Protest przeciwko homo-tęczy w Warszawie.

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
ale wiadomo że co innego że mi się coś nie podoba a co innego muszę to zniszczyć bo mi się nie podoba
Wiadomo było od początku, że 90% ludzi nie zaakceptuje tego "arcydzieła" różowej pop kultury w stolicy kraju na Pl. Zbawiciela.
Że niby 90% nie zaakceptowało tego arcydzieła różowej pop kultury? Jak widzę kłamczuszek znowu w akcji.

MacaN napisał:
Jeśli ktoś tak bardzo pragnie symboli homoseksualnych w miastach, to niech jedzie np. do Holandii ( Choć ja tam nic podobnego nie zauwazyłem ). Nie jestem z Warszawy, więc... Ale jakby u mnie w okolicy to postawili, to też by mnie raziło.
Sam jesteś symbolem homoseksualnym, znaczy się krypto-homoseksualnym... poważnie, tylko gej może mieć taką obsesję na punkcie seksu homoseksualnego, żeby go z tego powodu raziła tęcza... pewnie też bardzo dbasz o swoje ciało, żeby mieć na co patrzeć, bez przyznawania się do swojego gejostwa.
 
M

MacaN

Guest
Oczywiście Frasunku, jak patrzę na Twój avatar to już w ogóle nie moge się powstrzymać, zaraz będę musiał wyczyścić monitor :)

Ogólnie to mam tez dziwne wrażenie, że kazdy, kogo razi krzyż jest najzwyczajniej w świecie ukrytym chrześcijaninem, a wszyscy przeciwnicy palenia tytoniu po nocach kopcą jak lokomotywy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Sa Mara napisał:
Ciekawe że z jednej strony piszesz o dziełach artystycznych i nagonce sztucznej...a drugiej sama przyznajesz że to środowiska homoseksualne.
Pozorna sprzeczność wynika z Twojego nastawienia. Nie ważne jakie środowiska, ważne że tego typu dzieła artystyczne są legalne. Tęcza nie promuje nazizmu czy tym podobnych. Orientacja seksualna nie ma tutaj znaczenia. Każdy ma prawo (nawet jeśli jest w mniejszości) wyrazić się w sztuce. Od tego ona jest.


Herbatniczek napisał:
skoro 90 % warszawiaków jest przeciwnych tęczy
Skąd ten procent? Większość Warszawiaków nie ma żadnych problemów z tęczą.
wyborcza.pl/1,75478,15912695,Ponad_60_proc__warszawiakow_za_tecza__Jej_niszczenie.html
Problemy mają środowiska skrajnie prawicowe, kibole z Ruchu Narodowego, wyznawcy Krula i Radio Maryja (propagandowa tuba Kaczyńskiego). Tęcza służy im do walki politycznej.


MacaN napisał:
Homoseksualizm nie jest przestępstwem, ale jest rażącą mniejszością. Nie widze powodu, dla którego większość ma ustępować mniejszości.
W życiu codziennym ustępujemy różnym mniejszościom i nie robimy z tego problemu.
Ta tęcza służy do wyprowadzania pieniędzy. Nikt jej nie pilnuje i sporo razy spaliła się. Miejscu gdzie stoi mieszka sporo osób i dziwnym trafem nikt nie widział kto ją podpala. Gazeta Wyborcza tez dawała filmy gdzie widać że płonie ale nie widać było kto ją podpalił. Nikt nie zainteresował się osobą która zasłoniła twarz i ma ze sobą materiały do spalenia a na tym terenie mieszka sporo. Służby organizują jej spalenie bo nie potrafią znaleźć sprawców. Świadków na pewno nie będzie bo kto odważy się przekazać lub nakręcić że służby organizują jej spalenie. Ta tęcza jest symbolem marnowania pieniędzy i nie ma pieniędzy na głodne dzieci a są na promowanie różnych marginalnych środków. Może to zrobić za własne pieniądze a nie pieniądze wszystkich. Środowiska Gejowskie mają zbyt marginalne znaczenie i potrzebują pieniędzy państwa by istnieć. Chcą tolerancji dla siebie a za pieniądze wszystkich organizują przedstawienia znieważające Chrześcijaństwo. Nie ma pieniędzy na leczenie , osoby niepełnosprawne i głodne dzieci a są na promowanie różnych pomysłów gejowskich. Tęcza jest symbolem ignorowania problemów większości a zawsze są pieniądze na pomysły gejów bo pozwalały dzięki Tęczy wyprowadzać pieniądze to marnuje się na inne działania a ludziom kończy się cierpliwość . Potwierdziły to protesty przeciwko Golgocie Piknik i dostali od państwa by zrobić tą sztukę . Dzięki protestom wielu miastach odwołano to przestawienie . Lublinie , Jaworznie , Szczecinie i Chorzowie protesty przyczyniły się do odwołania tego przestawienia . W Krakowie protestowano pod Teatrem Starym i Teatrem Nowym. Demonstracja pod finansowanym z państwowych pieniędzy Starym była znacznie liczniejsza, zgromadziła ok. 1,5 tys. osób. Modlono się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, skandowano okrzyki i blokowano wejście do placówki. Doszło do przepychanek z policją. Udaremniono jednak szumnie zapowiadany sukces spektaklu – zamiast 350 osób które dostały wejściówki na bluźnierczy pokaz, do teatru dostało się nie więcej niż 30 osób.Bydgoszczy - Część protestujących weszła bowiem na salę, a kiedy pokaz miał się rozpoczynać, ktoś wyjął z kieszeni buteleczkę ze żrącą cieczą i ją rozlał. Projekcję przerwano z powodu przykrego zapachu !. Warszawie niestety przestawnie się odbyło ale rozmowa z twórcą tego przestawienia nie udała się bo ktoś rzucił śmierdzącą substancję . Jest to sukces . Przez wiele lat bluźniercze przestawienia nie powodowały wielkich protestów . Golgota Piknik znieważył społeczeństwo . Miał odbyć się w dniu ważnego święta Maryjnego i miała być w tym dniu ważna procesja i rocznice protestów 56 roku protestów w Poznaniu . Zawsze bluźniercze przestawienia odbywają ważne święta Chrześcijańskie a szczególnie Maryjne i często też ważne wydarzenia historyczne . Te protesty powinny spowodować że więcej nie będzie koncertów bluźnierczych . Te protesty pokazały że Chrześcijaństwo jest żywe . Protesty przeciwko przedstawieniu przyciągnęły też wielbicieli tych przestawień ale tych osób było tam nie wiele i całkowicie dominowali przeciwnicy tej sztuki . Protesty dają na dzieje że więcej nie odbędą się koncerty Madonny ważne święto Maryjne i przed rocznicą Powstania Warszawskiego. Konserwator Zabytków powinien dbać o Zabytki i nie powinien się zgodzić na Tęcze tym miejscu bo niszczy estetykę tej ulicy i niszczy zabytkowy charakter tej dzielnicy. Ta funkcja ma charakter polityczny. Pod Pałacem Prezydenckim nie można dać Pomnika Ofiar Smoleńska bo nie można tym miejscu niczego stawiać. Nie może powstać Pomnik Smoleński obok Pałacu Prezydenckiego a może powstać Tęcza. Po wyborach zmieni się Konserwator Zabytków i każe się pozbyć tęczy . Skończy się problem .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Warszawa, Pl. Zbawiciela, można zobaczyć na własne oczy
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Georginia40 napisał:
Jestem przeciwna. Co to wogóle za instalacja ??
Instalacja jest fjana, mieskzam niedaleko ;) Ale Kosciół zorbił podstawowy błąd - trzeba było poświęcić tęcze jako znka przymierze - Arka noego się kłąnia i byłoby cacy i wszscy happy :p
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak jak z Wielkanocą, po co walczyć z poganami jak można zrobić sobie święto chrześcijańskie w dzień święta pogańskiego
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bal_lerina napisał:
Jestem przeciwna. Co to wogóle za instalacja ??
Instalacja jest fjana, mieskzam niedaleko ;) Ale Kosciół zorbił podstawowy błąd - trzeba było poświęcić tęcze jako znka przymierze - Arka noego się kłąnia i byłoby cacy i wszscy happy :p
Tą tęcze geje uznają za własny symbol. Tym miejscu odbywa się parada równości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tam parada równości ?
ta z 2014r szła trasą :

