Protest przeciwko homo-tęczy w Warszawie.

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To święte prawo. Twoje słowa to słuszność inaczej
Demokracja inaczej - większość won
Walka o wzrost liczby urodzeń inaczej - viva LGBTQ!
Tanie państwo inaczej - smaczne te ośmiorniczki
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Na Ukrainie też dzieją się rzeczy oceniane różnorodnie. Przed ambasadą iluś tam narodowców wywijało flagami z Donbasu. Jaki oni naród reprezentują?

A co do tęczy LGBTQ... Może ktoś nią zachwycony, chwalący Bufetową i spółkę zechciałby napisać CO TA "TĘCZA" S Y M B O L I Z U J E? To pomnik, może zachęta do czegoś, a może tylko zyg-zyg opozycji rządowej?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
moi drodzy, po ce nerwy przecież w listopadzie wybory i naród Warszawy wściekły za tą tęczę obali Gronkiewicz-Waltz, czyż nie ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Lud Waltzawy lubi bufetową. A ona może poprzeć budowę innego łuku - tryumfalnego, związanego na przykład z rokiem 1920
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to skoro lud warszawy tak lubi obecną prezydent to i lubi tęczę
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Chodzi o s y m b o l, o wartość coś oznaczającą. Lucyfer był ulubieńcem, a jednak za treść symboliczną podpadł sromotnie.
Lubię Hanię i lubię Blecha - na przykład za plusy ujemne, ale nie poprę jego pomysłów na urządzenie świata.
Niech powstanie i trwa Łuk Tryumfalny z okazji zwycięstwa nad Ruskimi w roku 1920!
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Również nie mam nic co do tęczy, nawet jeśli uważa ją ktoś za symbol homoseksualistów. Problem jest innej natury. Jest usilnie naprawiana, mimo świadomości, że ktoś znów ją spali. Idiotyzmem byłoby przecież pilnowanie jej przez wyznaczone służby 24/7 co generowałoby kolejne koszty. Jeśli za każdym razem jest dewastowana i palona to trzeba się zastanowić czy nie zaprzestać jej odnawiania. Pieniądze te mogłyby zostać wydane na ciekawszą inicjatywę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że jest to uleganie szantażowi i będzie następny krok, poszerzenie czego nie można bo spalę
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 450
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
tyle że jest to uleganie szantażowi i będzie następny krok, poszerzenie czego nie można bo spalę
Ta tęcza pozwala wyprowadzać pieniądze z Warszawy do PO. W firmie, której miasto zleciło odbudowanie instalacji autorstwa Julity Wójcik, jako projektantka była zatrudniona przy realizacji inwestycji, należąca do stołecznej Platformy, Małgorzata Popis. Dlatego powinna zostać zburzono. To wyjaśnia dlaczego nie żadnych świadków i nie złapano przez długi czas żadnej osoby. Kamery pokazywały tylko płonącą tęcze a nigdy nie pokazały kto ją podpalił. Ta tęcza pomaga ukrywać realne problemy władzy. Media przez pewien czas interesują się tym tematem a innych nie ma. To pozwala też ukrywać afery. Robią to samo co iluzjonista który robi wszystko by odwrócić uwagę i zrobić sztuczkę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi panie K ogłoś mobilizację wyborców w Warszawie, namów ich do głosowania na konkurentów i nie trzeba będzie palić. Po prostu zgodnie z prawem zostanie rozebrana, zgodnie z wolą wyborców. A jeśli wygra Hanka to oznacza że przeciętni ludzie, których jest większość ma tą krytykę tęczy w d.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no i gdzie byli przeciwnicy tęczy podczas wyborów ? Warszawiacy znów wybrali HGW i poparcie dla tęczy
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
mój drogi panie K ogłoś mobilizację wyborców w Warszawie, namów ich do głosowania na konkurentów i nie trzeba będzie palić. Po prostu zgodnie z prawem zostanie rozebrana, zgodnie z wolą wyborców. A jeśli wygra Hanka to oznacza że przeciętni ludzie, których jest większość ma tą krytykę tęczy w d.
Myślę, że HGW wygrała wybory nie z powodu agitacji dla tęczy :)
Po prostu może być tak, że 90% ludzi ni chce tęczy a i tak wygra osoba która za nią obstawia gdyż ludzie oceniają funkcję prezydenta miasta z wielu punktów nie tylko jednej kwestii. Druga sprawa to fakt, że w Warszawie obecnie ponad 60% to są przyjezdni, zameldowani i mający prawo głosu. Ci ludzie nie bardzo wiedzą jakie znaczenie dla historii tego miasta ma "Plac Zbawiciela". Młodzi mają takie rzeczy w dupie.
Tęcza jest prowokacją i nikt nie wmówi mi, że nie było innego miejsca dla umieszczenia jej bo nie o samą tęcze się rozchodzi ale o fakt, że:
A - jest finansowana z budżetu miasta
B - jest umieszczona na Placu zbawiciela.

