Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jak chcesz się dużo nauczyć w krótkim czasie to tylko w małej grupie. Dobrym rozwiązaniem jest konwersacja, dużo konwersacji , w grupie i z lektorem.
 

czlowiekus

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Najlepszą metodą do nauki angielskiego jest czytanie różnych artykułów w tym języku (jeśli czegoś nie rozumiesz to tłumaczysz translatorem lub słownik). Dobrym sposobem jest też oglądanie filmów bez napisów, w ten sposób można się "osłuchać".
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
AndreeK napisał:
Może i szkoła to dobry wybór, ale dla kogoś kto ma na tyle dużo czasu i pięniedzy, żeby w tym uczestniczyć. Ja pozostane wierny fiszkom. Mam już kolejny zestaw, który nabyłem z 40% rabatem. Warto śledzić stronkę (fiszki.pl) - raz w tygodniu przeceniają jakiś zestaw. Tym sposobem mam już trzy rózne kartoniki :) Potem mogę pomyśleć o szkolę, ale na razie wystarcza mi to co mam.
fiszki na pewno dużo dają jeśli chodzi o zasób słow, ale wymowy cięko się bez drugiego człowieka nauczyć, który by nas posłuchał i wychwycil błędy, kursy nie są takie drogie, szczególnie jak się wybiere wiećej poziomów, widziałem w speak upie duże obniżki i miesięczny koszt był niewielki
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
czlowiekus napisał:
Najlepszą metodą do nauki angielskiego jest czytanie różnych artykułów w tym języku (jeśli czegoś nie rozumiesz to tłumaczysz translatorem lub słownik). Dobrym sposobem jest też oglądanie filmów bez napisów, w ten sposób można się "osłuchać".
Zdolność rozumienia =/= umiejętność wyrażania siebie w danym języku
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Witam,potrzebuję trochę podszkolić swój angielski.Ma ktoś ochotę na wspólną naukę przez gg, skype czy coś w tym stylu poprzez pisanie,konwersacje?Mój poziom to B1
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
justol, otóż to - fiszki, nauka z filmów może pozwoli zrozumieć kogoś w obcym języku, ale na tym koniec. To nie oznacza opanowania języka, bo może hot doga uda nam się zamówić z pomocą gestykulacji, ale porozmawiać z kimś na poważniejszy temat już raczej nie. Jednak potrzebna jest konwersacja, dobra szkoła i lektor.
 

Maciej Partyka

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja bym polecił przede wszystkim wyjazdy językowe za granicę. Najlepiej uczyć się angielskiego właśnie w naturalnym środowisku - mieszkając u brytyjskiej rodziny, wykonując ćwiczenia i zadania po angielsku, kupując pamiątki, odgrywając scenki. Dal całej klasy polecam wyjazd na takie 6-dniowe warsztaty językowe w roku szkolnym,
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Z wyjazdami za granicę różnie to bywa. Owszem, na pewno są skuteczne, ale czy lepsze od regularnej nauki? Nauki, która trwa kilka semestrów a nie kilka dni. Chyba dlatego najwięcej osób uczy się jednak w kraju. Dobra szkoła, np. speak up, dobrzy lektorzy, dodatkowe zajęcia i dużo pracy własnej, co akurat w przypadku angielskiego nie jest trudne. Gorzej, jak ktoś uczy się mniej popularnego języka.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
zgadzam się, wyjazd to ma sens jak się jedzie na dłuzej, kilka lat taki doraźny na chwilę dużo nie da, lepiej pójśc na regularne zajęcia na kurs językowy, speak up mocno ciśnie na słownictwo, można sobie chodzić na różne grupy tematyczne
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja własnie rozpoczęłam kurs w empik school fast&flexi. Łączy ze sobą zajęcia stacjonarnie z zajęciami online. Co w sumie jest wygodne bo nie zawsze mam czas na wybranie się do szkoły, wiecie praca te sprawy :D ale jestem po prostu wciągnięta pierwszymi zajęciami. Fajni ludzie jeżeli chodzi o towarzystwo, wręcz grupa szalona. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, że nie sposób się nie odzywać, co mnie cieszy bo u mnie zawsze problem z otwieraniem buzi i wyduszeniem z siebie czegoś po angielsku. Jestem dobrej myśli, FIRST chyba co raz bliżej i to dzięki Empik School!
 
Do góry