Prezydent Andrzej Duda

K

kate2

Guest
Prezydent Duda musi się wyswobodzić spod kontroli i cugli Kaczyńskiego i innych jeśli chce być poważnie traktowany. Podobnie powinno być z p.Szydło...tymczasem na wizytę z Orbanem udal się Jarosław Kaczyński.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo wódz jest tylko jeden, reszta to asystenci, jeden do kierowania państwem drugi do kierowania rządem.
 
E

Elen

Guest
Prezydent spelnia kolejna obietnice. Rozumiem, ze jest marnym politykiem, prawnikiem...ze nie jest ekonomista. Ale od czego ma doradcow? Frankowicze beda sie cieszyc, ale KTO za to zaplaci? Prosze bardzo- " Koalicja PO-PSL bagatelizowała problem, a wielu ekonomistów powtarzało, że klienci sami są sobie winni, bo trzeba było się liczyć z tym, że kursy walut się zmieniają. W końcu pod naporem krytyki koalicja PO-PSL postanowiła pomóc frankowiczom i wynegocjowała z bankami nieco korzystniejsze traktowanie klientów.

Posłowie zaczęli też przygotowywać ustawę, dzięki której zadłużeni mogliby przewalutować swoje kredyty na preferencyjnych zasadach. Połowę kosztu wzrostu waluty wziąłby na siebie klient, połowę bank. Pomysł wydawał się sprawiedliwy, a co najważniejsze, zlikwidowałby ryzyko dalszego wzrostu franka.

Ustawa wylądowała jednak w koszu, a pałeczkę przejął kandydat na prezydenta Andrzej Duda. Obiecał, że w pierwszych trzech miesiącach urzędowania złoży projekt ustawy, dzięki której frankowicze będą mogli przewalutować swoje długi po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu. Czyli np. 2,5 zł zamiast 4 zł. To oznaczałoby darowanie części długu, a cały koszt spadłby na banki.

Dla dobra stabilności gospodarki rząd nie powinien się spieszyć z prezydenckim projektem. To dokręcanie śruby bankom, które finansują inwestycje. Zwłaszcza że dziś Sejm ma przyjąć ustawę nakładającą nowy podatek na banki, ubezpieczycieli i firmy pożyczkowe. Od lutego będą musiały odprowadzać rocznie do budżetu 0,44 proc. wartości swoich aktywów.

Bankowcy przestrzegają, że takie inicjatywy mogą doprowadzić do kryzysu bankowego. Powołują się na raport prof. Leszka Pawłowicza oraz Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, z którego wynika, że destabilizacja sytuacji finansowej choćby jednego dużego banku mogłaby być ryzykowna ze względu na możliwy efekt domina. Koszty kryzysu bankowego w Polsce wyniosłyby 200-250 mld zł, z czego większość zapłaciliby podatnicy.

Zadłużonym w walucie trzeba pomóc uwolnić się od frankowej bomby, ale kredytobiorcy i banki powinni solidarnie wziąć na siebie błędy sprzed lat. Pomysł posłów PO był w tej kwestii mniej inwazyjny niż prezydencki. W obróbce sejmowej różne rzeczy mogą się zdarzyć. Oby końcowy projekt nie dusił ani gospodarki, ani kredytobiorców. "

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,19478705,na-frankowej-bombie.html#ixzz3xIeA4alH
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w końcu banki to wrogowie ideologiczni i obecna władza już stwierdziła że krytyka międzynarodowa to tylko zemsta obcego kapitału

a skoro osoby, które wzięły te kredyty nie poniosą realnego obciążenia za tą decyzję to co ich powstrzyma przed podobnym ryzykownym zachowaniem w przyszłości. Jak nie czuje się błędu to nie ma nauki
 
