gen. Wojciech Jaruzelski

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Z tym najazdem ZSRR na Polske to tez troche bajka. To byly lata 80 a nie piecdziesiate czy szescdziesiate zeby sowieci robili takie rzeczy. Sa nawet historycy ktorzy sugeruja ze ZSRR nie do konca wiedzialo co sie dzieje w kraju przywilsanskim.

Problem polega na tym, ze nie znamy faktow, tylko propagande obu stron.

Jedni twierdza tak a drudzy tak. I kazda ze ston przedstawia co chwila jakies przekonywujace dowody tylko ze sie one co chwila wykluczaja ;)

Mnie osobiscie przekonuje jednak aargumentacja Jaruzelksiego bardzej niz to prawicowe szczekanie.

Wiecie ja nie staram się go bronić, wiem tyle, że moja mama jeszcze za okresu panieńskiego mieszkała w mieście Orzysz i z jej a także mojej śp. babci relacji słyszałem,że tam (znajduje się tak jednostka wojskowa, była kompania karna) tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego po ulicach chodziły setki sowieckich wojsk i wszędzie widać było rozstawione czołgi, z tej też racji jako młody człowiek (22 lata) interesuję się tą sprawą. Nie wydaje na razie swojej opini bo takowej narazie nie mam, chociaż wiem też, że podczas stanu wojennego polskie służby mundurowe też "miłe" nie były.

Mi tato opowiadal ze w TV pokazywali ruchy wojsk radzieckich i ze panowala ogolna obawa ze ruskie sie moga wmieszac, ile w tym bylo propagadny a ile prawdy nie roztrzygnie teraz juz chyba nikt.

Szkoda mi tylko człowieka którego w takim wieku po sądach ciągają

Tak to podejzane, mieli 20 lat na to, jakby istnialy jakies faktyczne dowody jakies winy Jaruzelskiego to juz dawno skazaliby go.

Afganistan był już wystarczającym obciążeniem

W Afganistanie bylo parenascie tysiecy zolnierzy a Armia Czerwona liczyla bodazje 2 melony, nie przesadzajmy z tym obciazeniem. Jakby pozamiatac chcieli to mieli czym.
 
P

Pawian

Guest
Mnie osobiscie przekonuje jednak aargumentacja Jaruzelksiego bardzej niz to prawicowe szczekanie.
Trafne uwagi,Trollu!Armia Czerwona nie musiała nigdzie wkraczać,gdyż wojska radzieckie cały czas stacjonowały w Polsce!Widzę,że zdrowy rozsądek Cię nie opuszcza,w przeciwieństwie do chwalców wrogów świata pracy-prawicowej burżuazji,którzy dostają prawdziwej wścieklizny!Nienawiść i mściwość kieruje tymi pożałowania godnymi ludzikami!
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Jaruzelski jest postacią, która nie zasługuje nawet na dwie strony tematu na forum.
 
P

Pawian

Guest
Jaruzelski jest postacią, która nie zasługuje nawet na dwie strony tematu na forum.
Mówi nuncjusz apostolski Arcybiskup Józef Kowalczyk:"
Arcybiskup Kowalczyk przestrzega przed pochopnym ocenianiem stanu wojennego, bowiem jego zdaniem istniało zagrożenie zewnętrzne i władza ludowa została postawiona przed alternatywą: "albo rozwiążecie to sami, albo rozwiążemy to my". Nuncjusz wystawia też pozytywne świadectwo generałowi Jaruzelskiemu: "Jan Paweł II darzył pewnym szacunkiem generała Wojciecha Jaruzelskiego, bo widział, że w tym człowieku jest jakiś duch patriotyzmu, duch dobra, jakaś wola obrony Polski".Nawet tak wielki autorytet moralny jak Jan Paweł II doceniał oddanie Generała dla sprawy obrony kraju i państwa,a tu organizuje się takie prymitywne nagonki i kampanie oszczerstw,do której jak zwykle dołączaja się zmanipulowani młodziacy.Smutne to,ale takie będą Rzeczpospolite,jakie młodzieży wychowanie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tylko dlaczego prosił Układ Warszawski o interwencje?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
BO TO ZDRAJCA JEST !!
dobrze że coraz więcej faktów potwierdza jego winę !!
niepełne informacje maglowane przez lata wybieliły jaruzelskiego
a jego dziwna sierotowatość zagłuszyła chęć wymierzenia mu sprawiedliwości i przyczyniła się do uznania go za męczennika prlu ...
to jakieś chore jest !!
dowiadujemy sie już sporo a będziemy wiedzieć jeszcze więcej !!
i wtedy żaden pawian nie będzie mógł powiedzieć że to bohater !!

