Prawdziwe pensje w POlsce

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Poniżej dwie twoje pisemne wypowiedzi

danielr9 napisał:
Kiedyś Polak w Anglii zarobił 5-6 razy tyle co w Polsce....dziś jak zarobic realnie 2 razy tyle co w Polsce to jest sukces.
Obie diametralnie różne :) więc o tym nie pisałeś.
Zgadza się..w ciągu zaledwie 10 lat nadgoniliśmy zarobki w Anglii z 5-6 krotnie mniej do 2-3 krotnie mniej.
O tym pisałem....nie bardzo rozumiem dlaczego się tyle napociłeś, żeby te dane podawać skoro potwierdzają moje słowa?
Po drugie jeśli zgodnie z badaniami najmniejsze zarobki polaka w Anglii to 13 tyś funtów to w stosunku do najmniej zarabiającego polaka w Polsce jest to zdecydowanie ponad dwa razy. Może dlatego się napociłem, że zaniżasz dane na swoją korzyść.

danielr9 napisał:
Proponuję szukać pracy nie w Anglii i Niemczech gdzie panuje wredny kapitalizm prowadzący do nedzy....tylko jechać na Białoruś.
Tam z pewnością jest lepiej.
he, he widzisz ja nie pracuję dla kapitalizmu, systemu, kraju, tylko aby nie zaczynać od d...y strony jak to napisałeś najpierw dbam o siebie, a kiedy to osiągam i mam pełny brzuch, mogę się martwić i angażować w pierdoły typu polityka. W związku z powyższym mając do wyboru pracę w firmie zwanej Polską, mając obok kilka bardziej intratnych posad w lepszych firmach, wybieram lepiej płatną :) Ale jeśli zwietrzę interes na Białorusi to go po protu zrobię, bez znaczenia czy będzie tam bieda, czy też nie, czy komunizm czy kapitalizm :))))) Strzelasz sobie gole - najlepsze interesy robiło się w chnach jak były biedne :)))) Wszyscy biznesmeni o tym wiedzieli dlatego umieszczali tam swoje fabryki :))))) Najlepiej zarabia się na biedzie, produkują biedaki, sprzedajesz bogatym w innych krajach piękny jest ten kapitalizm :)))
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Lampart napisał:
Po drugie jeśli zgodnie z badaniami najmniejsze zarobki polaka w Anglii to 13 tyś funtów to w stosunku do najmniej zarabiającego polaka w Polsce jest to zdecydowanie ponad dwa razy. Może dlatego się napociłem, że zaniżasz dane na swoją korzyść.
A czy ja pisałem o zestawieniu najniższych pensji w obu krajach?
A może zestawimy najwieksze lub średnie? Nie rób z siebie głupa bo bijesz pianę nie na temat i czepiasz się w głupi sposób stosując głupie analogie.


Lampart napisał:
Najlepiej zarabia się na biedzie, produkują biedaki, sprzedajesz bogatym w innych krajach piękny jest ten kapitalizm :)))
Jedź i zarabiaj :)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Gwoli scislosci jesli chcecie porownywac sile nabywcza przecietnych dochodow mieszkancow w jakims kraju z dwoch okresow czasowych to koszyk towarow musi skladac sie tytlko i wylacznie z w miare identycznych towarow dostepnych w obu epokach czasowych i byc reprezentatywny dla struktury konsumpcji wg hierarchii potrzeb. W przpadku PRL' u i obecnej Polski bedzie to przecietny dochod netto znajdujacego sie w Labor Force czyli zatrudnionych i nie zatrudnionych ale szukajacych pracy. Dwa, nalezy rowniez porownac odchylenia od sredniej w obu tych okresach bo sama srednia prawie nic nie mowi.

O tym, ze obecne dochody mieszkancow Polski takie jakie sa w znacznej mierze zaleza od wielkosci transferow dewizowych do Polski pracujacych za granica nie wspomne. Bez tego srednia pewnie bylaby pewnie wyzsza niz w Zimbabwe ae moze nie az tak wiele wyzsze.