E

Elen

Guest
Herbatniczek napisał:
w końcu banki to wrogowie ideologiczni i obecna władza już stwierdziła że krytyka międzynarodowa to tylko zemsta obcego kapitału
Ubolewam nad sposobem myslenia i postrzegania rzeczywistosci przez rzadzacych. Momentami mam dziwne odczucie jakby sie oni upalili jakims "ziolem". albo byli calkiem pozbawieni logicznego myslenia i zdrowego rozsadku.
Herbatniczek napisał:
a skoro osoby, które wzięły te kredyty nie poniosą realnego obciążenia za tą decyzję to co ich powstrzyma przed podobnym ryzykownym zachowaniem w przyszłości. Jak nie czuje się błędu to nie ma nauki
Nic ich nie powstrzyma. Nikt im nie kazal brac we frankach. I uwazam ze to niesprawiedliwe, zeby inni placili za nich w podatku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale podczas następnej kampanii będą się chwalić jak to pomagają ludziom, odbierając im zdolność odpowiedzialnego wyboru
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
Problem polega na tym, że ogólnie jest dobrze,
No fakt, jest dobrze bo ludzie jeszcze nie umierają z glodu na ulicy?
Bo tak wychodzi z filmu ktory dał Dave.
Mamy sie cieszyc bo w Somali jest gorzej.

Ale ja żyje w europie i mi to nie wystarczy, chcę życ na poziomie europejskim a nie afrykanskim.
A panstwo PO kroczyło w kierunku afryki.
Sprowadzali do Polski pracodawców którzy dawali zarobic ludziom na poziomie afryki, takich pracodawców nam nie potrzeba, niech idą na ukrainę, do afryki.
Nikt w Polsce z głodu nie umiera, a 80% ludzi żyjących na skaju ubóstwa to najczęściej bardzo leniwi ludzie, którym nie chce się pracować, albo są uzależnieni od alkoholu.

PO kroczyło zdecydowaniew kierunku Europy tyle, że nam potrzeba na to jeszcze 40lat. Niestety jesteśmy Narodem bardzo nieuczciwym, kombinującym, niezby ekspansywnym i zaściankowym. Z takim Narodem ciężko doganiać pragmatycznych brytyjczyków, zoranizowanch Niemców czy kreatywnych Francuzów. A PO nikogo nie sprowadzało, mamy wolny rynek i każdy kto chce może u nas zainwestować. Pracować możesz gdzie chcesz a pensje nie są przymusowe. Każdy Polak sam odpowiada za swój los i swoje zarobki, no chyba, że jest ofermą i nieudacznikiem to trzeba takiego prowadzić za rączkę.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
AaronH napisał:
Nikt w Polsce z głodu nie umiera, a 80% ludzi żyjących na skaju ubóstwa to najczęściej bardzo leniwi ludzie, którym nie chce się pracować, albo są uzależnieni od alkoholu.


PO kroczyło zdecydowaniew kierunku Europy tyle, że nam potrzeba na to jeszcze 40lat. Niestety jesteśmy Narodem bardzo nieuczciwym, kombinującym, niezby ekspansywnym i zaściankowym. Z takim Narodem ciężko doganiać pragmatycznych brytyjczyków, zoranizowanch Niemców czy kreatywnych Francuzów. A PO nikogo nie sprowadzało, mamy wolny rynek i każdy kto chce może u nas zainwestować. Pracować możesz gdzie chcesz a pensje nie są przymusowe. Każdy Polak sam odpowiada za swój los i swoje zarobki, no chyba, że jest ofermą i nieudacznikiem to trzeba takiego prowadzić za rączkę.
Do moderatorów, czy tego typu wypowiedzi poniżające naród nie powinny być nagradzane banem wieczystym?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji, można się nie zgadzać ale nie można zabraniać.
 
E

Elen

Guest
Jest glos eksperta bankowego i to nie byle kogo, bo wiceprezesa Zwiazku Bankow Polskich, w sprawie frankowiczkow. *** Cyt: " Kancelaria Prezydenta chce pomóc frankowiczom wyliczając kurs "sprawiedliwy". - Kurs franka ma być rynkowy. Nie ma innego pojęcia - chyba, że on będzie urzędowo wyznaczany, ale to jest powrót do PRL - komentował w TOK FM Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich. " Dla zainteresowanych sprawa- http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19481662,ekspert-kurs-sprawiedliwy-to-jest-termin-tak-nieostry-ze.html#MTstream
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kurs sprawiedliwy ? fantastyczna legislacja

proponuję zamiast pensji minimalnej wpisać do ustawy "pensję sprawiedliwą"
 
Do góry