"
Polscy decydenci z wierchuszki wiedzieli, że system trzeszczy już w 1981 kiedy Jaruzelski błagając o ewentualną interwencję Sowietów dostał twarde "niet". ZSRR już nie był do tego zdolnym. W ciągu następnych dziesięciu lat w Sowietlandzie doszło do absolutnej dekompozycji, urwała się wszelka pomoc dla Polski i w 1989 każdy z decydentów wiedział już świetnie, że władzą trzeba się teraz, natychmiast podzielić, wciągnąć Solidarność w firmowanie jej, bo jeszcze rok-dwa i będzie taka katastrofa, że faktycznie dojdzie do wymiany liści na drzewach (szkoda, że nie doszło). "
dobrze napisane !!
źródło : http://www.historycy.org/index.php?showtopic=44576
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Trollu historia raczej nie jest twoja mocna strona :mruga:

Historia zimniej wojny a tym bardzej PRL napewno nie, przynaje, za nudne to okresy bym sie w to bardze wglebiaj, nie mniej to i owo obilo mi sie o uszy, pozatym widuje wypowiedzi historykow ktore sa nierza ze soba zupelnie sprzeczne a oni na historii sie chyba znaja co ?

Tylko dlaczego prosił Układ Warszawski o interwencje?

Piszesz o ostaniej sprawie jakiegos scenogramu ? W ten papierek nawet nie wierzy Walesa.

BO TO ZDRAJCA JEST !!
dobrze że coraz więcej faktów potwierdza jego winę !!

Jak sa fakty niezbite jest wyrok sadowy za takie cos.

Ja slysze w tej sprawie glownie propagande i napinke obu stron.

Ale jak pisalem na temacie sie nie znam, wiec nie bede sie wymadrzal ;)

Ale zadam proste pytanie, skoro jest winny i sa takie niezbite na to dowody to dlaczego przez 20 lat WOLNEJ POLSKI nikt go paki nie wsadzil co ?

Rzadzila Lewica - ok, kryja swego, ale rzadzil nieraz solidarnosciuchy, kata swojego nie wsadzili ? :)
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Ale zadam proste pytanie, skoro jest winny i sa takie niezbite na to dowody to dlaczego przez 20 lat WOLNEJ POLSKI nikt go paki nie wsadzil co ?

Rzadzila Lewica - ok, kryja swego, ale rzadzil nieraz solidarnosciuchy, kata swojego nie wsadzili ? :)
bo ktoś nieźle posprzątał???

teraz od ruskich dowody wypłynęły pisałem już
http://www.forumowisko.pl/topic/103080-gen-wojciech-jaruzelski/page__view__findpost__p__2233345
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Trollu bądź poważny akurat to nie temat do robienia sobie jajec !!!
oryginalne notatki z rozmowy miedzy jaruzelskim a kulikowem to kiepskie dowody twoim zdaniem ??
hmmm rozumiem jaruzelski sam powinien sie przyznac to byłby dowód !!
tyle ze on tego nie zrobi bo ukochał swoją role męczennika i bohatera co naszą Polske ocalił od najazdu cccp ... litosci Trollu :mruga:
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Trollu bądź poważny akurat to nie temat do robienia sobie jajec !!!
oryginalne notatki z rozmowy miedzy jaruzelskim a kulikowem to kiepskie dowody twoim zdaniem ??
hmmm rozumiem jaruzelski sam powinien sie przyznac to byłby dowód !!
tyle ze on tego nie zrobi bo ukochał swoją role męczennika i bohatera co naszą Polske ocalił od najazdu cccp ... litosci Trollu :mruga:

