gen. Wojciech Jaruzelski

P

Pawian

Guest
Jaruzelski i następna ciemna karta.
Filmik pomimo pomijania faktów ciekawy jako małe arcydzieło kłamliwej burżuazyjnej propagandy,"wzbogacony"o wypowiedzi agentów i konfidentów zachodnich służb specjalnych.Pomija całkowicie bohaterską przeszłość Generała,cały jego szlak bojowy w walce z hitlerowską III Rzeszą za wolność naszą i waszą.Jako pomocnik szefa sztabu 5. Pułku Piechoty ds. zwiadu,Wojciech Jaruzelski przeszedł szlak bojowy 1. Armii Wojska Polskiego. Brał udział w walkach nad Wisłą, na przyczółku magnuszewskim, o Warszawę, o przełamanie Wału Pomorskiego, a także nad Bałtykiem, Odrą i Łabą.W latach 1945–1947 brał udział w walkach z oddziałami UPA w okolicach Hrubieszowa i polskiego podziemia antykomunistycznego w okolicach Częstochowy i Piotrkowa Trybunalskiego.Generał zawsze wierzył w idee komunizmu i socjalizmu,całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, społecznej własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr, realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.Wielu mieszkańców dawnego bloku wschodniego wciąż nie pogodziło się upadkiem ustroju. Do dziś utrzymują, że idee komunistyczne sprawdziły się w praktyce, że budowali dostatnie i sprawiedliwe państwo. Często są wdzięczni, bo system pozwolił im na awans społeczny, na wyrwanie się z "zabitej dechami wsi" do upragnionego miasta. A ponad wszystko byli w minionej epoce młodsi, szczęśliwsi i bardziej potrzebni.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wielu mieszkańców dawnego bloku wschodniego wciąż nie pogodziło się upadkiem ustroju. Do dziś utrzymują, że idee komunistyczne sprawdziły się w praktyce, że budowali dostatnie i sprawiedliwe państwo. Często są wdzięczni, bo system pozwolił im na awans społeczny, na wyrwanie się z "zabitej dechami wsi" do upragnionego miasta. A ponad wszystko byli w minionej epoce młodsi, szczęśliwsi i bardziej potrzebni.
Masz rację Pawian byli członkowie PZPR, SB, ZOMO, MO, ORMO itp. I na pewno byli szczęśliwsi mogąć tłamsić patriotów.
Pawian ty tak sam z siebie czy ktos ci do głowy te bzdury wkłada ?
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
A ponad wszystko byli w minionej epoce młodsi, szczęśliwsi i bardziej potrzebni.


Pawian młodość zawsze się wspomina z rozrzewnieniem. Pamiętam jak po czynie społecznym w niedziele przygotowywano z ZSMW dla nas imprezkę ... piękne czasy.
Tyle że potem był stan wojenny. I mnie spałowano tylko za to że zasiedziałem się u panny i nie zdążyłem przed godziną milicyjną. Choć patrol mnie znał i wiedział że nic nie kombinuje. Milicjanci byli nachlani i nudziło im się. Zatem "naprawdę piękne" czasy. Tyle że mój stosunek do nich od tamtej historii zmienił się diametralnie. PRL poza kilkoma wyjatkami na plus to chamstwo pijaństwo i niszczenie ludzi. A Jaruzelski to typowy przykład złamanego i zindoktrynowanego przez sowietów aparatczyka.
 
P

Pawian

Guest
Pawian młodość zawsze się wspomina z rozrzewnieniem..I mnie spałowano tylko za to że zasiedziałem się u panny i nie zdążyłem przed godziną milicyjną..
No to u Ciebie ten antykomunizm rozumiem,nikt nie lubi być lany milicyjną pałką,nawet po godzinie policyjnej.Ale te pyskate młokosy powtarzające brednie które ich uczą w szkołach nie mające pojęcia o historii i życiu PRL-u i tak uważają się za najcwańszych.To sprytni, choć młodzi jeszcze karierowicze,liczą że powtarzając kłamstwa burżujów zrobią z pewnością karierę w przyszłości.Prywatnie najczęściej to tchórzliwi konformiści,automatycznie popierający ze strachu silniejszych przeciwko słabszym.Na razie punktują u nauczycieli,kadząc reżimowi.Strach pomyśleć ,co będzie później,jak już teraz zaczyna jeden z drugim z wyrachowania od lizusostwa i donosów.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Pawian mam cztery dychy. PRL znam z autopsji i ze wspomnień rodziny. Jeśli ktoś tu pisze bałwaństwa to niestety tylko ty.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Sprytny młodzieńcze,wysoko zajedziesz!Kadź dalej elitom,może to zauważą i cię nagrodzą!
Dzięki za tego młodzieńca. Nie ma to jak poprawić sobie humor. Kiedyś ktoś mnie spytał czy skinuję. Odpowiedziałem, że nie bo w moim wieku kości wolno się zrastają. Ale skoro uważasz, że to bzdura może masz rację i czas wrócić do White Power.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Dzięki za tego młodzieńca. Nie ma to jak poprawić sobie humor. Kiedyś ktoś mnie spytał czy skinuję. Odpowiedziałem, że nie bo w moim wieku kości wolno się zrastają. Ale skoro uważasz, że to bzdura może masz rację i czas wrócić do White Power.

