Prezydent Andrzej Duda

S

serwor

Guest
Na początku chciałbym pochwalic sie że jestem geniuszem politycznym, mialem racje w każdym zdaniu jakim pisalem o wyborach.
Komorowski przegral bo nie mial żadnych zapasowych wyborców poza wyborcami Palikota, Ogórek i malą czescią tych co poparli Kukiza.
Chetnie wezmę każde pieniadze od PO i PiSu za pomoc w fachowym okresleniu szans obu parti w przyszlych wyborach.
Jestem do wynajecia pani premier i panie prezesie.

A co do Dudy, nie ciesze sie z jego wyboru, już kolo niego krecą sie probanderowskie postacie typu Paweł Kowal, bedziemy wspierac Ukrainskich banderowców w każdy możliwy sposób. te glupie 100 milionow które dala Kopacz to bedzie drobnostka teraz. Wydamy grube miliardy na wspieranie naszych wrogów na Ukrainie.
 
M

MacaN

Guest
Po co haki medialne, jeśli wystarczy porządny YouTuber ? :D https://www.youtube.com/watch?t=38&v=paYG1hE0xLE
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
A zatem mamy nowego prezydenta RP. Jaki będzie ? Czy zrealizuje swoje obietnice wyborcze ? Czy stoi za nim Jarosław Kaczyński, czy może Andrzej Duda okaże się prezydentem niezależnym i zerwie się z łańcucha ?
O czym tu mówić, doświadczony, wytrawny polityk jakim był Prezydent Komorowski został zastąpiony człowiekiem znikąd, marionetką i pacynką Jarosława Kaczyńskiego.

Europa nie dowierza i patrzy na nas jak na imbecyli, Rosjanie się cieszą, a Putin strzela korkiem od szampana. Każdy wie, że Prezydent Elekt Jarosław Duda Kaczyński oddali nas od Europy i osłabi pozycję w Brukseli. To przecież znakomita wiadomość dla Rosji, o czym zresztą donoszą tamtejsze gazety.

Ja czekam do jesieni, jeśli wygra PiS (Polska Intifada Socjalistyczna) czyli tandem obrońców krzyża z uzbrojonymi narodowcami, to ja spadam. Niech Jarosław co Polskę zbawia "uszczęśliwia" Was beze mnie. walizki mam już spakowane. Miłego budowania kościołów i stania w kolejkach po zasiłek. Amen!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Europa nie dowierza i patrzy na nas jak na imbecyli, Rosjanie się cieszą, a Putin strzela korkiem od szampana. Każdy wie, że Prezydent Elekt Jarosław Duda Kaczyński oddali nas od Europy i osłabi pozycję w Brukseli. To przecież znakomita wiadomość dla Rosji, o czym zresztą donoszą tamtejsze gazety.
Ty chyba nie obserwujesz w jakim kierunku zmierza Europa.
W Europie nie cieszą się z tego wyniku tylko ci, którzy żyli z Polski w UE. Polska jest żywicielem UE a polskie autostrady budują się po to, żeby niemieckie TIRY mogły bez problemów i sprawnie pchać towar na zachód. Spójrz na mapę autostrad to zobaczysz, że największy priorytet budowy miały te z zachodu na wschód.
Tymczasem wszystkie kierunki wewnętrznej turystyki w Polsce są na północ i południe (góry i morze). Tu autostrad brak. Wniosek jest oczywisty.
Natomiast słuchałem ekspertów w BBC, którzy jednoznacznie stwierdzili, że Polacy słusznie rozliczyli Komorowskiego za brak aktywnej pro polskiej prezydentury.
Jesienią rozliczą PO i bedzie podobny lament.
Dość 8 letniego niszczenia kraju.



AaronH napisał:
O czym tu mówić, doświadczony, wytrawny polityk jakim był Prezydent Komorowski został zastąpiony człowiekiem znikąd, marionetką i pacynką Jarosława Kaczyńskiego.
Tak samo można by powiedzieć o Aleksandrze Kwaśniewskim gdy wygrał z Wałęsą.
Najwięksi politycy świata podobnie zaczynali jak Duda. Przykładem może być Barrack Obama czy A. Merkel.
Skąd Twoje "analizy", że Duda jest marionetką Kaczyńskiego? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Na takiej, że tak mówili w TVN czy pisali w Gazecie wyborczej? Puknij się w głowę.



