Łóżeczko, materac, pościel itd

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Emilia23 mój nauczył sie wstawać w turystycznym w ciągu jednego tygodnia. myslę że to nie o to chodzi aby dziecku ulatwiać tylko troszkę utrudniać. my w domu nie mamy jeszcze prawie wogóle mebli i już teście sie martwia że nie nauczy isę sam chodzić. a my na to ak na lato. nauczyć się nauczy a przy okazji więcej będzie raczkował co tylko na dobre mu wyjdzie.

alek06 kupiłaj już zestaw za 320 zł. normalnie feretti produkuje chyba kilkadziesiat różnych wzorów :eek:k:
ta pościel jest nie tylko antyalergiczna poczytaj sobie o tej ich nowoczesnej tkaninie (tu masz link feretti.pl) jak wejdziesz na stronę to mozesz przejżeć wszystkie wzory aby w sklepie nie tracić kupy czasu jak ja :p
 
A

Alek06

Guest
Emilia23 mój nauczył sie wstawać w turystycznym w ciągu jednego tygodnia. myslę że to nie o to chodzi aby dziecku ulatwiać tylko troszkę utrudniać. my w domu nie mamy jeszcze prawie wogóle mebli i już teście sie martwia że nie nauczy isę sam chodzić. a my na to ak na lato. nauczyć się nauczy a przy okazji więcej będzie raczkował co tylko na dobre mu wyjdzie.

alek06 kupiłaj już zestaw za 320 zł. normalnie feretti produkuje chyba kilkadziesiat różnych wzorów :eek:k:
ta pościel jest nie tylko antyalergiczna poczytaj sobie o tej ich nowoczesnej tkaninie (tu masz link feretti.pl) jak wejdziesz na stronę to mozesz przejżeć wszystkie wzory aby w sklepie nie tracić kupy czasu jak ja :p


Super bardzo Tobie dziekuje za info.w sumie to nie duzo pieniedzy jak na taka pościel.To jest juz cena za komplet z obijakami?
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Nie czytałam całego tematu, nie chce mi się :p
Łóżeczko turystyczne sprawdza się ,najbardziej wtedy, gdy się podróżuje ;) U mojej kumpeli sprawdziło się także jako łóżeczko stacjonarne w domu ;)
Co do baldachimu mówię mu stanowczo "nie" to skupisko kurzu i roztoczy, a tego dziecku w pierwszych tygodniach życia najmniej potrzeba!! Następna sprawa, karuzela, również niezalecana dla maluchów poniżej 3 miesiąca życia... A poduszka zbędna dla malca poniżej 1 roku życia, chyba, że zaleci ją np ortopeda w celach leczniczych...
Co mi się przydało? Przede wszystkim pieluchy tetrowe, ;) pościel? Tylko i wyłącznie bawełna... na początek warto mieć kilka pajacyków, body i kaftaników w rozmiarze 56-62, pieluszki jednorazowe jedna paczka tych najmniejszych, a potem można juz te wieksze używać,chyba, że dziecko jest bardzo szczupłe i małe...
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
nie ma sprawy emilka!
jestem tak zadowolona z tej pościeli że hej! póki co... ale mam nadzieję że sie nic nie zmieni. daj znać jak już kupisz całą wypraweczkę :D
 
A

Alek06

Guest
Kupiłam Feretti komplet 6 elementowy , super wzorki. Mam nadzieje ze bedzie to dobry prezent.
Zastanawiam sie nad przewijakiem...
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
poszukaj po sklepach ceratki takiej do przewijania, to bardziej Ci się przyda, bo przewijak to bardzo krótko, a taka cerata to dosyć dosyć, mi służyła prawie dwa lata ;)
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Alek06 ja kupiłam z ochraniaczem ten zestaw long a ty? stwierdziłam że jak kupować to juz dłuższy. co do przewijaka to ja miałam przy łóżeczku w komplecie ale użyłam go może 5 razy. kupowałam podkłady i przewijałam gdzie było akurat wygodnie. jak mały skończył 6 mies to dostaliśmy od rodziny i uzywam go w łazience po kąpieli.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
dziewczyny, i jak tam? jak się pościel zachowuje po praniu?
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
mam miesiąc dopiero tę pościel ale juz prałam ją dwa razy. na dzień dobry i ostatnio. jak dla mnie bomba!! prasuje na mokro jak każdą inna pościel i nie mam z tym żadnych problemów. mały jest zadowolony bo bardzo mu sie podoba.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
nie wiedziałam, że posciel też na początku trzeba prać.. i pewnie prasować jak znam zycie :/ chociaż ja nowe rzeczy też najpierw piorę, bo czytałam kiedyś wywiad czy artykuł ze sprzedawczynią z h&m-u czy innego takiego co się wyprawia w przebieralniach i od tamtego momentu nie założę nowej rzeczy bez wcześniejszego wyprania :D a tak wracając do wyprawki i tego zestawu, to ochraniacz się sprawdza ten long? nie przysłania dziecku calego świata? ;)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Jak mój syn był malutki, tak chyba do pół roczku to wszystkie rzeczy zanim mu założyłam to najpierw prałam a potem prasowałam na najwyższych obrotach :) Robi się to po to, by te wszystkie chropowate miejsca sprasować i aby jakieś roztocza nie były obecne w pościeli :p
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
nie powiem bo jak kupiłam pościel to była czyściutka i całkiem ładnie pachniala, no i przeciez pościeli nikt nie przymierza ale ... tak dla czystego sumienia piorę wszystkie nowe rzeczy.

