Łóżeczko, materac, pościel itd

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
No tak a ceny są mało zatanistyczne więc trzeba wybrać coś dobrego żeby nie trzeba było drugi raz wydawać kolejnej kasy.


Akurat z tego co się orientowałam, to te wszystkie markowe zestawy są w podobnej cenie, a ich jakość taka że na pewno będą służyć długo.
W takie rzeczy trzeba zainwestować, kasę można 'przepuścić' na ciuszki i zabawki :D
 

Marianna81

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Karaluszku, a czy maluch twojej siostry jest może alergikiem? Moje dziecko jest i szukam czegoś co by się dla niego nadawało...
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Karaluszku, a czy maluch twojej siostry jest może alergikiem? Moje dziecko jest i szukam czegoś co by się dla niego nadawało...

Nie, na szczęście nie jest alergikiem, ale z tego co się naczytałam o produktach feretti to wydaje mi się, że ich produkty mogłyby się nadać dla małego alergika, bo pościel, obijaki i inne rzeczy są bawełniane, naturalne i antybakteryjne. Wykonane są z jakiejś specjalnej tkaniny, purista bodajże się nazywa, zresztą poczytaj na ich stronie, tam jest wszystko opisane.
 

Marianna81

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Faktycznie pisza, ze ta posciel jest dobra dla alergikow. bo przepuszcza powietrze i wilgoc i dziecko sie nie poci (pot zaostrza alergie skorna), no i jest z bawelny wiec naturalna, w takim razie dziecko nawet nie powinno sie rozkrywac, skoro dochodzi powietrze do cialka...
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Faktycznie pisza, ze ta posciel jest dobra dla alergikow. bo przepuszcza powietrze i wilgoc i dziecko sie nie poci (pot zaostrza alergie skorna), no i jest z bawelny wiec naturalna, w takim razie dziecko nawet nie powinno sie rozkrywac, skoro dochodzi powietrze do cialka...


Nie wiem co prawda, czy to kwestia upodobań mojego siostrzeńca, czy ewidentna zasługa kołdry i pościeli (bo mały w feretii śpi od urodzenia), ale w każdym razie nie ma problemu z odkopywaniem się i marznięciem malucha. Mimo że się kręci w czasie snu, to zawsze leży pod kołderką, widocznie mu tak dobrze ;)

W ogóle tak patrzę na ten temat i śmiać mi się chce, bo zaraz wyjdę na jakiegoś eksperta, mimo że nie mam własnego dziecka :p
 

magrok3

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie wiem co prawda, czy to kwestia upodobań mojego siostrzeńca, czy ewidentna zasługa kołdry i pościeli (bo mały w feretii śpi od urodzenia), ale w każdym razie nie ma problemu z odkopywaniem się i marznięciem malucha. Mimo że się kręci w czasie snu, to zawsze leży pod kołderką, widocznie mu tak dobrze ;)

W ogóle tak patrzę na ten temat i śmiać mi się chce, bo zaraz wyjdę na jakiegoś eksperta, mimo że nie mam własnego dziecka :p

Dobrze,dobrze, im wcześniej się uczysz tym lepiej:p A mój maluch też jest alergikiem niestety:/ a o tej pościeli pierwsze słyszę. Poczytam dziś trochę o tym i może się zdecyduję.. Rozumiem Marianna81, że też jeszcze nie próbowałaś? A może ktoś już ją stosował i wie czy się sprawdza?
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
magrok3 napisał:
Dobrze,dobrze, im wcześniej się uczysz tym lepiej:p A mój maluch też jest alergikiem niestety:/ a o tej pościeli pierwsze słyszę. Poczytam dziś trochę o tym i może się zdecyduję.. Rozumiem Marianna81, że też jeszcze nie próbowałaś? A może ktoś już ją stosował i wie czy się sprawdza?
Uwaga, ekspert przemówi... :p
A tak na poważnie, to możesz sama sprawdzić, czy alergikowi taka kołderka i pościółka będzie służyć, chociaż wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że ta tkanina purista jest specjalnie polecana dla małych alergików ze względu na swoje właściwości.
 

