Jezus jest Bogiem, tak?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak. Ponadto nie sposób metodycznie i bez emocji z Tobą czegokolwiek przedyskutować.Kolejny raz straciłem tylko czas.

Ech Kaz... ty niepoprawny optymisto i nadziejożerco :(


W temacie to oczywiście chętnie podejmę dalszą dyskusje gdyby ktokolwiek z forumowiczów chciał podzielić się swoim punktem widzenia. Nie namawiam do swojego ale chętnie podzielę się własnym i poznam inne także krytyczne wypowiedzi weryfikujące moje własne.

Warunek jeden mam jednak od tej pory. Czytamy i analizujemy równolegle materiał aby go omawiać a nie promować..
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Ponadto nie sposób metodycznie i bez emocji z Tobą czegokolwiek przedyskutować.Kolejny raz straciłem tylko czas.
Kaz ja nie jestem odpowiedzialna za Twoje emocje i odczucia wobec mnie. Sam się nad tym zastanów. Są osoby które bardzo lubią ze mną rozmawiać i na forum i na PW. Masz swój osobisty stosunek do mnie i ja na to nic nie poradzę. Dobranoc.



Kaznodzieya napisał:
Kolejny raz straciłem tylko czas.
Ja ciebie nie zmuszam do konwersacji. Obarczanie mnie odpowiedzialnością za wykorzystanie Twojego czasu jest niepoważne. Powiem Ci tak: pozwalasz sobie na sympatię wobec mnie i przyjazne odruchy wtedy gdy nie jestem odmiennego zdania albo gdy temat jest lajtowy. Problem zaczyna się wtedy, gdy pozwalam sobie na własne zdanie i się tego trzymam. To powoduje u Ciebie negatywne emocje wobec mnie. Ale chyba uczciwie przyznasz, że to nie jest mój problem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Za emocje i odczucia nie. Tym bardziej że nie ma o nich u mnie mowy.
Ale za poprawność logicznej i sprawnej komunikacji owszem - odpowiadasz. Tu Ciebie nic nie usprawiedliwia.

Owszem nikt mnie nie zmusza do konwersacji ale człowiek odpowiada na pytania i to z nadzieją, że będzie zrozumiany skoro się angażuje w dyskusję. Skoro podaje wersety, które potem są nie czytane i zlewane po "kiego diabła" się wypowiadasz w tym temacie ?

Bo nie rozumiem intencji ...

Wymiękasz czy po prostu boisz się dojrzeć coś czego nie znasz.

A może to jednak pisanie dla pisania plus chęć zwady oraz ignorancja ?
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Skoro podaje wersety, które potem są nie czytane i zlewane po "kiego diabła" się wypowiadasz w tym temacie ?
Ale jakie wersety ? Prosiłam byś je tu wkleił jesli Ci zależy choć napisałam też, że o porozumienie w tej kwesti będzie trudno, co pokazał ten wątek. Ja Ci wersetami rzuciłam przed oczy: z grubą czcionką i podkresleniem.
Jestem po całym dniu zmęczona, nie chce mi się szukać Twoich odnośników dlatego napisałam, byś wkleił te o które Ci konkretnie chodzi.


Kaznodzieya napisał:
Ale za poprawność logicznej i sprawnej komunikacji owszem - odpowiadasz. Tu Ciebie nic nie usprawiedliwia.
Wyszukałam Ci konkretne wersety. Ustosunkowałam się do nich. Jesteś jak studnia bez dna. Wiecznie niezadowolony i krytykujący. I znów stajesz w pozycji atakującego i wygwizdującego przeciwnika. I jeszcze wychodzisz z tekstem, że Elen miała rację co do mnie wplątując Ją w ten waąek jednoczesnie nie precyzując o co Ci chodzi. Kaz, idź już spać.

jak tu z tobą dyskutować? No jak? :)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Wierzę w jednego Boga,
Ojca Wszechmogącego,
Stworzyciela nieba i ziemi,
wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.