obijak jest idealny. mały jak chce sobie popatrzeć na świat to poprostu wstaje a jak leży przed zaśnięciem to jeszcze bardziej pozwala mu sie wyciszyć.. jak narazie żaden trok się nie oberwał choć nie jedno już przeżył ten obijak, mam bardzo żywiołowe dziecko :D

więc jak bym miała komuś polecić obijak to właśnie ten long od feretti. nie wiem po co zakładać krótkie... zeby dziecko celowalo w nie jak będzie upadać :p :p :p :p
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
joachina znaczy się ochraniacz na łóżeczko masz na myśli?? Ja miałam fajne ochraniacze, ale niestety mały miał tyle siły w rękach, że wszystkie troki z jednej strony mam pourywane:/


ja mimo wszystko prałam i prasowałam pościel... co z tego, że nie przymierzana? A wiadomo to, kto miał ją w rękach?
 

Ryszard77

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
A propo pościeli, żona namówiła mnie do zakupu w internecie pościeli, nasz wybór padł na sklep LINK USUNIĘTYl , maja tam najtaniej ze wszystkich sklepów jakie przeszukałem, a szukałem długo ...
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
Jeśli chodzi o łóżeczko to ja byłam tradycjonalistką i postawiłam na łóżeczko drewniane i uważam że to był bardzo dobry pomysł. Kupiliśmy Glucka/ Eryka z opuszczanym bokiem. Łóżeczko solidne i trwałe. Naprawdę jestem zadowolona. Dodatkowy plus- nie było problemu z przykręceniem karuzeli nad łóżeczko, co w łóżeczkach turystycznych wcale łatwą sprawą nie jest. Pościel mamy z drewexu, bez specjalnych bajerów, baldachimów nie uznaje bo to takie zbiorowisko kurzu może jedynie dziecku zaszkodzić. Materac mamy gryczano-kokosowy z polecenia lekarza pediatry ze szkoły rodzenia. Łóżeczko turystyczne dostaliśmy na chrzciny od chrzestnego ale używamy sporadycznie na wyjazdy (których i tak przy małym dziecku jest niewiele). Jak dla mnie jest mało stabilne.
 

Annelka

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Elektryczna niania sprawdza się świetnie, polecam. Moja Michalinka od początku spała w tradycyjnym łóżeczku, nie mieliśmy kołyski i raczej nie narzeka :) . Baldachimu też nie kupowałam. Poduszkę klin polecam, pościel – jestem zwolennikiem bawełny. Ochraniacze są w komplecie: poszewka na kołdrę, poszewka na poduszkę, ochraniacz do łóżeczka.
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
więc jak bym miała komuś polecić obijak to właśnie ten long od feretti. nie wiem po co zakładać krótkie... zeby dziecko celowalo w nie jak będzie upadać :p :p :p :p

Moja siostra niedawno urodziła synka, więc chciałam jej kupić jakiś fajny prezent dla dzieciaczka. Żeby się nie powtarzać z 100 śpioszkami i 4 karuzelą nad łóżko, zapytałam po prostu czego jeszcze potrzebuje dla malucha. Jak mi powiedziała, że obijak, to się trochę nagłowiłam jaki jest dobry i na co patrzeć przy zakupie.
Dzięki temu wątkowi kupiłam obijak feretti. Siostra jest z niego baaaardzo zadowolona.
Nawet nie wiecie jak mi pomogłyście tym wątkiem. Mam nadzieję, że obijak dotrwa do czasu, kiedy ja będę miała bobasa, bo jest śliczny <3
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
No tak a ceny są mało zatanistyczne więc trzeba wybrać coś dobrego żeby nie trzeba było drugi raz wydawać kolejnej kasy.
 
Do góry