AaronH napisał:
Ja czekam do jesieni, jeśli wygra PiS (Polska Intifada Socjalistyczna) czyli tandem obrońców krzyża z uzbrojonymi narodowcami, to ja spadam. Niech Jarosław co Polskę zbawia "uszczęśliwia" Was beze mnie. walizki mam już spakowane. Miłego budowania kościołów i stania w kolejkach po zasiłek. Amen!
W Niemczech od 26 lat z rzędu Rządzi CDU - Chrześcijańska Partia Demokratyczna. Wprowadzili obowiązkowy podatek dla kościoła i wiele innych ustaw pro wyznaniowych. Od 70 lat ta partia ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu Niemiec i w gospodarce Niemiec, która cechuje się silnym patriotyzmem gospodarczym.
Jakoś nikt w Niemczech nie ma zamiaru się pakować.
A jesli Ty chcesz - droga wolna. Jednego hipokryty mniej.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Polska jest żywicielem UE a polskie autostrady budują się po to, żeby niemieckie TIRY mogły bez problemów i sprawnie pchać towar na zachód
Chyba pomyłka? Autostrady i tory kolejowe budowane są z zachodu na wschód aby towary przetworzone z europy zachodniej wysyłac na wschód a ze wschodu dostawac drewno, rudę, wegiel i inne bogactwa naturalne.
I pisze to z własnego doswiadczenia, jako maszynista kolejowy pracujacy w firmie z branży towarowej własnie takie towary przewożę.
Maszyny, samochody oraz coś w kontenerach[ nawet nie wiem co] a z powrotem wegiel, rudę , drewno.




AaronH napisał:
Ja czekam do jesieni, jeśli wygra PiS (Polska Intifada Socjalistyczna) czyli tandem obrońców krzyża z uzbrojonymi narodowcami, to ja spadam.
Nie czekaj spadaj już, krzyżyk na drogę.... och sorry.... pomyłka z krzyżykiem.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Polska jest żywicielem UE
Ha, ha, ha!!! No comments




danielr9 napisał:
UE a polskie autostrady budują się po to, żeby niemieckie TIRY mogły bez problemów i sprawnie pchać towar na zachód

Uuuu, ha, ha!!! Rozumiem, w takim razie nie rozwijajmy się na złość Niemcom. ale zrobimy im psikusa. A przy okazji to nasze tiry czasem też tymi drogami nie jeżdżą?




danielr9 napisał:
TIRY mogły bez problemów i sprawnie pchać towar na zachód.
Tymczasem wszystkie kierunki wewnętrznej turystyki w Polsce są na północ i południe (góry i morze). Tu autostrad brak. Wniosek jest oczywisty.
No spojrzałem m.in piekną, nowoczesną wybudowaną za Premiera Donalnda Tuska autoastradę A1 z Łodzi do Gdańska... Gdańsk chyba leży nad morzem? Oraz znakomitą S3 idącą od A2 do Szczecina, no i wyremontowana tzw "Gierkówka" Łódź Śląsk, a dalej przez góry do Ostravy. Również trasy szybkiego ruchu idą do Bielsko Białej. Oczywiście Autostrady ze zachodu na wschód sa dwi: A2 i A4 i dzięki nim mamy dobre połączenie z zachodem.

Proponuje Tobie lekturę mapy




danielr9 napisał:
Najwięksi politycy świata podobnie zaczynali jak Duda. Przykładem może być Barrack Obama czy A. Merkel.
Barak Obama i Angela Merkel ma tyle wspólnego z Andrzejem Dudą co Izba Lordów z Izbą wytrzeźwień.

Andrzej Duda to nie ta grupa Prezydentów, Barak i Angela to przedstawiciele świata zachodniego, wolnego, pragmatycznego i nastawionego na rozwój, świata do którego należał Bronisław Komorowski i zgadzał się z myśleniem świata zachodniego oraz je praktykował lepiej lub gorzej. Pan Duda to raczej Polski Ahmadiżenad który ciągle widział amerykańskich agentów, tłumaczył brak rozwoju kraju zewnętrznymi zagrożeniami, kazał się codziennie modlić Irańczykom, a za jego plecami krok dalej zawsze stał gówny duchwony kraju Iranu El Chomeini bez którego żadna decyzja paść w kraju nie mogła.




danielr9 napisał:
W Niemczech od 26 lat z rzędu Rządzi CDU - Chrześcijańska Partia Demokratyczna. Wprowadzili obowiązkowy podatek dla kościoła i wiele innych ustaw pro wyznaniowych. Od 70 lat ta partia ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu Niemiec i w gospodarce Niemiec, która cechuje się silnym patriotyzmem gospodarczym.
Biedaku, ty myślałeś, że Jarosław Duda Kaczyński to taki CDU z Niemiec? Tak sobie to tłumaczyłeś?

