gen. Wojciech Jaruzelski

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
No to i wszytsko jasno, kto zatem ma te sady w lapach ?
Zależy które sądy.
Nie wiem, pewnie ze to tylko pokazowa propaganda ?

Czy moze ze przed tym sadem powino zasiac dwa razy wiecej ruskiego ? :)
Mówili, że oni tylko wykonywali rozkazy.

Czyli tak jakby komuna trwala dalej ? :]

A rzekoma "opyzcja" to tylko ich kumple ?
Nie to ich śmiertelni wrogowie, a Tusk z Kwaśniewskim nie mogą na siebie patrzeć. Nie widzisz, że to jedno towarzystwo?
Zależy jak patrzeć na ten koniec komuny, pod wieloma względami się skończyła. Nie rozliczono jej i to przecież fakt.
 

oipunx

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Też mi się wydaje ze rządzący komuniści dużo zyskali na zmianie ustroju bo zamiast jeździć fiatem
przesiedli się na mercedesy a solidarność to też hołota która się dostała do władzy i zaczęła robić robotników w jajo wielu z nich tez powinno odpowiadać przed sądem tak to już jest z nami Polakami
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zależy które sądy

Co podzielili sie tymi sadami ? :D

Mówili, że oni tylko wykonywali rozkazy

No wiesz, ten kto je wydawal przed tym sadem juz stanac nie mogl :)

Co do oceny moralnej samych funkcjonariuszy, to nie wszytsko da sie usprawiedliwyc "wykonywaniem rozkazu". Ale nie wiem co to ma do rzeczy ?

Nie to ich śmiertelni wrogowie, a Tusk z Kwaśniewskim nie mogą na siebie patrzeć. Nie widzisz, że to jedno towarzystwo?
Zależy jak patrzeć na ten koniec komuny, pod wieloma względami się skończyła. Nie rozliczono jej i to przecież fakk

Ja wiem ze to jedno towarzystwo, bo o wszystkich politykach mam takie samo zdanie, niezalenie od opcji.

Tylko zawsze myslalem ze opozycja wykolegowala czerwonych aby sami sie do koryta dostac, tylko ze im nie wyszlo bo czerwoni sie wycfanili juz w mechanizmach tak zwanej "demokracji" ktorko mowiac nie wiedzec czemu lud na nich glosowal :)

Ale to ze oni to wszytsko ziomki to mi poki co przez glowe nie przeszlo, zreszta .. wsumie mala to roznica.

W takim przypadku to przed sadem trzeba by postawic ich wszytskich.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Swoja droga nielogiczne jest ze Jaruzelski jednoczesnie prosi o pomoc sowietow a jednoczesnie wprowadza stan wojenny ktory ta pomoc blokuje.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ale oni mu domówili, mówili żeby radził sobie sam... Bali się że pałka się przegnie, i zachód jeszcze bardziej podkręci tempo
 