outremer normalnie zapodałes mi takiego banana że do jutra będzie mnie trzymał !! coraz bardziej cię lubie !! no i do tego jestes chyba mój mój rocznik ;)
Pawian Janka to na drugi dzień poznac prawie nie mogłem taki to wtedy miał "zapuchniety wyraz twarzy" !!
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
outremer normalnie zapodałes mi takiego banana że do jutra będzie mnie trzymał !! coraz bardziej cię lubie !! no i do tego jestes chyba mój mój rocznik ;)
Pawian Janka to na drugi dzień poznac prawie nie mogłem taki to wtedy miał "zapuchniety wyraz twarzy" !!
Widzisz Dirk jak się okazuje nie wszyscy tu są nastolatkami. Są i stare pryki po przejściach, jak w moim przypadku. Ja magisterkę broniłem w 96. Ale Pawian i tak skomentuje, że pewnie jestem młodocianym kolibrem, którego idolem jest Harry Potter Truman czy ktuś podobny.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Widzisz Dirk jak się okazuje nie wszyscy tu są nastolatkami. Są i stare pryki po przejściach, jak w moim przypadku. Ja magisterkę broniłem w 96. Ale Pawian i tak skomentuje, że pewnie jestem młodocianym kolibrem, którego idolem jest Harry Potter Truman czy ktuś podobny.

cóz tez mam takie same odczucia a Pawian paranoje o podłożu libralno komunistycznym ;)
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Janka to na drugi dzień poznac prawie nie mogłem taki to wtedy miał "zapuchniety wyraz twarzy" !!
Tak niezły makijaż im wtedy wyszedł. Dobrze że o parę latek jesteś młodszy bo i ciebie to mogło trafić. Jednak w tamtych czasach nastolatki nie biegały po mieście wieczorową porą czy godzina policyjna czy nie. :]
Pawian tu nie chodzi o milicyjną pałkę która mi przemówiła do rozumu. A o samą świadomość że system chamski do cna się przez Jaruzelskiego zchamił !
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Sprytny młodzieńcze,wysoko zajedziesz!Kadź dalej elitom,może to zauważą i cię nagrodzą!

Pawianie! Daruj sobie na przyszłość pogardliwy ton w stosunku do innych użytkowników. Za bardzo Ci to weszło w krew.

Albo masz coś do powiedzenia w temacie, albo nie zabieraj głosu. Stosowanie argumentów ad personam nie jest mile widziane w dyskusji na poziomie. A Ty się ograniczasz najczęściej do tego i do przydługich wywodów nie na temat.
 
P

Pawian

Guest
..nie zabieraj głosu. Stosowanie argumentów ad personam nie jest mile widziane..
Ja piszę o Wojciechu Jaruzelskim,a pan Outremer bez przerwy pisze do mnie obraźliwe epitety "ad personam",bez żadnych przeszkód- oto próbka jednych z wielu takich wypowiedzi "w temacie" pana Outremera:"Jeśli ktoś tu pisze bałwaństwa to niestety tylko ty"."Pierwszy Sekretarz KC KPP Towarzysz Pawian niech zyje"Zawsze możesz zostać anarchistą, założyć Wolę Ludu i trochę sobie powysadzać."itd,itp .Reakcji moderatora niestety brak,pomimo wielokrotnych wycieczek osobistych Outremera,ale za to do mnie reakcja jest natychmiastowa!
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Generał zawsze wierzył w idee komunizmu i socjalizmu,całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, społecznej własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr, realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.
No to jest szczyt, nóż w kieszeni się otwiera.. Ja pier*ole taką nową lewicę.. Ośmieszaniem jest w stosunku do zbrodniczego okresu PRL pisanie o hasłach takich jak zniesienie ucisku czy o społecznej kontroli gospodarki. Ten totalitarny ustrój, który wytarł sobie swoją działalnością mordę za przeproszeniem o sztandar, tradycje i piękne dziedzictwo socjalistyczne - kompromitując lewicowość w Polsce na myśle długie lata, a tu spotkać tak dogmatyczną, charakterystyczną dla samych zbrodniarzy tego okresu obronę z ust mniemam osoby młodej 20 lat później no nie ogarniam tego na prawdę..
 
H

hajer

Guest
Decyzja o wprowadzeniu przez gen. W. Jaruzelskiego stanu wojennego nigdy nie zostanie do końca rozstrzygnięta. Zawsze znajdą się ludzie którym generał będzie się jawił jako obrońca polaków przed napadem ZSRR, a inni będą go uwazali za zbrodniarza wojennego. Choc chcialem sobie wyrobić jednoznaczne zdanie na temat generała przychodzi mi to bardzo trudno. Konkludując swoje rozważania wydaje mi się raczej ze jaruzelski wprowadzjac stan wojenny postapil zle. mozliwosc ataku zsrr byla moim zdaniem niewielka, a gen. zrobil to raczej ze wzgledu na chec ratowania swojego stołka w partii i ogolnie po to by utrzymac w polsce zbrodniczy system koministyczny. jednak jak juz powiedzialem prawdy nigdy nie poznamy. generala osądzi historia .
 
