Idealny świat

DoRo

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
224
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja myśle, że świat, który byłby idealny nie byłby wcale dobry. W końcu czy życie miałoby sens jak wszystko byłoby piękne, kolorowe, wszyscy byliby dobrzy, wpsaniali nie mieli żadnych wad, bo poniekąd tak sobie wyobrażam idelany świat. Ja nie chciałabym tak życ bo nie miałabym celu istnienia... Wydaje mi się, że jak w życiu napotykamy jakies przeszkody to one nam pomagają wzbogacac nasze życie i przez to jest ono lepsze.
Chociaż niektóre rzeczy mogłyby się zmienic, np fajnie by było gdyby ludzie nie byli dzieleni na gorszych i lepszych, w końcu wszyscy mamy takie samo prawo do życia i nie decyduje o tym to czy ktoś ma dużo pieniędzy, czy nie...
albo dobre byłoby i to gdyby ludzie nie byli prześladowani za swoje pochodzenie, wyznanie, wygląd czy odmiennosc, ale mysle, ze taki idelany w pewnym sensie świat moglibyśmy stworzyc sami....
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
skądinąd
To utopia.

Nie ma idealnego społeczeństwa, idealnego systemu, ludzi.

Miłość moze być przedsmakiem tego idealnego świata, który gdzieś jest. Sprawiedliwy. Ale nie tu.

Ciepienie-nawet w idealnym świecie. Bo to istota człowieczeństwa, żeby umieć i je przeżyć.

Świat, gdzie ludzie są nawzajem dla siebie ja cukierki, nie byłby idealny. Sztuczny.


Carpe diem
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
tak macie racje NIE MA IDEALNEGO SWIATA bo buduja go nieidealni ludzie, nieidealne przedmioty,nieidealne myśli itp....
Nawet sobie nie umie tego wyobrazic, nudno by było pewnie
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Ideałów nie ma. Ideały istnieją tylko w naszej głowie i nigdy nie mają prawa jej opuścić.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Idealny świat powstaje gdy mam kase jak jej nie ma realny staje sie nierealny
 

twoja_stara

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
mam wiedzieć?
Nie chcciałabym żyć w utopii.. mi się wszystko podoba mimo że żyjemy w kaczogrodzie i wszystko dąży do samozagłady ale trzeba się cieszyć tym co się ma jeśli nie ma lepszych perspektyw na przyszłość.. no może wyeliminowałabym działania nuklearne i dodałabym okiełznanie żywiołów oraz by każdy miał co zjeść rano.. w sumie 'wszystko się da zrobić',nie?

ja nie lubię sobie niczego imaginowac.. fajnie by było mieć kasę na wszystko ale życie nie miałoby sensu bez dążenia do czegoś
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Ale dlaczego my piszemy, ze idealny swiat nie mialby sensu? Idealny w.g Was ! Czyli z wszystkimi tymi wadami i defektami, ktore tylko byscie sobei zazyczyli :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Mi by wystarczyło abym codziennie znajdywał pod łóżkiem worek pieniędzy, był zdrów i bym stał się po śmierci bardziej upierdliwy niż za życia.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
taaa przyklad totalnegio uzaleznienia od pieniedzy. materializmu wrecz...
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
W moim idealnym swiecie Polska wygrywałaby każdy mecz z Niemcami i Ekwadorem 5:0 :D Albo nie. 10:0, a co :D
I co 4 lata zostawalibyśmy mistrzem świata.

A tak serio, to nie chciałabym żyć w idealnym świecie. Nawet mój naiwny, żywiący się iluzją umysł nie jest na tyle szalony, by tworzyć sobie fikcyjny idealny świat.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
W moim idealnym swiecie Polska wygrywałaby każdy mecz z Niemcami i Ekwadorem 5:0 Albo nie. 10:0, a co
I co 4 lata zostawalibyśmy mistrzem świata.
taa :D

A tak serio, to nie chciałabym żyć w idealnym świecie. Nawet mój naiwny, żywiący się iluzją umysł nie jest na tyle szalony, by tworzyć sobie fikcyjny idealny świat.

Tworzenie przez umsyl, czegos, jak napisalas fikcyjnego, opiera sie na wyobraźni i na racjonaliźmie. Żeby wyobraźić sobie cos i nie popadać w to swoje wyobrazenie, trzeba umeic byc racjonalnym. A świat idealny, to taki, który sobie sama ułożysz, i jak pisałam, z wszystkimi jego wadami i zaletami. Wyidealizowany na taki, który odpowiada Tobie, nie idealny w sensie posiadajacy biernych meiszkancow, bo co bysmy msuieli robic? Taki, dgzie wszystkoejst dobre do pewnego stopnia, dbre, ale nie idealne w sensie dosłownym. takim, jak rozumiemy na peirwszy rzut oka.
 

Kasalagupagu

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2006
Posty
77
Punkty reakcji
0
wszyscy piękni ,młodzi ,nie ma chorób,wojen ,podziału na państwa ,na języki ,wszyscy są uczciwi
takie piękne ,że aż nierealne :p
 

Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Idealny świat... Byłby w tedy, kiedy miałbym swoja księzniczke... Nic by mi nie brakowało... :* :* :*
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Odeon, ja się wzruszyłem...Jakie to głębokie<du*sko Bush'a i treść>
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Jak dla mnie jest to obleśne, ale może chociaż trafia w czyjeś upodobania na tym forum.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
wery fany_ mam inne_
To nie ja rzuciłem "obleśnym" obrazkiem, tylko hasłem.
 

Alis

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Miasto
z brzuszka mamusi ;]
Zero chorób nie do wyleczenia. Zero smutku. MAx miłości. Max uczciwości. Max szacunku. Chyba to bylby najlepszy świat. ;]
 
Do góry