Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
Własnie tak było jest i będzie zawsze warto wybierać szkołę, gdyż unikniemy takiej sytuacji" zaprzyjażniania" się z lektorem, jeden trafi do speakupa, drugi do English For Yoy, trzeci do innej sprawdzonej szkoły,ważne aby powierzyć naukę specjalistom
 

Archie29

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja polecam jednak kursy językowe, w grupie jednak większa motywacja
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem jeżeli sam nie chcesz nauczyć się języka, ajeżeli nie znajdziesz odpowiedniego powodu to nigdy Ci się to nie uda. To musi wypływać z wewnątrz.

Jest to bardzo, ale to bardzo ważne. Motywacja, wewnętrzne nastawienie odpowiada za 80% twoich sukcesów. Metody też są ważne, ale nie tak jak motwacja.

Tutaj możecie przeczytać pierwszy artykuł z serii o motywacji:jak zmotywować się do nauki języka obcego?

Natomast tutaj jest art otym jak to jest ważne. effortlessengslihclub.pl
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Najlepiej zacząć od podstawowego kursu, aby poznać trochę słówek i podstawy gramatyczne, a potem jakieś obozy językowe, ale za granicą gdzie jesteś niejako zmuszony korzystać z języka obcego.

Warto też czytać czasopisma z tłumaczeniami i oglądać filmy z napisami.
 

xmateox

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja osobiście nie polecam żadnych szkół językowych itp., uczęszczałem i wiem jak to wygląda. W końcu nauczyłem się w domu i to w dość szybkim okresie czasu. Zero stresu, zero kasy wydanej itp. trzeba tylko mieć motywację do nauki i samemu się pilnować. Metod jest dużo, ja korzystałem z 1000 słów. Na tym filmiku to gość omawia - jak szybko nauczyć się angielskiego. Pozdrawiam !
 

xmateox

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
warto uczyć się samemu, ja dużo oglądałem filmów i seriali po ang z ang napisami, czytać dużo i tłumaczyć teksty. Generalnie najwięcej nauczyłem się metodą, którą omawia ten gościu na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=-Y42PacZ2gk i z ich serwisu korzystałem. Jest płatny, ale mi pomógł bardzo szybko.
 

tabazuka

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
61
Punkty reakcji
0
Już pisałem ,ze się nie mogę z t tym zgodzić , nauka w dobrej szkole ma sens
 

mruczek15

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli masz szansę, to polecam szkołę językową Lincoln w Krakowie ;) Naprawdę dobrze uczą :)
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Z własnego doświadczenia wiem, że w szkole z języków za wiele się nie nauczysz. Musisz dużo czasu poświęcić na uczenie się języka w domu. Gdy byłam w gimnazjum, dużo słuchałam nagrań, czytałam i tłumaczyłam teksty angielskie. Możesz skorzystać z dostępnych kursów. Znajomy z Niemiec zaproponował mi dość ciekawy program do nauki języków Rosetta Stone, zamówiłam go sobie i nie żałuję. Nie musisz zakuwać, tylko uczysz się intuicyjnie, co jest znacznie lepsze niż tradycyjna nauka języka chociażby w szkole.
 

felo_angelo

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Też jestem za oglądaniem filmów - zwłaszcza jeżeli nie ma się tyle samodyscypliny, żeby regularnie starczyło i na gramtykę i na słówka. Dzięki filmom można się osłuchać, nabyć intuicyjną znajomość języka ale warto po obejrzeniu filmu wypisać sobie całe zdania, no i słówka. Potem zapadają w pamięć dzięki skojarzeniom z konkretnymi scenami danego filmu. No ale każdy ma swoje metody nauki... Przy okazji wszystkich, którzy uczą się angielskiego zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na forum języka angielskiego, w którym nagrodą jest książka w języku angielskim "Digital Fortress" Dana Browna.
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
Już pisałem ,ze się nie mogę z t tym zgodzić , nauka w dobrej szkole ma sens

Na szczęście jest sporo dobrych szkół, jakość nauczania idzie w górę, wymagania słuchaczy również. Tak jak pisałam nie zawidłam się na kursie w English For You, słyszałam o nowym Native ze Sanów Andrew, podobno robi furrorę, dobrze jak szkoła nie uczy tylko gramatyki, lecz jeżeli coś się dzieje bardziej dynamicznego. Mi się podoba połaczenie zajeć przez polskiego lektora od gramtyki z konwersacjami z Nativami. Sporo ostatnio dobrych słów słyszałam od zanjomej na temat szkoły Speak.pl Trafiała na podobno na jakąś mega super lektorkę, która w ciągu kilku miesięcy ogarnęła jej język. Widać więc, ze propozycji na naukę języka jest sporawo. :310:
 

munkar

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Popieram Kamila,motywacja jest najistotniejsza a materiały jakie dobierasz do nauki są drugożędną sprawą-ważne by to robić-uczyć się,otaczać tym językiem.Ja angielskiego uczyłem się sam i jeśli jedna forma nauki nudziła mnie ,sięgałem po coś innego.Nieraz brałem jedynie słownik i szukałem słówek, które mnie ciekawiły i spisywałem je.Kiedyś przy nauce j. szwedzkiego przepisałem słownik(oczywiście nie cały :) wybierając najbardziej moim zdaniem przydatne słówka.
W necie jest teraz masa stron do nauki języka jak np. www.slownictwo.pl czy
-PAXP-deijE.gif
1000-slow.pl gdzie ćwiczę, odświeżam wiedzę ,bawie się -bo tak traktuję naukę.Oglądam(słucham) filmy z napisami,uczę sie tekstów piosenek po ang. i (dobrze,że nikt nie słyszy) śpiewam w samochodzie.Teraz uczę się najtrudniejszego dla mnie-języka duńskiego-daję słowo-angielski to bułka z masłem.
Ruszyć się-działać-bawić i odkrywać wspaniałości języków obcych-to moja metoda :)
Mam nadzieję,że choć trochę zmotywowałem i pomogłem
 

munkar

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
i zapomniał bym dodać o moim ostatnim odkryciu książce,która zaskoczya mnie bardzo,bardzo pozytywnie.Sądziłem ,że nic nowego się z niej nie dowiem,nic co mogło by mnie zaskoczyć-a jednak.Książka "
-PAXP-deijE.gif
Szybka nauka języków obcych " naprawdę poprawiła moją prędkość w nauce.Pomimo,że uczę się duńskiego i jest w niej wiele przykładów po angielsku to ja przekładam wszystko na dowolny język i wprowadzam w życie.Jednak najcenniejsza zawartość podręcznika to sposoby szybkiej nauki.
Jestem zwolennikiem uczenia się w domu i szukam takich właśnie ksiązek czy kursów ,które pchają mnie solidnie do przodu.Różnorodność źródeł z jakich kozystam pozwala mi wyeliminować znudzenie nauką :)))
 

Dolio

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja wspomogłem swoją szkołę w wyedukowaniu mnie pod względem językowym chodząc na odpowiednie kursy językowe Zabrało mi to nieco czasu i trochę pieniędzy ale przyniosło nienajgorzej zdaną maturę i dobre studia, więc w stosunku jakość-cena wychodzę sporo na plus;)
 
E

ElArturo

Guest
Zapewne jakaś sprawdzona szkoła języków obcych, która ma wiele pozytywnych opinii ...
 

olenia_m

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
a mnie ktoś ostatnio polecił www.twoj-angielski.pl i według mnie wygląda ciekawie. mają sporą bazę słówek, można też tworzyć własne zestawy.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
http://www.youtube.com/watch?v=VzEkEr0Kqmc
Polecam tego Pana
 
Do góry