Idealny świat

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
Według mnie, gdyby na ziemi miał panować wielki porządek, nie powinno być granic, świat byłby jednym wielkim państwem. Ludzie osiedliliby się na innych palanetach, na których nie brakowałoby życia innych istot, które nie zawsze, ale ogólnie zachowywałby pokojowe warunki. Zwierzęta byłby oswojone, człowiek potrafiłby porozumieć się z każdym zwierzęciem. Każdy miałby prawo tylko do jednego partnera, co przyczyniłoby się do czystych związków takich w których zdrada nie istnieje. Co najważniejsze istaniłyby lekarstwa na każde schorzenie, człowiek stałby się nietykalny, chyba ginąłby tylko śmiercią tragiczną, ponieważ zatrzmanoby reakcje starzenia się. Poza tym wszystkim istniałaby nowa technologia wszystkie pojazdy lewitowałby nad ziemią, miasta byłby metropoliami zadbanymi i uporzadkowanymi. Hierarchia społeczna byłaby dopracowana do doskonałości, nie brakowałoby miejsc pracy, bezrobocie zniwelowane byłoby do poziomu zera. Wszystkie napędy, ogrzewania oraz dostarczana energia byłaby energooszczędna. Nie zapominianoby o naturze, tworzonoby schroniska rozległe na całe kontynenty, zwierzęta zostałby szanowane i nie zabijane bezcelowo, żadnemu z gatunków nie groziłoby wyginięcie....
Mniej więcej tak wyobrażam sobie naszą idealną planetę.... Kto wie może w dalekie przyszłości na ziemi zapanuje idealna harmonia... sam w to nie wierze, ale cóż pofantazjowaćzawsze można...

No nie :/ Za taki swiat to ja dziekuje. Jedno wielkie panstwo? tfuuu
Brak chorob? Bez starzenia sie? Wieczne zycie? :/ To koszmar jakis.
Kto cenił by mlodosc gdyby starosci nie bylo? Kto cenil by zycie gdyby smierc nie istniala. Nie doceni sie zdrowia nigdy dopuki choroba nas nie dopadnie itd. 2 lata i w swiecie takim ludzie sie by pozabijali wszyscy z nudow.
 

Mroxuś

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
22
Miasto
Zza gór i lasów
mirekb, zgadzam się w zupełności. A świat idealny? Heh, Nie ma takiego i nie będzie. Może dopiero tam gdzieś daleko, po śmierci.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Eeeehhhhhhhhhh po co tak gdybać wogóle, i tak ten świat niebędzie idealny, bo nie ma być i filozofowanie nad tym jest mało sensowne! ;) Pogódźmy się z nim takim jaki jest a wtedy... stanie się IDEALNY! :D Innej drogi nie widzę... :)
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
A ja myśle nawet, że świat jest więcej niż idealny... Jak pisałem wyżej, gdyby nie był idealny to by go nie było.
 

Mileś

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Inowrocław
no właśnie, świat był idealny na początku a potem był człowiek i jest coraz gorzej.
ale czy jestes pewny Xionc ze ten świat ktory jak narazie jest idealny (bo istnieje) bedzie trwal wiecznie? mozemy chyba tylko gdybac bo nikt tego nie wie jak narazie. jesli chodzi o moje zdanie odpowiedz brzmi: nie
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Niewazne czy jest czy nie jest, wazne ze MOŻE BYĆ dla każdego indywidualnie, jeśli będzie wreszcie tego chciał :D
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...A ja tutaj zgodze sie w zupełności z Tobą Xionc!...
...Świat który nas otacza nie jest aż taki zły za jakiego go uważacie...naprawdę!!!
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
...A ja tutaj zgodze sie w zupełności z Tobą Xionc!...
...Świat który nas otacza nie jest aż taki zły za jakiego go uważacie...naprawdę!!!

Nie no w sumie bądź sobie głodującym dzieciakiem w Afryce czy zołniezem w Iraku czy zwyklym zebrakiem na ulicy to chyba bys tak nie uwazala... ale kazdy moze stworzyc sobie idealny swiat sam sobie i kazdy kiedys to zrobi :)
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
czy zołniezem w Iraku
Co ludzie się tak rzucili, przecież wcale nie ma tam wielkiego konfliktu i bycie tam żołnieżem to jest "lajcik", nawet fajnie. Ehh... były gorsze walki, o wiele gorsze, i to całkiem niedawno.

bądź sobie głodującym dzieciakiem w Afryce
btw to w takiej Afryce nie myślą o samobójstwach tak często jak u nas, podobno w Japonii jest największy wskaźnik samobójstw. Oni i tak się cieszą, że żyją. Ich życia się kończą, nasze także.
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...hihi...popieram Ciebie Xionc..
...i dzieki wielkie za obronę przed "napastniczką" Jerą...hihi... :)
 

Narya

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Myślę, że każdy idealny świat byłby po czasie nudny i w końcu stawałby sie coraz mnie idealny. Po co więc marzyć i wymyślać? Robić sobie nikłe nadzieje? Dziękuję to nie dla mnie. Zresztą nie jestem nawet w stanie wymyśleć sobie własnego obrazu idealnego świata. Szkoda...
Pozdrawiam.
 