Patriotyzm gospodarczy buduje naród, a nie rząd czy Prezydent.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Pomyliłem się i zamiast na wschód napisałem na zachód ale Twój iloraz inteligencji nie złapał kontekstu i nie był wstanie też wyłapać oczywistej pomyłki. Szkoda.

Odcinki północne autostrad powstały dopiero wtedy kiedy Gdańsk był jednym z miast Euro 2012. Były to wymagania formalne które Polska jako gospodarz musiała spełnić. Śmieszy mnie Twój zasrany światopogląd w tak oczywistych kwestiach jak to że priorytetami w budowie autostrad są te z zachodu na wschód a więc odwrotne do ruchu wewnętrznego Polaków.

Obama to najgorszy prezydent USA. Nigdy Ameryka nie miała kogoś równie słabego. Nie jest też przedstawicielem wolności bo jet socjalistyczny a socjalizm skupia się na grupie A nie jednostce. W socjalizmie nie ma wolności.

Duda to człowiek z którym Angela Merkel będzie musiała się liczyć. Sam list jaki do niego napisała po wyborach o tym świadczy że Niemcy boją się prezydenta który już tak łatwo nie będzie godził się na pro niemieckie ustawy. Dlatego w Niemczech wielu komentatorów zauważa ze Polska musi być lepiej traktowana niż do tej pory. To oznacza tylko lepiej dla nas. Wreszcie będzie prezydent z jajami który będzie umiał skutecznie walczyć o Polski interes.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Merkel będzie się musiała liczyć z Dudą ? ale się uśmiałem, taki tytan polityki światowej jak Pani Kanclerz przeżuje i wypluje takiego amatora jak Duda, nie ta liga moi drodzy
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
W polityce z Polską będzie musiała a Duda jest niezwykle wykształconym prawnikiem i jest dużo bardziej błyskotliwy niż Komorowski który potrzebuje karteczek i Suflera w rozmowach nawet z prostymi ludźmi. Andrzej Duda jest człowiekiem na innym poziomie. Ja miałem okazję go poznać i mówię to jako człowiek nie lubiący PIS.

Jestem w 100% przekonany że Andrzej będzie dużo lepszym prezydentem i dużo mocniejszym graczem w negocjacjach z UE. Ma do tego wszystko co mu potrzebne. Ogromną wiedzę, energię, wykształcenie prawnicze, motywację i patriotycznie nastawiony światopogląd. Taki prezydent Polski jest nam potrzebny.
Niemcy i inne kraje nie muszą być zadowolone bo one by chciały słabego i bezbarwnego prezydenta który podpisze wszystko co z Brukseli przyniesie w teczce pan Donald.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chodzi o doświadczenia w kontaktach z innymi możnymi tego świata, tu doświadczenia Duda ma zerowe. Osobiście uważam że Komorowski wcale nie był lepszy
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
O czym tu mówić, doświadczony, wytrawny polityk jakim był Prezydent Komorowski został zastąpiony człowiekiem znikąd, marionetką i pacynką Jarosława Kaczyńskiego.
Tak samo można by powiedzieć o Aleksandrze Kwaśniewskim gdy wygrał z Wałęsą.
Najwięksi politycy świata podobnie zaczynali jak Duda. Przykładem może być Barrack Obama czy A. Merkel.
Skąd Twoje "analizy", że Duda jest marionetką Kaczyńskiego?
A tu sklonna jestem przyznac racje danielowir9. Kazdy kiedys zaczynal, trzeba dac szanse, skoro wiekszosc glosujacych wybrala pana Dude, to ja to uszanuje. Zaufali mu. Czas pokaze. Lepiej, zeby kazdy kierowal sie wlasnym rozumem i dobrem tego kraju. Ja zas... bede sie bacznie przygladac.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
chodzi o doświadczenia w kontaktach z innymi możnymi tego świata, tu doświadczenia Duda ma zerowe. Osobiście uważam że Komorowski wcale nie był lepszy
Moim zdaniem jesli chodzi o te kontakty zdecydowanie gorszy, przeciez jego wpadki w tym zakresie są sławne, nawet jeden z kabaretow zrobił swietny o tym skecz.