Uczestnicy manifestacji przeszli ulicami Marszałkowską, placem Bankowym, aleją Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim na drugą stronę Wisły. Tam, ulicami Sierakowskiego i Kłopotowskiego doszli na Wybrzeże Helskie, gdzie znajduje się klub La Playa, w którym odbywa się Plaża Równości.


Panie K a może byłeś na tej paradzie bo znasz jej przebieg lepiej niż organizatorzy
 
S

serwor

Guest
Georginia40 napisał:
Jestem przeciwna. Co to wogóle za instalacja ??
No własnie, na poczatku miała byc tymczasowa, był termin jej zdemontowania ale lobby gejowskie w ratuszu wymusiło zmiane decyzji i tęcza teraz bedzie stala do końca swiata i jeszcze jeden dzien.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
tam parada równości ?
ta z 2014r szła trasą :

Uczestnicy manifestacji przeszli ulicami Marszałkowską, placem Bankowym, aleją Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim na drugą stronę Wisły. Tam, ulicami Sierakowskiego i Kłopotowskiego doszli na Wybrzeże Helskie, gdzie znajduje się klub La Playa, w którym odbywa się Plaża Równości.


Panie K a może byłeś na tej paradzie bo znasz jej przebieg lepiej niż organizatorzy
Julita Wójcik i ona storzyła to dzieło napisała: Najlepszą datą na powrót „Tęczy” jest dzień 17 maja, który jest Międzynarodowym Dniem Walki z Homofobi . Tym dniu te środowisko spotykają obok tej tęczy. To udowadnia że jest symbolem gejów. Wszyscy co próbują przekonać że nic wspólnego z tym środowiskami nie mają racji. Potwierdzają to słowa autorki tego dzieła.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pan k napisał:
Jestem przeciwna. Co to wogóle za instalacja ??
Instalacja jest fjana, mieskzam niedaleko ;) Ale Kosciół zorbił podstawowy błąd - trzeba było poświęcić tęcze jako znka przymierze - Arka noego się kłąnia i byłoby cacy i wszscy happy :p
Tą tęcze geje uznają za własny symbol. Tym miejscu odbywa się parada równości.



to chyba ty napisałeś, że w tym miejscu odbywa się parada równości, wykazałem tylko że mijasz się z prawdą
 
M

MacaN

Guest
A niech płaci, bogata ponoć, choć dla mnie to i tak wieś. Ja zdjęcie z tęczą juz mam i to się liczy :D
 
W

wiki9969

Guest
Bogata, ale władze narzekają że muszą pomagać słabszym województwom. ;)

Ale mniejsza o to. W końcu to problem Warszawiaków a nie nasz. :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale zabraknie powodu do krytykowania władz stolicy, ten był idealny
 
W

wiki9969

Guest
Tęcza nie zniknie, więc powód zostanie. ;) A poza tym można przyczepić się do czegoś innego. :D
 
Do góry