Prezydent Andrzej Duda

W

wiki9969

Guest
Podobno polityk o wyborcach myśli na miesiąc przed wyborami i pięć minut po. Andrzej Duda mówił wczoraj o otwartej, obywatelskiej prezydenturze. Twierdził, że będzie się liczył z głosem społeczeństwa i będzie otwarty na nowe sugestie dotyczące zmian w Polsce. Ciekawa jestem ile jest prawdy w tym co powiedział? Przeglądając nagrania sprzed kilku miesięcy natrafiłam na takie w którym mówił, że jak zostanie prezydentem to zerwie ze swoją partią. Po południu usłyszałam w radiu, że słowa dotrzyma. Pierwsza obietnica będzie spełniona. :D
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
widzisz MacaN to wcale nie będzie tak, PO ma inne sposoby:
Nie ważne co zrobi PO ( choc słuchając Szczurka można sie domyślić, oni nie popierają przecież tego typu akcji ), ważne, co zrobi Duda. Tak czy inaczej on tutaj spełni swoje obietnice, bo myślał przy ich składaniu. A niby dlaczego w debacie powiedział, że jeśli nie spełni tych obietnic, to poda się do dymisji ? Bo doskonale wiedział, że w ogóle nie będzie się musiał wysilać, a sam przekaz mimo wszystko dotrze do wyborców.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
(...) czy może Andrzej Duda okaże się prezydentem niezależnym i zerwie się z łańcucha ?
Na niezaleznosc Jego nie stac. Jak dla mnie niech sie zrywa z czego chce, byle nie zerwal miedzynarodowych umow, na ktore inni ciezko pracowali.

Crow0 napisał:
(...) Chrześcijańska otoczka i tradycjonalizm jeszcze prawicą PiSu nie czyni. Nazwałbym ich raczej centrolewicą, lewicą chrześcijańską.
Dokladnie.

Herbatniczek napisał:
- faktycznie uchwalić taką ustawę i wejdzie ona w życie, ale od jesieni rządzić będzie PIS i to ta partia będzie kombinować jak stworzyć projekt budżetu na przyszły rok a znalezienie 20-30 miliardów nie będzie proste.
Alez to jest bardzo proste- niech rusza w koncu swoje i "kolegow" prywatne konta "biznesowe" w bankach szwajcarskich, niemieckich i cypryjskich.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Alez to jest bardzo proste- niech rusza w koncu swoje i "kolegow" prywatne konta "biznesowe" w bankach szwajcarskich, niemieckich i cypryjskich.
Jeszcze jest za cienki w uszach, by miał takie konta :)
 
E

Elen

Guest
MacaN nie twierdze ze On, ale kolesie i pseudobiznesmeni maja "za uszami."
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Elen napisał:
Na niezaleznosc Jego nie stac.
Elen napisał:
Jak dla mnie niech sie zrywa z czego chce, byle nie zerwal miedzynarodowych umow
Elen napisał:
nie twierdze ze On, ale kolesie i pseudobiznesmeni maja "za uszami."
zaczyna się
spokojnie koleżanko to dopiero kilka godzin od ogłoszenia wyników , przez ostatnie 8 lat rządzi pewna sitwa ,a zaczynasz jechać po elekcie jak po łysej kobyle ,nie zająknąwszy się nic o nieprawidłowościach w otoczeniu BK,,nie mieli nic za uszami ? spokojnie
Trochę za szybki osąd ,brak wiary ,a może obawa?

.