Tak masowa skala zagranicznych inwestycji w Chinach spowodowana byla nie tyle tania sila robocza co ogromnym potencjalem ludnosciowym tego kraju - w pierwszym etapie oczywiscie robimy tam a sprzedajemy u siebie ale w perspektwie chcemy przerzucic sie calkowicie na produkcje w tym rynku dla tego rynku i wogole Azji.

pozdrawiam,
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
quisquei napisał:
Ale trzeba być wyjątkowo nierozgarniętym, aby pracować za takie niewielkie pieniądze. Jeżeli ktoś się godzi pracować za takie grosze to tylko korzystać! Osobiście sadze, że to nie prawda. Jeśli komus nie odpowiada wynagrodzenie, powinien szukać dalej pracy za wyższe. Jesteś tyle wart, na ile wycenia Ciebie rynek. Tyle!
Może być zmuszony do przyjęcia takiego wynagrodzenia . Urzędach pracy nie ma pracy a jeśli dostanie ofertę od urzędu to dostanie pracę za 800 zł czyli staż . Teoretycznie może dostać po tym pracę ale nie dostanie jej . Po co firma ma zatrudniać stałego pracownika skoro ma pracownika któremu płaci nie wiele . Musi ją przyjąć przeciwnym razie straci ubezpieczenie zdrowotne . Szczególnie młodzi mogą być zmuszeni do przyjęcia takich ofert . Bezrobocie wynosi 14 % i będzie rosło a wśród młodych wynosi 30 % . Ma powód do radości jeśli dostanie płatną pracę . 2009 roku stworzono ustawę która pozwala by staże i praktyki były darmowe .Pracuje za darmo i wykonuje pełną pracę . Zastępuje sprzątaczkę i sekretarkę . Zastępuje gończa i dostarcza dokumenty . Firma ta może zatrudnić taką osobę ale nie zrobi tego . Nie musi jej płacić a jeśli płaci to bardzo mało . Nie ma prawa do urlopu , nie może chorować i nie płaci składek za tą osobę . Rząd Tuska zachęca do niewolnictwa . Można odbyć praktyki kancelarii Premiera , Prezydenta lub Ministra . Pracuje cały tydzień i pracuje osiem godzin . Nie dostaje żadnego wynagrodzenia i sam płaci koszt dojazdu , płaci czynsz za mieszkanie i wyżywienie . Firmy są zachęcone do wykorzystywania ludzi do niewolniczej pracy . Największy wyzysk propagują banki . Można zostać opiekunem banku . Musi zamykać i otwierać budynek . Trzeba sprzątać budynek i dostarczać dokumenty . Robi to za darmo . Straże i praktyki powinni być płatnę bo za pracę należy się wynagrodzenie . Darmowe staże i praktyki rujnują rynek pracy i te osoby muszą dostawać pomoc od państwa i tym sposobem cały kraj sponsoruje tym firmą zysk . Te młody osoby nie są stanie założyć rodziny i kupić mieszkania .
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vik123 napisał:
Tak masowa skala zagranicznych inwestycji w Chinach spowodowana byla nie tyle tania sila robocza co ogromnym potencjalem ludnosciowym tego kraju - w pierwszym etapie oczywiscie robimy tam a sprzedajemy u siebie ale w perspektwie chcemy przerzucic sie calkowicie na produkcje w tym rynku dla tego rynku i wogole Azji.
To działa jak waga.
Z jednej strony mieliśmy bogatą i kapitalistyczną (wolno rynkową) Europę a drugiej strony mieliśmy biedotę w Chinach w roku 1976.
Wiadomo że zgodnie z prawem wolnego rynku produkcja będzie transferowała się w biedne regiony.....niczym gorące powietrze, które idzie góry. To dla Europy oznaczało tańszy produkt, ale mniej miejsc pracy. Ostatecznie Europa traci na rozwoju gospodarczym, ale przez długi czas "korzysta" czy wykorzystuje nędze innych dla zapewnienia dóbr sobie.
Z drugiej strony zaś Chiny otrzymują wzbogacony rynek pracy...który się mocno rozwija dając pracę i zgodnie z zasadami wolnego rynku rosną też płace w takiej sytuacji. Ludzie mają robotę...produkty się sprzedają....kwitnie biznes. Do pewnego czasu: Chiny wkońcu uzyskają odpowiedni poziom w którym produkcja zacznie szukać innych "luk" np. w Afryce. Teraz oba rynki będą żerować na biedzie Afryki, ale równocześnie wyciągając ją z biedy.
To wszystko dąży do równowagi.....jak w prawach fizyki.
Cały problem polega na tym, że w Azji przybyło 1,5 miliarda ludzi w zaledwie 30 lat podczas gdy Europa powiekszyła się zaledwie o 33 miliony ludzi. W efekcie mamy do czynienia z tąpnięciem na wolnym rynku i mocną podażą miejsc pracy w Azji co jeszcze bardziej zubaża rynek w Europie.
Ostatecznie przy zachowaniu racjonalnej polityki demograficznej świat będzie dażył do równowagi w poziomie życia.
W końcu okaże się, że we wszystkich krajach będzie taki sam koszt produkcji :)
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
A czy ja pisałem o zestawieniu najniższych pensji w obu krajach?
A może zestawimy najwieksze lub średnie? Nie rób z siebie głupa bo bijesz pianę nie na temat i czepiasz się w głupi sposób stosując głupie analogie.
Jak widać po twojej trzydaniowej odpowiedzi zabrakło argumentów . Ostatnie zdanie przepiękne ile tam treści :))
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Lampart napisał:
Jak widać po twojej trzydaniowej odpowiedzi zabrakło argumentów . Ostatnie zdanie przepiękne ile tam treści :))
Argumenty działają na ludzi, którzy uprawiają dialog i potrafią pisać na temat w oparciu o dobrze zrozumianą treść oponenta.
Tobie tego brakuje i to nie jest moja wina.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
Argumenty działają na ludzi, którzy uprawiają dialog i potrafią pisać na temat w oparciu o dobrze zrozumianą treść oponenta.
Tobie tego brakuje i to nie jest moja wina.
Jak widać po tobie, na ciebie argumenty nie działają - weźmy sprawę pańszczyzny :) Upierałeś się,że sadowski to guru historii podając go za źródło wiedzy tajemnej, podważając opracowania naukowe.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jadwiga Staniszkis (Wirtualna Polska) powiadamia o wyliczeniach specjalistów (m.in z Lewiatana) dotycząctch wysokości średniej płacy w Poolsce.
Otóż - gdyby ta średnia płaca w Polsce była proporcjonalna do wzrostu wydajności pracy (które rośnie nieprzerwanie od dwóch dekad), to powinna ona być od obecnej wyższa o około 1000 złotych na miesiąc
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Herbatniczek napisał:
widzisz i nie płacą ? Dlaczego tak się dzieje ?
Bo nie muszą

