Łóżeczko, materac, pościel itd

magrok3

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
No właśnie słyszałam różne opinie,niektóre mamy polecają,niektóre wręcz przeciwnie,więc to chyba sprawa indywidualna. Kupiłam śpiworek w każdym razie też przez allegro:) Powiem jak to było w moim przypadku jak sprawdzę:)
 

deborah83

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Moja Agatka też niedobrze znosiła śpiworek. Pod puchową kołderką się z kolei odkrywa. Nie wiem, czy to dlatego, że jej za gorąco, czy że się zsuwa. Myślałam o pościeli termooddychającej, żeby przetestować. Mogłybyście coś polecić?
 

nipsu

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
wełna ma właściwości termoregulacyjne i przepuszcza powietrze. ale trzeba mieć pewność, że dziecko nie ma na nią uczulenia. jeśli nie, to powinna się sprawdzić.
 

Magda.Mała.Mi

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
nipsu ma rację. wełna oddycha, dzięki czemu nie przegrzewa naszych organizmów - nie odkrywamy się w nocy. polecam!
 

nipsu

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
jeśli nie jest to podróbka z pokazu, albo od górala, to nie powinna gryźć.
 

nipsu

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
zdecyduj sama, chociaż w Internecie masz większy wybór no i odpadają koszty prowadzenia sklepu.ja kupiłam na Coconti.com, bo wydawało mi się najmniej "ludowe" w stylistyce.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Kiedy wg Was jest dobry moment na zmianę łóżeczka na większe? JAkie macie łóżeczka dla swoich pociech?
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Ja zakupiłam kołyskę. Zastanawiam się nad ochraniaczami na nią, czy lepsze są takie dookoła, czy tylko koło główki. Zależy mi na tym by dziecko miało cyrkulację powietrza, a nie dusiło się. Macie jakieś doświadczenia?
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Kiedy wg Was jest dobry moment na zmianę łóżeczka na większe? JAkie macie łóżeczka dla swoich pociech?
Ja mojemu synkowi nowe "dorosłe" łózko kupiłam, kiedy miał 2 latka. Aby nie spadł, maż zrobił takie barierki, teraz juz nie są potrzebne.
 
D

Dorka123

Guest
mój miał 2 latka jak zmieniłam na "dorosłe" łóżko, nie spadł ani razu, dopiero niedawno mu się zdarzyło, bo się zaplątał w kołdrę ;)
śpi na moim dawnym łóżku, ale teraz chciałabym mu kupić jakieś inne, może nawet część mebli wymienimy, zobaczymy jak to wyjdzie finansowo
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dla mnie bardzo praktyczne jest łóżeczko-sofa. najpierw łóżeczko, a potem sofa...
coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=JsH5uxK_w3g
 
D

Dorka123

Guest
ciekawe rozwiązanie, byłam pewna, że to dwa różne łóżka, łóżeczka dla malucha i sofa dla starszego dziecka :D
bardzo mi się podoba :) ciekawe jakie są wymiary, można to gdzieś sprawdzic?
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
nie jest rozsuwana ale wydaje mi się, że wymiary nie są aż takie małe. Długość to 140cm... czyli spokojnie dziecko 6 letnie na nim będzie spało.
Czytałam, że materiały z jakiego jest wykonane łóżeczko jest różnej faktury i można je zawsze wyprać, więc praktyczne to to jest napewno :D
 
D

Dorka123

Guest
140 cm to już całkiem spore... myślałam, że mniejsze, jak standardowe łóżeczko dziecięce (120 chyba?)
za to pranie materiałów to bym wymieniła łóżko młodego na takie... strasznie mnie denerwuje pranie tapicerki, a tutaj hop, do pralki i po sprawie ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ale wydaje mi się, że jeśli mowa o tym łóżeczku
1283341012pook_pook_lozko_160px.jpg

które z czasem staje się sofą takie 5 letnie dziecko spokojnie się wyśpi. a przecież normalne łóżeczko szczebelkowe zazwyczaj już po 1 roku życia zmieniamy.
 
D

Dorka123

Guest
no tak, u nas największym problemem była szerokość łóżeczka, a nie jego długość, ciągle ręce i nowi wkładał między szczebelki i potem nie mógł wyjąć
 
Do góry