Piratomanka

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Narya mądrze gada.
A tak poza tym, świat nie może być idealny póki sa na nim ludzie, sami w sobie nieidealni.
Póki na świecie będzie coś nieidealnego, sam nie może być idealny.
Więc po co wymyślać idealny światy skoro dla realizmu i tak nie moglibyśmy w nich żyć?
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
..A ja mam inne zdanie..
..Co złego jest w tym że bedziemy marzyc o lepszym swiecie...Nadzieję musimy mieć...
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
i dzieki wielkie za obronę przed "napastniczką" Jerą...hihi...

pfffffffff:D az taka jestem straszna?:p

ale serio, to nie czepiajta sie juz przykładów bo napisalam pierwsze co mi przyszlo do glowy :p ale chodzi o sam fakt przecie, no! :) ja coz... nie wierzę, gryzie mi sie to ze wszystkim, zeby ktokolwiek nie zdołał sie kiedys uszczesliwic! chęć i bezkresny czas chyba wystarczą :D ale po co se to opóźniac i przejmowac sie zbednymi rzeczami... na początku (jesli patrzec przez pryzmat mojej wiary w reinkarnację) każdy jest głupi i nieszczęśliwy ale do czasu.... az sie skuma o co biega na tym swiecie :D i juz, no! :lol: dlatego... świat jest moim zdaniem dokładnie taki jaki ma być :)
(i nie przecze tu swoim wypowiedziom z poprzednich postów;))
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Ja też pisze co mi wpadnie pierwsze na myśl, no czasem tam się zastanowie.

No a ja dalej jestem w przekonaniu idealności świata, a może raczej "prawie" idealności. Tak samo jak x<y, x może mieć wartość właśnie prawie idalnie równą y, ale nigdy nie będzie równe y. Ale też x może być mniejsze o wiele od y, ale "o wiele" jest pojęciem względnym. Czyli nawet gdyby x było miliardy razy mniejsze od y, można by przyjąć, że jest prawie równe y, ale mniejsze, bo coż to jest ten "miliard", to tylko wartość, nic. Czyli ja i tak przyjmuje idealność świata, przecież matematyka jest idealna... Jeszcze dodam, że pojęcia długo/krótko, duże/małe, szybko/wolno itd, są pojęciami względnymi, a gdy głębiej się zastanowić, to nic nie znaczą, jak te pojęcia zdefiniować? duży - większy od przeciętnego, ale przeciętny to jaki? Tutaj można się zastanowić, ale przy idealności nie mamy odniesienia do niczego, pozatym jak zdefiniować "idealny", oczywiście, taki który by mi pasował, no ale nie jest to obiektywne... Dopuki świat nie traci energii i materii jest on według mnie idealny, choć gdyby nawet to się działo, dalej by chyba został dla mnie taki.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
pozatym jak zdefiniować "idealny", oczywiście, taki który by mi pasował, no ale nie jest to obiektywne...
A dla kogo on ma być idealny jak nie dla nas! :p Pewnie ze nie jest to obiektywne ale... czy obiektywizm w ogóle istnieje.... ? W każdym razie on ma być idealny dla NAS bo powietrze chyba nie zrwaca na to uwagi :p Chociaż jeśli przyjąć panteizm... ;) To wtedy juz nie ma bata zeby nie był idealny ;)

No i apropo definicji... świat może być idealny dla wszystkego co czuje i czuje swoje subiektywne szczęście... Albo ma taką możliwość... W sumie wszędzie gdzie jest/będzie (bo było to za mało) szczęście, tam świat jest idealny :) A szczęście możeby odnaleźć w sobie i nie umiem uwierzyć, żeby było to niemożliwe!
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
..jera moja drogo napastniczko, popieram Cię w zupełności :)
..jeżeli jesteśmy szczęśliwi, to wszystko wydaje nam się wtedy takie super idealne..
...musi jednak najpierw nas to szczęście dopaść...
...w końcu na pewno tak się stanie i świat otaczający nas wokoło bedzie idealny :)
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Nie chciałabym idealnego świata.
Tzn. takiego bez choćby najmniejszych kłopotów.
Poprostu chciałabym pozbyc sie pewnych spraw z tego świata:
głodu,
wojen,
nieakcpetacji,
i moim zdaniem tyle bo jest jeszcze wiele rzeczy które bym wymieniła, a jakich poprostu nie wiem.
 
Do góry