I w jednego Pana Jezusa Chrystusa,
Syna Bożego Jednorodzonego,
który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.

Bóg z Boga,
Światłość ze Światłości,
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony, a nie stworzony,
współistotny Ojcu,
a przez Niego wszystko się stało.
On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba.
I za sprawą Ducha Świętego
przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.
Ukrzyżowany również za nas
pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany.
I zmartwychwstał trzeciego dnia,
jak oznajmia Pismo.
I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca.
I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych,
a królestwu Jego nie będzie końca.

Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela,
który od Ojca pochodzi.
Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę;
który mówi[ł] przez Proroków.

Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.
Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów.
I oczekuję wskrzeszenia umarłych
i życia wiecznego w przyszłym świecie.
Amen.
Wierzyć znaczy wierzyć, nie interpretować.
Nie jesteśmy w stanie uzgodnić między sobą zapachu kwiatu, a mamy czelność pouczać innych o istocie Boga?
 

Elzbieta Szymanska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Piękna dyskusja ,a wystarczyło zmówić paciorek ,,Wierzę w jednego Boga........."i byłoby jasne :). A jak wytłumaczycie narodziny Jezusa z matki niepokalanej!!!!!!To mnie zawsze dziwi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
IRYS bogini teczy napisał:
,,Wierzę w jednego Boga.........

Masz na myśli Jezusa? Który stworzył wszystko przez Siebie dla Siebie.

(2) a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. (List do Hebrajczyków 1, Biblia Tysiąclecia)

(3) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga [Jezus w postaci Słowa Bożego] światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. (List do Hebrajczyków 11, Biblia Tysiąclecia)

16) Albowiem przezeń [Jezusa] stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń [Jezusa] i dla niego stworzone jest. (List do Kolosan 1, Biblia Gdańska)



IRYS bogini teczy napisał:
A jak wytłumaczycie narodziny Jezusa z matki niepokalanej!!!!!!To mnie zawsze dziwi !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Widzisz, żaden człowiek nie jest bez grzechu poczęty. Maria urodziła się z grzechem, tak jak ja i ty.

Jezus z drugiej strony nigdy nie miał początku. Jeśli przeczytałaś mój post powyżej, zobaczysz, że Jezus w postaci "Słowa" był stwórcą wszystkiego. On jest wiecznym Bogiem który znajduje się w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju. Tak więc naprawdę Jezus nie narodził się ale raczej został wcielony.

(14) A to Słowo ciałem się stało... (Ew. Jana 1, Biblia Gdańska)
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Kaznodzieya napisał:
Bronski wybacz ale chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem :)

A Ty zrozumiałeś co ja napisałem? Zgadzasz się z tym, nie zgadzasz się z tym, jakie jest Twoje "tak", a jakie jest Twoje "nie"? Nawet nie tknąłeś tego co napisałem, a Twierdzisz, że czegoś nie zrozumiałem lub nie obaliłem. A co było do obalenia? Bóg jest jedynym Zbawicielem i Panem. Tylko Bóg może być na równi z Bogiem, żadna kreacja. Nie ma innego Zbawiciela (człowiek nie może się sam zbawić), tylko Bóg zbawia i Bóg jest jedynym Panem, nie można służyć dwóm Panom tak jak w przypadku Mat. 6:24. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Doskonały przykład to Świadkowie Jehowy, którzy mają dwóch Panów. Wszyscy wiemy jaki jest tego rezultat. Nie czczą Syna tak jak Ojca, jak nakazuje Biblia. Jezus jest tam zawsze tym niższym. Wbrew woli Ojca. Rezultat tego jest taki, że nigdy nie uzyskają osobistej, głębokiej relacji z Jezusem. Technicznie jest to niemożliwe. Bo służą dwóm Panom, którzy według ich doktryny nie stanowią jedno w sensie ewangelicznym.
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
Jezus Chrystus jest Bogiem gdyż został poczęty przez Ducha Świętego, czynił cuda i zmartwychstał!!!
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Bronsky napisał:
Bronski wybacz ale chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem :)