P

Pawian

Guest
dużo zyskali na zmianie ustroju
I jedni,i drudzy zdradzili sprawę klasy robotniczej oraz ideały socjalizmu,obiecując Polakom gruszki na wierzbie.Poparł ich KrK no i przede wszystkim zachód.To sprzedajne k..y,sprzedali naród jak Judasz Chrystusa!Generał Jaruzelski nic na tym nie zyskał.To skromny schorowany człowiek,zawsze popierał sprawę robotniczą.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
I jedni,i drudzy zdradzili sprawę klasy robotniczej oraz ideały socjalizmu,obiecując Polakom gruszki na wierzbie.Poparł ich KrK no i przede wszystkim zachód.To sprzedajne k..y,sprzedali naród jak Judasz Chrystusa!Generał Jaruzelski nic na tym nie zyskał.To skromny schorowany człowiek,zawsze popierał sprawę robotniczą.
W grudniu 1970 na wieść o wydarzeniach w Gdańsku Biuro Polityczne PZPR w składzie: Władysław Gomułka, Marian Spychalski, Józef Cyrankiewicz, Ignacy Loga-Sowiński, Mieczysław Moczar, Wojciech Jaruzelski, Alojzy Karkoszka, Zenon Kliszko, Kazimierz Świtała, Tadeusz Pietrzak wydały rozkaz użycia broni palnej przeciwko demonstrującym, przy czym strzały po ostrzegawczej salwie w górę zgodnie z rozkazem Gomułki miały być oddawane w nogi. Nastąpiła interwencja 550 czołgów i 700 transporterów opancerzonych 8. dywizji zmechanizowanej. Do walki z demonstrantami ruszyło 5 tysięcy milicjantów i 27 tysięcy żołnierzy, Wybrzeże zostało krwawo spacyfikowane. Akcję tę nadzorował osobiście obecny w trójmieście wiceminister MON Grzegorz Korczyński.
Zawsze popierał sprawę robotniczą ? Pawian nie ośmieszaj się.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jaruzel został tylko prezydentem, rzeczywiście poszkodowany. Co prawda byli młodsi towarzysze, i szybko stara gwardia musiała ustąpić, ale co on stracił. Emeryturkę ma, domek ma. Że mu raz na rok pohałasują i pobudzą sumienie. Tylko mu może to pomóc, może się na stare lata nawróci. A nie zyskał na zmianie ustroju Ceausescu, ale w Polsce wszyscy.
 
P

Pawian

Guest
Do walki z demonstrantami ruszyło 5 tysięcy milicjantów i 27 tysięcy żołnierzy, Wybrzeże zostało krwawo spacyfikowane.
Dzięki temu zwykli ludzie pracy żyli jeszcze kilkadziesiąt lat w spokoju,nie znali niesprawiedliwości społecznej,biedy,bezdomności,bezrobocia ani wojny.Ale Burżuje nie dali za wygraną,gdyż ich bogactwo pochodzi z wyzysku.A do wyzysku potrzebny jest biały murzyn,czyli dzisiaj Polak.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Dzięki temu zwykli ludzie pracy żyli jeszcze kilkadziesiąt lat w spokoju,nie znali niesprawiedliwości społecznej,biedy,bezdomności,bezrobocia ani wojny.Ale Burżuje nie dali za wygraną,gdyż ich bogactwo pochodzi z wyzysku.A do wyzysku potrzebny jest biały murzyn,czyli dzisiaj Polak.
Pawian co ty :cenzura: ? Burżuje ginęli w 70-tym ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Żenada, po prostu. Pawian. Zacznij myśleć o czym piszesz. Mnie to już nie śmieszy.
 
P

Pawian

Guest
Burżuje ginęli w 70-tym ?
Socjalizm i prawa pracownicze zostały przekreślone w wyniku aktu zdrady narodowych i pracowniczych interesów w obradach Okrągłego Stołu 5 kwietnia 1989 r.Dirk,poczytaj trochę z innych źródeł niż z tych załganych jak zazwyczaj,to może(?)zmądrzejesz.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Socjalizm i prawa pracownicze zostały przekreślone w wyniku aktu zdrady narodowych i pracowniczych interesów w obradach Okrągłego Stołu 5 kwietnia 1989 r.Dirk,poczytaj trochę z innych źródeł niż z tych załganych jak zazwyczaj,to może(?)zmądrzejesz.
Pawian ty jesteś autentycznie powalony. Nie wiem co ty bierzesz czy pijesz, ale zakłóciło to tok logicznego myślenia.
PRL tak samo chętnie mordował burżujów, jak chłopów czy robotników. Socjaliści z PPS-WRN byli takimi samymi wrogami jak AK czy PSL.
Więc o jakich ty prawach mówisz ? Żyłeś w tamtych czasach ?
Czytasz jakieś czerwone formułki, które całkowicie ignorują zbrodnie czerwonych psów.Im się nie udało, ale może następnym razem....
A najbardziej mnie w:cenzura:ia, że kolejne pokolenie wierzy, że może być następny raz. Jak coś tam zmienić to teraz już wyjdzie.
I następne 100 milionów nie przeżyje tego eksperymentu.
 