Gdyby ktoś prywatnie sobie taką tęcze u siebie na działce (swojej czy dzierzawionej) postawił to myslę, że nawet najbardziej zagorzały "narodowiec" nie miałby nic przeciwko.
Protest przeciwko tęczy to jest protest przeciwko ignorancji wobec polskiej historii oraz rozrzutności pieniędzy podatników w trudnych dla Polski czasach.

Widziałeś kiedyś takie "dzieła" na Polach Elizejskich w Paryżu, na Placu Czerwonym w Moskwie, Na Monte Cassino we Włoszech?

Są pewne miejsca, które są enklawą kultury i miejmy do cholery do tego jakiś szacunek.
Bo jeżeli my - Polacy nie bedziemy bronić szacunku do własnej historii to nikt do nas szacunku też miał nie będzie.
Bo dziś tam stoi tęcza...a jutro burdel.
 
W

wiki9969

Guest
Herbatniczek napisał:
no i gdzie byli przeciwnicy tęczy podczas wyborów ? Warszawiacy znów wybrali HGW i poparcie dla tęczy
A myślisz, że nowy Prezydent tęcze by zlikwidował? Przecież każde jej naruszenie jest skandalem na skalę całej Polski, jak nie większym.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego ? to po co krytykować skoro nie można zdjąć ? władza wszystko może
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Wyjaśnij mi co jest takiego wyjątkowego w Placu Zbawiciela poza nazwą? Wisi mi tęcza i pedały, ale dlaczego ma to być "święte" miejsce, takie jak Plac Czerwony czy cmentarz pod Monte Cassino?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
szczerze powiedziawszy to mi kompletnie lotto gdzie to wisi i czy wisi, nie jestem zwolennikiem ani gejów ani ich wrogów
Jeśli demokratycznie wybrana władza podejmuje decyzję zgodną z prawem to należy to uszanować, jeśli decyzja ta ma charakter polityczny i mieszkańcy z tym się nie zgadzają to odwołują władzę i tyle.
Po prostu jestem demokratą
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
szczerze powiedziawszy to mi kompletnie lotto gdzie to wisi i czy wisi, nie jestem zwolennikiem ani gejów ani ich wrogów
Jeśli demokratycznie wybrana władza podejmuje decyzję zgodną z prawem to należy to uszanować, jeśli decyzja ta ma charakter polityczny i mieszkańcy z tym się nie zgadzają to odwołują władzę i tyle.
Po prostu jestem demokratą
Tak, w Polskiej demokracji wybory wygrywa PSL, to smieszne, jaki kraj taka demokracja.
I co najfajniejsze kto kwestonuje że PSL ma tyle glosów to wrog demokracji!
Polska i Afganistan to forpoczta demokracji na swiecie, w obydwu krajach tak dlugo sie liczy glosy aż wygra ten co ma wygrac.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież w poprzednich wyborach wygrywały różne siły i jakoś PSL nie było takim wygranym, nagle tryumf ?
 
S

Sa Mara

Guest
Szum wokół tęczy trochę umilkł. I bardzo dobrze, homofobiczni ludzie wszędzie będą widzieli wyimaginowane zło, nawet w tęczy. Najważniejsze by się nie ugiąć. To z czasem im przejdzie.
 
Do góry