Kapitaliści schodzą z wypłatami w dół dopóki znajdują chetnych a w POlsce tak naprawde nie ma dolnego pułapu ( brak realnego socjalu ) ( pamietaj że ludzi do pracy potrzeba coraz mniej ( szczególnie tych niewykwalifikowanych pracowników !!!! , więc stworzenie rynku pracownika jest mało-realne alboe wręcz nie realne)



Płaca minimalna działa tylko dla wybranych gałeżiach gospodarki tak to na czarno człowiek będzie pracował i na wet za 500zł żeby tylko mieć co do garka włożyć. Kapitalista nie zapłąci mu wiecej jeśli nie musi chocby wypracowywał dla niego i dziesiatki tysiecy zysków.


.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wyciąganie wniosków z wyliczeń średnich, że nie płacą jest - najdelikatniej mówiąc - tak samo logiczne, jak sąd, iż wszyscy zarabiają tyle, ile wynosi średni zarobek. Niektórzy muszą dostawać więcej, jeśli ja dostaję mniej niż wynosi obliczona średnia. I niektórym mogło się powiększyć o ponad 1000 zł na miesiąc, więc może niektórzy jednak płacą...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
O jak się okazało nawet zmanipulowane statystyki pokazują realny spadek pensji w POlsce za 2012 rok.
Skoro oddajemy 61,8% swojego wynagrodzenia na rzecz Państwa to jak mają rosnąć?
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
shogu napisał:
O jak się okazało nawet zmanipulowane statystyki pokazują realny spadek pensji w POlsce za 2012 rok.

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,12757295,Ciezki_czas_dla_pracownikow__Spadaja_realne_wynagrodzenia_.html

Prawdziwy upadek musi być jeszcze drastyczniejszy.
A czemu zmanipulowane? Tak ci kazał mówić Kaczyński? Artykuł jest z października 2012 roku, więc dane nie są za 2012 tylko z jego pierwszej połowy i lat wcześniejszych. Czemu Wy PiSobolszewicy, tak bardzo cieszycie się kiedy jest jakaś zła wiadomość w Polsce? Wtedy wprost popadacie w zachwyt i piejecie ze szczęścia, huuuraaa!! Pensje spadają! Gdyby tak jeszcze podali, że PKB jest ujemne to PiSoland opanowałaby euforia. Dzień w dzień modlicie się, aby w Polsce było źle i dostajecie szał, kiedy Polska odnosi sukcesy.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
quisquei napisał:
A czemu zmanipulowane?
Czemu ? Nowocześnie liczona inflacja za czasów PO nie wlicza jedzenia ani energi :)), tak naprawdę pensje spadają już od kilku lat.