Elen napisał:
Alez to jest bardzo proste- niech rusza w koncu swoje i "kolegow" prywatne konta "biznesowe" w bankach szwajcarskich, niemieckich i cypryjskich.
Podobno Duda ma wrzucić wróżki na kasy fiskalne ,rosnąca popularność tego typu usług przyniosłaby niezły grosz
Tylko jak uwzględnisz reklamację jak przedstawią Ci paragon za wadliwą usługę?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
to co piszesz dowodzi braku znajomości przepisów dotyczących legislacji. Projekt ustawy, który wiąże się kwestiami finansowymi musi w uzasadnieniu wskazywać skąd należy wziąć środki na pokrycie strat w budżecie. Oczywiście można wpisać różne głupoty w stylu : wzrośnie ściągalność podatków ale zawsze coś tam trzeba wpisać po drugie zakładasz automatyczne że pieniądze pójdą na zakup towarów i dadzą wpływy z VAT. Ale czy bierzesz pod uwagę że część tych pieniędzy pójdzie do szarej strefy, część np na wycieczki zagraniczne i inne czysto importowe zakupy. po trzecie przy zmianach legislacyjnych już od stycznia zacznie brakować pieniędzy w budżecie bo zaliczki idą przez cały rok, a tak pracodawcy będą je naliczać dopiero po przekroczeniu kwot wolnych
Pieniądze ludzi zarabiających 1200zł miesięcznie pójdą na proste artykuły tu w Polsce a nie na żadne "towary importowe".
Kwestia szarej strefy: To dziś przy tak wysokim opodatkowaniu pracy część ludzi rejestruje się na bezrobociu a na czarno budują domy, dachy, ogrodzenia itd itd..
Na tym budżet Państwa traci miliardy złotych. Szara strefa jest argumentem ZA podniesieniem kwot wolnych od podatku a nie przeciw.

Władza jest pazerna.
Dam Ci prosty przykład. Dlaczego zamiast robić szumne "programy dla młodych" w kwestii zakupu nowego mieszkania nie wprowadzą prostej ulgi na VAT?
Przecież to prosty zabieg, który nie wymaga biurokracji i innych "programów" kosztujących przecież ogromne pieniądze.
W tej chwili ewentualne "dotacje" dla młodych do mieszkań są niższe i to dużo aniżeli podatek VAT od mieszkania, który notabene jest kredytowany przez bank.
Czyli podatnik- młody kredytobiorca aby zapłacić państwu należny VAT od zakupu mieszkania musi go oddać zaciągając kredyt w banku.
Z 8% VAT na mieszanie ten młody człowiek musi oddać (w ratach) te 8% dla państwa + 8% dla banku z tytułu 30 letnich odsetek za podatek VAT.
Kto zarabia?
BANK

Proste i logiczne.

Pieniądze dotujące te mieszkania trafiają w gruncie rzeczy do banku.
O to chyba ustawodawcy chodziło prawda?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. stołek Dudy to jedyny z którego Kaczor nie może go odwołać, a nie jest umoczony w "dziwne sprawy" jak Komorowski, to może być zaletą, gdyż nie występuje tutaj smycz automatyczna, a raczej lojalnościowa (z PIS pochodzi), stąd może (chociaż nie musi) być jednak nieco ponad środowisko z którym jest powiązany (odwrotnie niż Komorowski)
2. nasze finanse publiczne są w tak katastrofalnej sytuacji, że chyba PIS nie zdaje sobie sprawy w jakie łajno wdepnie po wyborach (jeśli je wygra) - rzeźbiarstwo statystyczne, stało się normą...
3. program mieszkaniowy (ostatni i następny) ewidentnie nastawione są na developerów i banki (za takimi lobbowali lobbyści), gdyby rządowi zależało realnie na sytuacji młodych, pozwolili by kupować mieszkania używane (ale wtedy developerzy nie mieli by nadprogramowych zysków, a banki niższe profity, a na to władza sobie pozwolić nie mogła, aby zwykli młodzi byli beneficjentem = automatyczna dostępność mieszkań do gorzej uposażonych, dzisiaj mieszkania w tych programach de facto kierowane są do ponadprzeciętnie zarabiających, czyli sprawiedliwość społeczna w praktyce, całe społeczeństwo zrzuca się na to, aby zaspokajać potrzeby lobbystów i ludzi ponadprzeciętnie zarabiających, to standard... chory, ale standard...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
święte słowa przyjacielu, a i tak mamy tylu wyznawców co wierzą że jak się zmieni mieszkaniec pałacu prezydenckiego to stanie się cud i wszystko się odmieni
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Brave napisał:
nasze finanse publiczne są w tak katastrofalnej sytuacji, że chyba PIS nie zdaje sobie sprawy w jakie łajno wdepnie po wyborach (jeśli je wygra) - rzeźbiarstwo statystyczne, stało się normą...
dokładnie jakiś tam Smoleńsk to drobiazg w porównaniu z katastrofą ekonomiczną .
PO boi się panicznie ujawnienia swoich dokonań,,pójścia pod Trybunał
Ulica mówi,że Grecja to mały pikuś w porównaniu ze stanem naszych finansów .