P

Pawian

Guest
PRL chętnie mordował.. chłopów czy robotników..
Outremer,poczytaj trochę czegoś innego ,niż zazwyczaj.Twój stopień indoktrynacji przewyższa nawet Dirka i Pietię.Tak podoba Ci się wyzysk darmowych niewolników i liberalizm?Przecież niegłupi z Ciebie facet..
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Outremer,poczytaj trochę czegoś innego ,niż zazwyczaj.Twój stopień indoktrynacji przewyższa nawet Dirka i Pietię.Tak podoba Ci się wyzysk darmowych niewolników i liberalizm?Przecież niegłupi z Ciebie facet..
Mnie się ten obecny ustrój nie podoba, ale komunizmu i socjalizmu nienawidzę ponad wszystko. I nie chodzi o to co czytam. Ja zaczynałem od anarchizmu i właśnie socjalizmu. O mało nie wstąpiłem do PPS-RD więc nie próbuj mnie zrozumieć.
 
P

Pawian

Guest
Opinie zwykłych ludzi o generale w Necie:"Patrioci:
Kochany Panie Jaruzelski!!Jest Pan mądrym ,inteligentnym i szlachetnym człowiekiem uwazamy,ze obecni politycy powinni brac z Pana przyklad moze nauczyli by sie szacunku czlowieka do czlowieka. Jestesmy z Panem, Panie Jaruzelski!!"Można z pełnym przekonaniem podpisać się pod apelem tym obiema rękami!
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Opinie zwykłych ludzi o generale w Necie:"Patrioci:
Kochany Panie Jaruzelski!!Jest Pan mądrym ,inteligentnym i szlachetnym człowiekiem uwazamy,ze obecni politycy powinni brac z Pana przyklad moze nauczyli by sie szacunku czlowieka do czlowieka. Jestesmy z Panem, Panie Jaruzelski!!"Można z pełnym przekonaniem podpisać się pod apelem tym obiema rękami!
No tak zwykli ludzie. Ale zwykli ludzie są zbyt biedni Pawian, żeby mieć internet bo żyją z rodziną za 567,08 pln na miesiąc. Zapomniałeś ? A te pierdoły to sadzą pieszczoszki PRL-u, stare pryki którym odebrano sens życia.
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Zwolennicy "generała" powinni się raczej jawnie radować skoro jedyne co można zrobić to jeden raz w roku skromnie zademonstrować pod jego domem. Co ciekawe starczy wiek jakoś nie jest wymówką wobec zbrodniarzy, którzy dokonywali podłości w imię ideologii prawicowej. Dlaczego tych o rzekomo lewicowej proweniencji mamy zostawiać w spokoju?
Nie chodzi tu nawet o wsadzanie go do więzienia, i żadne pastwienie nad staruszkiem, mimo całego szacunku za jego szlak bojowy powinien dostać symboliczny wyrok w zawieszeniu.
A w jego kartotekach stan wojenny nie jest jedynym niechlubnym epizodem,patrząc na szybko jego biografię :
-w październiku tego samego roku [1956], jako jedyny polski generał, opowiedział się za pozostaniem marszałka Konstantego Rokossowskiego w LWP.
-Jako dowódca sił zbrojnych PRL 16 lipca 1975 wydał rozkaz (wg niektórych historyków: wyraził zgodę) zestrzelenia polskiego cywilnego samolotu AN-2, którego pilot Dionizy Bielański zamierzał uciec do Austrii. Zestrzelenia dokonał pilot czechosłowackiego lotnictwa w okolicach Brna, kilka minut lotu od granicy czechosłowacko-austriackiej.
-W okresie 1967–1968 jako członek ścisłego kierownictwa resortu obrony współodpowiedzialny był za usuwanie z armii i degradację blisko 1300 oficerów pochodzenia żydowskiego lub Polaków ożenionych z kobietami pochodzenia żydowskiego, co było częścią antysemickich działań władz państwowych, których kulminacją były tzw. wydarzenia marcowe
-Od 11 kwietnia 1968 do 21 listopada 1983 był ministrem obrony narodowej. Podczas pełnienia tej funkcji podległe mu jednostki LWP brały udział w tłumieniu Praskiej Wiosny przez siły Układu Warszawskiego w ramach operacji Dunaj.
-Wojciech Jaruzelski nadzorował także tłumienie wystąpień robotników w czasie wydarzeń grudnia 1970 na Wybrzeżu, piastował wówczas stanowisko Ministrem Obrony Narodowej. Z tego powodu zarzucano mu współodpowiedzialność za krwawe wydarzenia które miały wtedy miejsce. Jaruzelski twierdził iż rozkaz strzelania do robotników zapadł w najwyższym kierownictwie PZPR, do którego jako zastępca członka Biura Politycznego KC PZPR on wtedy nie należał i nie ponosi odpowiedzialności za to co się stało.