Marianna81

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, moje maleństwo już dwie noce śpi jak suseł w tej pośćieli, faktycznie musi coś być w tych naturalnych składnikach kołderki, nie dośc, że dobrze śpi to ani się nie odkrywa ani się nie poci :) Jak narazie jestem bardzo zadowolona- to by wyjaśniało czemu jak dotąd feretti jest bezkonkurencyjne ;)
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, moje maleństwo już dwie noce śpi jak suseł w tej pośćieli, faktycznie musi coś być w tych naturalnych składnikach kołderki, nie dośc, że dobrze śpi to ani się nie odkrywa ani się nie poci :) Jak narazie jestem bardzo zadowolona- to by wyjaśniało czemu jak dotąd feretti jest bezkonkurencyjne ;)

Czyli jest dowód na to, że rzeczywiście taka pościel służy alergiką. Firma nie rzuca słów na wiatr, a ja sprawdzam się jako ekspert :p
Serdeczne dobranoc dla Twojego bobasa Marianna :)
 

magrok3

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hmm..sami eksperci na tym forum:p Mówicie,że Feretti. Przeczytałam trochę na ich stronie i porównałam ceny (dzięki Karaluszek:) ) i w sumie pod względem kosztów różnica jest niewielka, a jak ma właściwości antyalergiczne to czemu nie. Powiem o efektach jak się zdecyduję i wypróbuję na własnym maluszku. Pozdrawiam mamy:)
 

krauss

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Cześć dziewczyny a co sądzicie o jakości pościeli, jaką uważacie za najlepszą?
 

Marianna81

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jak już napisałam, ja sprawdziłam feretti i jestem zadowolona, a pościel ma przystępną cenę. Nie wiem jak jest z innym firmami. W każdym razie ta posciel moge polecic z czystym sumieniem, bo moje malenstwo przetestowalo ja osobiscie :)
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Cześć dziewczyny a co sądzicie o jakości pościeli, jaką uważacie za najlepszą?

Ja też nadal pozostaję przy swojej opinii, co do Feretti. Zresztą przeczytaj ten wątek od początku. Ta firma pojawia się najczęściej. Ich zestawy do spania są dobrej jakości i tak jak pisała przedmówczyni ;) ceny nie są zaporowe.
 

Marianna81

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja też zostaję przy swojej opinii, bo w zasadzie chyba nie mogłam teraz zrobić nic lepszego dla mojego pączusia ;) Muszę się dowiedzieć czy nie robią tą samą technologią pościeli dla dorosłych, bo sama mam problemy ze skórą (AZS) i też by mi się przydała taka hypoalergiczna posciel...
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
A co myślicie o śpiworkach? Właśnie siedzimy z siostrą i oglądamy takie duże śpiworki do spania w necie. Któraś z Was kładła spać swojego malucha w czymś takim? Na stronie feretti są nawet takie z długim rękawkiem. Fajne na jakieś wyjazdy czy coś...
 

magrok3

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam mamy:) Zdecydowałam się, kupiłam, 'przetestowałam' więc tak jak obiecałam piszę. Rzeczywiście pościel się sprawdziła, skóra po nocy nie jest tak bardzo podrażniona,co mnie bardzo cieszy:) No i mała nie budzi się tak często w nocy, ale myślę, że to bardziej efekt tego,że kołderka jest lżejsza i bardziej przewiewna (niż właściwości antyalergicznych) przez co komfort snu jest lepszy. Polecam mamom:)

A co myślicie o śpiworkach? Właśnie siedzimy z siostrą i oglądamy takie duże śpiworki do spania w necie. Któraś z Was kładła spać swojego malucha w czymś takim? Na stronie feretti są nawet takie z długim rękawkiem. Fajne na jakieś wyjazdy czy coś...

Dołączam się do pytania o śpiworki. Sama jeszcze nie kupowałam ale faktycznie, na wyjazdy bardzo by mi się coś takiego przydało. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że na stronie bardzo ładnie się prezentują:)
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Co do tego zatanizmu kupowaniu po niższej cenie to nie wiem hymm to tanio.pl myślicie że jest ok ? Wiarygodne w miarę kupował ktoś już coś tam ?
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Co do tego zatanizmu kupowaniu po niższej cenie to nie wiem hymm to tanio.pl myślicie że jest ok ? Wiarygodne w miarę kupował ktoś już coś tam ?

Ciężko mi zrozumieć o co dokładnie Ci chodziło, ale tu masz kilka adresów porównywarek, na których możesz sprawdzić ceny. Pościel feretti jest na nich wszystkich.

ceneo.pl
nokaut.pl
radar.pl
kupujemy.pl

... i kilka innych, ale już mi się nie chce pisać. Te adresy, co napisałam na pewno wyklarują Ci sytuację i pokażą, gdzie są najniższe ceny ;)
 

magrok3

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja np. kupiłam na allegro, też jest z czego wybierać:) I przy okazji jeszcze raz mam pytanie o śpiworki. Używała ich któraś mama? Chodzi mi o to czy maluszek nie poci się w nim za bardzo?
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
U nas śpiworek się nie sprawdził, za bardzo krępował ruchy mojej Córy - Ona nie toleruje żadnych kołder ani nic z tych rzeczy raczej a doświadczenie ze śpiworkiem było dla Niej po prostu traumatyczne ;)
 
Do góry