A Ty zrozumiałeś co ja napisałem? Zgadzasz się z tym, nie zgadzasz się z tym, jakie jest Twoje "tak", a jakie jest Twoje "nie"? Nawet nie tknąłeś tego co napisałem, a Twierdzisz, że czegoś nie zrozumiałem lub nie obaliłem. A co było do obalenia? Bóg jest jedynym Zbawicielem i Panem. Tylko Bóg może być na równi z Bogiem, żadna kreacja. Nie ma innego Zbawiciela (człowiek nie może się sam zbawić), tylko Bóg zbawia i Bóg jest jedynym Panem, nie można służyć dwóm Panom tak jak w przypadku Mat. 6:24. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Doskonały przykład to Świadkowie Jehowy, którzy mają dwóch Panów. Wszyscy wiemy jaki jest tego rezultat. Nie czczą Syna tak jak Ojca, jak nakazuje Biblia. Jezus jest tam zawsze tym niższym. Wbrew woli Ojca. Rezultat tego jest taki, że nigdy nie uzyskają osobistej, głębokiej relacji z Jezusem. Technicznie jest to niemożliwe. Bo służą dwóm Panom, którzy według ich doktryny nie stanowią jedno w sensie ewangelicznym.
Ale się nie obruszaj bo "tknąłem". I nadal podtrzymuję co napisałem. Prawda moim zdaniem jest taka Bronsky, że wiele osób skleja do kupy wiele wersetów na poparcie jakiejś nauki czy idei. Niestety nawet takich gdzie kontekst czy źródło oraz pochodzenie ich użycia w kontekście mówi zupełnie o czymś innym (zamiar autora). Reszty dopełnia domniemanie i bazowanie na autorytetach ludzkich oraz powtarzaniu po nich zamiast zbadać uczciwie samemu.

Wybacz mi więc proszę moje uproszczenia i skróty myślowe.
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Jako, że nie napisałeś niczego konkretnego i nie wiem czy się ze mną zgadzasz czy nie. Ja również podtrzymuję to, co napisałem :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7Teen napisał:
Kaznodzieya, pozwól że zapytam, kto jest twoim Zbawicielem?
Mój stwórca - Bóg, osobą Jezusa Chrystusa.

Bronsky napisał:
Jako, że nie napisałeś niczego konkretnego i nie wiem czy się ze mną zgadzasz czy nie. Ja również podtrzymuję to, co napisałem :)
No i fajnie :)

przecajo napisał:
Wierzyć znaczy wierzyć, nie interpretować.
Nie jesteśmy w stanie uzgodnić między sobą zapachu kwiatu, a mamy czelność pouczać innych o istocie Boga?
Sedno !!!
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7Teen napisał:
Czyli Bóg Syn.
7Teen napisał:
Zostałeś stworzony przez "Słowo", Jezusa w postaci Słowa.
Jak już to "Syn Boży" a nie "Bóg Syn". Biblia nigdzie nie ma ani razu sformułowania "Bóg Syn", ale dziesiątki razy uczy i informuje "Syn Boży". Pozornie nieistotne może dla wielu ale to wielka różnica przestawić dwa słowa.
Natomiast zostałem stworzony przez Boga Ojca - Stwórcę wszystkiego a powołany do życia wiecznego i duchowego narodzenia jako nowe stworzenie z Woli Ojca, przez dokonane dzieło i miłość Jezusa Chrystusa.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
IRYS bogini teczy napisał:
Piękna dyskusja ,a wystarczyło zmówić paciorek ,,Wierzę w jednego Boga........."i byłoby jasne :). A jak wytłumaczycie narodziny Jezusa z matki niepokalanej!!!!!!To mnie zawsze dziwi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak samo się narodził jak inne Bóstwa Solarne
 
Do góry