Deja Vu

LMeLeK

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Bydgoszcz
przemyslaw90k napisał:
Juz biore sie do roboty... Ale potrzebuje sponsora...

Zaskoczę Cię, ale w Japoni już jakiś czas temu była mowa o produkcji takiego urządzenia.
Nie wiem czy to w końcu doszło do skutku... No i znowu Japońce nas wyprzedziły :)
 

Dominik001

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2005
Posty
250
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kozienice
Ja raczej mam tego typu Deja Vu...
np. Kiedyś byłem w szkole, byli przymnie znajomi, nagle jeden znajomy się coś mnie zapytał
ja odpowiedziałem i miałem wrażenie jak bym kiedyś odpowiadał na to pytanie, i to dokładnie w tym samym
czasię!!! :lol: Co o tym sądzicie :/
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
Ja raczej mam tego typu Deja Vu...
np. Kiedyś byłem w szkole, byli przymnie znajomi, nagle jeden znajomy się coś mnie zapytał
ja odpowiedziałem i miałem wrażenie jak bym kiedyś odpowiadał na to pytanie, i to dokładnie w tym samym
czasię!!! :lol: Co o tym sądzicie :/
To jest normalne i kazdy tak ma.
W nocy mamy 7 smow ale tylko niektore z nich pamietamy. Te sny ktorych nie pamietamy sa tak bardzo podobne do rzeczywictosci ze gdy dzieje sie jakas rzecz podobna do naszego snu wtedy zaczyna nam sie wszystko przypominac i wydaje nam sie ze to juz kiedys bylo.....
 

rey

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja mam tak dość często :/ . Rozmawiam z kimś, i mam wrażenie, że to już miało miejsce.

Ponoć gdy czlowiek się rodzi, to widzi całe swoje zycie, może to stąd? :szuka:
 

juhha

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2005
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bielsko-Biała
Ja tak mam bardzo często.Np siedzę w ławce a przede mną siedzi koleżanka i coś opowiada czego mi wcześniej nie powiedziała i ja weim dokładnie co ona zaraz powie.A poza tym jest ubrana i ma takie same ruchy jak w tym moim ,,śnie" czy nie wiem jak to nazwać.Od dziecka tak mam.Po porstu wiem co się wydarzy.
 
Z

Ziomas

Guest
Apropos snów...
Mi sie raz śniło (jakieś 4 lata temu więc mogę kilkarzeczy przekręcić) że byłem gdzies ze znajomymi i nagle oznajmiłem im że musze iść bo zaraz mój budzik zadwoni i po kilku sekundach rzeczywiście budzik zadzwonił (tego na sto % nie przekręciłem)
Pozatym Deja Vu miewam często 2-3 razy w tygodniu ale nie tylko wtedy kiedy jestem zmęczony. Pozatym często mi się zdarza, że rozmyślając o czymś popadam w coś w rodzaju jakiegoś ciągu myślowego i po chwili gdy che sobie przpomnieć o czymy myslałem przed sekundą to już nie mogę sobie przypomnieć.Jest to troche irytujące kiedy nie można sobie przypomnieć o czym się myslało np 2 skeundy temu ale za to moge sobie przyponieć o czym myślałem 2 godziny temu 2 dni albo nawe 2 latas temu.
A co do podróży w czasie polecam wam film "efekt motyla" ;)
 

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Deja Vu - tak sie nazywa moja książka do francuskiego :D


Tylko macie pare ortografów - pisze sie: déjà Vu :D :D :D
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
jezu ale juz bajki powstaly o deja vu... a to jest tylko nie zsynchronizowanie półkul mózgowych, sytuacja dociera do jednej półkuli szybciej niz do drugiej, dotrze do pierwszej zagniezdzi sie gdy dotrze do drugiej wydaje nam sie ze to juz bylo poniewaz siedzi to ciągle w tej "podswiadomej" czesci mozgu. zdarza sie zazwyczaj gdy jestesmy zmęczeni lub rozkojarzeni.
 

Marsy

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2005
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
z łąki
A ja mam to już tak często, że zaczyna mnie denerwować... po prostu siedzę np. w ławce, patrzę na nauczyciela i wiem co on powie albo co zrobi. Zawsze mi się wydaje, że śniło mi się to zdarzenie, i znam je ze snu- dlatego chciałam zapisywać sny, ale jakoś nie wyszło...
 

r3lo4d

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
A ja mam to już tak często, że zaczyna mnie denerwować... po prostu siedzę np. w ławce, patrzę na nauczyciela i wiem co on powie albo co zrobi. Zawsze mi się wydaje, że śniło mi się to zdarzenie, i znam je ze snu- dlatego chciałam zapisywać sny, ale jakoś nie wyszło...
ciekawy pomysł, chyba to zastosuje :) tylko ze ja czesto nie pamietam swoich snów :/
 

Lechoo

noise maker
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
516
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
mrowisko
Widocznie to uczucie jest znane prawie każdemu. Mi też się parę razy zdarzyło wiedzieć co się za chwilę stanie. I tyko kiedy byłem zmęczony.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
deja vu jest atakiem epilepsji który nie rozprzestrzenia sie na pozostałe części mózgu
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
tak miewam czasami, że dokładnie to samo robiłem, to samo się działo, z tymi samymi osobami x) śmieszne uczucie ^_^
 

Moonfang

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2006
Posty
156
Punkty reakcji
0
Miasto
wiesz?
Deja Vu to prawdopodobnie dowód na to ze istnieje reinkarnacja w co wierze, a deja vu mam czesto :]
 

Falow

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja też to mam kiedys to sie zdarzalo czesto ( nawet kilka razy na dzien) teraz mniej :p
 

Xaero

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy mozna to zaliczyc do Daja Vu,ale...mam chyba od dziecka cos takiego,że:rozmyslam sobie nad roznymi rzeczami,nagle wyobrazam sobie jakas scenke(to jest kontrolowane-sam wybieram z kim,gdzie i o czym rozmawiam) i jest oki,mija pare dni,tygodni,juz wydaje mi sie ze zapomnialem zupelnie o tym i nagle-BACH!!Rozmawiam z TĄ osobą w TYM miejscu i na TEN temat i w dodatku takie same zdania się pojawiają w naszej rozmowie!!Nie wiem co o tym myśleć-czyżbym mógł kontrolować swoją PRZYSZŁOŚĆ? (jeszcze nie zdarzyło mi się,żeby dana sytuacja się NIE powtórzyła w realu-oczywiście zawsze gdy ją sobie "wymyślam" muszę pomyśleć o tym,że "to się kiedyś wydarzy")Co Wy o tym sądzicie?
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
uwaza, ze Deja Vu to tylko nasza wyobraznia i nic to nie ma wspolnego z rzeczywistoscia..., poniewaz gdy pojedziesz pierwszy raz np do Krakowa na zamek krolewski to pomyslisz sobie "zdaje mi sie ze juz tu kiedys byle(a)m :|", ale poprostu widziles to miejsce nie raz w telewizi, na fotkach itp... to jest tylko moja opinia i szanouje wypowiedzi innych :) pozdrawiam :)
 

noname8

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nikad
ja kilka razy mialem tak, ze gadalem z kims pierwszy raz i ze 2 sek. przed tym, jak cos powiedzial moglem to zacytowac. to jest chyba jednak wywolane tym co napisal ponury_murzyn
 
Do góry