Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Też jestem zdania, że podstawy języka oraz wymowa to akurat te elementy nauki języka, które najlepiej chyba opanuje się w szkole językowej, choćby wspomnianej przez natalia1986. No chyba, że ma się dobrego nauczyciela na korepetycjach ale jednak obstawiałabym szkołę językową. A do dalszej nauki - powiedzmy tak od poziomu średniozaawansowanego myślę, że najlepszym rozwiązaniem są jednak lekcje indywidualne.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Ja uważam odwrotnie, że przede wszystkim w szkole językowej można się nauczyć języka, a w "normalne" czasami.
Gratuluję nauczycielki w podstawówce - niewątpliwy skarb.
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
A korzystał z Was ktoś kiedyś z kursów angielskiego w plikach Mp3...?
Chodzi tutaj o osłuchanie się z językiem, poznaniem podstawowych zwrotów,
prowadzonych podczas codziennych rozmów oraz nowych słówek.

Teraz wyobraźcie sobie, że słuchacie takich kursów na co dzień (podczas drogi do pracy,
szkoły, spaceru bądź sprzątania mieszkania itd...) Macie styczność z językiem w każdej chwili,
wykonujecie codzienne obowiązki przy okazji ucząc się angielskiego.

Kursy dla początkujących zazwyczaj są tak skonstruowane, aby nauka była efektywna:
Słyszysz wyrażenie w języku angielskim, masz czas na jego powtórzenie, ewentualne zrozumienie
po czym otrzymujesz tłumaczenie w języku polskim.

Przykładowe: Lekcje angielskiego Mp3 - do posłuchania na YouTube.
 

groth

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jeżeli chcesz to możesz również przez skype się uczyć w english-by-phone.pl dają darmową rozmowę próbną ustalającą znajomosć języka. Dla początkujących poziom też mają. Przede wszystkim skupiają się na konwersacjach są bardzo mili nauczyciele. Warto zaglądać na fora językowe, tam masz dużo porad gramatycznych, nt słownictwa. Podobnie z blogami różnymi. Później z własną inwencją można poszukać sobie kogoś do pisania przez internet w ramach wymiany języków np. ja cię uczę polskiego, ty mnie angielskiego. Połączenie różnorodnych metod daje największe plusy. Warto być pod opieką nauczyciela, gdyż on będzie korygował ewentualne błędy na ścieżce do sukcesu :)
 

elminio

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja uczę się angielskiego przez Internet i mam naprawdę ciekawe wyniki. Korzystam ze strony http://miastoporad.p...gielski-online/ - warto założyć swoje konto i spróbować samemu, świetna metodyka poznawania nowych słówek i rewelacyjny według mnie system powtórek. Fakt dostęp do pełnej wersji i wszystkich lekcji (a jest ich mnóstwo) wymaga już wykupienia abonamentu, ja zaryzykowałem i szczerze przyznam, że warto...
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Ja uczę się angielskiego przez Internet i mam naprawdę ciekawe wyniki. Korzystam ze strony http://miastoporad.p...gielski-online/ - warto założyć swoje konto i spróbować samemu, świetna metodyka poznawania nowych słówek i rewelacyjny według mnie system powtórek. Fakt dostęp do pełnej wersji i wszystkich lekcji (a jest ich mnóstwo) wymaga już wykupienia abonamentu, ja zaryzykowałem i szczerze przyznam, że warto...

No tak, ale nie każdemu odpowiada metoda przez internet. Wolę jednak tradycyjne metody. Nie ma to jak dobry nauczyciel w klasie, który na bieżąco koryguje naszą wiedzę.
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
jak dla mnie taką metodą okazała się nauka w szkole językowej. chodziłam do speak up dłuższy czas i nauka tam była najbardziej owocna :) trzeba jednak wypracować własną metodę :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
jak dla mnie taką metodą okazała się nauka w szkole językowej. chodziłam do speak up dłuższy czas i nauka tam była najbardziej owocna :) trzeba jednak wypracować własną metodę :)

Nie wiem czy wypracowanie własnej metody jest najlepsze. TO co proponują szkoły językowe jest najlepsze. Dobry korepetytor może być skuteczniejszy, ale takowy drogo kosztuje.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
robson12 dokładnie szkoły i korepetytor kosztują i nie zawsze każdego na to stać. Myślę, że dobrym sposobem są fiszki albo zaznaczanie w tekście zakreślaczem konkretnych - ważnych słówek, przy których obok jest wyjaśnienie. Ja tak robiłem i w dużej mierze pomogło mi to :) zaopatrz się tylko w dobre zakreślacze najlepiej boss bo długo nie blakną i nie przebijają na drugą stronę :)
 

mordka1

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Każdy myśli troszkę inaczej, uważam , że dobrze jest połączyć kilka sposobów nauki. Dla mnie English for You w Warszawie jest zdecydowanie ciekawą opcją. Dobrze wychodzi w nauce system dualny. Można dzięki temu poprawić zarówno aspekt gramatyczny wprowadzany przez polskiego lektora, oraz konwersacje prowadzone przez Nativa. Dla mnie to dobra sprawa, zwłaszcza, gdy grupki są naprawdę małe
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
robson12 dokładnie szkoły i korepetytor kosztują i nie zawsze każdego na to stać. Myślę, że dobrym sposobem są fiszki albo zaznaczanie w tekście zakreślaczem konkretnych - ważnych słówek, przy których obok jest wyjaśnienie. Ja tak robiłem i w dużej mierze pomogło mi to :) zaopatrz się tylko w dobre zakreślacze najlepiej boss bo długo nie blakną i nie przebijają na drugą stronę :)

To oczywiste. Niestety nauka kosztuje. W szkołach też jest przecież angielski. Inna sprawa, że zazwyczaj na żenująco niskim poziomie.
 
B

bone1906

Guest
Ja też raczej jestem zwolennikiem nauki pod czyimś okiem, czyli w szkole językowej lub u korepetytora. Ktoś już wspominał wcześniej szkołę Axon, myślę, że w obecnym natłoku różnych ofert i sporego wyboru szkół, oni są naprawdę dobrą opcją. Małe grupy ćwiczeniowe, profesjonalni lektorzy. O ich renomie świadczą także ich klienci, współpracowali między innymi z Interią lub Radio Kraków.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Takiej metody jeszcze nie praktykowałam ale jesli tylko to pomoze nam lepiej przyswoic słówka i lepiej sie nauczyc to czemu nie.
 

plackowski

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
groth powiem Ci, że fajny pomysł z tą rozmową testową. Już się zapisałem, spróbuję i być może skorzystam z paru lekcji :)
 

plackowski

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o koszty to zależne są od tego ile lekcji chcesz kupić i płaci się za dany pakiet, wszystko mają podane w cenniku.
 

hrabiaWW

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uważam, że w dzisiejszych czasach języka każdy może nauczyć się samemu poprzez chociażby Internet. Najważniejsze jest by dużo słuchać. Początkowo łatwiejsze teksty, z czasem trudniejsze ;)
Ważne jest też by nie uczyć się pojedynczych wyrazów, tylko całych wyrażeń. Wtedy lepiej będziemy kojarzyć nowe słówka.. no i najważniejsze jest to by ciągle powtarzać zdobytą wiedzę ;)
 

dominic

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Musisz jak najczęściej przebywać w otoczeniu tego języka - zainstaluj angielską wersję systemu operacyjnego, ustaw na forum język angielski itd:) nauka nie musi być wcale męcząca.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Ja tam wolę pozostać utwierdzonym w przekonaniu, że najlepsze pod tym względem jest chodzenie do szkoły.
 
Do góry