Sama metodologia liczenia tez jest tragiczna



quisquei napisał:
Tak ci kazał mówić Kaczyński? Artykuł jest z października 2012 roku, więc dane nie są za 2012 tylko z jego pierwszej połowy i lat wcześniejszych.
Ty ile za posta dostajesz ???



quisquei napisał:
Czemu Wy PiSobolszewicy, tak bardzo cieszycie się kiedy jest jakaś zła wiadomość w Polsce?
A co mam udawać że sie nic nie dzieje ??



quisquei napisał:
Wtedy wprost popadacie w zachwyt i piejecie ze szczęścia, huuuraaa!! Pensje spadają! Gdyby tak jeszcze podali, że PKB jest ujemne to PiSoland opanowałaby euforia. Dzień w dzień modlicie się, aby w Polsce było źle i dostajecie szał, kiedy Polska odnosi sukcesy.
Nie trzeba sie modlic żeby było źle bo w POlsce już jest źle ( poza kilkoma enklawami gdzie czesto widać dobrobyt na kredyt )

Takie są fakty.


.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
W 2012 roku z najwyższymi całkowitymi kosztami pracy na godzinę w UE mieliśmy do czynienia w Szwecji, Danii i w Belgii (wyniosły one odpowiednio 39, 38 i 37 euro na godzinę). W Polsce godzina pracy kosztuje 7 euro, a w Bułgarii i Rumunii – 4 euro.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/805699,praca-polaka-jest-ponad-piec-razy-tansza-niz-praca-szweda.html

Za chwilę wszystkie miejsca pracy przeniosą się ze złodziejskiej Szwecji do taniej Polski. Każdy prawilny korwinista Wam to wykaże ( Pan Daniel też ) . Radujmy się !!!!!


comment_JY6K9qbzVmdnXoVa64qw1ynl0rsVJXbI,w400.jpg



.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
W 2012 roku z najwyższymi całkowitymi kosztami pracy na godzinę w UE mieliśmy do czynienia w Szwecji, Danii i w Belgii (wyniosły one odpowiednio 39, 38 i 37 euro na godzinę). W Polsce godzina pracy kosztuje 7 euro, a w Bułgarii i Rumunii – 4 euro.
Typowe myślenie tylko za pomocą jednej półkuli mózgu (tzw. półgłowie).

Mój sąsiad ma wielką willę z basenem. Nie pracuje wcale....siedzi sobie w basenie jak ja wieczorem wracam z mojej firmy do domu.
Kłaniam się mu "dobry wieczór"...ja zmęczony, urobiony....a on wypoczęty, zrelaksowany.
Jego rodzice zbudowali dużą firmę, którą on przejął i teraz może leżeć dupą do góry.
A ja? Muszę pracować.

Tak samo w Szwecji czy Danii....tam przez 50 lat nie było komunizmu jak w Polsce.
Tamto pokolenie stworzyło takie firmy jak Volvo, IKEA, Saab, LEGO, Carlsberg etc...
Dania wydobywa ropę naftową, gaz ziemny w ilości takiej, że energetycznie jest samowystarczalna + sprzedają na eksport.
Dzisiejsze pokolenie czerpie z tego i stać ich na bardzo dobre zarobki i zasiłki. Mogą teraz pełną gębą tworzyć państwo opiekuńcze.

Polski na to nie stać, nie mamy firm globalnych, nasz przemysł został rozkradziony, niemal wszystko kupujemy....
Sklepy wielkopowierzchniowe (wszystkie zagraniczne) opanowały rynek drobnego handlu.
Polska jest na dorobku....jest krajem ubogim.
Nas na zasiłki nie stać.....ani na takie zarobki.
Bo z takimi zarobkami i zasiłkami nie bylibyśmy wstanie jako Państwo na to zarobić.
To jest proste jak drut do zrozumienia.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Tak samo w Szwecji czy Danii....tam przez 50 lat nie było komunizmu jak w Polsce.
Fakt, tam od 50 lat panował praktyczny socjalizm, nawet w USA mowilo sie ze skandynawia to panstwa socjalistyczne.




danielr9 napisał:
Nas na zasiłki nie stać.....ani na takie zarobki.
Mów za siebie, ciebie nie stac ale mnie tak, stac mnie abym dużo zarabiał, jesli lubisz male pensje to chetnie cie zatrudnie, za jeden posilek dziennie.... nie stac cie na wiecej i podejrzewam ze nie masz dużych kwalifikacji.
 
Do góry