Tutaj swietny skecz o Komorowskim i Obamie.
https://www.youtube.com/watch?v=pmd7ormJEm0
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi serworze, a może coś w temacie, bo Komorowski to już śmietnik a temat jest o aktualnym prezydencie
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
mój drogi serworze, a może coś w temacie, bo Komorowski to już śmietnik a temat jest o aktualnym prezydencie
No to ci odpisalem ze akurat w temacie spotkan z wielkimi tego swiata Duda bedzie lepszy od Komorowskiego, bo każdy by był lepszy.

Lepszy zerowy Duda niz Komorowski po 5 latach porażek.
A jak juz piszemy o spotkaniach, Duda nie spotka sie z Poroszenką.
Poroszenko ma niedlugo przyjechac do Polski ale Duda akurat wtedy wyjezdza do Brukseli.
Czyzby Poroszenko był juz spisany przez USA na straty?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie, ledwo co Duda "rozważał" militarną pomoc a już "nie ma czasu" dla Poroszenki
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bardzo dobrze że wygrał Duda .Komorowski doprowadził do usunięcia Krzyża który był przed Pałacem Prezydenckim i to powodowało sztucznie wykreowany konflikt by ukryć problemy w kraju . Ten Krzyż powinien tam zostać. Symbolizował żałobę Narodową i tam pod Pałacem modliło się kilka tysięcy ludzi . Ten Krzyż miał tam tablice i był tam napis. Ten krzyż to apel harcerzy i harcerek do władz i społeczeństwa o zbudowanie tutaj pomnika". Jest jakimś Kościele i nie które osoby wieszają na nim tablice która przypomina po co go postawiono. Ta tablica jest bardzo szybko usuwana z niego. Jeśli jest to możliwe to ten krzyż powinien powrócić pod Pałac bo jest symbolem żałoby Narodowej . Jeśli to możliwe to powinien powstać tam pomnik Ofiar Smoleńska a ten Krzyż powinien stanowić ważny element tego pomnika . Komorowski nie zgadzał się na pomnik i ten sposób ignorował wolę Narodu. Wystarczy zobaczyć do dzisiaj nie pokazany przez TVP , TVN i Polsat film Solidarni 2010. Widać że Naród chce by powstał tam pomnik.Z Całego kraju przyjechało sporo osób i wiele tych osób stało przez wiele godzin lub dni by wpisać się do księgi kondolencyjnej. Te osoby modliły się pod Pałacem Prezydenckim a wcześniej położyli kwiaty i paliły znicze .Było oczywiste że musi tam być Krzyż i powinien powstać pomnik.Zwycięstwo Dudy pokazało że Naród chce by powstał pomnik Ofiar Smoleńska . Władze Warszawy mogą to utrudniać .Duda powinien załatwić powrót Krzyża pod pałac Prezydencki i powinien tam stać do zbudowania pomnika.Brał udział uroczystościach 10 kwietnia i pamięć o ofiar 10 kwietnia powinna być dla niego ważna . Powinien załatwić powrót Krzyża pamięci. Jego zwycięstwo udowodniło że Naród chce wyjaśnić co stało się w Smoleńsku i chce by rząd sprowadził wrak samolotu . Duda powinien napisać list o zwrot wraku i powinien zbojkotować Mundial który będzie w Rosji 2018 jeśli nie zostanie zwrócony wrak .
 
S

serwor

Guest
pan k napisał:
Zwycięstwo Dudy pokazało że Naród chce by powstał pomnik Ofiar Smoleńska
Panie K, naród ma głęboko gdzies to wszystko o czym piszesz.
Naród chce pracy, socjalu, dobrej slużby zdrowia itd!
A to o czym piszesz interesuje margines.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
uwaga Duda napisze list do Putina, normalnie blady strach zapanuje na Kremlu, sam Putin chyba dostanie sraczki (za śmiechu)
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
uwaga Duda napisze list do Putina, normalnie blady strach zapanuje na Kremlu, sam Putin chyba dostanie sraczki (za śmiechu)
Oczywiscie że Duda powinien upomniec sie o wrak, a najlepiej by było gdyby Putin..... oddal ten wrak.
To by mogło rozpocząc ocieplanie wzajemnych stosunków.
Dlaczego mamy byc czarną owcą, dochodzi do tego że jestesmy bardziej antyrosyjscy niz ukraincy.
 
M

MacaN

Guest
Putin był pierwszą zagraniczną głową państwa, która wysłała Dudzie gratulacje :)
 
Do góry