Obrońcy stołków,brać urzędnicza,systemowcy udają,że nic się nie dzieje,oszukują sami siebie.
Ale co począć?

ten balon i tak pęknie ,lepiej go delikatnie przekłuć od razu
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ulica mówi,że Grecja to mały pikuś w porównaniu ze stanem naszych finansów .
tutaj ulica się myli, w kontekście potencjalnych zdarzeń bliżej nam do Hiszpanii, gdzie przed kolapsem "w papierach wyglądało nie najgorzej" inna rzecz, że Grecja oficjalnie była dużo mocniej zadłużona niż Polska nieoficjalnie (też występował duży rozdźwięk), stąd analogia z Hiszpanią uzasadniona, pozytywne jest to, że nie pompowano u nas sztucznie PKB niepotrzebnymi mieszkaniami/domami, co ostatecznie dobiło Hiszpanów ...

ps. ja też urzędas...
 
E

Elen

Guest
marek70 napisał:
Alez to jest bardzo proste- niech rusza w koncu swoje i "kolegow" prywatne konta "biznesowe" w bankach szwajcarskich, niemieckich i cypryjskich.
Podobno Duda ma wrzucić wróżki na kasy fiskalne ,rosnąca popularność tego typu usług przyniosłaby niezły grosz
Tylko jak uwzględnisz reklamację jak przedstawią Ci paragon za wadliwą usługę?
Ja nie jade po NIm, cala te bande polityczno- mafijna uwzglednilam. Wrozki? a niech wrzuca... przeciez i tak wymagana jest w tym "zawodzie" dzialalnosc gospodarcza. Skoro opodatkowali burdele, to czemu nie wrozki? :D Jeszcze niech opodatkuje ksiezy i ich dzialalnosc, bo to calkiem spory zysk. A co do wrozek... byly sa i beda. W przeciwienstwie do krotkiej kadencji prezydentow i premierow. Wrozki przetrwaja... spokojnie. :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pewnie że tak, choc ten temat opodatkowania domów publicznych mnie zaintrygował, oficjalnie nierząd nie jest opodatkowany, chyba że pod inną nazwą

co do Dudy to bardzo ważne dla niego będzie to czy stanie się niezależnym arbitrem, politykiem samodzielnym czy też jedynie pomocnikiem Jarosława Kaczyńskiego
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
moim zdaniem na początek będzie dzielnym przedłużeniem ręki Jarosława, a później zacznie się zrywać ze smyczy (do czego Bronek nie posiadał żadnej zdolności)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak zacznie zrywać się ze smyczy to się go szybko wyleczy, Jarosław jest pod tym względem bardzo mściwy. Ważne będzie też kto trafi do kancelarii prezydenta i jak wiele będzie osób, których zadaniem będzie donoszenie Jarosławowi co myśli i mówi Duda w murach kancelarii. A jestem przekonany że takich osób nie zabraknie, wielu w PIS zazdrości Dudzie że robi karierę, choć jeszcze wczoraj był tylko zwykłym żołnierzem pisowskim, których wielu. i ta zazdrość prędzej czy później eksploduje
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jakiegoś ministra itp mógłby po prostu wywalić, premiera odwołać, tutaj brak mu narzędzi
czy będzie eksplozja w PIS? możliwe, ale jak się zerwie ze smyczy...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za bardzo wierzysz w jego niezależność, jak się zacznie rwać ze smyczy to się zrobi mu czarny PR, nie z takimi sobie Kaczyński poradził

już Ziobro się próbował rwać ze smyczy i wrócił z podkulonym ogonem,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
owszem, ale uwierzcie mi że można komuś zrobić piekło medialne, wyciągnąć jakieś haki, oczernić wśród bliskich. Przecież PO nie będzie wspierać a jak PIS się obrazi to kto mu zostanie
 
Do góry