Co prawda jak jużpisałem doceniam jego działalność podczas wojnny czy u schyłku PRL, ale plusy nie mogą przesłaniać minusów..
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Jak dla mnie to jedni i drudzy sa siebie warci. Owszem teraz sie wprost nie morduje, tak jak robili to komunisci. Sa bardziej wyszukane metody sterowania tlumem, aby osiagnac okreslony cel - nie trzeba nikogo bezposrednio likwidowac.

Co do Jaruzelskiego - nie mam zdania. Denerwuje mnie za to brak artykulow dostepnych szerszemu ogolowi, ktore w suchy sposob opisalyby co wtedy bylo, jakie byly mozliwosci rozegrania tej skomplikowanej sytuacji. Czasem po prostu nie mam totalnie wiedzy na ten temat bo nie bylem wtedy i nie widzialem ;) Nie umiem zweryfikowac tego co rozni ludzie pisza. Chocby nawet w komentarzach na ogolnie dostepnych portalach, jak np. komentarz, ze gdyby nie ogloszono stanu wojennego to tydzien pozniej, dwa, bylby strajk generalny w gornictwie i innych przemyslach, a co za tym idzie, np. zero ogrzewania w domach, przy zimie jaka kiedys byla ? Rozne rzeczy moglyby sie wydarzyc poczawszy od "zwyczajnych" zamarzniec, a skonczywszy na sfrustrowanych ludziach lejacych sie na ulicy... Ale czy to prawda ? Nie wiem.

Jak dla mnie to IPN powinien pelnic taka funkcje, ze wchodze online i czytalem rzetelne, "sucho" spisane fakty, opatrzone przypisami itd. itp. Jedyne co jest to ta sama klepanina artykulow na jakims tam Onecie czy innej Gazecie, pisanych chyba przez jakiegos 25 latka, majacego, z punktu widzenia historii, mleko pod nosem.

Dziwi mnie bardzo, ze ten temat jest tak slabo opisany hmm historycznie. No nie wiem, moze gdzies w encyklopediach jest, ale powiedzmy sobie szczerze, kto to czyta ? Mnie chodzi o cos masowego, aby np. mlodziez mogla sama przeczytac, zupelnie apolityczny material i samemu wyciagnac wnioski. Sadze, ze tak naprawde nigdy to nie nastapi. A nie nastapi dlatego bo smiem twierdzic, ze nie tylko ta czerwona strona byla ta zla. Opozycja na pewno musiala sie ladnie dogadac.

Zreszta dzis w radio slyszalem takie "ladne" stweirdzenie - tam gdzie glowy panstw komunistycznych chcialy, aby wladze przejela opozycja (przyklad to Polska i Rumunia, gdzie robote wykonaly sluzby specjalne), tam tak sie stalo. Tam gdzie nie chcieli (np. Korea Pln), tam nie ma szans, aby sie to stalo samo z siebie (poprzez bunty itd.)
 
Do góry