"orginalna notatka" - stresznienie, zinterpetowanie jakies rozmowy, notaka sporzadzona przez kogos nie wiadomo na co i po co - sorry dla mnie zaden dowod,

w mediach nikt nie uwaza tego za przesadzajacy dowod tylko ze co najwzyej "to trzeba sprawdzic"

Dowodem bylby jakis dokumnet oficjalny w ktorym Jaruzelski wprost o cos prosi i widnieje tam jego podpis.

W sensie procesowy takie cos to jest DOWOD.

Dirk wydaje mi sie ze niezbyt obiektywnie podchodzisz do tej sprawy ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Trollu. Ale jesteś naiwny. W sądy wierzysz. Jaruzelski i Kiszczak dopuścili chłopców solidarnościowców do władzy nie po to, żeby ich po sądach ciągali. Już od wytłumaczenia ludziom, kto jest człowiekiem honoru i od kogo trzeba się od:cenzura:ić były autorytety moralne w postaci np. Michnika.
To, że po latach następne pokolenie chce przywrócić normalność, to się czepiasz. Zobacz, że o tych rozmowach Jaruzelskiego pisałem już wcześniej, zanim wypłynęły ostatnie niusy. A zdanie Wałęsy to dla mnie wiele nie znaczy. Nasłuchałem się wielu głupot przez wiele lat z tych ust.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Trollu. Ale jesteś naiwny. W sądy wierzysz. Jaruzelski i Kiszczak dopuścili chłopców solidarnościowców do władzy nie po to, żeby ich po sądach ciągali. Już od wytłumaczenia ludziom, kto jest człowiekiem honoru i od kogo trzeba się od:cenzura:ić były autorytety moralne w postaci np. Michnika.
To, że po latach następne pokolenie chce przywrócić normalność, to się czepiasz. Zobacz, że o tych rozmowach Jaruzelskiego pisałem już wcześniej, zanim wypłynęły ostatnie niusy. A zdanie Wałęsy to dla mnie wiele nie znaczy. Nasłuchałem się wielu głupot przez wiele lat z tych ust.

Niech zgadne, PiSowska teoria ze okragly stol to spisek agentow ? :D

A tak powaznie, sugerujesz uklad Jaruzela i innych czerwonych ze oni oddaja wladze i nikt im pozniej nic nie robi ?

Czyli de facto stwierdzasz ze w Polsce nie ma demokracji i niezawistnych sadow ?

Pisales o rozmowach, sa one zajerestrowane ? sa dokumenty czarno na bialym z podpisesm generala jakies ?

Jak dla mnie wszytsko to poszlaki a nie 100% DOWODY.

Dla mnie wina jest wtedy jak jest dowod, a nie poszlaka.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A coś im zrobiono? Nikt nie był odpowiedzialny za komunizm? Za pacyfikacje "wójka" odpowiadali szeregowi zomowcy?

To nie jest pisowska teoria, to jest coś czego nie napiszą Ci w wyborczej, ale przecież widać to gołym okiem.
Zresztą jaka PiSowska ja o tym czytałem prawie 16 lat temu co najmniej. Jeszcze wtedy PISu nie było. O tym, że polecenie rozwiązania się i przeorganizowania w nowoczesną socjal-demokracje komuniści dostali z Łubianki dowiedziałem się w sumie niedawno, ale tez z PISem to nie miało nic wspólnego.

