Deja Vu

mattu

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
176
Punkty reakcji
0
Miasto
że znowu???
Ja kiedyś miałam często, teraz rzadziej, ale zawsze mialam takie deja vu, że jakaś sytuacja juz się wydarzyła, że ktoś juz się tak zachowywał coś powiedział.
 

jezzy

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
164
Punkty reakcji
1
raz tak miałem, że wstałem rano zacząłem coś robić i tak dalej przez cały dzień miałem uczucie, że to już kiedyś było ale nie potrafię tego wytłumaczyć
 

LOLITA__XD

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
mialam kiedys cos takiego, ale dotyczylo miejsc, czasem nawet sytuacji <ktos gdzies wszedl, ktos gdzies pobiegl, takie historie :p>
pozdro
 

Kryska13

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z doliny muminków
To nasz mózg czasami się zatrzymuje i wtedy musi jeszcze raz przetworzyć informacje i dlatego wydaje nam się ze to juz miało miejsce ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zatrzymuje :D ? To chyba byśmy stracili przytomnosc. Ja slyszalem ze ta sama informacja dociera do mozgu dwa razy.
 

zimusiek

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Rybnik
Mi tak co kilka miesiecy pojawia sie deja vu ;) I jest to dość smieszne bo składa sie na krótką serie wydarzeń...
Które niby trzymaja sie kupy ale mi ciągle sie wydaje że to już było ;P aż człowieka Ciarki przechodzą.
 

EMIL1985

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Tyle wypowiedzi i ani jednej właściwej ;] Myślałem,że ktoś już przytoczył tutaj wreszcie REALNE wytłumaczenie Deja Vu. Otóż, jak już wcześniej mogliście przeczytać, badania nad tym zjawiskiem trwały już od dawna. Jest już (od dawna...) oficjalne wytłumaczenie tegoż zjawiska. Otóż Deja Vu, to ciąg krótkich wydarzeń, jakichś bardzo małych szczegółów(na które zwykle nie zwracamy uwagi w ciągu dnia), ogólnej atmosfery i naszego samopoczucia, ciąg bardzo podobnych wypowiedzi, które rzeczywiście już kiedyś miały miejsce. Nasz mózg tak reaguje na te wszystkie "drobne" bodźce i wtedy doznajemy Deja Vu. Jest to naturalne i występuje u każdego człowieka na ziemi. Krótko mówiąc, jest to naturalna reakcja mózgu na daną sytuację, która składa się z (prawie) takich samych czynników jak sytuacja, która rzeczywiście miała już miejsce w naszym (TERAŹNIEJSZYM ;]) życiu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ostatnio jak to miewam to nerwice łapie... czuje się jakby moje życie się powtarzało... i to cholera nie pierwszy raz. ostatnio miałem deja vu, że już się coś działo... ale najlepsze teraz, że już miałem z tego właśnie deja vu wtedy kiedy to się działo... czyli co najmniej 3 raz taka sama sytuacja.
 
D

Deleted member 69517

Guest
Tyle wypowiedzi i ani jednej właściwej ;] Myślałem,że ktoś już przytoczył tutaj wreszcie REALNE wytłumaczenie Deja Vu. Otóż, jak już wcześniej mogliście przeczytać, badania nad tym zjawiskiem trwały już od dawna. Jest już (od dawna...) oficjalne wytłumaczenie tegoż zjawiska. Otóż Deja Vu, to ciąg krótkich wydarzeń, jakichś bardzo małych szczegółów(na które zwykle nie zwracamy uwagi w ciągu dnia), ogólnej atmosfery i naszego samopoczucia, ciąg bardzo podobnych wypowiedzi, które rzeczywiście już kiedyś miały miejsce. Nasz mózg tak reaguje na te wszystkie "drobne" bodźce i wtedy doznajemy Deja Vu. Jest to naturalne i występuje u każdego człowieka na ziemi. Krótko mówiąc, jest to naturalna reakcja mózgu na daną sytuację, która składa się z (prawie) takich samych czynników jak sytuacja, która rzeczywiście miała już miejsce w naszym (TERAŹNIEJSZYM ;]) życiu.
.
racja. rok temu, w lato ogladalem film i była przerwa na reklamy. poszedłem do kuchni i nalałem z dzbanka sobie zimne (bo taka miała być) herbaty. w tym roku tez oglądałem film, tez na przerwie poszedłem do kuchni napić sie z tego samego dzbanka takiej samej herbaty w tym samym miejscu. i w tedy dostałem deja vu (oczywiście mam je częściej) ale jakąś minute później przypomniała mi sie sytuacja z przed roku. i wychodzi na to ze ta teoria jest trafna ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to tylko tezy. nie ma dowodów równie realnych jak np żarcie w mojej lodówce. albo ta cholerna lampka co mi teraz po oczach świeci. właściwie to z podobnymi sytuacjami jest możliwe. ale nie zawsze. bo wiecie, ja jestem pierwszy rok na studiach. pierwsza sesja za mną. nie mogłem mieć wcześniej nic podobnego w sesje, bo wcześniej w moim życiu nie było sesji. tak samo jak np gdy ekranizowano władce pierścienia, wcześniej nie mogło być kart z postaciami z władcy pierścienia bo powstały one dopiero przy filmie. w książce nie mieli zdjęć aktorów którzy w przyszłości mieli zagrać.
teoria różnej prędkości używania różnych części mózgu (ułamki sekund) też mi niezbyt pasuje.
 

stevenloop

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
jak chodzilem do szkoly to prawie codziennie deja vu mialem... ale teraz w wakacje nie mma juz
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
Ja kiedyś miałam często, teraz rzadziej, ale zawsze mialam takie deja vu, że jakaś sytuacja juz się wydarzyła, że ktoś juz się tak zachowywał coś powiedział.


to samo mam
 

mako'tka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
z nad morza.
Z tego co ja słyszałam > " Jednak półkola mózgu nie nadarzą za drugą " ;P

i w co tu wierzyć.

Chyba jednak pozostanę przy tym ,że 'aktualne' zdarzenie miało już kiedyś miejsce .
 

Szawlasty

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Danzing
Temat do dyskusji.Osobiscie czesto miewam stan zwany Deja Vu.Trudno to wytłumaczyć w zrozumiały sposób.ale chciałbym być przekonany o ym że jednka człowiek po smierci rodzi sie na nowo a te tak zwane deja vu to zalegnione wspomnienai w naszej podswiadomosci,których sami nie potrafimy wywołać.One porpstu sa i czasem sie przypominaja samoistnie podczas wykonywanej czynnosci.

Jak by nie patrzeć nasz mózg ciagle rejestruje nawet jak nie mmay o tym pojecia lub sie nad czymś nie skupiamy :D
 

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
A ja słyszałem, że bodźce najpierw dochodzą do mózgu, a dopiero po chwili do oczu i dlatego miewamy deja vu ;)
 

Ja3390

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
443
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :D
Eeee ja nawet nie mialam pojecia o czyms takim :p
Dopiero starsza kuzynka mnie uswiadomila bo mowila ze ona ma cos takiego :D
 
Do góry