisał:
to w takim razie należy np w Warszawie przestać odnawiać wiaty przystankowe, które bez przerwy są niszczone przez przeróżnych agresorów, którym przeszkadza wszystko, szczególnie kiedy popiją
Wiaty są obiektami użytku publicznego. Tęcza nie jest takowym.
W sumie to jak nie? Praca ma autora, ale jest obiektem otwartym, niebiletowanym itd? Sprawa jest prosta. Cześć obywateli nienawidzi gejów i tyle. A co z tym zrobić to inne pytanie to już pytanie poważniejsze niż sama tęcza.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Miałem na myśli brak zastosowania praktycznego.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Rozpoczął się demontaż tęczy, który wyniesie 44 tys.zł. Ale nie jest to optymistyczna wiadomość, bo po renowacji i zabezpieczeniu przeciwpozarowym wróci z powrotem. Ile wyniesie remont władze przemilczały. Tak sie zastanawiam ile kamiennic z Krakowskiego Przedmieścia dałoby sie za to odnowić, zeby nie straszyły turystów.

Gronkiewicz powinna przekazać tęcze na Ukrainę , nam wystarczy słońce Peru. :D
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Primawera napisał:
Tak sie zastanawiam ile kamiennic z Krakowskiego Przedmieścia dałoby sie za to odnowić, zeby nie straszyły turystów.
Kamienice są w większości własnością prywatną- to własciciele muszą je odnawiać.



Gressil napisał:
Miałem na myśli brak zastosowania praktycznego.
Wszystkie dzieła sztuki-jakiekolwiek by nie były- takowego zastosowania nie mają.Ludzie otaczają się nie tylko tym co praktyczne.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
sewanna napisał:
Wszystkie dzieła sztuki-jakiekolwiek by nie były- takowego zastosowania nie mają.Ludzie otaczają się nie tylko tym co praktyczne.
Wiem. To co napisałem odnosiło się do posta Herbatniczka.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Mrówa85 napisał:
Cześć obywateli nienawidzi gejów i tyle. A co z tym zrobić to inne pytanie to już pytanie poważniejsze niż sama tęcza.
Homoseksualisci sami robią wszystko, aby zmienić o nich zdanie i traktowac jak odmieńców. Czy tak zachowują sie normalni mężczyżni ? Wredne, nachalne prowokowanie i publiczne promowanie zboczenia. Czy w takim kraju chcemy żyć ?Jeszcze im tęcze postawić, żeby mogli publicznie gołe d*py eksponować.







Może Gronkiewicz taką tęczę im zasponsoruje ?

4621.jpg


Edytowano mój ostatni post z adnotacją wulgarne zdjęcia. Uważam, że sytuacje te muszę wyjaśnić. Fotki były autentyczne i zawierały sceny z parady równości. Skoro nasz mod poczuł się zniesmaczony, to jak maja się czuć przypadkowi przechodnie znajdujący sie pomiedzy banda zwyrodnialców. To nie brak wyczucia sytuacji spowodował umieszczenie tych zdjęć, ale chęc wstrząśniecia uzytkownikami forum i zwrócenia ich uwagi na to co nam zagraża. Sprawę bagatelizuje sie i sprowadza do tęczy, ale problem jest duzo powazniejszy.
I prosze o nie edytowanie moich tematów skoro zdjęcia nie były sfingowane.
Dziekuję.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Spływa to po mnie, jak po kaczce. Wszystkie porządki wymyślili ludzie ku własnej zgubie.
 
Do góry