Stenogramy to dowód wystarczający. To że Rosjanie nie zamierzali się ruszyć to też można udowodnić. To, że Jaruzel zgłosił się na ochotnika do pacyfikowania Czechów to też nie tajemnica (aczkolwiek nie karalne) to, że dowodził akcją, a w zasadzie masakrą na wybrzeżu w 1970 to tez nie ulega wątpliwości.

Demokracja w Polsce jest, czyli totalny bajzel.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A coś im zrobiono? Nikt nie był odpowiedzialny za komunizm? Za pacyfikacje "wójka" odpowiadali szeregowi zomowcy?

Za komunizm byl odpowiedzialny ZSRR, jego podaj do sadu :)

Pacyfikacja wojka oraz inne tego typu zdarzenia, niech sad roztrzyga kto jest winny, szeregowi zomowcy rozkazu sobie sami nie wydali.

o nie jest pisowska teoria, to jest coś czego nie napiszą Ci w wyborczej, ale przecież widać to gołym okiem

Dowody, a nie ze cos widac golym okiem. Ferowanie powaznych wyrokow musi byc poparte powaznymi dowodami.

Czyli co, przemiana z komuny w "demokracje" to jeden wieli spisek ?

Z jednego bagna w drugie ?

I odpowiedz mi na pytanie czy uwazasz ze w Polsce nie ma demokracji oraz niezawistnych sadow ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Napisałem, że jest demokracja, a niezawisłe sądy w Polsce? To chyba jakiś żart.

Pacyfikacja wojka oraz inne tego typu zdarzenia, niech sad roztrzyga kto jest winny, szeregowi zomowcy rozkazu sobie sami nie wydali.
No przecież tylko ich ukarali?

Za komunizm byl odpowiedzialny ZSRR, jego podaj do sadu :)
Wiesz co wszyscy Niemcy mówili w Norymberdze?

Czyli co, przemiana z komuny w "demokracje" to jeden wieli spisek ?
To widać gołym okiem. W mojej branży 70% rynku ma firma założona przez byłych SBeków, którzy dostali w prezencie po komunie połowę państwowego przedsiębiorstwa które stanowiło kiedyś cały rynek za komuny. Resztę podostawały miejscowi działacze partyjni, zupełnie darmo. Co ciekawe ten rozdział nastąpił przed okragłym stołem.
Trollu nie wiem co to są dla Ciebie twarde dowody, ale komuna w 1988 roku zachowywała się tak jakby wiedziała z góry, co się zdarzy. Opozycja odegrała spektakl.
Jeśli Cię to jeszcze nie przekonuje to zapoznaj się z tym, co się działo na Węgrzech. Tam praktycznie nie było opozycji. Komuniści wytrzasnęli ją z kapelusza. Sprawa obalanie komuny jest tam jeszcze bardziej dęta niż u nas.
Komunę obalono i zaprowadzono demokracje, ale tylko w jednym celu. Żeby im było lepiej. Reszta obywateli też na tym skorzystała, nie mniej o żadnym rozliczaniu nie może być mowy, ani o konkretnej reformie państwa.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Napisałem, że jest demokracja, a niezawisłe sądy w Polsce? To chyba jakiś żart

No to i wszytsko jasno, kto zatem ma te sady w lapach ?

No przecież tylko ich ukarali?

Kto kryje reszte i dlaczego ?

Wiesz co wszyscy Niemcy mówili w Norymberdze?

Nie wiem, pewnie ze to tylko pokazowa propaganda ?

Czy moze ze przed tym sadem powino zasiac dwa razy wiecej ruskiego ? :)

Komunę obalono i zaprowadzono demokracje, ale tylko w jednym celu. Żeby im było lepiej. Reszta obywateli też na tym skorzystała, nie mniej o żadnym rozliczaniu nie może być mowy, ani o konkretnej reformie państwa

Czyli tak jakby komuna trwala dalej ? :]

A rzekoma "opyzcja" to tylko ich kumple ?
 
Do góry