P

Pawian

Guest
..który wytarł sobie swoją działalnością mordę za przeproszeniem o sztandar, tradycje i piękne dziedzictwo socjalistyczne - kompromitując lewicowość w Polsce na myśle długie lata..
Rozumujesz w kierunku słusznym,ale zbyt schematycznie.Idee socjalizmu ,lewicowości i sprawiedliwości społecznej w Polsce skompromitowali uczestnicy układu okrągłostołowego,przekreślając cały dorobek socjalny i gospodarczy PRL,wprowadzając tzw."ustawy prywatyzacyjne" umożliwiające złodziejską prywatyzację i stopniowo likwidując prawa pracownicze.Ale pośród komunistów starszego pokolenia byli także ludzie ideowi,którzy pomimo wysokich stanowisk w PZPR niczego nie ukradli-a do takich należy Generał.To człowiek na wskroś ideowy i uczciwy,należy podkreślić całkowicie pominięte przez burżuazyjno-liberalnych propagandzistów-autorów nagonki w celu odwrócenia uwagi opinii publicznej od swych afer-zasługi generała w walce z hitlerowskim najeźdźcą.Jako frontowy żołnierz Armii Czerwonej dzielnie walczył z okupantem,narażając życie w wielu bitwach.Zadziwia mnie też brak elementarnej wiedzy historycznej młodzieży szkolnej piszącej na forum-efekt szkolnego prania mózgu przez cenzorów i fałszerzy historii.
 
H

hajer

Guest
Jako frontowy żołnierz Armii Czerwonej dzielnie walczył z okupantem,narażając życie w wielu bitwach.Zadziwia mnie też brak elementarnej wiedzy historycznej młodzieży szkolnej piszącej na forum-efekt szkolnego prania mózgu przez cenzorów i fałszerzy historii.

Według ciebie mam teraz szanować komucha, który pośrednio przyczynił się do wprowadzenia rządów czerwonej zarazy w Polsce?
Ubolewam nad tym, że są jeszcze tacy ludzie jak ty, ktorzy wciaz wierza w idee socjalizmu, choc te juz dawno zostaly obalone.
A z tymi cenzorami to wyjechales. przypominam ci ze to za czasow twojej kochanej prl, byl urzad do spraw cenzury, ktory skutecznie blokowal wolnosc slowa i przesladowal ludzi za ich poglady.
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Rozumujesz w kierunku słusznym,ale zbyt schematycznie.Idee socjalizmu ,lewicowości i sprawiedliwości społecznej w Polsce skompromitowali uczestnicy układu okrągłostołowego
A ja się będę upierał, że skompromitowali PRL-owcy wmawiając społeczeństwu, że tworzą socjalizm kiedy stworzyli biurokratyczny państwowy kapitalizm, gdzie w ich polityce gospodarczej spełnienie najważniejszych lewicowych pomysłów gospodarczych, a przypomnę, że takimi nie jest nacjonalizacja zakładów pracy a demokratyzacja. Już nie mówiąc, że całkowitą lewicowość tego "systemu" wyklucza całkowity brak wolności osobistych, brak możliwości zrzeszania się w związkach zawodowych no jakaś parodia, że w ogóle próbujesz tego bronić. No nie mówiąc o licznych mordach bojowników o wolną Polskę i prawdziwych socjalistów jak Pajdak czy Pużak, internowanie pierwszych Solidarnościowców - przez co zmiana kierunku ruchu z lewicowego na bardziej prawicowy też zasługa Wojtusia.. Osobiście dla mnie istnienie pogrobowców PRL jest niesamowitą hańbą dla lewicy.
Skompromitowali przekreślając cały dorobek socjalny i gospodarczy PRL,wprowadzając tzw."ustawy prywatyzacyjne" umożliwiające złodziejską prywatyzację i stopniowo likwidując prawa pracownicze.
A czasem nie efekt ustawy Wilczka z 1988 jeszcze, słusznej poniekąd na marginesie :) Bo Ehh no tak... najlepiej zakazać własności prywatnej ?
Ale pośród komunistów starszego pokolenia byli także ludzie ideowi,którzy pomimo wysokich stanowisk w PZPR niczego nie ukradli-a do takich należy Generał.
Ideowi ludzie z PZPR to spieprzyli z tego molochu najpóźniej w 1968.

A paradoksalnie co do stanu wojennego to jeden plus jest, zamknięcie granic obroniło nas zupełnie przed szerzącym się w Europie w tym czasie wirusem HIV i do tej pory współczynnik tego wirusa w Polsce jest sporo niższy niż nawet w ościennych krajach bloku wschodniego.
 
Do góry